Jyske Mesterskaber 2013 Jyske Mesterskaber 2013
Holstebro Bueskytteforening (HBF)
Idrætscenter Vest Holstebro (DEN), from 26-10-2013 to 26-10-2013
Jyske Mesterskaber 2013
Participant List ordered by Target
 
Ungdom
Target
Athlete
Country or State Code
Country Name
Event
1AANDERSEN DanielRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Mikro Herrer
1BDINESEN Cecilie L.HBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Mikro Damer
1CSTEIFENHOFER VilladsVIBVIBORG BUESKYTTELAUGRecurve Mikro Herrer
2ANIELSEN MartinRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Mikro Herrer
2BKJELDSEN XandraHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Mikro Damer
2CIVERSEN MikkelVIBVIBORG BUESKYTTELAUGRecurve Mikro Herrer
3AJENSEN Valdemar A.RANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Mikro Herrer
3BAARUP MajaHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Mikro Damer
3CSMIDT Peter JensenVIBVIBORG BUESKYTTELAUGRecurve Mikro Herrer
4AANDERSEN IsabellaRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Mikro Damer
4BGRØNDAL LineHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Mikro Damer
4CSTEIFENHOFER BastianVIBVIBORG BUESKYTTELAUGBarbue Mikro Herrer
5AMØLLER Sofie WittRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Mikro Damer
5BMOGREE NoahHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGCompound Mikro Herrer
5CLAURIDSEN EsbenVEJVEJLE BUESKYTTELAUGRecurve Mikro Herrer
6AØSTERBY LineRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Mikro Damer
6BSYDBØGE SebastianVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGRecurve Mikro Herrer
6CNIELSEN LasseVBLVARDE BUESKYTTELAUGCompound Mikro Herrer
7ASTOSIEK FelixTHYTHY BUESKYTTELAUGLangbue Mikro Herrer
7BSLOTSAGER JonasVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGRecurve Mikro Herrer
7CBUSCH LucasVBLVARDE BUESKYTTELAUGCompound Mikro Herrer
8ASTOSIEK CarstenTHYTHY BUESKYTTELAUGLangbue Mikro Herrer
8BNIEMAN JacobVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGRecurve Mikro Herrer
8CMØBERG FrederikAABAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Mikro Herrer
9ADUUS TobiasAABAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Mikro Herrer
9BSVOLGAART KeelanHINHINNUMHUTLangbue Mikro Herrer
11ABRYNNING ChristianHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Kadet Herrer
11BLADEFOGED MagnusAABAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Kadet Herrer
11CVINTHER Olivia UlltvedABLAARHUS BUESKYTTELAUGRecurve Mini Damer
12ANISSEN Lea MogreeHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Kadet Damer
12BBJØRN Anne SofieAABAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Kadet Damer
12CHORNHAVER JohannaABLAARHUS BUESKYTTELAUGCompound Kadet Damer
13ABRYNNING RasmusHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Mini Herrer
13BBIGUM LaurdisVEJVEJLE BUESKYTTELAUGCompound Kadet Herrer
14AOLSEN Signe FengerHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Mini Damer
14BSCHÄFFER MickiVBLVARDE BUESKYTTELAUGCompound Mini Herrer
14CFRANKEN KristofferABLAARHUS BUESKYTTELAUGLangbue Mini Herrer
15AHANSEN JimmyHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGCompound Mini Herrer
15BLAURIDSEN JohanVEJVEJLE BUESKYTTELAUGRecurve Mini Herrer
15CNIELSEN Christian GMBLMIDDELFART BUESKYTTELAUGRecurve Mini Herrer
16AANDERSEN Kirstine DanstrupHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Kadet Damer
16BFABER TobiasAABAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Kadet Herrer
16CPEDERSEN CarolineABLAARHUS BUESKYTTELAUGLangbue Kadet Damer
17AKRISTENSEN ChristofferSBLSØNDERBORG BUESKYTTELAUGCompound Kadet Herrer
17BALBRECHTSEN Michael MirabuenoSBLSØNDERBORG BUESKYTTELAUGRecurve Mini Herrer
17CRADOOR MortenVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGRecurve Mini Herrer
18ASKRABAK CelineRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Mini Damer
18BSØRENSEN Naja BonderupAABAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Mini Damer
18CEDELBERG JosefineVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGRecurve Mini Damer
19AJENSEN LucasVIBVIBORG BUESKYTTELAUGRecurve Kadet Herrer
19BKLEIN MickSIFSILKEBORG IF BUESKYDNINGRecurve Mini Herrer
20ACHRISTENSEN Thomas GrellVBLVARDE BUESKYTTELAUGCompound Kadet Herrer
20CMADSEN Rasmus KjærABLAARHUS BUESKYTTELAUGCompound Kadet Herrer
Senior
Target
Athlete
Country or State Code
Country Name
Event
25ANIELSEN VillyHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Master Herrer
25BDAUGAARD MathiasVEJVEJLE BUESKYTTELAUGRecurve FITA Kadet Herrer
25CLASSEN HansSBLSØNDERBORG BUESKYTTELAUGRecurve Master Herrer
26AMILTERSEN MadsHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Senior Herrer
26BGRAVERSEN CecilieVEJVEJLE BUESKYTTELAUGRecurve Junior Damer
26CDALL LarsSBLSØNDERBORG BUESKYTTELAUGCompound Master Herrer
27ACSÜRÖSI IsthvanHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGCompound Master Herrer
27BSEVERINSEN JanVBLVARDE BUESKYTTELAUGCompound Master Herrer
27CANDERSEN Thor LasseSLASLAGELSE BUESKYTTELAUGCompound Senior Herrer
28ASTAMPE OleHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGCompound Senior Herrer
28BHANSEN KajVBLVARDE BUESKYTTELAUGCompound Master Herrer
28CANDERSEN JoachimSBLSØNDERBORG BUESKYTTELAUGCompound Senior Herrer
29AHANSEN ClausHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGCompound Senior Herrer
29BTYCHSEN MarieVBLVARDE BUESKYTTELAUGCompound FITA Kadet Damer
29CDALL MadsSBLSØNDERBORG BUESKYTTELAUGCompound FITA Kadet Herrer
30ASTEFFEN AndreasHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGCompound Senior Herrer
30CHANSEN DianneSBLSØNDERBORG BUESKYTTELAUGLangbue Senior Damer
31AKJELDSEN UlrikHBFHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGCompound Senior Herrer
31BDONS BjarkeARCARCUSRecurve Master Herrer
31CTHOMSEN HanneVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGRecurve Master Damer
32AMAAR BennyRANRANDERS BUESKYTTELAUGRecurve Master Herrer
32BLORENZEN KarinARCARCUSRecurve Master Damer
32CJENSEN DanielVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGRecurve Senior Herrer
33AHANSEN Michael BoRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Master Herrer
33BJEREMIASSEN HennyARCARCUSRecurve Master Damer
33CBECH NatasjaVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGRecurve FITA Kadet Damer
34ASANNES ArildRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Senior Herrer
34BBAGER DennisARCARCUSRecurve Senior Herrer
34CWELTZ ThomasVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGRecurve FITA Kadet Herrer
35ATORNDAL FrankRANRANDERS BUESKYTTELAUGLangbue Master Herrer
35BTHORKILDSEN SteffenARCARCUSRecurve Senior Herrer
35CRADOOR GitteVIKBUESKYTTELAUGET VIKINGCompound Senior Damer
36AINGERSLEV ClausSIFSILKEBORG IF BUESKYDNINGRecurve Senior Herrer
36BTHOMSEN KirstenABLAARHUS BUESKYTTELAUGRecurve Master Damer
37AFABRISIUS MaleneSIFSILKEBORG IF BUESKYDNINGRecurve Senior Damer
37BBRUNSGÅRD ChristianABLAARHUS BUESKYTTELAUGRecurve Senior Herrer
37CHALSKOV AskeAABAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve FITA Kadet Herrer
38BTHOMSEN MikkelABLAARHUS BUESKYTTELAUGRecurve FITA Kadet Herrer
38CLJUNGBERG MichaelAABAALBORG BUESKYTTELAUGLangbue Senior Herrer
39AJUUL MaleneSIFSILKEBORG IF BUESKYDNINGRecurve FITA Kadet Damer
39BSØRENSEN ThomasABLAARHUS BUESKYTTELAUGLangbue Senior Herrer
39CBANG JanLAVLAVIACompound Senior Herrer
40AANDERSEN StigNSNR. SNEDE BUESKYTTELAUGCompound Senior Herrer
40BKRISTENSEN AsbjørnVIBVIBORG BUESKYTTELAUGCompound Senior Herrer
40CBANG MargaretLAVLAVIACompound Senior Damer
41AHAUGE LouiseNSNR. SNEDE BUESKYTTELAUGCompound Senior Damer
41BOLESEN MariaGLAGLADSAKSE BUESKYTTE KLUBCompound Senior Damer
41CJØRGENSEN BrianHINHINNUMHUTRecurve Senior Herrer
42AANDERSEN IngerMBLMIDDELFART BUESKYTTELAUGRecurve Master Damer
42BLAURIDSEN CasperHILHILLERØD BUESKYTTELAUGRecurve Junior Herrer
42CHANSEN Claus FalckRBLRIBE BUESKYTTELAUGCompound Master Herrer
43AELBECH JensVIBVIBORG BUESKYTTELAUGBarbue Senior Herrer
43BCHRISTIANSEN Jesper TrykVIBVIBORG BUESKYTTELAUGRecurve Senior Herrer
43CBRØND Poul ErikCHRCHRISTIANSFELD OMEGNS BUEKLUBCompound Senior Herrer