Hyundai World Archery Championships Hyundai World Archery Championships
World Archery (WA)
Mexico City (MEX), from 15-10-2017 to 22-10-2017
Hyundai World Archery Championships
Entries by Country
 
ARGARGENTINA
Name
Target
Event
Session
CARABONE Oriana Sofia54BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
GONZALEZ BRIOZZO Maria Eugenia50CCompound WomenQualification Round Compound
JAJARABILLA Mario Damian27BRecurve MenQualification Round Recurve Men
LEITHOLD Florencia55BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MAIO Pablo30CCompound MenQualification Round Compound
SABADO Kevin29BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SANTANA Oscar Andres28BRecurve MenQualification Round Recurve Men
DE MATTIA MauroCoach
MARTI GabrielCoach
VALDEZ Esteban JavierDelegation Official
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
MORGAN Rachel58BCompound WomenQualification Round Compound
OLEXIENKO Justin25BCompound MenQualification Round Compound
OOSTHUIZEN Danie27BCompound MenQualification Round Compound
REDMAN Louise57BCompound WomenQualification Round Compound
SINCLAIR Damien26BCompound MenQualification Round Compound
TYACK Ryan48CRecurve MenQualification Round Recurve Men
WORTH Taylor49CRecurve MenQualification Round Recurve Men
HASTIE RickOther Function
LARVEN JamesTeam Manager
PARK JamesCoach
ROSE GraemeOther Function
SHIH Ya PingCoach
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
GSTOETTNER Andreas43CRecurve MenQualification Round Recurve Men
HEINCZ Stefan1CCompound MenQualification Round Compound
IRRASCH Dominik42CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RIESS Nina59ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SCHNEEWEIß Andreas3CCompound MenQualification Round Compound
WIENER Nico2CCompound MenQualification Round Compound
MEDVED SamoCoach
USCHOUNIG Daniel SebastianCoach
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ACKX Enzo31ACompound MenQualification Round Compound
ADRIAENSEN Ben44CRecurve MenQualification Round Recurve Men
CLAESEN Jessica58ACompound WomenQualification Round Compound
KOOLS Reginald30ACompound MenQualification Round Compound
MEYNEN DEGRYSE Saskia59ACompound WomenQualification Round Compound
PRIEELS Sarah57ACompound WomenQualification Round Compound
THIRY Nico45CRecurve MenQualification Round Recurve Men
NOTENBOOM FrancisTeam Manager
WHITTINGHAM AllistairCoach
BHUBHUTAN
Name
Target
Event
Session
DEMA Sonam57BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DORJI Lam27CRecurve MenQualification Round Recurve Men
TSHERING Kinley28CRecurve MenQualification Round Recurve Men
WANGDI Nima29CRecurve MenQualification Round Recurve Men
TSHERING TashiCoach
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
ABREU Luccas20CCompound MenQualification Round Compound
COSTA Marcelo25ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DE OLIVEIRA PORTO Marcus Vinicius24ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DOS SANTOS Roberval19CCompound MenQualification Round Compound
D’ALMEIDA Marcus26ARecurve MenQualification Round Recurve Men
FAVORETO Maximiliano Cabral21CCompound MenQualification Round Compound
GOGEL Jane Karla59BCompound WomenQualification Round Compound
BLUMENSCHEIN Vicente FernandoTeam Manager
DOS SANTOS Dirma MirandaCoach
JUNQUEIRA CAMPOS HenriqueCoach
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
DUENAS Crispin13BRecurve MenQualification Round Recurve Men
FAGAN Andrew18CCompound MenQualification Round Compound
HART Madison44CCompound WomenQualification Round Compound
MARTIN Luc16CCompound MenQualification Round Compound
MAUDE Fiona43CCompound WomenQualification Round Compound
MAXWELL Brian14BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MCCLEAN Fiona42CCompound WomenQualification Round Compound
NGUYEN Hamilton12BRecurve MenQualification Round Recurve Men
NOTT Robert17CCompound MenQualification Round Compound
THIFFEAULT PICARD Georcy58ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
BRAHMST AlanCoach
GROSZKO DawnCoach
HOEKSTRA KristenMedical Person
MAUDE JulieCoach
MCKENTY SeanCoach
RIGGS ShawnCoach
CHICHILE
Name
Target
Event
Session
AGUILAR Andres20CRecurve MenQualification Round Recurve Men
AGUILAR Guillermo19CRecurve MenQualification Round Recurve Men
MARTIN ARRIAGADA Alejandro Patricio33ACompound MenQualification Round Compound
SOTO Ricardo18CRecurve MenQualification Round Recurve Men
BANOS RicardoCoach
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
CAO Hui45BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DING Liye35CRecurve MenQualification Round Recurve Men
LAN Lu47BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LIU Zhongyu34CRecurve MenQualification Round Recurve Men
WANG Wenxuan33CRecurve MenQualification Round Recurve Men
ZHANG Dan46BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
AN ShanshanDelegation Official
LIANG ChunTeam Manager
LIU BaofuMedical Person
LIU XiyuanCoach
PAN Min RuiCoach
WU FengboCoach
XUE HaifengCoach
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
ARENAS Sebastian7ACompound MenQualification Round Compound
BETANCUR Daniel41ARecurve MenQualification Round Recurve Men
CARDONA Camilo Andres9ACompound MenQualification Round Compound
LOPEZ Sara45BCompound WomenQualification Round Compound
MUNOZ Daniel8ACompound MenQualification Round Compound
PILA Andres40ARecurve MenQualification Round Recurve Men
PINEDA Daniel Felipe39ARecurve MenQualification Round Recurve Men
RENDON Ana Maria54ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SANCHEZ Natalia56ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SEPULVEDA Maira Alejandra55ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
USQUIANO Alejandra46BCompound WomenQualification Round Compound
VALDEZ Nora47BCompound WomenQualification Round Compound
LONDOÑO DianaMedical Person
MANTILLA HERNANDEZ Heber David RicardoCoach
MILLAN FERNANDEZ Jorge AntonioCoach
NEIL CarvajalTeam Manager
ORREGO Lina MariaMedical Person
CRCCOSTA RICA
Name
Target
Event
Session
AGUERO BARRANTES Juan Ignacio52BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MORA MORA Luis Daniel28CCompound MenQualification Round Compound
RUIZ Gustavo29CCompound MenQualification Round Compound
SABORÍO CARRASQUERO RodrigoCoach
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj23CCompound MenQualification Round Compound
MARKES Ivan22CCompound MenQualification Round Compound
MIHALIC Matija46BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MLINARIC Amanda49BCompound WomenQualification Round Compound
REMAR Alen47BRecurve MenQualification Round Recurve Men
VAVRO Mario24CCompound MenQualification Round Compound
BUDEN DubravkoCoach
CUBCUBA
Name
Target
Event
Session
FRANCO Hugo16ARecurve MenQualification Round Recurve Men
PUENTE Adrian15ARecurve MenQualification Round Recurve Men
RODRIGUEZ Elizabeth57ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
STEVENS Juan Carlos17ARecurve MenQualification Round Recurve Men
JIMENEZ TamaraTeam Manager
QUINTAS VladimirCoach
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
BERANEK Radek23ARecurve MenQualification Round Recurve Men
BRADA Vladimir33BCompound MenQualification Round Compound
HAMOR Martin21ARecurve MenQualification Round Recurve Men
HLAHULEK Michal22ARecurve MenQualification Round Recurve Men
HORACKOVA Marie55CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
HORACEK ZdenekCoach
MAJAROVA HanaTeam Manager
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
DAMSBO Erika44ACompound WomenQualification Round Compound
DAMSBO Martin25ACompound MenQualification Round Compound
DARUM Andreas27ACompound MenQualification Round Compound
DEGN Randi33BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
HALSKOV Aske31BRecurve MenQualification Round Recurve Men
HANSEN Stephan26ACompound MenQualification Round Compound
JAGER Maja35BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
JENSEN Tanja42ACompound WomenQualification Round Compound
LAURSEN Anne Marie34BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SONNICHSEN Sarah43ACompound WomenQualification Round Compound
THORKILDSEN Steffen32BRecurve MenQualification Round Recurve Men
WEISS Johan30BRecurve MenQualification Round Recurve Men
DALL NielsCoach
FREIL JakobCoach
KARLSHOEJ GitteMedical Person
KROGSHEDE Mads JuulCoach
DOMDOMINICAN REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
FLAQUER ESPAILLAT Miguel Angel10ACompound MenQualification Round Compound
GOICO DE LARA Paris12ACompound MenQualification Round Compound
ROBIOU Jose Miguel Jr.11ACompound MenQualification Round Compound
BARTUMEU ManuelCoach
EGYEGYPT
Name
Target
Event
Session
ELGIBILY Nancy60BCompound WomenQualification Round Compound
ESAEL SALVADOR
Name
Target
Event
Session
HERNANDEZ Roberto20BCompound MenQualification Round Compound
NOLASCO CARIAS Douglas Vladimir19BCompound MenQualification Round Compound
ORELLANA PEÑA Andrea Yanira49ACompound WomenQualification Round Compound
RAMOS Hector45BRecurve MenQualification Round Recurve Men
TICAS Oscar44BRecurve MenQualification Round Recurve Men
VELIZ Miguel Angel21BCompound MenQualification Round Compound
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ACHA Pablo12ARecurve MenQualification Round Recurve Men
ALVARINO GARCIA Miguel14ARecurve MenQualification Round Recurve Men
BLAZQUEZ Alberto15ACompound MenQualification Round Compound
CANALEJAS Victor13ACompound MenQualification Round Compound
CASTANOS Celia44CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
GALISTEO Monica43CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MARCOS Andrea49CCompound WomenQualification Round Compound
MARIN Alicia42CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PEREZ GONZALEZ Jesus Jacinto14ACompound MenQualification Round Compound
PIFARRE TRUJILLO Miguel13ARecurve MenQualification Round Recurve Men
LEE Mi JeongCoach
MONTES RubenTeam Manager
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
NURMSALU Laura39ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PARNAT Reena41ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
POLLUMAE Alexandra40ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
AGU AivoTeam Manager
KIVILO RaulCoach
PARNAT SuluDelegation Official
VARIK AuneCoach
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
KUOPPA Taru58BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PYYLAMPI Tero43BRecurve MenQualification Round Recurve Men
TEKONIEMI Antti42BRecurve MenQualification Round Recurve Men
AULIO MiikaCoach
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey38ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
BRIANNE Noemie36ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
BURNET Lucie41CCompound WomenQualification Round Compound
CHIRAULT Thomas17CRecurve MenQualification Round Recurve Men
DE MATOS Laure39CCompound WomenQualification Round Compound
DELOCHE Pierre-Julien13CCompound MenQualification Round Compound
GENET Dominique15CCompound MenQualification Round Compound
HERVE Sandra40CCompound WomenQualification Round Compound
PEINEAU Sebastien14CCompound MenQualification Round Compound
PLIHON Pierre16CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RUGGIERI Laura37ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
VALLADONT Jean-Charles15CRecurve MenQualification Round Recurve Men
BINON BenoitDelegation Official
CLEROY Jean-MichelDelegation Official
DAUX AurelienMedical Person
DELLENBACH MarcCoach
RECULET AnneTeam Manager
TRAYAN AuroreCoach
FROFAROE ISLANDS
Name
Target
Event
Session
NICLASEN Jogvan27CCompound MenQualification Round Compound
PETERSEN Nikkel25CCompound MenQualification Round Compound
POULSEN Joannes26CCompound MenQualification Round Compound
ANDREASEN Jogvan MagnusDelegation Official
BOE MortenCoach
NIELSEN OddmarCoach
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BETTLES Sarah52ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
CORLESS Susan51CCompound WomenQualification Round Compound
FOLKARD Naomi53ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
HALL Tom18BRecurve MenQualification Round Recurve Men
HUSTON Patrick19BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MASON James29BCompound MenQualification Round Compound
MASON Lucy52CCompound WomenQualification Round Compound
O’SULLIVAN Lucy53CCompound WomenQualification Round Compound
PITMAN Bryony51ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
RALLS Luke28BCompound MenQualification Round Compound
WISE Alex20BRecurve MenQualification Round Recurve Men
NOTT JonTeam Manager
PRIESTMAN RichardCoach
SCOTT SimonCoach
SMITH SarahOther Function
TILLOTSON DavidDelegation Official
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ESEBUA Kristine50CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
NARIMANIDZE Khatuna49CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PHUTKARADZE Tsiko48CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LEKVEISHVILI DavidDelegation Official
PHUTKARADZE TamazCoach
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
HAMDORF Sebastian8BCompound MenQualification Round Compound
HEIGENHAUSER Kristina38CCompound WomenQualification Round Compound
HORNUNG Henrik7BCompound MenQualification Round Compound
KAHLLUND Florian35ARecurve MenQualification Round Recurve Men
KROPPEN Michelle48ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
MAYR Camilo33ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MEISSNER Janine36CCompound WomenQualification Round Compound
RICHTER Elena49ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SCHALL Velia37CCompound WomenQualification Round Compound
TRACHSEL Marcel9BCompound MenQualification Round Compound
UNRUH Lisa50ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
WECKMUELLER Maximilian34ARecurve MenQualification Round Recurve Men
BAUER MartinMedical Person
BUTUZOVA NataliaCoach
FURNIER GerhardDelegation Official
HAIDN OliverCoach
HERTKORN HolgerCoach
HESS ClaudiaTeam Manager
RINKE FelixMedical Person
VOHS HarryCoach
GUAGUATEMALA
Name
Target
Event
Session
BARILLAS Julio32BCompound MenQualification Round Compound
CASTRO Diego47ARecurve MenQualification Round Recurve Men
FLOSSBACH Thomas48ARecurve MenQualification Round Recurve Men
PAIZ Sofia Lourdes41ACompound WomenQualification Round Compound
SAGASTUME DONIS Sara Patricia40ACompound WomenQualification Round Compound
VALENCIA Yesenia54CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ZEBADUA Maria Jose39ACompound WomenQualification Round Compound
NORIEGA DarioCoach
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BANDA Arpad52ARecurve MenQualification Round Recurve Men
OROSZ Viktor32ACompound MenQualification Round Compound
VANKY SebastianDelegation Official
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
CHAMPIA Mangal Singh19ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DAIMARY Promila39CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DAS Atanu18ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DEB Trisha56ACompound WomenQualification Round Compound
KUMARI Deepika41CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PAONAM Lily Chanu55ACompound WomenQualification Round Compound
RAI Tarundeep20ARecurve MenQualification Round Recurve Men
SAINI Aman22ACompound MenQualification Round Compound
SAREN Monika40CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SINGH Gurwinder23ACompound MenQualification Round Compound
VENNAM Jyothi Surekha54ACompound WomenQualification Round Compound
VERMA Abhishek24ACompound MenQualification Round Compound
GURUMAYUM TitomashCoach
MAHANTA SukdebMedical Person
ROY Sumesh ChandraCoach
SHERPA ChungdaCoach
SINGH Sanjeeva KumarOther Function
TEJA Jiwanjot SinghCoach
VARVATKAR Shloka RaghuvirMedical Person
YADAV Ashvini KumarOther Function
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
DAXBOCK Astrid56BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DAXBOCK Astrid58CCompound WomenQualification Round Compound
GUDJONSSON Gudmundur Orn34BCompound MenQualification Round Compound
GUDJONSSON Gudmundur Orn46ARecurve MenQualification Round Recurve Men
HJORLEIFSSON Einar45ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MAGNUSDOTTIR Helga Kolbrun57CCompound WomenQualification Round Compound
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANDREOLI Tatiana38CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BOARI Lucilla36CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FRANCHINI Irene43BCompound WomenQualification Round Compound
GALIAZZO Marco36CRecurve MenQualification Round Recurve Men
LANDI Vanessa37CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
NESPOLI Mauro38CRecurve MenQualification Round Recurve Men
PAGNI Sergio1ACompound MenQualification Round Compound
PAGNONI Federico2ACompound MenQualification Round Compound
PASQUALUCCI David37CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RET Sara42BCompound WomenQualification Round Compound
SIMONELLI Alberto3ACompound MenQualification Round Compound
TONIOLI Marcella44BCompound WomenQualification Round Compound
BISIANI MatteoCoach
OSELE StefanoMedical Person
ROSSI AndreaOther Function
SCARZELLA MarioDelegation Official
TOMBESI StefanoTeam Manager
VALESELLA FlavioCoach
VAN ALTEN WietseCoach
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
FURUKAWA Takaharu25CRecurve MenQualification Round Recurve Men
HAYAKAWA Ren42ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
KIKUCHI Hideki26CRecurve MenQualification Round Recurve Men
NAKAMURA Miki44ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SUGIMOTO Tomomi43ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SUGIO Tomoki24CRecurve MenQualification Round Recurve Men
UMETANI Shiori48BCompound WomenQualification Round Compound
YAMAMOTO Yuta32CCompound MenQualification Round Compound
KIM SanghoonCoach
MATSUKI YujiCoach
SHINKAI TeruoTeam Manager
TANAKA NobukaneCoach
YOON HyesunCoach
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
DUZELBAYEV Sultan43ARecurve MenQualification Round Recurve Men
FISHER Pavel6CCompound MenQualification Round Compound
GANKIN Denis44ARecurve MenQualification Round Recurve Men
KARABAYEV Akbarali5CCompound MenQualification Round Compound
KHRISTICH Sergey4CCompound MenQualification Round Compound
SAIDIYEV Oibek42ARecurve MenQualification Round Recurve Men
GREGORY KimTeam Manager
KICHKIN ArtemCoach
NIGMATULLA SaidiyevCoach
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHANG Hye Jin46CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHOI Bomin41BCompound WomenQualification Round Compound
CHOI Misun47CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHOI Yonghee18BCompound MenQualification Round Compound
HONG Sung Ho16BCompound MenQualification Round Compound
IM Dong Hyun39BRecurve MenQualification Round Recurve Men
KANG Chae Young45CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KIM Jongho17BCompound MenQualification Round Compound
KIM Woojin40BRecurve MenQualification Round Recurve Men
OH Jin Hyek41BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SO Chaewon39BCompound WomenQualification Round Compound
SONG Yun Soo40BCompound WomenQualification Round Compound
CHOI KyunghwanTeam Manager
HAN HeejeongCoach
HAN SeunghoonCoach
KIM JintaekMedical Person
KIM Ki ChanDelegation Official
KIM SeonghoonCoach
KIM YoungsookMedical Person
LEE MoonsooCoach
OH Kyo-MoonCoach
PARK JongwooCoach
PARK Sang DoCoach
KSASAUDI ARABIA
Name
Target
Event
Session
ALOTAIBI Fares Mater21CRecurve MenQualification Round Recurve Men
ALWI Mansour Fahd M.22CRecurve MenQualification Round Recurve Men
BIN ALI Abdulellh Ali Moh23CRecurve MenQualification Round Recurve Men
ALBATI Yassen aliTeam Manager
ALSFEER Bandar MohammedOther Function
ALSOMALI AhmedDelegation Official
LEE Chong YapCoach
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
OLEKSEJENKO Julia60CCompound WomenQualification Round Compound
LAPSINA ElinaDelegation Official
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
ABRAMAITYTE Kristina53BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CEPULIONIS Arvydas38BRecurve MenQualification Round Recurve Men
KOVALEVSKIJ Adrianas36BRecurve MenQualification Round Recurve Men
NOSALIENE Dangeruta51BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SEMIONOVA Juliana52BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SLIAUTERIS Modestas37BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MAKSIMAVICIUS GediminasCoach
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
HENCKELS Jeff46CRecurve MenQualification Round Recurve Men
KLEIN Pit47CRecurve MenQualification Round Recurve Men
DOLINSKI Jean-ClaudeDelegation Official
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
ABDUL HALIL Nur Afisa39BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHAM NONG Saritha52BCompound WomenQualification Round Compound
GHAPAR Nur Aliya41BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KAMARUDDIN Haziq32CRecurve MenQualification Round Recurve Men
LEE Kin Lip1BCompound MenQualification Round Compound
LOKE Shin Hui40BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah53BCompound WomenQualification Round Compound
MAZUKI Mohd Juwaidi3BCompound MenQualification Round Compound
MOHAMAD Khairul Anuar31CRecurve MenQualification Round Recurve Men
NOR HASRIN Muhammad Akmal30CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RUSLAN Zulfadhli2BCompound MenQualification Round Compound
ZAKARIA Sazatul Nadhira51BCompound WomenQualification Round Compound
ISHAK NorizhamCoach
LEE Jae HyungTeam Manager
MAHAZAN Muhammad ZakiCoach
SULAIMAN MarbawiCoach
YUAN YuzhiMedical Person
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
MIRCA Alexandra59BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
OLARU Dan50ARecurve MenQualification Round Recurve Men
CECANOVA IrinaCoach
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Luis33BRecurve MenQualification Round Recurve Men
AVITIA Mariana37BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BOARDMAN Ernesto35BRecurve MenQualification Round Recurve Men
ESPINOSA SURO Miguel Angel17ACompound MenQualification Round Compound
FIERRO Julio18ACompound MenQualification Round Compound
GONZALEZ Rodolfo16ACompound MenQualification Round Compound
MERINO Brenda37ACompound WomenQualification Round Compound
OCHOA-ANDERSON Linda36ACompound WomenQualification Round Compound
ROMAN Aida38BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SERRANO Juan Rene34BRecurve MenQualification Round Recurve Men
VALENCIA Alejandra36BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexis38ACompound WomenQualification Round Compound
AVITIA SantiagoDelegation Official
FLORES Miguel A.Coach
OCHOA AlmendraCoach
RAMIREZ AngelCoach
VELEZ Luis EduardoCoach
WOONG LeeTeam Manager
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
DE LAAT Sanne36BCompound WomenQualification Round Compound
ELZINGA Peter6BCompound MenQualification Round Compound
MARKOVIC Irina37BCompound WomenQualification Round Compound
SCHLOESSER Mike4BCompound MenQualification Round Compound
VAN DE VEN Pim5BCompound MenQualification Round Compound
VAN DEN BERG Sjef23BRecurve MenQualification Round Recurve Men
VAN DER VEN Rick21BRecurve MenQualification Round Recurve Men
VERMEULEN Jody38BCompound WomenQualification Round Compound
WIJLER Steve22BRecurve MenQualification Round Recurve Men
CUSTERS EmielCoach
HAVERKAMP StijnMedical Person
VAN APELDOORN MarcelCoach
VAN DER HOFF RonTeam Manager
VISSERS AgnesOther Function
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
AAMAAS Njaal9CCompound MenQualification Round Compound
FAUGSTAD Anders8CCompound MenQualification Round Compound
GRYDELAND Runa50BCompound WomenQualification Round Compound
HAGEN Paul Andre50CRecurve MenQualification Round Recurve Men
HAUGSETH Mads7CCompound MenQualification Round Compound
LINDBERGET SigmundTeam Manager
NZLNEW ZEALAND
Name
Target
Event
Session
SCOTT Barbara48CCompound WomenQualification Round Compound
PHIPHILIPPINES
Name
Target
Event
Session
COJUANGCO Amaya Amparo60ACompound WomenQualification Round Compound
DE LA CRUZ Paul Marton30BCompound MenQualification Round Compound
MATAN Florante F.50BRecurve MenQualification Round Recurve Men
YAP Earl Benjamin31BCompound MenQualification Round Compound
SOMBRIO RosendoTeam Manager
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
FALDZINSKI Maciej24BRecurve MenQualification Round Recurve Men
KASPROWSKI Oskar26BRecurve MenQualification Round Recurve Men
LESNIAK Natalia49BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MYSZOR Wioleta50BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SHKOLNA Mariya50ACompound WomenQualification Round Compound
SIERAKOWSKI Kacper25BRecurve MenQualification Round Recurve Men
ZYZANSKA Sylwia48BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CZEREBAK-MROZOWICZ EwaTeam Manager
SUNGHO ChoiCoach
PORPORTUGAL
Name
Target
Event
Session
GONCALVES Luis51BRecurve MenQualification Round Recurve Men
ALMEIDA JoséCoach
PURPUERTO RICO
Name
Target
Event
Session
ALVARADO FERNANDEZ Bryan28ACompound MenQualification Round Compound
PIZARRO Jean29ACompound MenQualification Round Compound
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
DANILA Andrei49BRecurve MenQualification Round Recurve Men
IEPURI Ghenadi48BRecurve MenQualification Round Recurve Men
VIOREL HabianCoach
RSASOUTH AFRICA
Name
Target
Event
Session
CILLIERS Seppie4ACompound MenQualification Round Compound
DE KLERK Beyers6ACompound MenQualification Round Compound
ROUX Gerda54CCompound WomenQualification Round Compound
ROUX Patrick5ACompound MenQualification Round Compound
VAN KRADENBURG Jeanine55CCompound WomenQualification Round Compound
WENTZEL Danelle56CCompound WomenQualification Round Compound
MANNING BarbaraTeam Manager
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
AVDEEVA Natalia51ACompound WomenQualification Round Compound
BALDANOV Arsalan37ARecurve MenQualification Round Recurve Men
BAZARZHAPOV Galsan36ARecurve MenQualification Round Recurve Men
BULAEV Anton23BCompound MenQualification Round Compound
DAMBAEV Alexander24BCompound MenQualification Round Compound
ERDYNIEVA Natalia47ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
KALASHNIKOV Viktor22BCompound MenQualification Round Compound
MAKHNENKO Artem38ARecurve MenQualification Round Recurve Men
PEROVA Ksenia46ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SAVENKOVA Alexandra52ACompound WomenQualification Round Compound
TSYREMPILOVA Sayana45ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
VINOGRADOVA Mariia53ACompound WomenQualification Round Compound
LOGINOVA AlbinaCoach
POPOV StanislavCoach
SHADRINA GalinaCoach
ZABRODSKI StanislavCoach
ZHIGZHITOV ErdemCoach
ZIMIN AlexanderCoach
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok31ARecurve MenQualification Round Recurve Men
ELLISON Toja48ACompound WomenQualification Round Compound
HABJAN MALAVASIC Den30ARecurve MenQualification Round Recurve Men
SITAR Dejan34ACompound MenQualification Round Compound
STRAJHAR Gasper32ARecurve MenQualification Round Recurve Men
UMER Ana58CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ZLENDER MatijaCoach
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
BURRI Kevin19ACompound MenQualification Round Compound
DE GIULI Valentine56CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FABER Florian51ARecurve MenQualification Round Recurve Men
HAEFELFINGER Roman21ACompound MenQualification Round Compound
HOFER Patrizio20ACompound MenQualification Round Compound
HULSEN PeterCoach
STRASSER NormaTeam Manager
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
LONGOVA Alexandra57CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KRAVACEK DanielCoach
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
DENG Yu-Cheng15BRecurve MenQualification Round Recurve Men
HSU Yen-Hua47CCompound WomenQualification Round Compound
HUNG Yu-Chi10CCompound MenQualification Round Compound
LEE Chin-Tang16BRecurve MenQualification Round Recurve Men
LEE Ting-Hsuan46CCompound WomenQualification Round Compound
LIN Che-Wei11CCompound MenQualification Round Compound
LIN Hsin-Min12CCompound MenQualification Round Compound
LIN Ming-Ching45CCompound WomenQualification Round Compound
LIN Shih-Chia53CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LIN Yu-Hsuan52CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
TAN Ya-Ting51CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
WEI Chun-Heng17BRecurve MenQualification Round Recurve Men
CHUN In-SooCoach
GU Yi-HsuanMedical Person
KOO Ja-ChungCoach
LEE Chien-ShingDelegation Official
LIN Cheng-HsienCoach
NI Ta-ChihCoach
YANG Chun ChiCoach
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AKCINAR Aleyna47ACompound WomenQualification Round Compound
AKTUNA Aybuke33CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ANAGOZ Yasemin34CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BOSTAN Yesim46ACompound WomenQualification Round Compound
CAGIRAN Evren13BCompound MenQualification Round Compound
COSKUN Gulnaz35CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DAL Erdal Meric27ARecurve MenQualification Round Recurve Men
ELMAAGACLI Demir15BCompound MenQualification Round Compound
ELMAAGACLI Gizem45ACompound WomenQualification Round Compound
GAZOZ Mete28ARecurve MenQualification Round Recurve Men
TEZEL Onur29ARecurve MenQualification Round Recurve Men
YAKALI Samet Can14BCompound MenQualification Round Compound
AYDIN SirerDelegation Official
ERGIN GoktugCoach
GIZEP CemMedical Person
KOCAOGLU HusnuDelegation Official
LEKVEISHVILI VladimerOther Function
NASARIDZE NataliaCoach
ORBAY HasanCoach
OZDEMIR EmreCoach
TOPALOGLU AbdullahTeam Manager
YAVAS CumhurDelegation Official
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
HUNBIN Oleksii13CRecurve MenQualification Round Recurve Men
IVANYTSKYY Heorhiy14CRecurve MenQualification Round Recurve Men
MARCHENKO Veronika33ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PAVLICHENKO Daria34ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PAVLOVA Anastasia35ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
RUBAN Viktor12CRecurve MenQualification Round Recurve Men
ANTONOV SerhiyCoach
HAVELKO MariyaCoach
KSENOFONTOV OleksandrCoach
LEBETKO SerhiyMedical Person
MYKHAYLENKO ViktorDelegation Official
SIDOROUK ViktorDelegation Official
USAUSA
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Steve10BCompound MenQualification Round Compound
BROWN Mackenzie42BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CLAPS Eliana44BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
COX Cassidy56BCompound WomenQualification Round Compound
ELLISON Brady40CRecurve MenQualification Round Recurve Men
GELLENTHIEN Braden12BCompound MenQualification Round Compound
KAMINSKI Jake41CRecurve MenQualification Round Recurve Men
KELLER Lexi54BCompound WomenQualification Round Compound
LORIG Khatuna43BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PEARCE-GORE Paige55BCompound WomenQualification Round Compound
SCHAFF Kristofer11BCompound MenQualification Round Compound
STANWOOD Thomas39CRecurve MenQualification Round Recurve Men
BAUER GregMedical Person
BERNSTEIN SarahOther Function
BEVILACQUA CindyTeam Manager
GREEN ThomasOther Function
LEE KiSikCoach
LUDWIG DougCoach
MENZER RodOther Function
MORGAN AsheOther Function
WICHSER MichaelCoach
WOO SongiCoach