Grand Prix 2014 Leg 1 Grand Prix 2014 Leg 1
World Archery Europe (WAE)
Sofia (BUL), from 16-06-2014 to 21-06-2014
Grand Prix 2014 Leg 1
Entries by Country
 
ACHAGREECE/ACHAEANS
Name
Target
Event
Session
BAMPOUSKAKI Martha13CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
ARMARMENIA
Name
Target
Event
Session
HAZARUMYAN Gevorg17ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KHACHATRYAN David16ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SHAHNAZARYAN Vasil15ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
VASILYAN Nune10ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
FAZILOVA Leila8CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
GAHRAMANOV Zaur8BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KOPNIN Aleksey9BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SENYUK Olga9CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
SENYUK Taras7BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SIMONOVA Svetlana7CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
VENGEROV Roman10BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
DESSOY Catheline29BCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
GOBBELS Zoe12DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
KYRITSOGLOU Sam23DCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
ROYEN Laurent17CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SCHOMMERS Nicolas16CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
VAN BULCK Mathias15CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
BAHNIUK Darya2ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
DALIDOVICH Pavel6DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
DZIOMINSKAYA Karyna1ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
KAROUKIN Anton5DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KAZANSKAYA Sviatlana5ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
LIAHUSHEV Alexander3DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
MARUSAU Mikalai4DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
MARUSAVA Hanna3ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
PRILEPOV Anton2DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SHPAKAU Siarhei1DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
TIMOFEYEVA Ekaterina4ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
TOLKACH Alena6ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
DACHEV Damyan1BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
DANAILOVA Dobromira11ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
GENCHEVA Ralitsa12ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
GEORGIEV Iordan16DCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
HRISTOV Hristo2BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
HRISTOV Yavor Vasilev5BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
MIRCHEV Miroslav3BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
PETROV Viktor15DCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
STANEVA Daniela27ACompound WomenMorning Qualification: RM and CW
STOYANOV Pavlin4BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
VELICHKOVA Deniza28ACompound WomenMorning Qualification: RM and CW
VELIKOV Vencislav6BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
VUCHKOV Dobromir17DCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
BUL.GBULGARIA G.
Name
Target
Event
Session
ANTONOVA Dilyana29CCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
BUL.PBULGARIA P.
Name
Target
Event
Session
MITOV Ivan22BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
BULRHBULGARIA RH
Name
Target
Event
Session
ELENKOVA Liliya9BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
GERGINOV Vasil25BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
LATEV Asparuh21ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
RABROVIANSKA Lidia10BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
RUEVSKI Konstantin23ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
VASSILEV Marin18DCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
MIHALIC Matija19DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
ORLIC Maja30CCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
ORLIC Vedran18DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
VAVRO Mario25CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
EL HELALI Mimis22CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
MOULASHIS Andreas22ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
PERDIKOS Marios21ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANDERSEN Mads Kenneth1CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
FRANDSEN Ida27BCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
LAURIDSEN Casper2CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
LAURSEN Bjarne Marius3CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
LAURSEN Martin Klingenberg4CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SIGIL Peter24BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
SONNICHSEN Frederik6CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
WULFF Nikolaj5CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
LUIK Siret11CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
OJAMAE Pearu Jakob21BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
PARNAT Reena10CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
FOIVGREECE/FOIVOS
Name
Target
Event
Session
MAGKOU Anastasia11DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
DIASAMIDZE Asmat8BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
ESEBUA Kristine5BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
KADIDZE Tariel10DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
LOBZHENIDZE Yulia7BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
MOSESHVILI Jaba9DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
NARIMANIDZE Khatuna6BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
PKHAKADZE Lasha8DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SHUSHADZE Mamuka7DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
CHORTI Ariadni8ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
GKORILA Anatoli Martha9ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
IAKOVIDIS Charalampos12CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KALOMOIRIS Georgios13CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KARAGEORGIOU Alexandros14CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KOSTOPOULOS Athanasios20BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
KOUMERTAS Stavros19BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
PAPANDREOPOULOU Maria7ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
THEODORAKOPOULOS Vasileios21BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
IRQIRAQ
Name
Target
Event
Session
AL-HAMADANI Ali Adnan Mohammed16DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
ALMASHHADANI Fatimah28DCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
ALMASHHADANI Rand13BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
JASSIM Mohammed Mahmood17DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SALMAN Ali Muhi15DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
EGOROV Ilya18ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
KATZ Valery15ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
KOVARSKY Moshe20ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
NAVEH Eyal19ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
PAHTER Helen28BCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
SHEFI Snie16ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
YOGEV Ofer17ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
ISRINISRAEL INZ
Name
Target
Event
Session
TAGGAR Eitan23ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
CAZZANIGA Giorgio8CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
FIOROLI Alberto11CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
MELOTTO Luca10CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
MORELLO Marco7CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
PASQUALUCCI David9CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SCHIAVON Lara1BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
SPERA Loredana2BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
TONETTA Elena4BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
VIOLI Sara3BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
KOSKOSOVO
Name
Target
Event
Session
ASLLANI Hazir11BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KRASNIQI Burim14BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
LUZHNICA Atdhe13BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
LUZHNICA Bardhyl12BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
APSITIS Janis21DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KREICBERGA Anete12BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
LAPSINA Elina11BRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
LAPSINS Eduards20DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
LIELIECHTENSTEIN
Name
Target
Event
Session
GRISCHKE Marvin22ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
KEMEZA Zilvinas21DCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
MASLAUSKAS Marius20DCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
SIGAUSKAS Vladas21CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
STANKUS Alfredas19DCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
AZMI Muhammad Aidid Azizi10ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
IBRAHIM PUTRA Arif Farhan7ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
JONI Muhammad Ikram9ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
ROSDI M. Norhairulnizam8ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
WONG Adam11ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BARAKONSKA Milena5CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
BIZON Kacper3ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
BULWA Agata6CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
DETKA Michal1ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
FALDZINSKI Maciej6ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
HELBIN Kasper4ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
RZASA Joanna4CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
SZALANSKA Katarzyna30ACompound WomenMorning Qualification: RM and CW
TYSZKO Paulina1CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
WEJNEROWSKA Marlena3CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
WOJCIK Rafal5ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
WOJTAS Jan23CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
WOJTKOWIAK Rafal2ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
ZYZANSKA Sylwia2CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
PSAGREECE/P.S.A
Name
Target
Event
Session
KROAZIE Kyriakos22DCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
QATQATAR
Name
Target
Event
Session
ABDORRABOH Farhan18CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
ABDURABU Khadher18BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
AL-ABADI Abdulaziz17BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
AL-ABADI Ahmed15BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
AL-MOHANADI Ibrahim20CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
RUSTAM KHAN Israf16BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
SALEM Ali Ahmed19CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
ACHILIE Ovidiu20CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
DUMITRASCU Gerard19CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
POPESCU Dan23BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
PUSCA Gigi22CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
RADOI Alexandru21CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
RUSRUSSIAN FEDERATION
Name
Target
Event
Session
BALSUKOVA Anna7DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
BILTRIKOVA Tatiana6DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
BOLOTOVA Oyuna8DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
BORODIN Alexey14ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
CHUGUNOV Anton25ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
GARMAEV Yuryi13ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KOZHIN Alexander12ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
NOVIKOVA Elena28CCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
OSIPOVA Elena5DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
TONTOEVA Diana27CCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
SKOAGREECE/SKOA
Name
Target
Event
Session
AGRANGELOU Maria2DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
CHATZIIOANNOU Ioanna1DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
KOTSAMANIDOU Evangelia4DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
ROMANTZI Elpida3DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok11DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
BOZIC Brina13ARecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
CERNE Toja29ACompound WomenMorning Qualification: RM and CW
HABJAN MALAVASIC Den14DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KOMOCAR Jaka12DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
RIJAVEC Jan13DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SITAR Dejan24ACompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
SOAASGREECE/S.O.A.A.S.O.E.E
Name
Target
Event
Session
TZOUVARAS Georgios24CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
LJUBINKOVIC Marija30BCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
POPOVIC Luka20ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
PRODANOVIC Nikola18ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SVILANOVIC Dragan19ARecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
RUFER Thomas23CRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SUITSWITZERLAND TAT
Name
Target
Event
Session
RATHGEB Benjamin22DRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BALAZ Boris20BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
DURNA Katarina27DCompound WomenMorning Qualification: RM and CW
DURNY Matus23BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
DURNY Matus Jr.22BCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
HARCARIKOVA Lenka9DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
HURBAN JR. Vladimir18BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
KOHLER Andrej19BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
LONGOVA Alexandra10DRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
TETRAGREECE/TETRAPTERYLLIS
Name
Target
Event
Session
MATIATOU Eleftheria12CRecurve WomenAfternoon Qualification: RW and CM
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
CINAR Sermet17BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
COMEZ Emre15CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
CORBA Yusuf15BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
DERNEKLI Furkan17CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
KIRSEVER Kerem16BRecurve MenMorning Qualification: RM and CW
MARAS Serdar Bortay18CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM
TANDOGAN Baris16CCompound MenAfternoon Qualification: RW and CM