European Youth Cup 2016 - 1st Leg European Youth Cup 2016 - 1st Leg
World Archery Europe (WAE)
Héviz (HUN), from 02-05-2016 to 7-05-2016
European Youth Cup 2016 - 1st Leg
Brackets
 
Recurve Junior Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Bizjak RokSLOSloveniaBye
 
Bizjak Rok6
Hurban Jr. Vladimir0
33Tsybikzhapov AldarRUSRussia3
32Hurban Jr. VladimirSVKSlovakia7
Bizjak Rok6
Irdyneev Erdem0
17Horvat IvanCROCroatia4
48Wouters YannickBELBelgium6
Wouters Yannick1
Irdyneev Erdem7
49Zoltán LeventeHUNHungary1
16Irdyneev ErdemRUSRussia7
Bizjak Rok6
Malyk Mykhaylo-Yaroslav0
9Magrini EmanueleITAItalyBye
 
Magrini Emanuele6
Spang Oscar0
41Spang OscarSWESweden6
24Firsau KirylBLRBelarus4
Magrini Emanuele4
Malyk Mykhaylo-Yaroslav6
25Tsydypov ErdemRUSRussia7
40Mayr AndreasGERGermany1
Tsydypov Erdem4
Malyk Mykhaylo-Yaroslav6
 
8Malyk Mykhaylo-YaroslavUKRUkraineBye
Bizjak Rok7
Fichet Romain1
5Strajhar GasperSLOSloveniaBye
 
Strajhar Gasper6
Muliukou Pavel0
37Muliukou PavelBLRBelarus6
28Heinkel YannicGERGermany4
Strajhar Gasper6
Jimenez Mathieu2
21Jimenez MathieuFRAFrance7
44Tsarankou SviataslauBLRBelarus3
Jimenez Mathieu6
Irrasch Dominik0
53Hutanu AndreiROURomania0
12Irrasch DominikAUTAustria6
Strajhar Gasper3
Fichet Romain7
13Adriaensen BenBELBelgium6
52Munteanu AlexandruROURomania4
Adriaensen Ben6
Komischke Konrad4
45Shanny ItayISRIsrael3
20Komischke KonradGERGermany7
Adriaensen Ben58
Fichet Romain6*10
29Dolidze VladimerGEOGeorgia2
36Kyriukhin MykytaUKRUkraine6
Kyriukhin Mykyta0
Fichet Romain6
 Gold
4Fichet RomainFRAFranceByeBizjak Rok4
Olaru Dan6
Bronze
3Bizzotto DinoITAItalyByeFichet Romain1
 Tsyrendorzhiev Buianto7
Bizzotto Dino6
Baudin Jefferson2
35Lindberg MarcusSWESweden0
30Baudin JeffersonSUISwitzerland6
Bizzotto Dino6
Dachev Damyan2
19Maier JohannesGERGermany6
46Kuschel EricAUTAustria0
Maier Johannes4
Dachev Damyan6
51Dachev DamyanBULBulgaria6
14Klein PitLUXLuxembourg0
Bizzotto Dino2
Olaru Dan6
11Olaru DanMDAMoldova6
54Bodiul VladimirMDAMoldova0
Olaru Dan6
Flink Ludvig4
43Flink LudvigSWESweden6
22Bukatevych BorysUKRUkraine4
Olaru Dan7
Popovych Maksym1
27Banaszak JakubPOLPoland6
38Schweighofer JulianAUTAustria0
Banaszak Jakub2
Popovych Maksym6
 
6Popovych MaksymUKRUkraineBye
Olaru Dan6
Tsyrendorzhiev Buianto2
7Koenig ThomasFRAFranceBye
 
Koenig Thomas4
Tsyrendorzhiev Buianto6
39Noonan QuintainIRLIreland2
26Tsyrendorzhiev BuiantoRUSRussia6
Tsyrendorzhiev Buianto6
Gjurin Luka2
23Basiuras MichaelPOLPoland2
42Gjurin LukaSLOSlovenia6
Gjurin Luka6
Mestvirishvili Zurab2
55Banciu TudorROURomania0
10Mestvirishvili ZurabGEOGeorgia6
Tsyrendorzhiev Buianto6
Belli Yuri2
15Belli YuriITAItaly7
50Lekveishvili AkakiGEOGeorgia1
Belli Yuri6
Balaz Boris0
47Friant SammyBELBelgium1
18Balaz BorisSVKSlovakia7
Belli Yuri6
Chirault Thomas2
31Zmelik AlesCZECzech Republic6
34Ogrodowczyk MateuszPOLPoland2
Zmelik Ales0
Chirault Thomas6
 
2Chirault ThomasFRAFranceBye