Junior-SM 3D 2016 Junior-SM 3D 2016
BSK Edsbyn (40385)
Slalombacken, Edsbyn, from 15-07-2016 to 15-07-2016
Junior-SM 3D 2016
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1MODIG Malte7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek201/ 1218/ 1419712
Recurve - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1HYLANDER Tea7865Helsingborgs Bågskytteklubb170/ 1205/ 137549
Recurve - Cadett 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1ÅLUND Malte40185Nykvarns Bågskytteklubb214/ 2246/ 14601914
2RIBERG Oskar40680Järnvägens Bågskytteförening222/ 1232/ 44541414
3GEHRKE Måns40680Järnvägens Bågskytteförening208/ 4243/ 24511811
4KÄCK Mathias40680Järnvägens Bågskytteförening214/ 3235/ 34491119
5LINDSKOG Alexander40185Nykvarns Bågskytteklubb197/ 5222/ 54191512
6WESTLING Victor7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek147/ 7193/ 634099
7SKOG Philip7895Tyresö Bågskyttar158/ 6174/ 7332511
Recurve - Cadett 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1SNÄCKERSTRÖM Ebba7908Bågskytteklubben Sturarna197/ 5246/ 14431420
2HALLQVIST Caroline7875Ljungby Bågskytteklubb204/ 3229/ 24331214
3DOVERSTÅL Kim7908Bågskytteklubben Sturarna216/ 1214/ 64301119
4FRÖÖJD Julia7855Bågskytteklubben Pilen199/ 4228/ 34271316
5BERLIN Elsa3818Stockholms Bågskjutningsklubb207/ 2215/ 5422816
6KARLSSON Anna7908Bågskytteklubben Sturarna177/ 6218/ 4395715
7LIND Cecilia7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek106/ 7167/ 727337
Recurve - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1GUSTAFSSON Felix7829BS Gothia188/ 2229/ 14171210
2LINDBERG Marcus40680Järnvägens Bågskytteförening190/ 1220/ 44101010
3JONSSON Peter2797Lindome Bågskytteklubb184/ 3221/ 34051210
4LILJEGREN Max31583Bågskytteklubb Fiskgjusen161/ 5219/ 5380617
5LJUNGQVIST Tobias7888Bågskytteklubben Danapilen169/ 4204/ 6373413
6ÅKERMAN Fredrik7874Trelleborgs Bågskytteklubb140/ 6223/ 2363612
Recurve - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1JOHANSSON Anna1796Grimslövs Allmänna IF193/ 1229/ 14221611
2BERGSTEN Eva7828Angereds Bågskyttar179/ 2223/ 2402619
3LINDSTRÖM Moa7853Luleå Bågskyttesällskap173/ 3201/ 4374312
4VÄYRYNEN Amanda7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek138/ 5219/ 335789
5ÖSTERLUND Tilda7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek142/ 4169/ 531139
Barebow - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1BLANK Rasmus7895Tyresö Bågskyttar170/ 2203/ 137399
2HALLBERG Patrik7908Bågskytteklubben Sturarna182/ 1181/ 2363512
3ÅLUND Vilmer40185Nykvarns Bågskytteklubb116/ 3167/ 3283111
Barebow - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1VOXLIN Elvira40385Bågskytteklubben Edsbyn174/ 2201/ 137568
2VIKLUND Emma40385Bågskytteklubben Edsbyn174/ 1149/ 232327
3BERGQVIST Amalia40385Bågskytteklubben Edsbyn156/ 3143/ 329927
Barebow - Cadett 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1VIKLUND Robin40385Bågskytteklubben Edsbyn163/ 1164/ 1327410
2RIBERG Erik40680Järnvägens Bågskytteförening129/ 3163/ 229238
3BERGLUND Alfred43312Huddinge Bågskytteklubb138/ 2106/ 324403
4WESTIN Elliot43312Huddinge Bågskytteklubb109/ 4100/ 520902
5OLSSON Bobbo39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke99/ 5100/ 419912
Barebow - Cadett 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1WÄLLERSTEN Fanny7829BS Gothia205/ 1175/ 1380107
2HALLQVIST Sanna7875Ljungby Bågskytteklubb201/ 2173/ 2374314
3SUNDBAUM Saga7908Bågskytteklubben Sturarna187/ 4163/ 435039
4HEDLUND Josefine7908Bågskytteklubben Sturarna169/ 5169/ 3338211
5SPECTOR My7915Karlstads Bågskytteklubb189/ 3142/ 6331210
6NILSSON Hanna7915Karlstads Bågskytteklubb157/ 6160/ 531769
7SUNNEGÅRDH Tilda1796Grimslövs Allmänna IF144/ 7142/ 728606
8SÖDERLUND Hanna33883Nynäshamns Bågskytteklubb139/ 8112/ 925115
9KJELLIN Mira7915Karlstads Bågskytteklubb118/ 9121/ 823914
Barebow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1CEKAL Anton45393Avesta Bågskytteklubb216/ 1181/ 1397814
2QVIRIST Adam7829BS Gothia200/ 2162/ 236268
3KARLSSON Tobias7908Bågskytteklubben Sturarna181/ 4153/ 333466
4SOIVANEN Robin40680Järnvägens Bågskytteförening192/ 3135/ 432709
5OLSSON Ture39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke135/ 5121/ 525615
Barebow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1HED Julia7821Bågskytteklubben Siljanspilen203/ 1190/ 13931012
2LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby Bågskytteklubb185/ 2157/ 234238
3LILJA Sandra7833Kungälvs Bågskytteklubb176/ 3140/ 331634
4LINNÉR Sara2702Kävlinge Gymnastik o Idrottsfö144/ 4123/ 426715
Compound - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1TENGROTH Melker7865Helsingborgs Bågskytteklubb225/ 2251/ 14762221
2LINDH Carl33994Bågskytteklubben Iggesund228/ 1241/ 24691418
3BERGGREN Oskar7908Bågskytteklubben Sturarna210/ 3221/ 34311016
Compound - Cadett 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1LUND Elvin7908Bågskytteklubben Sturarna254/ 1232/ 14862318
2TENGROTH Edvin7865Helsingborgs Bågskytteklubb253/ 2230/ 24832415
3LUND Sebastian7828Angereds Bågskyttar228/ 4225/ 3453722
4BERG Viktor1796Grimslövs Allmänna IF230/ 3195/ 54251411
5TORSTENSSON Tage40680Järnvägens Bågskytteförening218/ 5197/ 44151313
Compound - Cadett 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1GRÉTARSSON Johanna7818Bågskytteklubben Dalpilen244/ 1223/ 24671717
2BACKMAN Linnea7853Luleå Bågskyttesällskap233/ 2231/ 14641224
3GRÉTARSSON Saga7818Bågskytteklubben Dalpilen220/ 4208/ 34281216
4LUNDMARK Emma7908Bågskytteklubben Sturarna225/ 3195/ 4420918
5GRIP-HESTNER Linnéa7848Östersunds Bågskytteklubb120/ 5170/ 529062
Compound - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen248/ 1236/ 24842023
2PERSSON Erik7888Bågskytteklubben Danapilen241/ 2233/ 34742115
3HELLMAN Martin7953Åtvidabergs Bågskytteklubb233/ 4237/ 14701819
4BACKMAN Johan7853Luleå Bågskyttesällskap237/ 3228/ 44652015
5LAGERLUND Lucas3993Södertälje Bågskytteförening213/ 8220/ 5433817
6PONTÉN Tobias7828Angereds Bågskyttar225/ 5203/ 64281117
7KVALÖY Marcus3993Södertälje Bågskytteförening215/ 7202/ 7417815
8BENGTSSON Carl Johan40680Järnvägens Bågskytteförening217/ 6185/ 8402157
9VERHAGEN MELIN William40680Järnvägens Bågskytteförening210/ 9174/10384616
10WIDEGREN Robin7829BS Gothia202/11179/ 9381315
11SANDQVIST Simon7865Helsingborgs Bågskytteklubb203/10170/11373512
Compound - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1BACKMAN Anna7853Luleå Bågskyttesällskap226/ 1210/ 14361511
2ANDERSSON Moa7869Kristianstads Bågskytteklubb212/ 3194/ 2406817
3KÄCK Caroline40680Järnvägens Bågskytteförening213/ 2191/ 34041511
Longbow - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1GRAHN Linus40479Stenbro Bågskyttesällskap201/ 1181/ 1382514
Longbow - Cadett 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1LINDSTEDT Filip7878Huskvarna Bågskytteklubb155/ 3195/ 135036
2ANDERSSON Albin7895Tyresö Bågskyttar164/ 1172/ 2336410
3HAGSTRÖM Joel7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek156/ 2164/ 332043
4BERGGREN Viktor7908Bågskytteklubben Sturarna150/ 4153/ 430326
5VIGETUN Emil7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek130/ 5148/ 527824
6ALVEM Frans7895Tyresö Bågskyttar125/ 6137/ 626232
7SCHÜSSLEDER Jacob7915Karlstads Bågskytteklubb93/ 7111/ 720401
8BOLANDER Per7826Sandvikens Bågskytteklubb90/ 880/ 817010
Longbow - Cadett 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1KARLSSON Felicia7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek149/ 1151/ 130034
2STRÅÅT Tova7896Upplands Väsby Bågskytteklubb133/ 2150/ 228315
3HEDLUND Ida7823Gävle Bågskytteklubb103/ 3144/ 324731
4RÖNÉR Maja7865Helsingborgs Bågskytteklubb94/ 4118/ 421213
5TAMMINEN Lowa7853Luleå Bågskyttesällskap64/ 571/ 513502
Longbow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1HAMMARLUND BOLANDER Lars7826Sandvikens Bågskytteklubb123/ 1151/ 227445
2HEIJUS Patrik7829BS Gothia102/ 3168/ 127018
3GRIP-HESTNER Simon7848Östersunds Bågskytteklubb116/ 2106/ 322201
4FRANSSON Linus7828Angereds Bågskyttar25/ 475/ 410010
Longbow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1SAND STENBERG Celina50564Mälaröarnas Bågskytteklubb129/ 168/ 119741