Aquece Rio - Rio 2016 Test Events Aquece Rio - Rio 2016 Test Events
World Archery (WA)
Sambòdromo - Rio de Janeiro (BRA), from 15-09-2015 to 22-09-2015
Aquece Rio - Rio 2016 Test Events
Entries by Country
 
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
LINGARD Semra19BRecurve WomenWomen's Qualification Round
POTTS Alec4BRecurve MenMen's Qualification Round
TYACK Ryan5BRecurve MenMen's Qualification Round
WORTH Taylor6BRecurve MenMen's Qualification Round
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BALDAUFF Laurence16CRecurve WomenWomen's Qualification Round
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
CANETTA GOBBI Marina13CRecurve WomenWomen's Qualification Round
DALMEIDA Marcus4CRecurve MenMen's Qualification Round
DOS SANTOS Ane Marcelle14CRecurve WomenWomen's Qualification Round
NIKITIN Sarah15CRecurve WomenWomen's Qualification Round
OLIVEIRA Bernardo5CRecurve MenMen's Qualification Round
REZENDE XAVIER Daniel6CRecurve MenMen's Qualification Round
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
CHENIER Virginie16ARecurve WomenWomen's Qualification Round
DUENAS Crispin1ARecurve MenMen's Qualification Round
LYON Jay2ARecurve MenMen's Qualification Round
NGUYEN Hamilton3ARecurve MenMen's Qualification Round
THIFFEAULT PICARD Georcy-Stephanie17ARecurve WomenWomen's Qualification Round
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
GU Xuesong4ARecurve MenMen's Qualification Round
MENG Fanxu1ARecurve WomenWomen's Qualification Round
WU Jiaxin2ARecurve WomenWomen's Qualification Round
XING Yu5ARecurve MenMen's Qualification Round
XU Jing3ARecurve WomenWomen's Qualification Round
YONG Zhiwei6ARecurve MenMen's Qualification Round
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
AGUIRRE Carolina12CRecurve WomenWomen's Qualification Round
BETANCUR Daniel16ARecurve MenMen's Qualification Round
PILA Andres18ARecurve MenMen's Qualification Round
PINEDA Daniel Felipe17ARecurve MenMen's Qualification Round
SANCHEZ Natalia10CRecurve WomenWomen's Qualification Round
SEPULVEDA Maira Alejandra11CRecurve WomenWomen's Qualification Round
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ALARCON Miriam10BRecurve WomenWomen's Qualification Round
ALVARINO GARCIA Miguel16CRecurve MenMen's Qualification Round
FERNANDEZ Antonio17CRecurve MenMen's Qualification Round
MARIN Alicia11BRecurve WomenWomen's Qualification Round
MARTIN Adriana12BRecurve WomenWomen's Qualification Round
RODRIGUEZ Juan I.18CRecurve MenMen's Qualification Round
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
OJAMAE Pearu Jakob19CRecurve MenMen's Qualification Round
PARNAT Reena19ARecurve WomenWomen's Qualification Round
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
TEKONIEMI Antti20CRecurve MenMen's Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
FOLKARD Naomi16BRecurve WomenWomen's Qualification Round
HUSTON Patrick22BRecurve MenMen's Qualification Round
OLIVER Amy17BRecurve WomenWomen's Qualification Round
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ESEBUA Kristine4CRecurve WomenWomen's Qualification Round
LOBZHENIDZE Yulia5CRecurve WomenWomen's Qualification Round
NARIMANIDZE Khatuna6CRecurve WomenWomen's Qualification Round
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
KAHLLUND Florian22ARecurve MenMen's Qualification Round
UNRUH Lisa18ARecurve WomenWomen's Qualification Round
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
BANERJEE Rahul19ARecurve MenMen's Qualification Round
BURIULY Rimil4ARecurve WomenWomen's Qualification Round
CHAMPIA Mangal Singh20ARecurve MenMen's Qualification Round
KUMARI Deepika5ARecurve WomenWomen's Qualification Round
MAJHI Laxmirani6ARecurve WomenWomen's Qualification Round
TALUKDAR Jayanta21ARecurve MenMen's Qualification Round
IOAINT. OLYMPIC ARCHER
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Jose2CRecurve MenMen's Qualification Round
BARANTSEVA Svetlana3CRecurve WomenWomen's Qualification Round
MIJNO Elisabetta2CRecurve WomenWomen's Qualification Round
PACHECO Anne1CRecurve WomenWomen's Qualification Round
REZENDE Luciano Reinaldo1CRecurve MenMen's Qualification Round
TSYDENDORZHIEV Bato3CRecurve MenMen's Qualification Round
ISVVIRGIN ISLANDS, US
Name
Target
Event
Session
ABERNATHY Anne17CRecurve WomenWomen's Qualification Round
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
BOARI Lucilla10ARecurve WomenWomen's Qualification Round
FRANGILLI Michele13CRecurve MenMen's Qualification Round
LANDI Vanessa11ARecurve WomenWomen's Qualification Round
NESPOLI Mauro14CRecurve MenMen's Qualification Round
PASQUALUCCI David15CRecurve MenMen's Qualification Round
SARTORI Guendalina12ARecurve WomenWomen's Qualification Round
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
FURUKAWA Takaharu10ARecurve MenMen's Qualification Round
HAYASHI Yuki7CRecurve WomenWomen's Qualification Round
IWATA Ayumi11ARecurve MenMen's Qualification Round
KAWANAKA Kaori8CRecurve WomenWomen's Qualification Round
NAGAMINE Saori9CRecurve WomenWomen's Qualification Round
ONIYAMA Naoya12ARecurve MenMen's Qualification Round
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHOI Misun7BRecurve WomenWomen's Qualification Round
KANG Chae Young8BRecurve WomenWomen's Qualification Round
KI Bo Bae9BRecurve WomenWomen's Qualification Round
KIM Woojin10CRecurve MenMen's Qualification Round
KU Bonchan11CRecurve MenMen's Qualification Round
OH Jin Hyek12CRecurve MenMen's Qualification Round
KSASAUDI ARABIA
Name
Target
Event
Session
ALOTAIBI Fares Mater13ARecurve MenMen's Qualification Round
ARAFAT Obai Khaled14ARecurve MenMen's Qualification Round
BIN ALI Abdulellh Ali Moh15ARecurve MenMen's Qualification Round
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Luis1BRecurve MenMen's Qualification Round
BOARDMAN Ernesto Horacio2BRecurve MenMen's Qualification Round
HINOJOSA Karla7ARecurve WomenWomen's Qualification Round
ROMAN Aida8ARecurve WomenWomen's Qualification Round
SERRANO Juan Rene3BRecurve MenMen's Qualification Round
VALENCIA Alejandra9ARecurve WomenWomen's Qualification Round
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
VAN DEN BERG Sjef7BRecurve MenMen's Qualification Round
VAN DER VEN Rick8BRecurve MenMen's Qualification Round
VAN TONGEREN Jan9BRecurve MenMen's Qualification Round
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
MARZEC Pawel10BRecurve MenMen's Qualification Round
NAPLOSZEK Slawomir11BRecurve MenMen's Qualification Round
SIERAKOWSKI Kacper12BRecurve MenMen's Qualification Round
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BAZARZHAPOV Galsan19BRecurve MenMen's Qualification Round
DASHIDORZHIEVA Tuyana13BRecurve WomenWomen's Qualification Round
MAKHNENKO Artem20BRecurve MenMen's Qualification Round
PEROVA Ksenia14BRecurve WomenWomen's Qualification Round
STEPANOVA Inna15BRecurve WomenWomen's Qualification Round
TSYNGUEV Beligto21BRecurve MenMen's Qualification Round
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
DIELEN Nathalie18BRecurve WomenWomen's Qualification Round
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
KUO Cheng-Wei7ARecurve MenMen's Qualification Round
LE Chien-Ying4BRecurve WomenWomen's Qualification Round
LIN Shih-Chia5BRecurve WomenWomen's Qualification Round
TAN Ya-Ting6BRecurve WomenWomen's Qualification Round
WANG Hou-Chieh8ARecurve MenMen's Qualification Round
YU Guan-Lin9ARecurve MenMen's Qualification Round
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
IVANYTSKYY Heorhiy13BRecurve MenMen's Qualification Round
IVASHKO Markiyan14BRecurve MenMen's Qualification Round
MARCHENKO Veronika1BRecurve WomenWomen's Qualification Round
PAVLOVA Anastasia2BRecurve WomenWomen's Qualification Round
RUBAN Viktor15BRecurve MenMen's Qualification Round
SICHENIKOVA Lidiia3BRecurve WomenWomen's Qualification Round
USAUSA
Name
Target
Event
Session
BROWN Mackenzie13ARecurve WomenWomen's Qualification Round
ELLISON Brady16BRecurve MenMen's Qualification Round
KAMINSKI Jake17BRecurve MenMen's Qualification Round
KLIMITCHEK Collin18BRecurve MenMen's Qualification Round
LORIG Khatuna14ARecurve WomenWomen's Qualification Round
PRITCHARD La Nola15ARecurve WomenWomen's Qualification Round
VENVENEZUELA
Name
Target
Event
Session
CAPOTE Jose7CRecurve MenMen's Qualification Round
MALAVE Elias8CRecurve MenMen's Qualification Round
VASQUEZ Ricardo9CRecurve MenMen's Qualification Round