European Grand Prix, 2nd Leg European Grand Prix, 2nd Leg
World Archery Europe (WAE)
Bucharest (ROU), from 16-05-2017 to 20-05-2017
European Grand Prix, 2nd Leg
Entries by Country
 
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
BANCHEV Ivan16BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
PENDOV Todor14BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
PETROV Viktor27DCompound MenRecurve Women & Compound Men
TODOROV Vasko15BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
VASSILEV Marin28DCompound MenRecurve Women & Compound Men
VUCHKOV Dobromir26DCompound MenRecurve Women & Compound Men
DJAMBAZOV JordanCoach
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
MIHALIC Matija19DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
MIHALIC NenadCoach
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
HOIM Emily27BCompound WomenRecurve Men & Compound Women
KASAK Bessi14CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
PARNAT Reena13CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
POLLUMAE Alexandra16CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
PREIMANN Anneli15CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
KIVILO RaulTeam Manager
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BILLOUE Florian13BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
BRIANNE Noemie9DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
DANIEL Lucas10BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
DELILLE Ferdinand12BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
GAUBIL Melanie7DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
GUY Oceane11DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
KARDACZ Ivan11BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
LACROIX Emilie8DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
TELLIER Clémence10DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
RIFAUT NicolasCoach
TIZZONI Jean-manuelCoach
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
GREENWOOD Hope29CCompound WomenRecurve Men & Compound Women
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
DAXBOCK Astrid17ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
DAXBOCK Astrid27DCompound WomenRecurve Men & Compound Women
GUDJONSSON Gudmundur Orn14ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
GUDJONSSON Gudmundur Orn29ACompound MenRecurve Women & Compound Men
HAFSTEINSSON Ragnar Thor15ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
PLOSZAJ Ewa28DCompound WomenRecurve Men & Compound Women
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANASTASIO Anastasia26BCompound WomenRecurve Men & Compound Women
MAGRINI Emanuele14DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
MANDIA Claudia15ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
MUSOLESI Federico15DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
NENCIONI Michele25DCompound MenRecurve Women & Compound Men
POLIDORI Jacopo24DCompound MenRecurve Women & Compound Men
SARTI Eleonora25ACompound WomenRecurve Men & Compound Women
SARTORI Guendalina14ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
SIMONELLI Alberto22DCompound MenRecurve Women & Compound Men
SPANO Viviana24BCompound WomenRecurve Men & Compound Women
SPERA Loredana16ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
TONELLI Amedeo13DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
DI BUÒ IlarioCoach
TOMBESI StefanoDelegation Official
VALESELLA FlavioCoach
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
KREICBERGA Anete17CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
GATCO Milena16DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
MIRCA Alexandra17DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
OLARU Dan16DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
TROSTENETCHI Alexei17DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
VOSCOBOINICOV Nichita18DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
CECANOVA IrinaCoach
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BROEKSMA Gijs10DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
DE BAKKER Mick11DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
VAN DEN OEVER Rick12DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
VAN TONGEREN Jan9DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
VAN ROZENDAAL-VAN GERVEN JacquelineCoach
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
BURHOL Simen17ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
FEVANG MARZOUK Laila25DCompound WomenRecurve Men & Compound Women
GRYDELAND Runa29BCompound WomenRecurve Men & Compound Women
HAGEN Paul Andre16ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
HASTHI Sander Thorbjoernsen18ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
HAUGSETH Mads31CCompound MenRecurve Women & Compound Men
LINDBERGET SigmundTeam Manager
SVENSEN JuneCoach
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BARAKONSKA Milena11CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
FALDZINSKI Maciej7DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
FARASIEWICZ Karolina8CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
KASPROWSKI Oskar8DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
LESNIAK Natalia7CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
MARZEC Pawel5DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
MICHALAK Slawomir6DRecurve MenRecurve Men & Compound Women
PRZYBYLSKI Lukasz30DCompound MenRecurve Women & Compound Men
SHKOLNA Mariya27CCompound WomenRecurve Men & Compound Women
SMIALKOWSKA Magdalena10CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
SZELAG Filip31DCompound MenRecurve Women & Compound Men
TOBOLEWSKA Anna12CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
ZYZANSKA Sylwia9CRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
PATLEWICZ HenrykCoach
SUNGHO ChoiCoach
TROJNAR JacekCoach
POL2CWKS
Name
Target
Event
Session
KOCAJ Marlena17BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
ACHILIE Ovidiu28ACompound MenRecurve Women & Compound Men
AMAIESTROAIE Madalina10ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
ANGELESCU Codruta28ACompound WomenRecurve Men & Compound Women
BUZILA Las Tudor12ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
CIORNEI Daniel5ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
CONSTANTINESCU Catrinel24ACompound WomenRecurve Men & Compound Women
CRISTESCU Claudia Daniela26ACompound WomenRecurve Men & Compound Women
DANILA Andrei11ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
DANILET Anca29ACompound WomenRecurve Men & Compound Women
DUMITRASCU Gerard26ACompound MenRecurve Women & Compound Men
FECIORU Ilinca Andreea7ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
FENECHIU Horia22ACompound MenRecurve Women & Compound Men
FORRAY Emilia Georgiana8ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
FRAI Cosmin7ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
GRUIESCU Cosmin32ACompound MenRecurve Women & Compound Men
IEPURI Ghenadi9ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
ILICA Adina13ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
IOSUB Patricia11ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
MARCU Razvan6ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
MIKLOS Beatrice9ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
MURESIANU Ioan Valentin24ACompound MenRecurve Women & Compound Men
PUSCA Gigi25ACompound MenRecurve Women & Compound Men
RUSU Mihai10ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
RUSU Valentin27ACompound MenRecurve Women & Compound Men
SBIERA Cosmin Valentin8ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
SBIERA Madalina Maria12ARecurve WomenRecurve Women & Compound Men
VLAD Marius23ACompound MenRecurve Women & Compound Men
DENES RozaCoach
ROBU AurelCoach
ROU2CS GLORIOSA BUCURESTI
Name
Target
Event
Session
LAZAR Marcel18CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
RADU Stefan19CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
ROU3CS BESTA BUCARESTI
Name
Target
Event
Session
KELEMEN Cristian30CCompound MenRecurve Women & Compound Men
ROU4CS M SUCEAVA
Name
Target
Event
Session
MYKHAILO Kostash20BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
ROU5CS AKTIV BUCURESTI
Name
Target
Event
Session
DANILET Neculai30BCompound MenRecurve Women & Compound Men
KACSO Sandor17CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
NICOLAE Doru29BCompound MenRecurve Women & Compound Men
RELEA Alexandru15CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
SCUTARU Alexandru16CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
ROU6CS KINETIK BUCURESTI
Name
Target
Event
Session
FILIP Ghiorghi31BCompound MenRecurve Women & Compound Men
ROU7CS LAMONT CLUJ
Name
Target
Event
Session
CODREA Daniel29CCompound MenRecurve Women & Compound Men
RAICU Bogdan32CCompound MenRecurve Women & Compound Men
ROU8CS CITADEL ARTEMIS BUCURESTI
Name
Target
Event
Session
DARASTEANU Flavius25BCompound MenRecurve Women & Compound Men
MALLIAROUDAKIS Nikolaos17BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
MATEI Gheorghe24BCompound MenRecurve Women & Compound Men
POPESCU Dan18BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
PUSCASU Adrian22BCompound MenRecurve Women & Compound Men
STEFANESCU Daniel23BCompound MenRecurve Women & Compound Men
ROU9CSA STEAU BUCURESTI
Name
Target
Event
Session
BUTOI Ionut23CCompound MenRecurve Women & Compound Men
COJOCARU Emil24CCompound MenRecurve Women & Compound Men
PARVU Catalin27CCompound MenRecurve Women & Compound Men
PATRU Eugen20CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
PEGULESCU Augustin25CCompound MenRecurve Women & Compound Men
PETRUT Dorin26CCompound MenRecurve Women & Compound Men
TOMA Mihai28CCompound MenRecurve Women & Compound Men
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BAZARZHAPOV Galsan7BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
DORZHIEVA Balzhin14DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
KHARITONOVA Viktoria15DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
KRIVOLAP Alexey8BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
OSIPOVA Elena12DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
POLOVINKO Roman9BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
SHEGOLKOVA Vladislava13DRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
TSYBZHITOV Bolot6BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
TSYDYPOV Erdem5BRecurve MenRecurve Men & Compound Women
MANKHANOV ZorigtoCoach
PLATONOV OlegCoach
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
LJUBINKOVIC Marija28CCompound WomenRecurve Men & Compound Women
ZIKIC Stefan32BCompound MenRecurve Women & Compound Men
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
HURBAN JR. Vladimir19ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
FLINK Ludvig20ARecurve MenRecurve Men & Compound Women
RÖNNLUND RolfCoach
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
DIAKOVA Viktoriia25CCompound WomenRecurve Men & Compound Women
HAVELKO Yuriy7CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
HUNBIN Oleksii10CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
IVANYTSKYY Heorhiy8CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
IVASHKO Markiyan5CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
KISHCHAK Bohdan28BCompound MenRecurve Women & Compound Men
LVOVSKYY Dmytro26BCompound MenRecurve Women & Compound Men
MAKAREVYCH Sergii6CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
MARCHENKO Veronika12BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
PAVLICHENKO Daria7BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
PAVLOVA Anastasia11BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
POZNIAKOVA Tetiana26CCompound WomenRecurve Men & Compound Women
RODIONOVA Polina9BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
RUBAN Viktor9CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
SAVCHENKO Anna24CCompound WomenRecurve Men & Compound Women
SICHENIKOVA Lidiia10BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
SOKOLENKO Kateryna8BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
VINOGRADOV Roman27BCompound MenRecurve Women & Compound Men
ANTONOV SerhiyCoach
HAVELKO MariyaCoach
HERASIMOV OleksandrMedical Person
LEBETKO SerhiyMedical Person
MYKHAYLENKO ViktorCoach
PAVLOVSKYI MykolaCoach
UKR1DINAMO UKRAINE
Name
Target
Event
Session
CHERKEZ Vlad11CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
KOMAR Anton13CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
KOZHOKAR Ivan12CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
MAZORCHUK Kateryna16BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
NAUMOVA Zhanna14BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
PARKHOMENKO Anna13BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
ROZKYDNYI Serhii14CRecurve MenRecurve Men & Compound Women
TRAPEZNIKOVA Solomiya15BRecurve WomenRecurve Women & Compound Men
SOLONENKO YevheniiCoachRecurve Men & Compound Women