Junior-SM Tavla Ute Junior-SM Tavla Ute
Bollnäs BK (7840)
Bollnäs, from 17-07-2016 to 17-07-2016
Junior-SM Tavla Ute
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1MODIG Malte7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek325/ 1322/ 2647228
2ENGELMARK Alfred7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek317/ 2328/ 16452411
Recurve - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1ZERROUKI Aicha2503Idrottsföreningen Karlsvik304/ 1318/ 1622187
2NILSSON Linnea4080Timrå Allmänna Idrottsförening263/ 4291/ 255471
3MILLING Alva7848Östersunds Bågskytteklubb267/ 3273/ 354061
4HYLANDER Tea7865Helsingborgs Bågskytteklubb272/ 2267/ 453993
5ANDERSSON Josephine2503Idrottsföreningen Karlsvik223/ 5264/ 548772
Recurve - Cadett 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1LINDSKOG Alexander40185Nykvarns Bågskytteklubb321/ 1321/ 2642219
2OLANDER ÅHLUND Malte40185Nykvarns Bågskytteklubb311/ 4327/ 1638226
3GEHRKE Måns40680Järnvägens Bågskytteförening313/ 3317/ 3630148
4RONKAINEN Kevin3818Stockholms Bågskjutningsklubb319/ 2308/ 5627133
5KÄCK Mathias40680Järnvägens Bågskytteförening310/ 5313/ 4623142
6RIBERG Oskar40680Järnvägens Bågskytteförening295/ 6303/ 6598136
7WESTLING Herman7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek288/ 8284/ 857294
8EDSTRÖM Theodor2503Idrottsföreningen Karlsvik289/ 7265/ 955492
9BERGMAN Alfons2503Idrottsföreningen Karlsvik254/ 9296/ 755074
10WESTLING Victor7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek250/10258/1050820
11SKOG Philip7895Tyresö Bågskyttar52/110/ 95200
Recurve - Cadett 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1BERLIN Elsa3818Stockholms Bågskjutningsklubb319/ 1319/ 1638216
2KARLSSON Anna7908Bågskytteklubben Sturarna300/ 3314/ 2614153
3LINDBERG Alva7948Mjölby Bågskyttesällskap294/ 4309/ 360372
4FRÖÖJD Julia7855Bågskytteklubben Pilen300/ 2298/ 4598113
5SNÄCKERSTRÖM Ebba7908Bågskytteklubben Sturarna284/ 5283/ 6567102
6DOVERSTÅL Kim7908Bågskytteklubben Sturarna268/ 6284/ 555273
7LUNDSTRÖM Sara26335Jämtlands Bågskytteklubb257/ 7282/ 753992
8LIND Cecilia7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek236/ 8248/ 848441
9GÅNVALL Ellinor7855Bågskytteklubben Pilen205/ 9218/1042331
10NORBERG Julia7842Bågskytteklubben Hudik189/10222/ 941131
Recurve - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
60m-1
60m-2
Total
10+X
X
1OLANDER ÅHLUND Simon40185Nykvarns Bågskytteklubb320/ 1302/ 3622175
2SPÅNG Oscar33994Bågskytteklubben Iggesund306/ 3309/ 2615165
3PRIKLONSKY Johan3818Stockholms Bågskjutningsklubb302/ 4311/ 1613167
4LINDBERG Marcus40680Järnvägens Bågskytteförening310/ 2294/ 5604114
5GUSTAFSSON Felix7829BS Gothia295/ 5291/ 658671
6GOMEZ Manuel3818Stockholms Bågskjutningsklubb280/ 6297/ 4577112
7JONSSON Peter2797Lindome Bågskytteklubb271/10283/ 7554102
8ANDERSSON Linus3993Södertälje Bågskytteförening272/ 9272/ 954483
9NORDSTRÖM Wille4080Timrå Allmänna Idrottsförening273/ 8267/1154085
10FREDRIKSSON David7828Angereds Bågskyttar278/ 7253/1353152
11ÖSTMAN Martin4080Timrå Allmänna Idrottsförening269/12261/12530124
12KÄLLER Tobias33994Bågskytteklubben Iggesund251/14276/ 852792
13ÅKERMAN Fredrik7874Trelleborgs Bågskytteklubb255/13269/1052473
14LJUNGQVIST Tobias7888Bågskytteklubben Danapilen271/11233/1450440
15JONSSON Oliver7844Söderhamns Bågskyttar213/15207/1542021
Recurve - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
60m-1
60m-2
Total
10+X
X
1JOHANSSON Sofie33994Bågskytteklubben Iggesund298/ 1285/ 2583157
2LOORENTS Cheryl39828Linköpings Skytteförening272/ 2277/ 454971
3FJÄLLSTRÖM Tove3818Stockholms Bågskjutningsklubb258/ 5286/ 154494
4LINDSTRÖM Moa7853Luleå Bågskyttesällskap260/ 3284/ 354493
5VÄYRYNEN Amanda7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek252/ 6269/ 552183
6JOHANSSON Anna1796Grimslövs Allmänna IF258/ 4249/ 750781
7OLSSON Alva43312Huddinge Bågskytteklubb236/ 7246/ 948231
8STRANDQVIST Sara7865Helsingborgs Bågskytteklubb227/ 8249/ 747661
9GEORGSSON Anna7848Östersunds Bågskytteklubb210/ 9258/ 646811
10BERGSTEN Eva7828Angereds Bågskyttar207/10236/1044332
11ÖSTERLUND Tilda7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek141/11149/1129021
Barebow - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1BLANK Rasmus7895Tyresö Bågskyttar228/ 1245/ 147372
2WALLIN Emil4080Timrå Allmänna Idrottsförening221/ 2205/ 242610
3LUNDSTRÖM Adam4080Timrå Allmänna Idrottsförening127/ 385/ 321210
Barebow - Cadett 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1MIKKOLA Anton44935Roslagens Bågskytteklubb287/ 2283/ 257090
2ROMAN Ragnar44935Roslagens Bågskytteklubb274/ 4287/ 156183
3PERS Elias44935Roslagens Bågskytteklubb289/ 1268/ 455771
4OLSSON Elias39828Linköpings Skytteförening278/ 3271/ 354950
5RIBERG Erik40680Järnvägens Bågskytteförening186/ 5210/ 539621
6BERGVALL Hugo40680Järnvägens Bågskytteförening182/ 6207/ 638940
7OLSSON Bobbo39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke122/ 8174/ 729610
8WESTIN Elliot43312Huddinge Bågskytteklubb140/ 7151/ 829110
9WESTIN Oliver43312Huddinge Bågskytteklubb62/ 9129/ 919100
Barebow - Cadett 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1WÄLLERSTEN Fanny7829BS Gothia299/ 2300/ 159992
2SUNDBAUM Saga7908Bågskytteklubben Sturarna300/ 1299/ 259963
3NILSSON Hanna7915Karlstads Bågskytteklubb262/ 3286/ 354851
4SPECTOR My7915Karlstads Bågskytteklubb260/ 4280/ 454052
5STOKKI Ellen33883Nynäshamns Bågskytteklubb254/ 6259/ 651332
6SALOVAARA Serina39828Linköpings Skytteförening252/ 7260/ 551210
7HEDLUND Josefine7908Bågskytteklubben Sturarna259/ 5245/ 750430
8SUNNEGÅRDH Tilda1796Grimslövs Allmänna IF239/ 8235/ 947463
9KJELLIN Mira7915Karlstads Bågskytteklubb209/10236/ 844500
10ÅSLUND Oliwia2503Idrottsföreningen Karlsvik231/ 9194/1042531
11SÖDERLUND Hanna33883Nynäshamns Bågskytteklubb160/11192/1135210
Barebow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1CEKAL Anton45393Avesta Bågskytteklubb315/ 1314/ 1629197
2SOIVANEN Robin40680Järnvägens Bågskytteförening304/ 2286/ 2590141
3QVIRIST Adam7829BS Gothia253/ 4278/ 4531105
4JANSSON Sebastian7925Umeå Bågskytteklubb257/ 3265/ 552262
5KARLSSON Tobias7908Bågskytteklubben Sturarna240/ 5280/ 352061
6OLSSON Ture39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke225/ 6192/ 641722
Barebow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1MEDBO Malin3818Stockholms Bågskjutningsklubb318/ 1307/ 2625114
2HED Julia7821Bågskytteklubben Siljanspilen287/ 2308/ 1595112
3LILJESTRÖM Sara7908Bågskytteklubben Sturarna282/ 3283/ 3565114
4LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby Bågskytteklubb257/ 4253/ 451051
Compound - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1TENGROTH Melker7865Helsingborgs Bågskytteklubb347/ 1354/ 17015427
2BERGGREN Hannes2503Idrottsföreningen Karlsvik318/ 2341/ 26592810
3SUNDBAUM Morgan7908Bågskytteklubben Sturarna313/ 3317/ 3630185
Compound - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1LUNDMARK Emma7908Bågskytteklubben Sturarna333/ 1348/ 16814219
2GRIP Agnes33994Bågskytteklubben Iggesund299/ 2318/ 2617198
3ELMFORS Felicia33994Bågskytteklubben Iggesund296/ 3304/ 360060
Compound - Cadett 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1TENGROTH Edvin7865Helsingborgs Bågskytteklubb337/ 1348/ 16854528
2TORSTENSSON Tage40680Järnvägens Bågskytteförening333/ 2334/ 36673013
3RONKAINEN Kristoffer3818Stockholms Bågskjutningsklubb324/ 4339/ 26633315
4LUND Elvin7908Bågskytteklubben Sturarna328/ 3334/ 4662249
5OLSSON Axel43312Huddinge Bågskytteklubb309/ 6331/ 56402314
6FORSETH David26335Jämtlands Bågskytteklubb321/ 5318/ 6639213
7BERG Viktor1796Grimslövs Allmänna IF307/ 7305/ 7612134
Compound - Cadett 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1GRÉTARSSON Johanna7818Bågskytteklubben Dalpilen333/ 1332/ 1665279
2FORSETH Cecilia26335Jämtlands Bågskytteklubb323/ 2327/ 2650225
3GRÉTARSSON Saga7818Bågskytteklubben Dalpilen299/ 4309/ 3608147
4BACKMAN Linnea7853Luleå Bågskyttesällskap301/ 3297/ 4598103
5GRIP-HESTNER Linnéa7848Östersunds Bågskytteklubb265/ 5234/ 549931
Compound - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
50m-1
50m-2
Total
10+X
X
1KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen326/ 1333/ 46592711
2STRÖMBERG Linus7874Trelleborgs Bågskytteklubb319/ 3337/ 16562814
3BENGTSSON Carl Johan40680Järnvägens Bågskytteförening322/ 2333/ 36552513
4PERSSON Erik7888Bågskytteklubben Danapilen317/ 4333/ 2650295
5HELLMAN Martin7953Åtvidabergs Bågskytteklubb312/ 5320/ 7632193
6LAGERLUND Lucas3993Södertälje Bågskytteförening307/ 7324/ 5631197
7BACKMAN Johan7853Luleå Bågskyttesällskap300/ 8324/ 6624166
8SANDQVIST Simon7865Helsingborgs Bågskytteklubb311/ 6312/ 9623175
9KVALÖY Marcus3993Södertälje Bågskytteförening294/ 9316/ 8610165
10VERHAGEN MELIN William40680Järnvägens Bågskytteförening276/11310/10586134
11PETTERSSON Johan7848Östersunds Bågskytteklubb294/10276/1257087
12WIDEGREN Robin7829BS Gothia265/12287/11552102
13KARDEBY Richard2503Idrottsföreningen Karlsvik250/13276/1352652
Compound - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
50m-1
50m-2
Total
10+X
X
1ANDERSSON Moa7869Kristianstads Bågskytteklubb290/ 2307/ 159762
2BACKMAN Anna7853Luleå Bågskyttesällskap300/ 1289/ 2589113
3KÄCK Caroline40680Järnvägens Bågskytteförening289/ 3289/ 357862
4MOSSBERG Wilma7913Bågskytteklubben Fjädern251/ 4239/ 449061
Longbow - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1GRAHN Linus40479Stenbro Bågskyttesällskap259/ 1256/ 151552
Longbow - Cadett 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1ANDERSSON Albin7895Tyresö Bågskyttar254/ 1278/ 1532102
2HAGSTRÖM Joel7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek241/ 4260/ 250172
3VIGETUN Emil7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek250/ 2241/ 349180
4ALVEM Frans7895Tyresö Bågskyttar249/ 3237/ 448661
5BARKEMO Theo7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek223/ 5227/ 545041
6SCHÜSSLEDER Jacob7915Karlstads Bågskytteklubb132/ 7176/ 630820
7HAMMARLUND BOLANDER Per7826Sandvikens Bågskytteklubb154/ 6146/ 730010
Longbow - Cadett 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1STRÅÅT Tova7896Upplands Väsby Bågskytteklubb286/ 1249/ 253564
2KARLSSON Felicia7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek267/ 2251/ 151861
3RÖNÉR Maja7865Helsingborgs Bågskytteklubb203/ 3220/ 442320
4STORSNES Villemo43709Bågskytteklubben Enviken176/ 4243/ 341911
Longbow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1HEIJUS Patrik7829BS Gothia165/ 3230/ 139511
2GRIP-HESTNER Simon7848Östersunds Bågskytteklubb219/ 1175/ 239420
3HAMMARLUND BOLANDER Lars7826Sandvikens Bågskytteklubb169/ 2171/ 334000
4FRANSSON Linus7828Angereds Bågskyttar133/ 496/ 422900
Longbow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1HÖLAS BORÉN Sofia3993Södertälje Bågskytteförening228/ 1216/ 144410
2HELLSTENIUS Amanda7840Bollnäs Bågskytteklubb116/ 2132/ 224810