European Youth Cup 2016 - 1st Leg European Youth Cup 2016 - 1st Leg
World Archery Europe (WAE)
Héviz (HUN), from 02-05-2016 to 7-05-2016
European Youth Cup 2016 - 1st Leg
Brackets
 
Recurve Cadet Men
1/48
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Scheiding AdrianGERGermanyBye
 
Scheiding AdrianBye
 
0
0
Scheiding Adrian7
Khuda Anton3
33Khuda AntonUKRUkraineBye
 
Khuda Anton7
Mohamed Yusoff Muhammad Zulhafiz3
 
32Mohamed Yusoff Muhammad ZulhafizMASMalaysiaBye
Scheiding Adrian7
Ravnikar Ziga3
17Pendov TodorBULBulgariaBye
 
Pendov Todor4
Rusu Mihai6
65Kurz LukasAUTAustria2
48Rusu MihaiROURomania6
Rusu Mihai4
Ravnikar Ziga6
49Schoenfellner NoahAUTAustria6
64Vincze ValterHUNHungary2
Schoenfellner Noah4
Ravnikar Ziga6
 
16Ravnikar ZigaSLOSloveniaBye
Scheiding Adrian6*9
Ovchynnikov Artem58
9Bizjak NikSLOSloveniaBye
 
Bizjak Nik7
Trestian Sebastian1
57Trestian SebastianROURomania6*9
56Biamin Muhamad Aliff HaikalMASMalaysia56
Bizjak Nik6*9
Schwertmann Nils57
41Trostenetchi AlexeiMDAMoldovaBye
 
Trostenetchi Alexei4
Schwertmann Nils6
 
24Schwertmann NilsGERGermanyBye
Bizjak Nik2
Ovchynnikov Artem6
25Kozhokar IvanUKRUkraineBye
 
Kozhokar Ivan6
Szuts Matyas0
 
40Szuts MatyasHUNHungaryBye
Kozhokar Ivan0
Ovchynnikov Artem6
0
0
 
Ovchynnikov ArtemBye
 
8Ovchynnikov ArtemUKRUkraineBye
Scheiding Adrian59
Guerra Simone6*9*
5Guerra SimoneITAItalyBye
 
Guerra SimoneBye
 
0
0
Guerra Simone6
Basiladze Anri0
37Chochola VojtechCZECzech RepublicBye
 
Chochola Vojtech2
Basiladze Anri6
 
28Basiladze AnriGEOGeorgiaBye
Guerra Simone7
Kirchner Nils1
21Kirchner NilsGERGermanyBye
 
Kirchner Nils6
Mihalik Filip2
 
44Mihalik FilipSVKSlovakiaBye
Kirchner Nils6*9
Perkins Arron Louis57
53Perkins Arron LouisGBRGreat Britain6
60Mohd Yusuf Muhammad FitriMASMalaysia0
Perkins Arron Louis6*9*
Fabrizzi Federico59
 
12Fabrizzi FedericoITAItalyBye
Guerra Simone6*9*
Todorov Vasko59
13Budaev SodnomRUSRussiaBye
 
Budaev Sodnom0
Vobe Oliver6
61Vobe OliverGBRGreat Britain7
52Frai CosminROURomania3
Vobe Oliver2
Todorov Vasko6
45Todorov VaskoBULBulgariaBye
 
Todorov Vasko7
Nairn Thomas3
 
20Nairn ThomasGBRGreat BritainBye
Todorov Vasko6
Tarnakov Dmitriy0
29Tarnakov DmitriyRUSRussiaBye
 
Tarnakov Dmitriy7
Tsiareta Anton1
 
36Tsiareta AntonBLRBelarusBye
Tarnakov Dmitriy6*8
Jamot Maxence57
0
0
 
Jamot MaxenceBye
 Gold
4Jamot MaxenceFRAFranceByeGuerra Simone0
Sheremet Roman6
Bronze
3Sheremet RomanUKRUkraineByeScheiding Adrian2
 Kasprowski Oskar6
Sheremet RomanBye
 
0
0
Sheremet Roman6
Zika Alexander2
35Zika AlexanderAUTAustriaBye
 
Zika Alexander6
Balogh Matyas Laszlo2
 
30Balogh Matyas LaszloHUNHungaryBye
Sheremet Roman7
Tavdgiridze Nika1
19Saracino MarcoITAItalyBye
 
Saracino Marco6
Minascurta Marat2
 
46Minascurta MaratMDAMoldovaBye
Saracino Marco57
Tavdgiridze Nika6*9
51Lazowski FilipPOLPoland6
62Kurz MarkusAUTAustria0
Lazowski Filip56
Tavdgiridze Nika6*8
 
14Tavdgiridze NikaGEOGeorgiaBye
Sheremet Roman6
Sidarovich Maksim4
11Saryglar Mergen-KherelRUSRussiaBye
 
Saryglar Mergen-Kherel4
Vach Filip6
59Biamin Muhammad Aidil HaikalMASMalaysia2
54Vach FilipCZECzech Republic6
Vach Filip3
Voscoboinicov Nichita7
43Francu OndrejSVKSlovakiaBye
 
Francu Ondrej0
Voscoboinicov Nichita6
 
22Voscoboinicov NichitaMDAMoldovaBye
Voscoboinicov Nichita3
Sidarovich Maksim7
27Arlou KanstantsinBLRBelarusBye
 
Arlou Kanstantsin4
Sidarovich Maksim6
 
38Sidarovich MaksimBLRBelarusBye
Sidarovich Maksim6
Luksic Zan0
0
0
 
Luksic ZanBye
 
6Luksic ZanSLOSloveniaBye
Sheremet Roman6
Kasprowski Oskar2
7Remar AlenCROCroatiaBye
 
Remar AlenBye
 
0
0
Remar Alen3
Klein Joe7
39Szeliga KarolPOLPolandBye
 
Szeliga Karol0
Klein Joe6
 
26Klein JoeLUXLuxembourgBye
Klein Joe1
Kasprowski Oskar7
23Matanina JakubPOLPolandBye
 
Matanina Jakub7
Vitovec David3
 
42Vitovec DavidCZECzech RepublicBye
Matanina Jakub2
Kasprowski Oskar6
55Bencsik MarkHUNHungary4
58Markey PieterBELBelgium6
Markey Pieter0
Kasprowski Oskar6
 
10Kasprowski OskarPOLPolandBye
Kasprowski Oskar6
Gombozhapov Aldar2
15Peyrot LucasFRAFranceBye
 
Peyrot Lucas2
Goedemond Kianu6
63Goedemond KianuBELBelgium6
50Gatenadze SabaGEOGeorgia2
Goedemond Kianu0
Cooke Innes6
47Vorobiov MihailMDAMoldovaBye
 
Vorobiov Mihail2
Cooke Innes6
 
18Cooke InnesSUISwitzerlandBye
Cooke Innes0
Gombozhapov Aldar6
31Lapenna NicoloITAItalyBye
 
Lapenna Nicolo7
Croes Quentin3
 
34Croes QuentinBELBelgiumBye
Lapenna Nicolo4
Gombozhapov Aldar6
0
0
 
Gombozhapov AldarBye
 
2Gombozhapov AldarRUSRussiaBye