European Youth Cup 2016 - 1st Leg European Youth Cup 2016 - 1st Leg
World Archery Europe (WAE)
Héviz (HUN), from 02-05-2016 to 7-05-2016
European Youth Cup 2016 - 1st Leg
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
HEINCZ Stefan32BCompound Junior MenJuniores Qualification Round
IRRASCH Dominik11BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
KURZ Lukas8ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
KURZ Markus5ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
KUSCHEL Eric12BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
LOCKINGER Carmen29CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
MAGLIA Nina32DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
SCHOENFELLNER Noah7ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
SCHONNER Emma31CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
SCHWEIGHOFER Julian13BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
ULZ Fabian31BCompound Junior MenJuniores Qualification Round
WIENER Nico30BCompound Junior MenJuniores Qualification Round
ZIKA Alexander6ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben15ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
CROES Quentin14DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
DESTROOPER Charlotte24CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
FRAIPONT Julien35ACompound Cadet MenCadet Qualification Round
FRIANT Sammy14ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
GOEDEMOND Kianu12DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
MARKEY Pieter13DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
OSNOWSKI Sébastien34ACompound Cadet MenCadet Qualification Round
PRESENT Patricia40BCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
STEGNER Daniella23CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
STEYNEN Lotte25CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
VANERMEN Matthias33ACompound Cadet MenCadet Qualification Round
VERMEIREN Ambroos36ACompound Cadet MenCadet Qualification Round
WOUTERS Yannick16ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
ARLOU Kanstantsin12ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
BONDARAVA Marharyta27BRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
EFREMOV Alexandr14ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
FIRSAU Kiryl8BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
KAZLOUSKAYA Karyna26BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
KURATNIK Aliaksandra27BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
MULIUKOU Pavel9BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
SHVETS Nadzeya28BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
SIDAROVICH Maksim13ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
TSARANKOU Sviataslau10BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
ATANASOVA Yordanka32ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
DACHEV Damyan17BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
GENCHEVA Ralitsa27ARecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
PENDOV Todor15CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
TODOROV Vasko16CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj36BCompound Junior MenJuniores Qualification Round
HORVAT Ivan15DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
MLINARIC Amanda36DCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
REMAR Alen17DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
SIMIC Filip35DCompound Cadet MenCadet Qualification Round
VRSALOVIC Lucija28DRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
CHOCHOLA Vojtech16ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
GRAPOVA Klara30BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
HORACKOVA Marie28CRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
KILLEROVA Eliska31BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
KRAMPEROVA Barbora29BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
VACH Filip15ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
VITOVEC David17ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
ZMELIK Ales16DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANDERSEN Sasha Haagen40CCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
BERG Christoffer35BCompound Cadet MenCadet Qualification Round
MOELLER Katja Ree37DCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
OLSEN Simon33BCompound Cadet MenCadet Qualification Round
RASMUSSEN Sasha38DCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
RASMUSSEN Sune34BCompound Cadet MenCadet Qualification Round
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
AAS Artur33CCompound Cadet MenCadet Qualification Round
ILVES Kristi40ACompound Junior WomenJuniores Qualification Round
JAATMA Lisell37DCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
JAATMA Robin35CCompound Cadet MenCadet Qualification Round
PAAS Meeri-Marita38DCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
PUUSEPP Kristjan34CCompound Cadet MenCadet Qualification Round
TETSMANN Maris27CRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey23ARecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
BARBELIN Lisa26CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
BONNEAU Paul14CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
CHIRAULT Thomas7ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
FICHET Romain4ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
FILIPOWICZ Alix28CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
GAUBIL Melanie21ARecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
GUY Oceane22ARecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
JAMOT Maxence13CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
JIMENEZ Mathieu6ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
KACZMARECK Elodie27CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
KOENIG Thomas5ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
PEYROT Lucas12CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
TELLIER Clémence20ARecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
ANNISON Layla38ACompound Cadet WomenCadet Qualification Round
CARPENTER Adam36BCompound Cadet MenCadet Qualification Round
CARPENTER Isabelle39ACompound Cadet WomenCadet Qualification Round
GOTT Amy29ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
HALL Matthew32ACompound Junior MenJuniores Qualification Round
HOWELL James30ACompound Junior MenJuniores Qualification Round
JERAM Samual31ACompound Junior MenJuniores Qualification Round
LENNON Rebecca38CCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
MASON Lucy40ACompound Cadet WomenCadet Qualification Round
NAIRN Thomas12BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
PERKINS Arron Louis14BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
PIPER Eleanor28ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
RALLS Luke33ACompound Junior MenJuniores Qualification Round
SARGEANT Bayley39CCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
SMITH Hollie37ACompound Cadet WomenCadet Qualification Round
SPINKS Abbie37CCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
TROMANS-ANSELL Alyssia27ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
VOBE Oliver13BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ABULADZE Medea24CRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
ANA Tskhomelidze26DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
BASILADZE Anri11CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
DOLIDZE Vladimer13ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
DUMBADZE Ana27DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
GATENADZE Saba9CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
LEKVEISHVILI Akaki11ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
MAKHARADZE Marika25CRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
MAKIEVI Veriko28DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
MESTVIRISHVILI Zurab12ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
PHUTKARADZE Tsiko26CRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
TAVDGIRIDZE Nika10CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
FREYWALD Cynthia24ARecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
HEINKEL Yannic5DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
INCERTI Lisa25DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
KIRCHNER Nils10BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
KOMISCHKE Konrad7DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
KROPPEN Michelle26ARecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
MAIER Johannes4DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
MAYR Andreas6DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
SCHEIDING Adrian9BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
SCHWARZ Charline24DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
SCHWERTMANN Nils11BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
TARTLER Elisa23DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
ZIEGLER Milena25ARecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BALOGH Matyas Laszlo1ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
BENCSIK Mark2ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
NAGY Eva Borbala40CCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
NAGY Nikoletta27DRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
OROSZ Viktor35ACompound Junior MenJuniores Qualification Round
REGOCZI Petra32CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
SZUTS Matyas3ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
VINCZE Valter4ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
ZOLTÁN Levente14DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
NOONAN Quintain17ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
SHANNY Itay16BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ALBERTI Camilla38CCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
ALFARANO Martina24BRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
ANDREOLI Tatiana21CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
BELLI Yuri10DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
BELLINI Francesca37CCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
BIZZOTTO Dino9DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
BOGGIATTO Alex36CCompound Cadet MenCadet Qualification Round
COEREZZA Elisa Ester20CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
FABRIZZI Federico1DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
FESTI Manuel31CCompound Junior MenJuniores Qualification Round
GIACCHERI Tanya25BRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
GUERRA Simone2DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
HERVAT Karen22CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
LAPENNA Nicolo4DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
MAGRINI Emanuele8DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
MIETTO Nicole18CRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
MIOR Viviano30CCompound Junior MenJuniores Qualification Round
RONER Elisa39CCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
SARACINO Marco3DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
SPERA Loredana26BRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
SUT Jesse32CCompound Junior MenJuniores Qualification Round
TOZZI Aurora39DCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
BECKERS Viveca30ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
KLEIN Joe15DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
KLEIN Pit17CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
BIAMIN Muhamad Aliff Haikal7DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
BIAMIN Muhammad Aidil Haikal6DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
KHALID Nur Husna Nadhirah21ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
MAZLAN Nuramalia Haneesha20ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
MOHAMED YUSOFF Muhammad Zulhafiz8DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
MOHD YUSUF Muhammad Fitri5DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
MOKHTAR Nur Azwanie18ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
YAZID Mimi Raihan22ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
BODIUL Vladimir15CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
GATCO Milena20DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
MINASCURTA Marat8BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
MIRON Elisaveta21DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
OLARU Dan14CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
ROSCOVANU Bianca18DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
TROSTENETCHI Alexei5BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
VOROBIOV Mihail6BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
VOROBIOVA Anna22DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
VOSCOBOINICOV Nichita7BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BANASZAK Jakub13CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
BASIURAS Michael12CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
FARASIEWICZ Karolina22DRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
JUSZCZUK Gloria18BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
KASPROWSKI Oskar8CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
KOCAJ Marlena22BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
LAZOWSKI Filip7CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
MATANINA Jakub5CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
MILAS Lidia21DRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
NAPLOSZEK Kamila20BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
OGRODOWCZYK Mateusz11CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
SZELIGA Karol6CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
SZMIT Klaudia23DRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
TOBOLEWSKA Anna20DRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
WYCISLIK Justyna21BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
BALTEANU Vivien39BCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
BANCIU Tudor12DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
DANILET Anca38BCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
DURAI Eduard30DCompound Junior MenJuniores Qualification Round
FECIORU Ilinca Andreea24BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
FORRAY Emilia Georgiana25BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
FRAI Cosmin11DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
HUTANU Andrei11DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
IOSUB Patricia26DRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
JITARIU Georgiana24DRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
KISS Victor31DCompound Junior MenJuniores Qualification Round
MUNTEANU Alexandru13DRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
OLARU Dragos33DCompound Cadet MenCadet Qualification Round
REZMUVES Katalin37BCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
RUSU Mihai10DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
RUSU Valentin32DCompound Junior MenJuniores Qualification Round
SBIERA Madalina Maria23BRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
TRESTIAN Sebastian9DRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
VLAD Maria25DRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
VLAD Teodor34DCompound Cadet MenCadet Qualification Round
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BUDAEV Sodnom2BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
BUDAEVA Ariuna30DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
BULAEV Anton36DCompound Junior MenJuniores Qualification Round
DAMBAEVA Zhibzema20BRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
DORZHIEVA Balzhin22BRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
FADEEVA Sofia38ACompound Junior WomenJuniores Qualification Round
GOMBOEVA Svetlana21BRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
GOMBOZHAPOV Aldar3BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
GORDEEVA Tatiana31DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
IRDYNEEV Erdem4CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
KOROLEVA Elizaveta40DCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
RAVILOVA Diana39ACompound Junior WomenJuniores Qualification Round
SAVENKOVA Alexandra37ACompound Junior WomenJuniores Qualification Round
SAYGLAR Mergen Herel1BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
SHEGOLKOVA Vladislava29DRecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
TARNAKOV Dmitriy4BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
TIMOFEEVA Rozalina23BRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
TSYBIKZHAPOV Aldar6CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
TSYDYPOV Erdem7CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
TSYRENDORZHIEV Buianto5CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Nik11ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
BIZJAK Rok8CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
CERNE Arne34DCompound Junior MenJuniores Qualification Round
FERS Spela31ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
GJURIN Luka9CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
LAHARNAR Ivana28BRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
LUKSIC Zan9ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
MODIC Stas33DCompound Junior MenJuniores Qualification Round
RAVNIKAR Ziga10ARecurve Cadet MenCadet Qualification Round
STRAJHAR Gasper10CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
BAUDIN Jefferson16CRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
COOKE Innes17CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
FUSEK Olga28ARecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BALAZ Boris14BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
FRANCU Ondrej15BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
HURBAN JR. Vladimir15BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
KOBZA Martin36ACompound Junior MenJuniores Qualification Round
MIHALIK Filip16BRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
PASHCHENKOVA Diana40DCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
BORGSTROM Hampus33CCompound Junior MenJuniores Qualification Round
CARLSSON Isak35CCompound Junior MenJuniores Qualification Round
FLINK Ludvig10ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
LINDBERG Marcus9ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
SPANG Oscar8ARecurve Junior MenJuniores Qualification Round
STROMBERG Linus34CCompound Junior MenJuniores Qualification Round
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
BOLSHAKOV Vlad33BCompound Junior MenJuniores Qualification Round
BORYSENKO Olena39BCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
BUKATEVYCH Borys6BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
CHABAN Dariia38BCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
DANYLIUK Mykhailo34BCompound Junior MenJuniores Qualification Round
DERA Nataliia25ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
HNYP Solomiya22CRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
HOVIADOVSKYI Roman35BCompound Junior MenJuniores Qualification Round
ILNYTSKA Varvara26ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
KHUDA Anton3CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
KOZHOKAR Ivan4CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
KRASNITSKA Anastasia39DCompound Cadet WomenCadet Qualification Round
KUKURUZIAK Oleksandra23ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
KYRIUKHIN Mykyta5BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
LAPTII Olha37BCompound Junior WomenJuniores Qualification Round
MACHIKHA Sofiya21CRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
MALYK Mykhaylo-Yaroslav7BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
MAZORCHUK Kateryna20CRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round
OVCHYNNIKOV Artem1CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
POPOVYCH Maksym4BRecurve Junior MenJuniores Qualification Round
RUSIN Iryna24ARecurve Cadet WomenCadet Qualification Round
SHEREMET Roman2CRecurve Cadet MenCadet Qualification Round
TRAPEZNIKOVA Solomiya23CRecurve Junior WomenJuniores Qualification Round