European Grand Prix, 2nd Leg European Grand Prix, 2nd Leg
World Archery Europe (WAE)
Bucharest (ROU), from 16-05-2017 to 20-05-2017
European Grand Prix, 2nd Leg
Brackets
 
Recurve Men
1/48
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Ivashko MarkiyanUKRUkraineBye
 
Ivashko MarkiyanBye
 
0
0
Ivashko Markiyan510
Faldzinski Maciej6*X
33Faldzinski MaciejPOLPolandBye
 
Faldzinski Maciej7
Mykhailo Kostash1
 
32Mykhailo KostashROU4Cs M SuceavaBye
Faldzinski Maciej6
Marzec Pawel4
17Krivolap AlexeyRUSRussiaBye
 
Krivolap Alexey6
Todorov Vasko4
 
48Todorov VaskoBULBulgariaBye
Krivolap Alexey4
Marzec Pawel6
49Frai CosminROURomaniaBye
 
Frai Cosmin1
Marzec Pawel7
 
16Marzec PawelPOLPolandBye
Faldzinski Maciej4
Makarevych Sergii6
9Magrini EmanueleITAItalyBye
 
Magrini Emanuele6
Kacso Sandor0
57Lazar MarcelROU2CS Gloriosa Bucuresti2
56Kacso SandorROU5CS Aktiv Bucuresti6
Magrini Emanuele0
Makarevych Sergii6
41Banchev IvanBULBulgariaBye
 
Banchev Ivan4
Makarevych Sergii6
 
24Makarevych SergiiUKRUkraineBye
Makarevych Sergii6
Kozhokar Ivan2
25Flink LudvigSWESwedenBye
 
Flink Ludvig7
Rozkydnyi Serhii3
 
40Rozkydnyi SerhiiUKR1Dinamo UkraineBye
Flink Ludvig57
Kozhokar Ivan6*9
0
0
 
Kozhokar IvanBye
 
8Kozhokar IvanUKR1Dinamo UkraineBye
Makarevych Sergii6
Bazarzhapov Galsan4
5Bazarzhapov GalsanRUSRussiaBye
 
Bazarzhapov GalsanBye
 
0
0
Bazarzhapov Galsan6
Billoue Florian2
37Marcu RazvanROURomaniaBye
 
Marcu Razvan0
Billoue Florian6
 
28Billoue FlorianFRAFranceBye
Bazarzhapov Galsan6
Kardacz Ivan0
21Kardacz IvanFRAFranceBye
 
Kardacz Ivan6
Gudjonsson Gudmundur Orn0
 
44Gudjonsson Gudmundur OrnISLIcelandBye
Kardacz Ivan6
Ruban Viktor2
53Relea AlexandruROU5CS Aktiv BucurestiBye
 
Relea Alexandru0
Ruban Viktor6
 
12Ruban ViktorUKRUkraineBye
Bazarzhapov Galsan6
Mihalic Matija2
13Iepuri GhenadiROURomaniaBye
 
Iepuri Ghenadi6
Popescu Dan0
 
52Popescu DanROU8CS Citadel Artemis BucurestiBye
Iepuri Ghenadi6
Danila Andrei4
45Voscoboinicov NichitaMDAMoldovaBye
 
Voscoboinicov Nichita0
Danila Andrei6
 
20Danila AndreiROURomaniaBye
Iepuri Ghenadi2
Mihalic Matija6
29Pendov TodorBULBulgariaBye
 
Pendov Todor3
Trostenetchi Alexei7
 
36Trostenetchi AlexeiMDAMoldovaBye
Trostenetchi Alexei0
Mihalic Matija6
0
0
 
Mihalic MatijaBye
 Gold
4Mihalic MatijaCROCroatiaByeMakarevych Sergii59
Tsybzhitov Bolot6*10
Bronze
3Tonelli AmedeoITAItalyByeBazarzhapov Galsan6
 Havelko Yuriy0
Tonelli AmedeoBye
 
0
0
Tonelli Amedeo7
Olaru Dan1
35Komar AntonUKR1Dinamo UkraineBye
 
Komar Anton2
Olaru Dan6
 
30Olaru DanMDAMoldovaBye
Tonelli Amedeo6
Daniel Lucas4
19De Bakker MickNEDNetherlandsBye
 
De Bakker Mick6*10
Hasthi Sander Thorbjoernsen59
 
46Hasthi Sander ThorbjoernsenNORNorwayBye
De Bakker Mick58
Daniel Lucas6*9
51Buzila Las TudorROURomaniaBye
 
Buzila Las Tudor1
Daniel Lucas7
 
14Daniel LucasFRAFranceBye
Tonelli Amedeo1
Havelko Yuriy7
11Delille FerdinandFRAFranceBye
 
Delille Ferdinand6
Sbiera Cosmin Valentin0
59Malliaroudakis NikolaosROU8CS Citadel Artemis Bucuresti2
54Sbiera Cosmin ValentinROURomania6
Delille Ferdinand6
Polovinko Roman2
43Polovinko RomanRUSRussiaBye
 
Polovinko Roman6*10
van Tongeren Jan59
 
22van Tongeren JanNEDNetherlandsBye
Delille Ferdinand3
Havelko Yuriy7
27Havelko YuriyUKRUkraineBye
 
Havelko Yuriy7
Cherkez Vlad3
 
38Cherkez VladUKR1Dinamo UkraineBye
Havelko Yuriy6*9
Ivanytskyy Heorhiy58
0
0
 
Ivanytskyy HeorhiyBye
 
6Ivanytskyy HeorhiyUKRUkraineBye
Havelko Yuriy510
Tsybzhitov Bolot6*X
7Tsybzhitov BolotRUSRussiaBye
 
Tsybzhitov BolotBye
 
0
0
Tsybzhitov Bolot7
Michalak Slawomir1
39Hurban Jr. VladimirSVKSlovakiaBye
 
Hurban Jr. Vladimir0
Michalak Slawomir6
 
26Michalak SlawomirPOLPolandBye
Tsybzhitov Bolot7
Hagen Paul Andre1
23Broeksma GijsNEDNetherlandsBye
 
Broeksma Gijs4
Burhol Simen6
 
42Burhol SimenNORNorwayBye
Burhol Simen1
Hagen Paul Andre7
55Patru EugenROU9CSA Steaua Bucuresti57
58Hafsteinsson Ragnar ThorISLIceland6*9
Hafsteinsson Ragnar Thor1
Hagen Paul Andre7
 
10Hagen Paul AndreNORNorwayBye
Tsybzhitov Bolot7
Van Den Oever Rick3
15Van Den Oever RickNEDNetherlandsBye
 
Van Den Oever Rick6
Rusu Mihai0
 
50Rusu MihaiROURomaniaBye
Van Den Oever Rick6
Tsydypov Erdem2
47Kasprowski OskarPOLPolandBye
 
Kasprowski Oskar2
Tsydypov Erdem6
 
18Tsydypov ErdemRUSRussiaBye
Van Den Oever Rick6
Hunbin Oleksii2
31Musolesi FedericoITAItalyBye
 
Musolesi Federico6
Ciornei Daniel4
 
34Ciornei DanielROURomaniaBye
Musolesi Federico3
Hunbin Oleksii7
0
0
 
Hunbin OleksiiBye
 
2Hunbin OleksiiUKRUkraineBye