Hyundai Archery World Cup - Stage 2 Hyundai Archery World Cup - Stage 2
World Archery (WA)
Antalya (TUR), from 06-06-2017 to 11-06-2017
Hyundai Archery World Cup - Stage 2
Brackets
 
Recurve Men
1/48
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Ellison BradyUSAUSABye
 
Ellison BradyBye
 
0
0
Ellison Brady7
Duzelbayev Sultan1
33Duzelbayev SultanKAZKazakhstan6
80Gudjonsson Gudmundur OrnISLIceland0
Duzelbayev Sultan6
Joni Muhammad Ikram2
81Joni Muhammad IkramMASMalaysia6
32Mandia MassimilianoITAItaly2
Ellison Brady7
Hall Tom1
17Furukawa TakaharuJPNJapanBye
 
Furukawa Takaharu4
Hall Tom6
65Iepuri GhenadiROURomania59
48Hall TomGBRGreat Britain6*10
Hall Tom6
Kozhin Alexander4
49Liahushev AlexanderBLRBelarus4
64Weckmueller MaximilianGERGermany6
Weckmueller Maximilian2
Kozhin Alexander6
 
16Kozhin AlexanderRUSRussiaBye
Ellison Brady6
Alvarino Garcia Miguel2
9Galiazzo MarcoITAItalyBye
 
Galiazzo Marco6
Mussayev Sanzhar2
57Dal Erdal MericTURTurkey0
56Mussayev SanzharKAZKazakhstan6
Galiazzo Marco59
Alvarino Garcia Miguel6*9*
41Alvarino Garcia MiguelESPSpain6
72Danila AndreiROURomania0
Alvarino Garcia Miguel6*10*
Mihalic Matija510
 
24Mihalic MatijaCROCroatiaBye
Alvarino Garcia Miguel6*9*
Havelko Yuriy59
25Swami IndrachandINDIndia6
88Poghosyan LevonARMArmenia0
Swami Indrachand4
Tezel Onur6
73Olaru DanMDAMoldova4
40Tezel OnurTURTurkey6
Tezel Onur58
Havelko Yuriy6*10
0
0
 
Havelko YuriyBye
 
8Havelko YuriyUKRUkraineBye
Ellison Brady6
Chirault Thomas4
5Nespoli MauroITAItalyBye
 
Nespoli MauroBye
 
0
0
Nespoli Mauro4
Morgan Ashe6
37Morgan AsheGBRGreat Britain7
76Trostenetchi AlexeiMDAMoldova1
Morgan Ashe6*X
Gankin Denis510
85Hazarumyan GevorgARMArmenia0
28Gankin DenisKAZKazakhstan6
Morgan Ashe4
Chirault Thomas6
21Chirault ThomasFRAFranceBye
 
Chirault Thomas6
Viswash 2
69Pkhakadze LashaGEOGeorgia1
44Viswash INDIndia7
Chirault Thomas6
Rezende Xavier Daniel2
53Thiry NicoBELBelgium4
60Rezende Xavier DanielBRABrazil6
Rezende Xavier Daniel6
Kamaruddin Haziq4
 
12Kamaruddin HaziqMASMalaysiaBye
Chirault Thomas6
Wei Chun-Heng4
13Das AtanuINDIndiaBye
 
Das Atanu7
Pifarre Trujillo Miguel3
61Pifarre Trujillo MiguelESPSpain7
52Rieger CedricGERGermany3
Das Atanu2
Nor Hasrin Muhammad Akmal6
45Sugio TomokiJPNJapan6
68Shahnazaryan VasilARMArmenia0
Sugio Tomoki0
Nor Hasrin Muhammad Akmal6
 
20Nor Hasrin Muhammad AkmalMASMalaysiaBye
Nor Hasrin Muhammad Akmal4
Wei Chun-Heng6
29Ivanytskyy HeorhiyUKRUkraine6
84Moseshvili JabaGEOGeorgia0
Ivanytskyy Heorhiy0
Fichet Romain6
77Fichet RomainFRAFrance6
36Requa MatthewUSAUSA4
Fichet Romain0
Wei Chun-Heng6
0
0
 
Wei Chun-HengBye
 Gold
4Wei Chun-HengTPEChinese TaipeiByeEllison Brady2
Valladont Jean-Charles6
Bronze
3Pasqualucci DavidITAItalyByeChirault Thomas3
 Pasqualucci David7
Pasqualucci DavidBye
 
0
0
Pasqualucci David7
Luo Wei-Min1
35Klein PitLUXLuxembourg7
78Rist MartinESTEstonia3
Klein Pit3
Luo Wei-Min7
83Ahangama Vidanalage Suneth Chandana AbeygunasekaraSRISri Lanka1
30Luo Wei-MinTPEChinese Taipei7
Pasqualucci David6
Gazoz Mete2
19Saidiyev OibekKAZKazakhstanBye
 
Saidiyev Oibek6
Hunbin Oleksii2
67Hunbin OleksiiUKRUkraine6*10
46Oliveira BernardoBRABrazil59
Saidiyev Oibek3
Gazoz Mete7
51Bizjak RokSLOSlovenia3
62Webster ChrisUSAUSA7
Webster Chris3
Gazoz Mete7
 
14Gazoz MeteTURTurkeyBye
Pasqualucci David6
Antoine Thomas0
11Kikuchi HidekiJPNJapanBye
 
Kikuchi Hideki6
Pila Andres2
59Pila AndresCOLColombia6
54Judd MichaelGBRGreat Britain2
Kikuchi Hideki6
D’Almeida Marcus4
43D’Almeida MarcusBRABrazil6
70Ashrafi SadeghIRIIR Iran2
D’Almeida Marcus6
Oniyama Naoya2
 
22Oniyama NaoyaJPNJapanBye
Kikuchi Hideki3
Antoine Thomas7
27Antoine ThomasFRAFrance7
86Tsarankou SviataslauBLRBelarus1
Antoine Thomas6
Henckels Jeff2
75Dalidovich PavelBLRBelarus3
38Henckels JeffLUXLuxembourg7
Antoine Thomas6
Huston Patrick4
0
0
 
Huston PatrickBye
 
6Huston PatrickGBRGreat BritainBye
Pasqualucci David0
Valladont Jean-Charles6
7Basumatary DhaniramINDIndiaBye
 
Basumatary DhaniramBye
 
0
0
Basumatary Dhaniram7
Baldanov Arsalan1
39Deng Yu-ChengTPEChinese Taipei6*10
74Karageorgiou AlexandrosGREGreece58
Deng Yu-Cheng0
Baldanov Arsalan6
87Yamaguchi NathanUSAUSA1
26Baldanov ArsalanRUSRussia7
Basumatary Dhaniram6
Habjan Malavasic Den2
23Bazarzhapov GalsanRUSRussiaBye
 
Bazarzhapov Galsan4
Popov Vitalii6
71Schmitz CarloGERGermany0
42Popov VitaliiRUSRussia6
Popov Vitalii1
Habjan Malavasic Den7
55Habjan Malavasic DenSLOSlovenia7
58Guneri MuhammedTURTurkey1
Habjan Malavasic Den7
Makarevych Sergii3
 
10Makarevych SergiiUKRUkraineBye
Basumatary Dhaniram0
Valladont Jean-Charles6
15Kahllund FlorianGERGermanyBye
 
Kahllund Florian6
Peng Shih-Cheng0
63Peng Shih-ChengTPEChinese Taipei6
50Del Olmo SergioESPSpain2
Kahllund Florian58
Pineda Daniel Felipe6*9
47Pineda Daniel FelipeCOLColombia6
66Adriaensen BenBELBelgium0
Pineda Daniel Felipe6
Mohamad Khairul Anuar2
 
18Mohamad Khairul AnuarMASMalaysiaBye
Pineda Daniel Felipe2
Valladont Jean-Charles6
31Acha Gonzalez PabloESPSpain6
82Smbatyan VigenARMArmenia0
Acha Gonzalez Pablo6
Mestvirishvili Zurab2
79Dolidze VladimerGEOGeorgia1
34Mestvirishvili ZurabGEOGeorgia7
Acha Gonzalez Pablo0
Valladont Jean-Charles6
0
0
 
Valladont Jean-CharlesBye
 
2Valladont Jean-CharlesFRAFranceBye