Para Archery European Cup - 2nd leg Para Archery European Cup - 2nd leg
Czech Federation (CZE)
Nove Mesto (CZE), from 15-07-2017 to 23-07-2017
Para Archery European Cup - 2nd leg
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
LOM-ALI Usmaew13BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
PROSSLINER Erich14BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
ZIEGLER Friedrich12BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
DANILKHANOV LyemiOther Function
LINHART ChristianCoach
PROSSLINER RosemarieOther Function
ZIEGLER AngelikaOther Function
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
MUSAYEV Jahan13BRecurve Men OpenSession 2: RMO
GOSPODINOV SergheiCoach
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
GOGEL Jane Karla26ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
LAYOLLE Patricia9BRecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
REZENDE Luciano12BRecurve Men OpenSession 2: RMO
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
CHALOUPSKY Martin2ARecurve Men OpenSession 2: RMO
DAVIDEK Karel3BMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
DRAHONINSKY David4BMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
FRIDRICH Daniel16ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
KLICH Jiri15ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
KOSTAL Vaclav1ARecurve Men OpenSession 2: RMO
KUNCOVA Lenka27BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
MUSILOVA Sarka14BWomen W1 Open (Rec/Comp)Session 1: RWO - W1W - CWO
SIDKOVA Marketa9ARecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
SMONDEK Milan3ARecurve Men OpenSession 2: RMO
ZELENKA Jaroslav14ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
BRADA VladimirTeam Manager
DAVIDEK LadislavCoach
KUBASEK PavelCoach
PRECLIK JaroslavCoach
PROCHAZKA JanTeam Manager
RUDOLFOVA PavlinaCoach
SKUCEK JaromirCoach
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
RODRIGUEZ GONZALEZ Guillermo Javier27ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
RUBIO Carmen28BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
CUESTA COBO IreneTeam Manager
MONTES RubenTeam Manager
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
ANTONIOS Jean Pierre7AMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
FORSBERG Jere27BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
FORSBERG SamiCoach
PIRTTIMAA JariTeam Manager
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
CHUPIN Julie24ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
GUÉRIN Maxime14ARecurve Men OpenSession 2: RMO
HORNER Philippe20ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
PEREIRA Eric21ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
HYBOIS VincentTeam Manager
TOGGWILER HervéMedical Person
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
CAVANAGH John8BMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
CHAISTY Hazel8ARecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
FRITH Jo13AWomen W1 Open (Rec/Comp)Session 1: RWO - W1W - CWO
GRINHAM Jodie23BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
HALL Michael12ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
MACQUEEN Nathan10ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
NADARAJAH Tania7ARecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
PINE Phoebe24BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
RUMARY Victoria14AWomen W1 Open (Rec/Comp)Session 1: RWO - W1W - CWO
STEWART Bradley9ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
STRETTON Jessica15AWomen W1 Open (Rec/Comp)Session 1: RWO - W1W - CWO
STUBBS John11ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
WALKER John13ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
BINGHAM RikkiTeam Manager
BURGESS CharlotteCoach
CARR KieranCoach
COLLACOTT EstherMedical Person
COLLINS RichardMedical Person
DAVIES AshleyMedical Person
HOBIN CraigCoach
NASH RoyCoach
NEEDHAM LyndaMedical Person
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
DUMBADZE Zviad10BRecurve Men OpenSession 2: RMO
TSIKLAURI Vano14BRecurve Men OpenSession 2: RMO
ZAKARAIA Goderdzi11BRecurve Men OpenSession 2: RMO
EKA AbaishviliCoach
PHUTKARADZE TamazCoach
TSKHVARIASHVILI MananaCoach
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BUI Vanessa18BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
GRANITZA Karina19BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
HERTER Uwe7BMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
KUPCZYK Lucia20BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
SZARSZEWSKI Maik13ARecurve Men OpenSession 2: RMO
MENDE HarryCoach
NAGEL MathiasCoach
HKGHKG
Name
Target
Event
Session
CHOI Yuen Lung29ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
WONG Siu Wing21BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
WU Tung Sang20BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
MA Choi Chong PatrickTeam Manager
IRIIR IRAN
Name
Target
Event
Session
ABBASPOUR Somayeh21ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
ASGARI Farzaneh23ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
BIABANI Ramezan15BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
DELKHOSH Zahra3BRecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
FATAHIFARADONBEH Aliasghar8BRecurve Men OpenSession 2: RMO
HOSSEINI Seyedehzahra15BWomen W1 Open (Rec/Comp)Session 1: RWO - W1W - CWO
JALALIPOUR Pouriya9BRecurve Men OpenSession 2: RMO
KAKOOSH Majid5BMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
MANSHAEZADEH Alisina17BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
NEMATI Zahra2BRecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
NORI Hadi16BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
RAHIMI GHAHDERIJANI Somayeh1BRecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
RAHIMI Gholamreza7BRecurve Men OpenSession 2: RMO
SHIR MOHAMMADI Razieh22ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
EBADI JebraeilCoach
GOLSHANI MohammadrezaTeam Manager
KEHTARI MajidCoach
RAIEZ AlirezaDelegation Official
SALIMIBENI MAhmoudDelegation Official
SHOKOUHI MaryamDelegation Official
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
HALLDORSSON Thorsteinn25BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
MEDVEDEV Alexandr26ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
PAK TatyanaCoach
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
JEONG Jin Young26BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
JO Jang Moon6ARecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
KIM Ok Geum13BWomen W1 Open (Rec/Comp)Session 1: RWO - W1W - CWO
KIM Ran Sook5ARecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
LEE Myeong-Gu12ARecurve Men OpenSession 2: RMO
BACK Byung JoOther Function
LEE Kwon JaeCoach
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
MELLE Ieva10ARecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
LAPINS MarisDelegation Official
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
ABDUL WAHAB Noor Sa Adah25ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
JAMALUDDIN Ahmad Jaffry8ARecurve Men OpenSession 2: RMO
KOMORAN Morogen11BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
MAIL Rozana8BRecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
MAT SALEH Mohd Zafi9BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
SALVATAMBY Suresh9ARecurve Men OpenSession 2: RMO
SANAWI Hasihin7ARecurve Men OpenSession 2: RMO
YUHAIZAM Yahaya10BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
MD YAACOB Abdul RazakTeam Manager
SULAIMAN Syafiq IzzuddinOther Function
TAN Peng LoonCoach
ZAKARIA MarzukiCoach
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
JOHANNESSEN Morten25ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
BOE MortenCoach
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BARTUZI Dorota27ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
DALESZYNSKI Pawel5ARecurve Men OpenSession 2: RMO
DUDKA Adam22BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
KAPUSTA Ireneusz6ARecurve Men OpenSession 2: RMO
OLSZEWSKA Milena7BRecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
PIOTROWSKI Wojciech23BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
SAWICKI Piotr4ARecurve Men OpenSession 2: RMO
OLSZEWSKI MarekCoach
PACURA RyszadCoach
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
CODREA Daniel18BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
FILIP Ghiorghi19BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
RAICU Bogdan6BMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
DANILET NeculaiCoach
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
ANDRIEVSKAIA Tatiana21BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
ARTAKHINOVA Stepanida22BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
BATOROVA Irina3ARecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
DONSKOI Konstantin3AMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
DOROFEEV Alexander5AMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
KHUTAKOV Sergey11ARecurve Men OpenSession 2: RMO
KRUTOVA Elena16AWomen W1 Open (Rec/Comp)Session 1: RWO - W1W - CWO
MESHKOV Igor4AMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
ROSSIYSKAYA Irina4ARecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
SIDORENKO Margarita2ARecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
SMIRNOV Kirill10ARecurve Men OpenSession 2: RMO
ZUBAR Aleksander22ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
ABRAMOV AndreyCoach
IKSMAN AndreiCoach
SANDANOV BaltaCoach
SAPUNOV ViktorDelegation Official
TCYRENZHAPOV TcydenbalCoach
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
PANIC Borko6BRecurve Men OpenSession 2: RMO
ZEPINC Aleksandar5BRecurve Men OpenSession 2: RMO
NIKOLIC RadovanCoach
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
KINIK Peter6AMen W1 Open (Rec/Comp)Session 3: W1M - CMO
MARECAK Marian24BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
NOVAKOVA Michaela29BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
PASHCHENKOVA Diana28ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
LENART MatusDelegation Official
MAJERCAK VladimirCoach
NOVAK JanOther Function
SILONOVA IngridTeam Manager
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
CLAESSON Pierre26BCompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
REPPE Zandra25BCompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
ÅKERLUND GullemarCoach
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
ATAMANENKO Serhiy19ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
CHAYKA Roman2BRecurve Men OpenSession 2: RMO
CHOPYK Taras1BRecurve Men OpenSession 2: RMO
DZIADYK Ivan17ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
DZOBA-BALYAN Roksolana5BRecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
HALYSHYCH Mykola3BRecurve Men OpenSession 2: RMO
MARKITANTOVA Ksenija20ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
MIKHNIEVA Larysa19ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
NAZAR Pavlo18ACompound Men OpenSession 3: W1M - CMO
PAVUK REPETA Natalia18ACompound Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
SHATKOVSKA Svitlana4BRecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
ZUBOVA Iryna6BRecurve Women OpenSession 1: RWO - W1W - CWO
DUBAS OleksandraCoach
SCHKOLNY KonstantinCoach
SIMUNS MonikazhermenCoach
STRELBYTSKYI LiubomyrCoach