Nordic Youth Championships 2016 Nordic Youth Championships 2016
Hillerød Bueskyttelaug, Lyngby Bueskyttelaug (HIL)
Hillerød, Denmark, from 01-07-2016 to 3-07-2016
Nordic Youth Championships 2016
Brackets
 
Recurve Nordic cadet Men
1/32
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Skouboe Emil UldalDENDenmarkBye
 
Skouboe Emil Uldal6
Tøsdal Karl Ludvik0
33Tøsdal Karl LudvikNORNorway6
32Fog Jens PetterNORNorway2
Skouboe Emil Uldal6
Mikkelsen Jakob2
17Lasén AdrianFINFinlandBye
 
Lasén Adrian58
Mikkelsen Jakob6*10
 
16Mikkelsen JakobDENDenmarkBye
Skouboe Emil Uldal6
Westling Herman2
9Westling HermanSWESwedenBye
 
Westling Herman6
Risa Jon0
 
24Risa JonNORNorwayBye
Westling Herman6
Bendten Tobias Duus2
25Bendten Tobias DuusDENDenmarkBye
 
Bendten Tobias Duus6
Radoor Morten Røn4
 
8Radoor Morten RønDENDenmarkBye
Skouboe Emil Uldal7
Staudt Oliver1
5Lindskog AlexanderSWESwedenBye
 
Lindskog Alexander7
Jørgensen Rasmus1
 
28Jørgensen RasmusDENDenmarkBye
Lindskog Alexander2
Ronkainen Kevin6
21Karlsson OttoFINFinlandBye
 
Karlsson Otto0
Ronkainen Kevin6
 
12Ronkainen KevinSWESwedenBye
Ronkainen Kevin2
Staudt Oliver6
13Reynskor GudjónFROFaroe IslandsBye
 
Reynskor Gudjón4
Edström Theodor6
 
20Edström TheodorSWESwedenBye
Edström Theodor58
Staudt Oliver6*8*
29Bergman AlfonsSWESwedenBye
 
Bergman Alfons2
Staudt Oliver6
 Gold
4Staudt OliverDENDenmarkByeSkouboe Emil Uldal6
Tessand-Jensen Karl Martin4
Bronze
3Åhlund Malte OlanderSWESwedenByeStaudt Oliver58
 Åhlund Malte Olander6*10
Åhlund Malte Olander7
Westling Victor1
 
30Westling VictorSWESwedenBye
Åhlund Malte Olander6
Arvidsson Casper0
19Thomsen Albert FinneDENDenmarkBye
 
Thomsen Albert Finne0
Arvidsson Casper6
 
14Arvidsson CasperSWESwedenBye
Åhlund Malte Olander6*10
Holm Hugo59
11Gehrke MånsSWESwedenBye
 
Gehrke Måns7
Vuorinen Verne3
 
22Vuorinen VerneFINFinlandBye
Gehrke Måns0
Holm Hugo6
27Orvedal AsbjørnNORNorwayBye
 
Orvedal Asbjørn0
Holm Hugo6
 
6Holm HugoFINFinlandBye
Åhlund Malte Olander2
Tessand-Jensen Karl Martin6
7Riberg OscarSWESwedenBye
 
Riberg Oscar6
Marquardt Markus Gantzel2
 
26Marquardt Markus GantzelDENDenmarkBye
Riberg Oscar4
Tessand-Jensen Karl Martin6
23Johnsen Håkon StrømlandNORNorwayBye
 
Johnsen Håkon Strømland0
Tessand-Jensen Karl Martin6
 
10Tessand-Jensen Karl MartinNORNorwayBye
Tessand-Jensen Karl Martin7
Panttila Miska3
15Panttila MiskaFINFinlandBye
 
Panttila Miska6
Skog Philip2
 
18Skog PhilipSWESwedenBye
Panttila Miska7
Käck Mattias3
31Christensen Christian BrendstrupDENDenmarkBye
 
Christensen Christian Brendstrup0
Käck Mattias6
 
2Käck MattiasSWESwedenBye