Juniormästerskap inomhus 2017
Timrå AIF, IF Karlsvik,
Sundsvall-Ortvikens BK. (TAIF)
NCC Hallen i Timrå, from 01-04-2017 to 2-04-2017
Class & Division Result List - Individual
 
Recurve - Knatte 10 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1MANG Simon33994Bågskytteklubben Iggesund213/ 1216/ 1429315
2GRIP Elias33994Bågskytteklubben Iggesund204/ 2214/ 241847
Recurve - Knatte 10 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1NILSSON Linnea4080Timrå Allmänna Idrottsförening254/ 1260/ 15141124
2MILLING Alva7848Östersunds Bågskytteklubb254/ 2247/ 2501920
Recurve - Cadett 13 Herrar [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1GEHRKE Måns40680Järnvägens Bågskytteförening283/ 2280/ 15633417
2ÅLUND Malte40185Nykvarns Bågskytteklubb285/ 1278/ 25633121
3SUNDSTRÖM Albin4080Timrå Allmänna Idrottsförening274/ 4267/ 65412320
4SJÖLUND Alexander39815IF Ulvarna Bågskytteklubb266/ 6274/ 35402321
5WESTLING Herman7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek267/ 5270/ 55371925
6EDSTRÖM Theodor2503Idrottsföreningen Karlsvik278/ 3254/ 95322626
7STJERNQVIST Elliot43312Huddinge Bågskytteklubb262/ 8270/ 45321431
8BERGMAN Alfons2503Idrottsföreningen Karlsvik258/ 9261/ 75191127
9NORBERG Albin7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek255/10258/ 85131419
10STRID André4080Timrå Allmänna Idrottsförening262/ 7248/125101814
11HELLQVIST Hampus7931Bågskyttarna Grästorp248/12253/105011218
12WESTLING Victor7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek255/11244/144991014
13ASPLUND Marcus7915Karlstads Bågskytteklubb244/13249/114931114
14ENGELMARK Alfred7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek241/14248/13489916
15MODIG Malte7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek236/15236/154721014
16ENGSTRÖM Clint4080Timrå Allmänna Idrottsförening204/17227/1643149
17REDBRINK Zak7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek211/16207/18418611
18MODD Emil7840Bollnäs Bågskytteklubb187/18220/1740767
19HEDLUND Alfred4080Timrå Allmänna Idrottsförening148/19154/1930213
Recurve - Cadett 13 Damer [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1WENDEL Michaela7908Bågskytteklubben Sturarna277/ 2282/ 15593022
2KARLSSON Anna7908Bågskytteklubben Sturarna285/ 1272/ 35572626
3FRÖÖJD Julia7855Bågskytteklubben Pilen275/ 3265/ 65401630
4NORBERG Julia7842Bågskytteklubben Hudik256/ 8274/ 25301825
5JOHANSSON Lina7855Bågskytteklubben Pilen258/ 7265/ 55231323
6LINDSJÖ Linn26335Jämtlands Bågskytteklubb260/ 6261/ 75211520
7ZERROUKI Aicha2503Idrottsföreningen Karlsvik265/ 4256/ 95211220
8MÅNSSON Anna3818Stockholms Bågskjutningsklubb252/10268/ 45201420
9SNÄCKERSTRÖM Ebba7908Bågskytteklubben Sturarna252/11260/ 85121124
10GIDLUND Minea7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek262/ 5246/115081322
11LIND Cecilia7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek254/ 9249/105031618
12GÅNVALL Ellinor7855Bågskytteklubben Pilen229/13225/134541213
13O´NILS Elin7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek240/12213/154531110
14EINARSSON Alva7880Skogens IF Korsvägen206/15244/1245079
15VESTERBERG Kajsa7908Bågskytteklubben Sturarna212/14219/14431109
16ANTAS Olivia3818Stockholms Bågskjutningsklubb199/16212/16411410
17HÄGGQUIST Emma4080Timrå Allmänna Idrottsförening198/17174/1837215
18RÖNNQVIST Linnea7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek188/18177/1736529
Recurve - Junior 16 Herrar [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
10
9
1FLINK Ludvig7853Luleå Bågskyttesällskap287/ 1284/ 15713423
2PRIKLONSKY Johan3818Stockholms Bågskjutningsklubb278/ 3279/ 25572822
3LINDBERG Marcus40680Järnvägens Bågskytteförening284/ 2269/ 55532820
4SPÅNG Oscar33994Bågskytteklubben Iggesund273/ 4279/ 35522523
5RONKAINEN Kevin3818Stockholms Bågskjutningsklubb269/ 5268/ 65371631
6ANDERSSON Linus3993Södertälje Bågskytteförening261/10272/ 45331526
7ÖSTMAN Martin7853Luleå Bågskyttesällskap268/ 6261/105291723
8NORDSTEDT Marcus7895Tyresö Bågskyttar268/ 7261/ 95291622
9ÅLUND Simon40185Nykvarns Bågskytteklubb262/ 9266/ 75281627
10ARVIDSSON Casper7931Bågskyttarna Grästorp259/11265/ 85241424
11FREDRIKSSON David7948Mjölby Bågskyttesällskap265/ 8255/115201812
12NORDSTRÖM Wille4080Timrå Allmänna Idrottsförening250/13249/124991216
13RIBERG Oskar40680Järnvägens Bågskytteförening258/12219/164771216
14LJUNGQVIST Tobias7888Bågskytteklubben Danapilen236/14239/13475915
15KÄLLER Tobias33994Bågskytteklubben Iggesund235/15232/14467316
16ÅKERMAN Fredrik7874Trelleborgs Bågskytteklubb220/16228/154481214
17OLSSON Joakim7840Bollnäs Bågskytteklubb189/18204/1739323
18HUSSEINI Khalig33994Bågskytteklubben Iggesund191/17156/1834723
19FORSBERG Niklas7905Kungsängens Bågskytteklubb55/1955/1911011
Recurve - Junior 16 Damer [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BAKO Patool7828Angereds Bågskyttar283/ 1288/ 15713423
2FJÄLLSTRÖM Tove3818Stockholms Bågskjutningsklubb279/ 2278/ 25572724
3NILSSON Sara7948Mjölby Bågskyttesällskap266/ 5273/ 35392122
4LINDSTRÖM Moa7853Luleå Bågskyttesällskap271/ 3265/ 45361726
5STRANDQVIST Sara7865Helsingborgs Bågskytteklubb268/ 4263/ 65311823
6BORÉN Sofia3993Södertälje Bågskytteförening261/ 6258/ 95191422
7MEDBO Malin3818Stockholms Bågskjutningsklubb250/11263/ 55131518
8OLSSON Alva43312Huddinge Bågskytteklubb259/ 8250/115091423
9NYMAN Elin7883Tranås Bågskytteklubb248/12260/ 75081614
10VÄYRYNEN Amanda7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek252/10254/105061427
11HALLDÉN Sara2797Lindome Bågskytteklubb245/13259/ 85041116
12HÖGLUND Sara7899Eskilstuna Bågskyttesällskap255/ 9234/174891515
13LUNDSTRÖM Sara26335Jämtlands Bågskytteklubb242/15241/144831219
14SERRANDER Agnes7899Eskilstuna Bågskyttesällskap242/14235/16477715
15JOHANSSON Anna1796Grimslövs Allmänna IF238/16236/15474717
16LINDBERG Alva7948Mjölby Bågskyttesällskap259/ 7214/204731711
17ÅNGMAN Sabina2503Idrottsföreningen Karlsvik224/18246/124701212
18BROBERG Isabelle33994Bågskytteklubben Iggesund187/21246/13433817
19STOKKI Ellen33883Nynäshamns Bågskytteklubb197/20229/18426416
20GEORGSSON Anna7848Östersunds Bågskytteklubb197/19228/19425810
21HALLDÉN Emma2797Lindome Bågskytteklubb226/17181/22407511
22ÖSTERLUND Tilda7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek181/23189/2137086
23NYCANDER Elin7931Bågskyttarna Grästorp174/24165/23339412
24DOVERSTÅL Kim7908Bågskytteklubben Sturarna181/220/2418148
Barebow - Knatte 10 Herrar [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1HELLE`N Albin40385Bågskytteklubben Edsbyn244/ 1246/ 14901110
2LUNDSTRÖM Adam4080Timrå Allmänna Idrottsförening224/ 2195/ 341939
3HÖGBERG Viktor2797Lindome Bågskytteklubb194/ 4217/ 241138
4PERSSON Adam7883Tranås Bågskytteklubb212/ 3190/ 440249
Barebow - Knatte 10 Damer [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1VOXLIN Elvira40385Bågskytteklubben Edsbyn269/ 1255/ 15241424
2VIKLUND Emma40385Bågskytteklubben Edsbyn144/ 2151/ 229525
Barebow - Cadett 13 Herrar [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1JACOBSSON Lukas2797Lindome Bågskytteklubb250/ 5259/ 1509924
2GUDMUNDSSON Oskar33883Nynäshamns Bågskytteklubb255/ 1251/ 25061020
3VIKLUND Robin40385Bågskytteklubben Edsbyn252/ 3246/ 34981118
4SVENBERG Daniel44935Roslagens Bågskytteklubb251/ 4245/ 5496821
5LARSSON Isac33994Bågskytteklubben Iggesund252/ 2240/ 74921411
6RIBERG Erik40680Järnvägens Bågskytteförening245/ 6245/ 44901014
7PETTERSSON Leo39815IF Ulvarna Bågskytteklubb237/ 8234/ 8471716
8PERSSON Joel7883Tranås Bågskytteklubb226/11241/ 6467517
9NORDMARK Simon36531Nora Bågskytteklubb234/ 9231/ 9465813
10LORENZO JOHANSSON Axel7949Motala Bågskytteklubb239/ 7223/10462819
11OLSSON Bobbo39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke219/12218/11437812
12HALLBERG Patrik7908Bågskytteklubben Sturarna229/10207/1343668
13VIKTORSSON Lucas20249Karlskrona Bågskytteklubb201/14208/12409410
14OLOFSSON Tim26335Jämtlands Bågskytteklubb211/13192/14403512
15LÄTT Elias7823Gävle Bågskytteklubb179/15175/1535438
16WISMAR Malte26880Säters IF Bågskytteklubb146/17169/1631507
17SVELANDER Jesper4080Timrå Allmänna Idrottsförening144/18168/1731223
18RASK Adrian7823Gävle Bågskytteklubb147/16128/1827506
Barebow - Cadett 13 Damer [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1SUNDBAUM Saga7908Bågskytteklubben Sturarna271/ 1265/ 15361923
2NILSSON Hanna7915Karlstads Bågskytteklubb247/ 2253/ 25001021
3BARTHOLDSON Hanna7949Motala Bågskytteklubb231/ 9249/ 34801113
4BIELIS Maja7878Huskvarna Bågskytteklubb238/ 4242/ 4480915
5LU PYLS Qingmei7931Bågskyttarna Grästorp241/ 3235/ 5476616
6KJELLIN Mira7915Karlstads Bågskytteklubb237/ 5228/ 7465816
7JOHANSSON Viola7878Huskvarna Bågskytteklubb233/ 7221/ 8454910
8VILHELMSSON Julia3811Stockamöllans Ifrottsförening229/10206/1143587
9MANG Mary33994Bågskytteklubben Iggesund222/11205/12427511
10BERTHILSSON Tess20249Karlskrona Bågskytteklubb217/12209/ 942657
11PERSSON Emilia33994Bågskytteklubben Iggesund195/13229/ 642448
12BJÖRKLUND Lova7908Bågskytteklubben Sturarna231/ 8183/1341466
13TOLONEN Ella7905Kungsängens Bågskytteklubb191/14209/1040028
14HEDLUND Josefine7908Bågskytteklubben Sturarna234/ 6164/1539858
15KÄLL Evelina7883Tranås Bågskytteklubb184/15183/1436736
Barebow - Junior 16 Herrar [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SAMUELSSON Alexander7823Gävle Bågskytteklubb254/ 1244/ 24981018
2CEKAL Anton45393Avesta Bågskytteklubb249/ 2245/ 14941119
3AXELSSON Viggo7883Tranås Bågskytteklubb231/ 3218/ 4449614
4KARLSSON Tobias7908Bågskytteklubben Sturarna221/ 5223/ 344499
5ALNÅS Tobias2797Lindome Bågskytteklubb222/ 4215/ 6437517
6LOVÉN Samuel40680Järnvägens Bågskytteförening221/ 6211/ 7432413
7JANSSON Sebastian7925Umeå Bågskytteklubb211/ 8218/ 5429314
8SOIVANEN Robin40680Järnvägens Bågskytteförening207/ 9201/ 8408410
9BLOM Rasmus40479Stenbro Bågskyttesällskap203/11197/ 9400210
10QVIRIST Adam7829BS Gothia211/ 7183/1139438
11BERGSTRÖM David7888Bågskytteklubben Danapilen198/12193/1039128
12LANDERBERG Lukas7829BS Gothia205/10173/1337847
13OLSSON Ture39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke194/13180/1237447
14SAARINEN Erik7829BS Gothia136/14124/1426023
15FERM Isak39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke97/15121/1521814
16PEINING Olle2797Lindome Bågskytteklubb64/16100/1616414
Barebow - Junior 16 Damer [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SVENBERG Malin44935Roslagens Bågskytteklubb246/ 2243/ 14891215
2FORSSELL Paulina3818Stockholms Bågskjutningsklubb233/ 3215/ 2448913
3RYDÉN Magdalena7944Bågskytteklubben Friskyttarna246/ 1200/ 5446119
4HÖGLUND Ronja7899Eskilstuna Bågskyttesällskap214/ 5208/ 4422510
5ELAMSSON Olivia7885Vetlanda Bågskytteklubb215/ 4195/ 6410112
6KURPPA Tilde7905Kungsängens Bågskytteklubb172/ 6215/ 338739
7RUDIN Christelle40680Järnvägens Bågskytteförening165/ 7140/ 930525
8ÖRNBLOM Siri7823Gävle Bågskytteklubb153/ 9149/ 830213
9HEDSTRÖM Emma40385Bågskytteklubben Edsbyn144/10154/ 729815
10ÅSLUND Oliwia2503Idrottsföreningen Karlsvik164/ 8130/1029456
Compound - Knatte 10 Herrar [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1BERGGREN Hannes2503Idrottsföreningen Karlsvik289/ 1284/ 15733719
2BERGLUND Adrian26335Jämtlands Bågskytteklubb276/ 2272/ 25482129
3JOHANSSON Edvin2503Idrottsföreningen Karlsvik246/ 4259/ 35051913
4REMBACKEN Harry7908Bågskytteklubben Sturarna254/ 3250/ 45041021
5ENGBERG Martin26335Jämtlands Bågskytteklubb237/ 5249/ 54861016
Compound - Knatte 10 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1GRIP Agnes33994Bågskytteklubben Iggesund215/ 1190/ 140528
Compound - Cadett 13 Herrar [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1LUND Elvin7908Bågskytteklubben Sturarna292/ 1286/ 15783822
2HÄGGLUND Albin43393Arvidsjaur Bågskyttesällskap290/ 2286/ 15763624
3FORSETH David26335Jämtlands Bågskytteklubb286/ 3286/ 15723326
4OLSSON Axel43312Huddinge Bågskytteklubb275/ 7284/ 45592831
5PETERSSON FORS Samuel31583Bågskytteklubb Fiskgjusen277/ 5276/ 75531543
6TENGROTH Melker7865Helsingborgs Bågskytteklubb273/ 8278/ 65511247
7APPELQVIST Elias26335Jämtlands Bågskytteklubb277/ 4272/ 85491537
8SCUKA Axel7908Bågskytteklubben Sturarna271/10278/ 55491342
9RONKAINEN Kristoffer3818Stockholms Bågskjutningsklubb277/ 6271/105481245
10NILSSON Benjamin7819Falu BSK Kopparpilen272/ 9271/ 95431633
11WIK Emil33994Bågskytteklubben Iggesund268/11266/115341038
12BERGGREN Oskar7908Bågskytteklubben Sturarna267/12248/13515833
13ÄDELSSON Sebastian7928Borås Bågskyttesällskap254/14245/14499925
14BÄCKVALL Jonathan31583Bågskytteklubb Fiskgjusen239/16255/12494330
15NILSSON Carl26335Jämtlands Bågskytteklubb261/13230/16491634
16SCHENELL Timmy4080Timrå Allmänna Idrottsförening242/15244/15486425
17SUNDBAUM Morgan7908Bågskytteklubben Sturarna236/18212/18448416
18ISAKSSON Eric33994Bågskytteklubben Iggesund227/19214/17441518
19LARSSON Erik43312Huddinge Bågskytteklubb238/17184/19422123
20BOHLIN Erik33994Bågskytteklubben Iggesund208/20179/20387013
Compound - Cadett 13 Damer [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1GRÉTARSSON Johanna7818Bågskytteklubben Dalpilen292/ 1292/ 15844416
2LUNDMARK Emma7908Bågskytteklubben Sturarna282/ 3283/ 25652731
3GRÉTARSSON Saga7818Bågskytteklubben Dalpilen286/ 2275/ 45612335
4THORELL Jonna20249Karlskrona Bågskytteklubb272/ 4274/ 55461733
5WICTORIN Dina7865Helsingborgs Bågskytteklubb268/ 5276/ 35441242
6ROHLIN Evelina7908Bågskytteklubben Sturarna256/ 7249/ 6505825
7HESTNER Linnéa7848Östersunds Bågskytteklubb260/ 6229/ 7489619
Compound - Junior 16 Herrar [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BORGSTRÖM Hampus7865Helsingborgs Bågskytteklubb294/ 1293/ 15874713
2VÄLLSTEDT Marcus7865Helsingborgs Bågskytteklubb290/ 2292/ 25824218
3KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen288/ 3285/ 35733327
4PERSSON Erik7888Bågskytteklubben Danapilen284/ 4285/ 35693029
5HELLMAN Martin7953Åtvidabergs Bågskytteklubb281/ 5283/ 55642436
6TENGROTH Edvin7865Helsingborgs Bågskytteklubb277/ 8280/ 65572135
7KARDEBY Richard4080Timrå Allmänna Idrottsförening277/ 6278/ 75551937
8PETTERSSON Johan7848Östersunds Bågskytteklubb276/ 9278/ 85541839
9WIDEGREN Robin7829BS Gothia272/10276/ 95481636
10TORSTENSSON Tage40680Järnvägens Bågskytteförening277/ 6270/105471439
11VERHAGEN MELIN William40680Järnvägens Bågskytteförening263/11266/11529838
12ANDERSSON Mathias3993Södertälje Bågskytteförening259/12250/12509238
13EDMARKER Viktor7823Gävle Bågskytteklubb250/13242/13492230
14WENNSTRÖM Elias33994Bågskytteklubben Iggesund233/14232/14465223
15NILSSON Linus26335Jämtlands Bågskytteklubb106/15010618
Compound - Junior 16 Damer [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ANDERSSON Moa7869Kristianstads Bågskytteklubb284/ 1280/ 15642534
2KÄCK Caroline40680Järnvägens Bågskytteförening275/ 2273/ 25482030
3WISTRAND Alda40680Järnvägens Bågskytteförening263/ 5267/ 35301335
4FORSETH Cecilia26335Jämtlands Bågskytteklubb264/ 3253/ 4517835
5OHLIN Frida31583Bågskytteklubb Fiskgjusen264/ 4249/ 6513537
6PETTERSSON Emma7944Bågskytteklubben Friskyttarna257/ 6250/ 5507924
7MOSSBERG Wilma7913Bågskytteklubben Fjädern201/ 7135/ 7336210
Longbow - Knatte 10 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1BLOM Maja7908Bågskytteklubben Sturarna182/ 1159/ 134126
Longbow - Cadett 13 Herrar [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1GRAHN Linus40479Stenbro Bågskyttesällskap271/ 1246/ 25171420
2BARKEMO Theo7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek260/ 2246/ 15061417
3HAGSTRÖM Joel7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek225/ 7245/ 3470712
4LANS Oliver7840Bollnäs Bågskytteklubb244/ 3219/ 6463812
5LARSSON Simon7896Upplands Väsby Bågskytteklubb232/ 5226/ 4458512
6LORENZO JOHANSSON Max7949Motala Bågskytteklubb236/ 4207/ 7443314
7BOLANDER Per7826Sandvikens Bågskytteklubb213/ 9220/ 543359
8BLOM Emil7908Bågskytteklubben Sturarna228/ 6201/ 9429410
9HÖGBERG Mandus2797Lindome Bågskytteklubb213/ 8207/ 8420310
10VIGETUN Emil7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek157/11156/1031311
11HJORTENMARK Theo7823Gävle Bågskytteklubb159/10122/1128105
Longbow - Cadett 13 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1STRÅÅT Tova7896Upplands Väsby Bågskytteklubb246/ 1248/ 1494917
2STARK Isa7949Motala Bågskytteklubb213/ 3221/ 243467
3GULIN Ylva7823Gävle Bågskytteklubb213/ 2187/ 340038
4HEDLUND Ida7823Gävle Bågskytteklubb182/ 4170/ 435237
Longbow - Junior 16 Herrar [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BERGGREN Viktor7908Bågskytteklubben Sturarna253/ 1236/ 14891015
2HESTNER Simon7848Östersunds Bågskytteklubb238/ 2230/ 246899
3ANDERSSON Albin7895Tyresö Bågskyttar207/ 3196/ 340374
4INGVARSSON Jonathan7829BS Gothia179/ 4166/ 434526
5BOLANDER Lars7826Sandvikens Bågskytteklubb161/ 5141/ 530226
6SCHÜSSLEDER Jacob7915Karlstads Bågskytteklubb134/ 6129/ 626313
Longbow - Junior 16 Damer [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
10
9
1STORSNES Villemo43709Bågskytteklubben Enviken229/ 1232/ 1461614
2VIBERG Cicilia7842Bågskytteklubben Hudik224/ 4230/ 2454311
3SAND Celina36531Nora Bågskytteklubb227/ 2225/ 3452714
4RÖJESTÅL Stina7823Gävle Bågskytteklubb225/ 3222/ 4447215
5RÖNÉR Maja7865Helsingborgs Bågskytteklubb197/ 5206/ 540356
6LARSSON Karin2503Idrottsföreningen Karlsvik181/ 6204/ 638547
7ÖBERG Elisabet7888Bågskytteklubben Danapilen165/ 8188/ 735324
8LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby Bågskytteklubb173/ 7172/ 834505
Instinctive - Knatte 10 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1JENSEN Ivar50998Ljusdal Archery Club222/ 1192/ 1414510
2FURE Simon50998Ljusdal Archery Club189/ 2175/ 236454
Instinctive - Cadett 13 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
12m-1
12m-2
Total
10
9
1WALLIN Emil4080Timrå Allmänna Idrottsförening230/ 1213/ 1443315
Instinctive - Junior 16 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KARLSSON Felicia7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek215/ 1183/ 139868
2NORDENFORS Hanna7908Bågskytteklubben Sturarna178/ 2175/ 235309