Nove Mesto WRE Para-Archery Nove Mesto WRE Para-Archery
World Archery Europe (WAE)
Nove Mesto (CZE), from 13-06-2016 to 19-06-2016
Nove Mesto WRE Para-Archery
Entries by Country
 
ALGALGERIA
Name
Target
Event
Session
IZRI Abdelkader21ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SERIR DjaaferCoach
ARGARGENTINA
Name
Target
Event
Session
PAOLOROSSI Federico Luis15ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SERRANO Rebeca SusanaTeam Manager
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
STEINER ChristinaCoach
STEINER Marek43BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
LINHART ChristianCoach
LOM-ALI Usmaew30BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
PROSSLINER Erich31BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SEEWALD FrankDelegation Official
TASURKAEVA AsetMedical Person
ZIEGLER AngelikaOther Function
ZIEGLER Friedrich29BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
ADILOV TahirCoach
KASAMANSKI RaminDelegation Official
KAZIMOV VusalMenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
MUSAYEV Jahan41ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
NABIYEV Ali42ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
VALIYEVA Zinyat65ARecurve Women Open, World Quota Recurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
DE CASTRO Andrey Muniz18BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
JUNQUEIRA CAMPOS HenriqueCoach
LAYOLLE Patricia65BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
OLIVEIRA Julio Cesar19BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
PACHECO Anne72ACompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
REZENDE Luciano Reinaldo43ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SANTANA FRANCO Eugenio17BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SILVEIRA DA COSTA BENETTI MarciaMedical Person
XAVIER M. ALVARES AndréCoach
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
DENYS Alec43ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
EVANS Kevin42BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
MACDOUGALL AlanaCoach
VAN BERKEL RyanTeam Manager
VAN NEST Karen70BCompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
LU Liang73BWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
YAO BaohuaDelegation Official
ZHOU JiaoCoach
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
BARTOS Leos14BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
BARTOS Petr6AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
BRADA VladimirTeam Manager
CAP Vladimir4AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
CERNA Miroslava63BRecurve Women Open, World Quota Recurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
CHALOUPSKY Martin39BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
DAVIDEK Karel5AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
DRAHONINSKY David3AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
DRAHONINSKY IljaCoach
FRIDRICH Daniel13BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
KLICH JiriMenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
KOSTAL Vaclav37BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KUBASEK PavelCoach
KUNCOVA Lenka62BRecurve Women Open, World Quota Recurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
MUSILOVA Sarka72BWorld Quota W1 Women Open, Women W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
PRECLIK JaroslavCoach
PROCHAZKA JanTeam Manager
RUDOLFOVA PavlinaCoach
SIDKOVA Marketa61BRecurve Women Open, World Quota Recurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
SMONDEK Milan38BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ZELENKA Jaroslav15BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
BLAY LorenaCoach
CUESTA IreneTeam Manager
ESTEBAN HERNANDEZ Jose LuisCoach
OLIVEROS Liliana72AWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
RODRIGUEZ GONZALEZ Guillermo Javier20BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
RUBIO Carmen71BCompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
SANCHEZ CAMUS Manuel14BMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
ANTONIOS Jean Pierre13AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
FORSBERG Jere23ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
FORSBERG SamiCoach
PIRTTIMAA JariTeam Manager
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BARLEON Elisabeth69BWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
CHUPIN Julie71ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
DUBOC Brigitte67ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
GUÉRIN Maxime20BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
HATEM Olivier10AMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
HYBOIS VincentTeam Manager
PEREIRA Eric12BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
RIGAULT AnthonyCoach
TOGGWILER HervéMedical Person
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BINGHAM RikkiCoach
BURGESS CharlotteCoach
CAVANAGH John8AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
DAVID TillotsonDelegation Official
EVERTON BeverleyMedical Person
FRITH Jo69AWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
GEORGE AmandaWomenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GIBSON Hilda FrancesTeam Manager
GRINHAM Jodie73ACompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
HALL Michael9BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
JENKINS Vicky70AWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
MACQUEEN Nathan11BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
MCGOVERN MattMedical Person
NADARAJAH Tania68BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
PEART MichaelCoach
PHILLIPS Dave36BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
STRETTON Jessica71AWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
STUBBS John10BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SYMES RebeccaMedical Person
WALKER John9AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
DUMBADZE Zviad40ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GORGOSHADZE TemurCoach
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BUI Vanessa62BCompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
GRANITZA Karina61BCompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
HEGMANN AndreasCoach
HERTER Uwe10BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
HESS Jennifer66BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
KUPCZYK Lucia60BCompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
MENDE HarryCoach
MEUDT MatthiasCoach
MUELLER MarcusMenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
NAGEL MathiasCoach
SZARSZEWSKI Maik33ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
MATIATOU MariaMedical Person
ROUMELIOTIS Romeos24BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
HKGHKG
Name
Target
Event
Session
CHOI Yuen Lung63BCompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
MA Choi Chong PatrickCoach
WU Tung Sang16BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
. Pooja58ARecurve Women Open, World Quota Recurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
. Rajesh40BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GOYAL MangatOther Function
SUHAG SanjayCoach
IRIIR IRAN
Name
Target
Event
Session
ABBASPOUR Somayeh58ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
ASGARI Farzaneh56ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
AVDYENTOV OlehCoach
CHAROOSAEI AlirezaOther Function
EBADI JebraeilOther Function
FATAHIFARADONBEH Aliasghar27BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
HOSSEINI Seyedehzahra74AWorld Quota W1 Women Open, Women W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
KAKOOSH Majid6BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KEHTARI MajidTeam Manager
KOHANSAL Mohadeseh62ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
MIRZAHOSSEINI OmidDelegation Official
NORI Hadi39ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
POURBEHI HosseinDelegation Official
RAHIMI Gholamreza26BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
RANJBARKIVAJ Ebrahim25BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
RASTGOUE KHALKIYASARI OzraDelegation Official
SIMUNS MonikazhermenCoach
ZEINALI TAJRISHI MonirehDelegation Official
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
DUNPHY PadraigOther Function
LEONARD Kerrie-Louise59BCompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
IRQIRAQ
Name
Target
Event
Session
AL-CHLAIHAIW AmerDelegation Official
AL-HALBOOSI Ahmed27ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
AL-MAAEDY JawadCoach
AL-MASHHADANI SmaelDelegation Official
AL-MURSHEDY Wurood Basimati66BCompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
AL-SAEDI Zaman67BRecurve Women Open, World Quota Recurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
ALSAQER Siraj Muneer Abdullah46BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
JASIM RajiMedical Person
KADHIM MustafaCoach
KAZEM Mustafa Mohammed45BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
HALLDORSSON Thorsteinn35ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
DROR Amit29ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
EFFRATY JehudaCoach
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
AIROLDI Roberto44BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
BARBI ChiaraMedical Person
BONACINA Matteo29ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CANCELLI Gianpaolo28ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CASSIANI Daniele7AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
DE PELLEGRIN OscarDelegation Official
ERARIO Alessandro46ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
FLORENO Veronica54BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
FUCHSOVA GuglielmoTeam Manager
MIJNO Elisabetta55BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
PEDRAZZI MarcoCoach
SARTI Eleonora59ACompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
SCUDERA Kimberly53BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
SIMONELLI Alberto30ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
TOSCO AntonioCoach
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
FUJII Masaomi22BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
HAGIWARA IkumiCoach
HASEGAWA Takahiro23ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
HATTORI Kazumasa23BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
HIRASAWA Nako70ACompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
MIYAMOTO YukioTeam Manager
NAKA NaomiCoach
NAKA Yoshitsugu14AMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ONODERA Kimimasa24ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
OTSUKA Tadatsugu21BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SAITO Shinichi15AMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SUETAKE HirokiCoach
TAKEUCHI NobutomoCoach
TAMAI FumihiroCoach
UEYAMA Tomohiro22ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
AIKYNBAYEV Abdygani22ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ALIYEVA YrystyOther Function
BEYSEMBAYEV AybekCoach
MEDVEDEV Alexandr21ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
MENGELBEKOV Sarsenbek20ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
PAK TatyanaCoach
SARKULOV Kairat32BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
VEBER ViktorCoach
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHOI DusukCoach
HA Sam Suk59BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
HAN YunaDelegation Official
JANG Dae Sung8BMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
JEONG Jin Young68BCompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
JO Jang Moon58BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
JUNG Young JooCoach
KANG Kyung JuOther Function
KIM Jung-Hoon35BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KIM Min Su33BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KIM Misoon67BCompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
KIM Ok Geum71BWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
KOO Dongsub9BMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KWEON Hyun Joo35BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
LEE Hong Gu34BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
LEE Hwa Sook57BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
LEE HyunwooCoach
LEE Ouk Soo34BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
PARK Hong Jo7BMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SHIN Dong Heon33BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SONG Hwa YoungOther Function
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
JONASTS Gints28BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
ABDUL WAHAB Noor Sa Adah72BCompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
ABU BAKAR JohariTeam Manager
GOVINDA RAJAN Daneshen16BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
IBRAHIM Siti NorhatikaOther Function
JAMALUDDIN Ahmad Jaffry18BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
JAMALUDDIN Khairul FadlyCoach
MAHAMAD Anwari17BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
MAT SALEH Mohd Zafi24ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
RASHID Azrul Abdul26ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SANAWI Hasihin19BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SULAIMAN Syafiq IzzuddinCoach
YUHAIZAM Yahaya25ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ZAKARIA MarzukiCoach
MGLMONGOLIA
Name
Target
Event
Session
AMARBAYASGALAN Ankhbayar30BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
AZBILEG Amarbayasgalan31BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
BAATARJAV ZolbooCoach
BUYANJARGAL Oyun-Erdene56BRecurve Women Open, World Quota Recurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
NAMJILMAA Munkhbaatar29BRecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TUVSHINTUGS BatzorigDelegation Official
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BOTTOMLEY Phillip25ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
HULSEN PeterCoach
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
BERG Stian H42ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ELLINGSEN Jan ErikCoach
JOHANNESSEN Morten41ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
JOHANSEN John Olav40ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SKYTTESETER Jan RogerTeam Manager
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BUKANSKI RyszardCoach
DALESZYNSKI Pawel26ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
DUDKA Adam17ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
KAPUSTA Ireneusz28ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KORNATOWSKI Krzysztof18ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
OLSZEWSKA Milena64BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
OLSZEWSKI MarekCoach
PACURA RyszadCoach
PIOTROWSKI Wojciech16ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SAWICKI Piotr27ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
DANILET Doru NeculaiCoach
FILIP Ghiorghi28BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
RAICU Bogdan13BMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
ABRAMOV AndreyCoach
ABRAMOVA ElenaCoach
ALEKSEEVA Iuliia57BCompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
ANDRIEVSKAIA Tatiana56BCompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
ARTAKHINOVA Stepanida58BCompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
BARANTSEVA Svetlana54ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
BATOROVA Irina56ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
BUTUNOVA AnastasiaCoach
BUTUNOVA TatianaCoach
CHERNIKOV Dmitrii13ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CHURGUY-OOL SyldysMenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
DONSKOI Konstantin3BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
DOROFEEV Alexander4BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GATIN Nail10ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
GORDEEV AlekseyCoach
GORIACHEV Aleksei12ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
IKSMAN AndreiCoach
IVANENKO MartaCoach
KHUTAKOV Sergey19ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KOZLOV Ivan11ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
KRUTOVA Elena70BWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
MALINKA VladimirCoach
MESHKOV Igor5BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
OCHUR Ruslan16ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
RAMAZANOV Ruslan14ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ROSSIYSKAYA Irina55ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
SAFENKO AzatCoach
SANDANOV BaltaCoach
SIDORENKO Margarita53ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
SMIRNOV Kirill17ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TSYBIKOV BadmazhapCoach
TSYDENDORZHIEV Bato20ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TSYRENDORZHIEV BairCoach
ZAYPAEV Anton18ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ZHALSOBON Tatiyana57ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
ZUBAR Aleksander9ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SINSINGAPORE
Name
Target
Event
Session
ALIM Nur Syahidah66ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
LIM Wei TeckTeam Manager
SNG Beow IengCoach
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
FORGO Dejan41BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
NIKOLIC RadovanCoach
PAJOVIC Mladen42BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SRISRI LANKA
Name
Target
Event
Session
BANDARA M. G. S.37ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
PERERA IndranathCoach
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
ASTIER LaurentCoach
COMTE Magali66ARecurve Women Open, World Quota Recurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
HÉRITIER PascalMenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
IMBODEN Martin32BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
STRASSER NormaTeam Manager
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
DORIC Martin25BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
KINIK LukasOther Function
KINIK Peter15BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
MAJERCAK VladimirCoach
MAJERCAKOVA VieraOther Function
MARECAK Marian27BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
PASHCHENKOVA Diana63ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
PAVLIK Marcel26BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SILONOVA IngridDelegation Official
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ÅKERLUND GullemarTeam Manager
ANDERSSON BerntCoach
ANDERSSON Mathias34ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CLAESSON Pierre33ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
REPPE Zandra69BCompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
SAVILUOTO Leena-KaarinaCoach
TORNSTROM Hakan32ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
THATHAILAND
Name
Target
Event
Session
CHAILINFAH Methasin19ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CHAIPOON Boonyarit32ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
INKAEW Sakon31ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KATEMONGKON Rhomshalee68ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
KHUTHAWISAP Wasana60BRecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
MOOKDA-ON PrayadCoach
NETSIRI Hanreuchai30ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
PANMAI Ratchanee67ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
PANYASUKUM ThawatchaiTeam Manager
TALABKAEW PipatCoach
WATTANA NamfonOther Function
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
BOR-NENG ChangOther Function
CHENG-CHING Hung36BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CHIA-CHANG ChangOther Function
CHIA-TZU LiCoach
CHIH-CHIANG Chang21BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
JUNG-SUNG HunagTeam Manager
LEE Yun-Hsien68ARecurve Women Open, World Quota Recurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
TE-TSAI KuanCoach
TSENG Lung Hui23BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
WANG Hsin-Lan69ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
WU Kun-Ken22BRecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
ASIK Omer11AMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
AVCI IzzetCoach
BAYAR Hatice60ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
BIROGLU Handan64ACompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
DAG Burcu65ACompound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
EDIZ OzcanCoach
EROGLU EmineOther Function
EROGLU Merve Nur61ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
GEDİKLİ İsmaİlDelegation Official
HANCI Dogan36ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
HANCI HasanCoach
KAPICI Eray37ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
OZBEY TORUN Zehra59ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
SAVAS Sadik39ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TASAN SenelOther Function
TURAN Murat38ACompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
USTUN NejatCoach
UYAN AycaMedical Person
UZTURK Arif UmitDelegation Official
YENIER Naci12AMen W1 Open (Rec/Comp), World Quota W1 Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
YIĞITBAŞ Metin38ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
YORULMAZ AdullahMenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
UAEUAE
Name
Target
Event
Session
ALSHEHHI Mohammed40BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
KHAN MuhammedOther Function
QASIM ARAY AyoubCoach
RAHIMINIA Gholam41BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
ATAMANENKO Serhiy39BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CHAYKA Roman45ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
CHOPYK Taras44ARecurve Men Open, World Quota Recurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
DZIADYK Ivan37BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
DZOBA-BALYAN Roksolana64ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
HLUSHKO ArturTeam Manager
ILYASHENKO OlehCoach
MARKITANTOVA Ksenija62ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
MIKHNIEVA Larysa60ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
NAZAR Pavlo38BCompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
PAVUK Nataliia61ACompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
REZNIKOV VadymCoach
SCHKOLNY KonstantinCoach
VOLYNETS Iryna63ARecurve Women OpenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
USAUSA
Name
Target
Event
Session
BENNETT Eric35ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
BEVILACQUA CindyTeam Manager
BOSSON StevenCoach
CHAVEZ Martha64BCompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
CORYELL Lisa73AWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
FABRY JeffMenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KISS-JOHNSON KingaWomenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KUCZER ChasityWomenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
LE BRE E.g.Coach
LEAR Charles11BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
LUKOW Michael34ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
MARCOZZI Gabriel43BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
PALUMBO Timothy36ARecurve Men OpenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
POLISH KevinMenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
ROGERS MjCoach
SENA Jeff24BCompound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SHELBY AndreMenField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
SHIELDS Jerry12BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SMITH RandiCoach
TUCKER Samantha65BCompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
WALLACE Teresa73BCompound Women Open, World Quota Compound Women OpenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
WELLS NatalieWomenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
VENVENEZUELA
Name
Target
Event
Session
MARTINEZ GONZALEZ Luis31ACompound Men Open, World Quota Compound Men OpenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
MARTINEZ LuisCoach