Nove Mesto WRE Para-Archery Nove Mesto WRE Para-Archery
World Archery Europe (WAE)
Nove Mesto (CZE), from 13-06-2016 to 19-06-2016
Nove Mesto WRE Para-Archery
Entries by Event
 
RMORecurve Men Open
Target
Rank
Name
Ses.
ALGALGERIA
021AIZRI AbdelkaderField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
AUSAUSTRALIA
043B89STEINER MarekField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
AZEAZERBAIJAN
041A36MUSAYEV JahanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
042A53NABIYEV AliField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
BRABRAZIL
043A38REZENDE Luciano ReinaldoField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
CZECZECH REPUBLIC
039B46CHALOUPSKY MartinField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
037B29KOSTAL VaclavField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
038B81SMONDEK MilanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
FRAFRANCE
020B16GUÉRIN MaximeField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GBRGREAT BRITAIN
036B12PHILLIPS DaveField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GEOGEORGIA
040A71DUMBADZE ZviadField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GERGERMANY
033A7SZARSZEWSKI MaikField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GREGREECE
024B63ROUMELIOTIS RomeosField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
INDINDIA
040B47. RajeshField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
IRIIR IRAN
027BFATAHIFARADONBEH AliasgharField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
026BRAHIMI GholamrezaField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
025B6RANJBARKIVAJ EbrahimField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
IRQIRAQ
046BALSAQER Siraj Muneer AbdullahField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
045B77KAZEM Mustafa MohammedField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ISRISRAEL
029A55DROR AmitField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ITAITALY
044B23AIROLDI RobertoField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
046A24ERARIO AlessandroField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
JPNJAPAN
023A48HASEGAWA TakahiroField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
024A45ONODERA KimimasaField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
022A44UEYAMA TomohiroField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KAZKAZAKHSTAN
032B89SARKULOV KairatField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KORKOREA
035BKIM Jung-HoonField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
033B73KIM Min SuField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
034B61LEE Hong GuField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
LATLATVIA
028B32JONASTS GintsField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
MASMALAYSIA
016BGOVINDA RAJAN DaneshenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
018BJAMALUDDIN Ahmad JaffryField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
017BMAHAMAD AnwariField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
019B49SANAWI HasihinField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
MGLMONGOLIA
030B41AMARBAYASGALAN AnkhbayarField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
031B85AZBILEG AmarbayasgalanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
029B112NAMJILMAA MunkhbaatarField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
NEDNETHERLANDS
025A9BOTTOMLEY PhillipField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
POLPOLAND
026A35DALESZYNSKI PawelField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
028A21KAPUSTA IreneuszField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
027A10SAWICKI PiotrField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
RUSRUSSIA
019A2KHUTAKOV SergeyField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
016A98OCHUR RuslanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
017ASMIRNOV KirillField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
020A1TSYDENDORZHIEV BatoField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
018A4ZAYPAEV AntonField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SRBSERBIA
041B39FORGO DejanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
042BPAJOVIC MladenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SRISRI LANKA
037A70BANDARA M. G. S.Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
THATHAILAND
032A72CHAIPOON BoonyaritField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
031A57INKAEW SakonField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
030A27NETSIRI HanreuchaiField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TPECHINESE TAIPEI
021BCHIH-CHIANG ChangField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
023B52TSENG Lung HuiField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
022B112WU Kun-KenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TURTURKEY
039A14SAVAS SadikField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
038AYIĞITBAŞ MetinField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
UKRUKRAINE
045A51CHAYKA RomanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
044A34CHOPYK TarasField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
USAUSA
035A3BENNETT EricField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
034A19LUKOW MichaelField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
036A8PALUMBO TimothyField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
RWORecurve Women Open
Target
Rank
Name
Ses.
AZEAZERBAIJAN
065A63VALIYEVA ZinyatField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
BRABRAZIL
065B31LAYOLLE PatriciaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
CZECZECH REPUBLIC
063B33CERNA MiroslavaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
062B25KUNCOVA LenkaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
061B23SIDKOVA MarketaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
FRAFRANCE
067A8DUBOC BrigitteField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
GBRGREAT BRITAIN
068B24NADARAJAH TaniaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
GERGERMANY
066B10HESS JenniferField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
INDINDIA
058A. PoojaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
IRIIR IRAN
062A38KOHANSAL MohadesehField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
IRQIRAQ
067B49AL-SAEDI ZamanField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
ITAITALY
054B17FLORENO VeronicaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
055B3MIJNO ElisabettaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
053B53SCUDERA KimberlyField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
KORKOREA
059B45HA Sam SukField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
058B36JO Jang MoonField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
057B15LEE Hwa SookField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
MGLMONGOLIA
056B37BUYANJARGAL Oyun-ErdeneField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
POLPOLAND
064B2OLSZEWSKA MilenaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
RUSRUSSIA
054A1BARANTSEVA SvetlanaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
056A22BATOROVA IrinaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
055A7ROSSIYSKAYA IrinaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
053A5SIDORENKO MargaritaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
057A42ZHALSOBON TatiyanaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
SUISWITZERLAND
066A18COMTE MagaliField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
THATHAILAND
060B19KHUTHAWISAP WasanaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
TPECHINESE TAIPEI
068A48LEE Yun-HsienField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
TURTURKEY
060A11BAYAR HaticeField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
061A13EROGLU Merve NurField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
059A47OZBEY TORUN ZehraField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
UKRUKRAINE
064A4DZOBA-BALYAN RoksolanaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
063A20VOLYNETS IrynaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
CMOCompound Men Open
Target
Rank
Name
Ses.
ARGARGENTINA
015A84PAOLOROSSI Federico LuisField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
AUTAUSTRIA
030B47LOM-ALI UsmaewField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
031B122PROSSLINER ErichField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
029B39ZIEGLER FriedrichField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
BRABRAZIL
018BDE CASTRO Andrey MunizField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
019B46OLIVEIRA Julio CesarField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
017B106SANTANA FRANCO EugenioField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CANCANADA
043A32DENYS AlecField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
042B26EVANS KevinField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CZECZECH REPUBLIC
014B29BARTOS LeosField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
013BFRIDRICH DanielField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
015B55ZELENKA JaroslavField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ESPSPAIN
020B15RODRIGUEZ GONZALEZ Guillermo JavierField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
FINFINLAND
023A6FORSBERG JereField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
FRAFRANCE
012B10PEREIRA EricField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
GBRGREAT BRITAIN
009B5HALL MichaelField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
011B30MACQUEEN NathanField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
010B3STUBBS JohnField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
HKGHKG
016B66WU Tung SangField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
IRIIR IRAN
039A19NORI HadiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
IRQIRAQ
027AAL-HALBOOSI AhmedField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ISLICELAND
035A100HALLDORSSON ThorsteinnField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ITAITALY
029A8BONACINA MatteoField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
028A14CANCELLI GianpaoloField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
030A1SIMONELLI AlbertoField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
JPNJAPAN
022B122FUJII MasaomiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
023B75HATTORI KazumasaField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
021BOTSUKA TadatsuguField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
KAZKAZAKHSTAN
022A93AIKYNBAYEV AbdyganiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
021A78MEDVEDEV AlexandrField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
020A122MENGELBEKOV SarsenbekField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
KORKOREA
035B40KWEON Hyun JooField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
034B7LEE Ouk SooField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
033B68SHIN Dong HeonField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
MASMALAYSIA
024A76MAT SALEH Mohd ZafiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
026A122RASHID Azrul AbdulField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
025A87YUHAIZAM YahayaField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
NORNORWAY
042ABERG Stian HField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
041A41JOHANNESSEN MortenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
040A44JOHANSEN John OlavField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
POLPOLAND
017A25DUDKA AdamField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
018A49KORNATOWSKI KrzysztofField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
016A60PIOTROWSKI WojciechField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ROUROMANIA
028B37FILIP GhiorghiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
RUSRUSSIA
013ACHERNIKOV DmitriiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
010A61GATIN NailField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
012AGORIACHEV AlekseiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
011A45KOZLOV IvanField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
014ARAMAZANOV RuslanField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
009A4ZUBAR AleksanderField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SUISWITZERLAND
032B12IMBODEN MartinField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SVKSLOVAKIA
025BDORIC MartinField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
027B22MARECAK MarianField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
026B2PAVLIK MarcelField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SWESWEDEN
034A70ANDERSSON MathiasField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
033A24CLAESSON PierreField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
032A74TORNSTROM HakanField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
THATHAILAND
019A94CHAILINFAH MethasinField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
TPECHINESE TAIPEI
036BCHENG-CHING HungField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
TURTURKEY
036A18HANCI DoganField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
037AKAPICI ErayField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
038A61TURAN MuratField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
UAEUAE
040BALSHEHHI MohammedField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
041BRAHIMINIA GholamField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
UKRUKRAINE
039B61ATAMANENKO SerhiyField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
037B20DZIADYK IvanField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
038B31NAZAR PavloField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
USAUSA
043BMARCOZZI GabrielField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
024B27SENA JeffField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
VENVENEZUELA
031AMARTINEZ GONZALEZ LuisField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CWOCompound Women Open
Target
Rank
Name
Ses.
BRABRAZIL
072A51PACHECO AnneField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
CANCANADA
070B11VAN NEST KarenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
ESPSPAIN
071B20RUBIO CarmenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
FRAFRANCE
071A26CHUPIN JulieField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
GBRGREAT BRITAIN
073A10GRINHAM JodieField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
GERGERMANY
062B17BUI VanessaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
061B9GRANITZA KarinaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
060B14KUPCZYK LuciaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
HKGHKG
063B39CHOI Yuen LungField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
IRIIR IRAN
058A7ABBASPOUR SomayehField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
056A36ASGARI FarzanehField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
IRLIRELAND
059B24LEONARD Kerrie-LouiseField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
IRQIRAQ
066B23AL-MURSHEDY Wurood BasimatiField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
ITAITALY
059A1SARTI EleonoraField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
JPNJAPAN
070A21HIRASAWA NakoField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
KORKOREA
068BJEONG Jin YoungField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
067B19KIM MisoonField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
MASMALAYSIA
072B55ABDUL WAHAB Noor Sa AdahField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
RUSRUSSIA
057B16ALEKSEEVA IuliiaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
056B32ANDRIEVSKAIA TatianaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
058B2ARTAKHINOVA StepanidaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
SINSINGAPORE
066A47ALIM Nur SyahidahField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
SVKSLOVAKIA
063A29PASHCHENKOVA DianaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
SWESWEDEN
069B3REPPE ZandraField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
THATHAILAND
068A51KATEMONGKON RhomshaleeField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
067A40PANMAI RatchaneeField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
TPECHINESE TAIPEI
069AWANG Hsin-LanField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
TURTURKEY
064ABIROGLU HandanField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
065A18DAG BurcuField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
UKRUKRAINE
062A8MARKITANTOVA KsenijaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
060A28MIKHNIEVA LarysaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
061APAVUK NataliiaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
USAUSA
064B30CHAVEZ MarthaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
065B35TUCKER SamanthaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
073BWALLACE TeresaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
MW1Men W1 Open (Rec/Comp)
Target
Rank
Name
Ses.
CZECZECH REPUBLIC
006A27BARTOS PetrField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
004A32CAP VladimirField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
005A20DAVIDEK KarelField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
003A1DRAHONINSKY DavidField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ESPSPAIN
014B29SANCHEZ CAMUS ManuelField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
FINFINLAND
013A3ANTONIOS Jean PierreField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
FRAFRANCE
010A23HATEM OlivierField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GBRGREAT BRITAIN
008A4CAVANAGH JohnField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
009A2WALKER JohnField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GERGERMANY
010B8HERTER UweField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
IRIIR IRAN
006B15KAKOOSH MajidField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ITAITALY
007A22CASSIANI DanieleField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
JPNJAPAN
014A25NAKA YoshitsuguField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
015A24SAITO ShinichiField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KORKOREA
008B18JANG Dae SungField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
009B10KOO DongsubField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
007B21PARK Hong JoField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ROUROMANIA
013B27RAICU BogdanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
RUSRUSSIA
003B9DONSKOI KonstantinField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
004B12DOROFEEV AlexanderField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
005B14MESHKOV IgorField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SVKSLOVAKIA
015B5KINIK PeterField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TURTURKEY
011A6ASIK OmerField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
012A13YENIER NaciField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
USAUSA
011B17LEAR CharlesField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
012B16SHIELDS JerryField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
WW1Women W1 Open (Rec/Comp)
Target
Rank
Name
Ses.
CHNPR CHINA
073BLU LiangField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
CZECZECH REPUBLIC
072B12MUSILOVA SarkaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
ESPSPAIN
072A6OLIVEROS LilianaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
FRAFRANCE
069B14BARLEON ElisabethField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
GBRGREAT BRITAIN
069A2FRITH JoField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
070A5JENKINS VickyField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
071A1STRETTON JessicaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
IRIIR IRAN
074AHOSSEINI SeyedehzahraField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
KORKOREA
071B8KIM Ok GeumField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
RUSRUSSIA
070B7KRUTOVA ElenaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
USAUSA
073A10CORYELL LisaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
WQRMWorld Quota Recurve Men Open
Target
Rank
Name
Ses.
ALGALGERIA
021AIZRI AbdelkaderField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
AUSAUSTRALIA
043BSTEINER MarekField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
AZEAZERBAIJAN
041AMUSAYEV JahanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
042ANABIYEV AliField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
CZECZECH REPUBLIC
039BCHALOUPSKY MartinField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
037BKOSTAL VaclavField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
038BSMONDEK MilanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GEOGEORGIA
040ADUMBADZE ZviadField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GERGERMANY
033ASZARSZEWSKI MaikField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
GREGREECE
024BROUMELIOTIS RomeosField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
INDINDIA
040B. RajeshField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ISRISRAEL
029ADROR AmitField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
JPNJAPAN
023AHASEGAWA TakahiroField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
024AONODERA KimimasaField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
022AUEYAMA TomohiroField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KAZKAZAKHSTAN
032BSARKULOV KairatField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
LATLATVIA
028BJONASTS GintsField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
MASMALAYSIA
016BGOVINDA RAJAN DaneshenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
018BJAMALUDDIN Ahmad JaffryField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
017BMAHAMAD AnwariField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
NEDNETHERLANDS
025ABOTTOMLEY PhillipField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SRBSERBIA
041BFORGO DejanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
042BPAJOVIC MladenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
SRISRI LANKA
037ABANDARA M. G. S.Field 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TPECHINESE TAIPEI
021BCHIH-CHIANG ChangField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
023BTSENG Lung HuiField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
022BWU Kun-KenField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TURTURKEY
039ASAVAS SadikField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
038AYIĞITBAŞ MetinField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
UKRUKRAINE
045ACHAYKA RomanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
044ACHOPYK TarasField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
WQRWWorld Quota Recurve Women Open
Target
Rank
Name
Ses.
AZEAZERBAIJAN
065AVALIYEVA ZinyatField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
CZECZECH REPUBLIC
063BCERNA MiroslavaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
062BKUNCOVA LenkaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
061BSIDKOVA MarketaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
INDINDIA
058A. PoojaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
IRQIRAQ
067BAL-SAEDI ZamanField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
MGLMONGOLIA
056BBUYANJARGAL Oyun-ErdeneField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
SUISWITZERLAND
066ACOMTE MagaliField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
TPECHINESE TAIPEI
068ALEE Yun-HsienField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
WQCMWorld Quota Compound Men Open
Target
Rank
Name
Ses.
ARGARGENTINA
015APAOLOROSSI Federico LuisField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
AUTAUSTRIA
030BLOM-ALI UsmaewField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
031BPROSSLINER ErichField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
029BZIEGLER FriedrichField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
CZECZECH REPUBLIC
014BBARTOS LeosField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
013BFRIDRICH DanielField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
015BZELENKA JaroslavField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ESPSPAIN
020BRODRIGUEZ GONZALEZ Guillermo JavierField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
HKGHKG
016BWU Tung SangField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
IRQIRAQ
027AAL-HALBOOSI AhmedField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ISLICELAND
035AHALLDORSSON ThorsteinnField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
JPNJAPAN
022BFUJII MasaomiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
023BHATTORI KazumasaField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
021BOTSUKA TadatsuguField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
KAZKAZAKHSTAN
022AAIKYNBAYEV AbdyganiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
021AMEDVEDEV AlexandrField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
020AMENGELBEKOV SarsenbekField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
MASMALAYSIA
024AMAT SALEH Mohd ZafiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
026ARASHID Azrul AbdulField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
025AYUHAIZAM YahayaField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
NORNORWAY
042ABERG Stian HField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
041AJOHANNESSEN MortenField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
040AJOHANSEN John OlavField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
POLPOLAND
017ADUDKA AdamField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
018AKORNATOWSKI KrzysztofField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
016APIOTROWSKI WojciechField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
ROUROMANIA
028BFILIP GhiorghiField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
SWESWEDEN
034AANDERSSON MathiasField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
033ACLAESSON PierreField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
032ATORNSTROM HakanField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
TPECHINESE TAIPEI
036BCHENG-CHING HungField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
UAEUAE
040BALSHEHHI MohammedField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
041BRAHIMINIA GholamField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
UKRUKRAINE
039BATAMANENKO SerhiyField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
037BDZIADYK IvanField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
038BNAZAR PavloField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
VENVENEZUELA
031AMARTINEZ GONZALEZ LuisField 1 Qualification Round CMO (h. 14.30)
WQCWWorld Quota Compound Women Open
Target
Rank
Name
Ses.
ESPSPAIN
071BRUBIO CarmenField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
FRAFRANCE
071ACHUPIN JulieField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
HKGHKG
063BCHOI Yuen LungField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
IRIIR IRAN
058AABBASPOUR SomayehField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
056AASGARI FarzanehField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
IRLIRELAND
059BLEONARD Kerrie-LouiseField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
IRQIRAQ
066BAL-MURSHEDY Wurood BasimatiField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
MASMALAYSIA
072BABDUL WAHAB Noor Sa AdahField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
SINSINGAPORE
066AALIM Nur SyahidahField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
SVKSLOVAKIA
063APASHCHENKOVA DianaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
SWESWEDEN
069BREPPE ZandraField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
THATHAILAND
068AKATEMONGKON RhomshaleeField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
067APANMAI RatchaneeField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
TPECHINESE TAIPEI
069AWANG Hsin-LanField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
UKRUKRAINE
062AMARKITANTOVA KsenijaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
060AMIKHNIEVA LarysaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
061APAVUK NataliiaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
USAUSA
064BCHAVEZ MarthaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
065BTUCKER SamanthaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
073BWALLACE TeresaField 2 Qualification Round CWO (h. 14.30)
WQWMWorld Quota W1 Men Open
Target
Rank
Name
Ses.
ESPSPAIN
014BSANCHEZ CAMUS ManuelField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
FRAFRANCE
010AHATEM OlivierField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
JPNJAPAN
014ANAKA YoshitsuguField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
015ASAITO ShinichiField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
KORKOREA
008BJANG Dae SungField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
009BKOO DongsubField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
007BPARK Hong JoField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
ROUROMANIA
013BRAICU BogdanField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
TURTURKEY
011AASIK OmerField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
012AYENIER NaciField 1 Qualification Round RMO MW1 (h. 9.00)
WQWWWorld Quota W1 Women Open
Target
Rank
Name
Ses.
CZECZECH REPUBLIC
072BMUSILOVA SarkaField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)
IRIIR IRAN
074AHOSSEINI SeyedehzahraField 2 Qualification Round RWO WW1 (h. 9.00)