European Youth Championships 2018 + YOG CQT Europe European Youth Championships 2018 + YOG CQT Europe
World Archery Europe (WAE)
Patras (GRE), from 26-06-2018 to 1-07-2018
European Youth Championships 2018 + YOG CQT Europe
Brackets
 
Recurve Cadet Men
1/48
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Ak SametTURTurkeyBye
 
Ak SametBye
 
0
0
Ak Samet6
Trosteanetchi Alexei2
33Solera Jose ManuelESPSpainBye
 
Solera Jose Manuel3
Trosteanetchi Alexei7
 
32Trosteanetchi AlexeiMDAMoldovaBye
Ak Samet510,9
Ovchynnikov Artem6*10,9*
17Sanchez YunESPSpainBye
 
Sanchez Yun0
Kleiner Shahar6
65Kleiner ShaharISRIsrael6*X
48Tanasescu FlaviusROURomania59
Kleiner Shahar1
Ovchynnikov Artem7
49Gatenadze SabaGEOGeorgia6
64Smolski YauheniBLRBelarus0
Gatenadze Saba0
Ovchynnikov Artem6
 
16Ovchynnikov ArtemUKRUkraineBye
Ovchynnikov Artem4
Pantsyru Oleksandr6
9Pantsyru OleksandrUKRUkraineBye
 
Pantsyru Oleksandr6
Frai Cosmin2
57Rozic MihaSLOSlovenia59
56Frai CosminROURomania6*9*
Pantsyru Oleksandr6
Reid Jacob2
41Groot Wassink ChrisNEDNetherlands6
72Orel Dominik PetrCZECzech Republic0
Groot Wassink Chris2
Reid Jacob6
 
24Reid JacobGBRGreat BritainBye
Pantsyru Oleksandr6
Fabrizzi Federico2
25Kępa KarolPOLPolandBye
 
Kępa Karol6
Potrafke Matthias2
73Vorobjovs NikitaLATLatvia0
40Potrafke MatthiasGERGermany6
Kępa Karol0
Fabrizzi Federico6
0
0
 
Fabrizzi FedericoBye
 
8Fabrizzi FedericoITAItalyBye
Pantsyru Oleksandr6*10,X*
Banchev Ivan510,X
5Banchev IvanBULBulgariaBye
 
Banchev IvanBye
 
0
0
Banchev Ivan6
Masiero Pierpaolo2
37Pleiter DenzelNEDNetherlands6
76Christodoulou StylianosCYPCyprus2
Pleiter Denzel1
Masiero Pierpaolo7
 
28Masiero PierpaoloITAItalyBye
Banchev Ivan7
Namsaraev Sandan3
21Carbonetti TheoBELBelgiumBye
 
Carbonetti Theo1
Christopoulos Antonios7
69Machan MarosSVKSlovakia1
44Christopoulos AntoniosGREGreece7
Christopoulos Antonios4
Namsaraev Sandan6
53Bencsik MarkHUNHungary2
60Basiladze AnriGEOGeorgia6
Basiladze Anri0
Namsaraev Sandan6
 
12Namsaraev SandanRUSRussiaBye
Banchev Ivan6
Roos Senna4
13Maras Efe GürkanTURTurkeyBye
 
Maras Efe Gürkan0
Markey Pieter0
61Dvorani EdiKOSKosovo1
52Markey PieterBELBelgium7
 
Thompson Daniel JamesBye
45Chojecki MiłoszPOLPoland3
68Janciukas DominykasLTULithuania7
Janciukas Dominykas0
Thompson Daniel James6
 
20Thompson Daniel JamesGBRGreat BritainBye
Thompson Daniel James0
Roos Senna6
29Zika AlexanderAUTAustriaBye
 
Zika Alexander1
Garcia Daniel7
77Velikov SebastianBULBulgaria0
36Garcia DanielESPSpain6
Garcia Daniel1
Roos Senna7
0
0
 
Roos SennaBye
 Gold
4Roos SennaBELBelgiumByePantsyru Oleksandr6
Vaes Damian2
Bronze
3Damshaev DambiRUSRussiaByeBanchev Ivan6
 Lartigue Hugo0
Damshaev DambiBye
 
0
0
Damshaev Dambi7
Herák Jiří3
35Matos TiagoPORPortugal6
78Askotis AntreasCYPCyprus0
Matos Tiago0
Herák Jiří6
 
30Herák JiříCZECzech RepublicBye
Damshaev Dambi3
Fedoruk Nazar7
19Lovo NiccolòITAItalyBye
 
Lovo Niccolò7
Budeci Cezar3
67Sobchak RikardoBULBulgaria4
46Budeci CezarMDAMoldova6
Lovo Niccolò0
Fedoruk Nazar6
51Chabin KeziahSUISwitzerland6
62Poghosyan LevonARMArmenia2
Chabin Keziah0
Fedoruk Nazar6
 
14Fedoruk NazarUKRUkraineBye
Fedoruk Nazar4
Vaes Damian6
11Tumer Ulas BerkimTURTurkeyBye
 
Tumer Ulas Berkim6
Majerik Andrej0
59Kalogeropoulos SpyridonGREGreece4
54Majerik AndrejSVKSlovakia6
Tumer Ulas Berkim6
Buzila-Balas Tudor0
43Tura LeonardoSMRSan Marino6*9,10
70Galanda DusanSVKSlovakia59,8
Tura Leonardo4
Buzila-Balas Tudor6
 
22Buzila-Balas TudorROURomaniaBye
Tumer Ulas Berkim1
Vaes Damian7
27Jager MaticSLOSloveniaBye
 
Jager Matic6
Staudt Oliver2
75Dinda StanislavMDAMoldova2
38Staudt OliverDENDenmark6
Jager Matic0
Vaes Damian6
0
0
 
Vaes DamianBye
 
6Vaes DamianNEDNetherlandsBye
Vaes Damian6
Lartigue Hugo4
7Oun HendrikESTEstoniaBye
 
Oun HendrikBye
 
0
0
Oun Hendrik3
Lartigue Hugo7
39Vuorinen VerneFINFinland7
74Petronis SkirmantasLTULithuania1
Vuorinen Verne0
Lartigue Hugo6
 
26Lartigue HugoFRAFranceBye
Lartigue Hugo6
Vetter Jonathan0
23Andryanau UladzislauBLRBelarusBye
 
Andryanau Uladzislau0
Ortler Alexander6
71Gonzalez SimonSUISwitzerland4
42Ortler AlexanderGERGermany6
Ortler Alexander1
Vetter Jonathan7
55Komis AngelosGREGreece0
58Bešta JakubCZECzech Republic6
Bešta Jakub3
Vetter Jonathan7
 
10Vetter JonathanGERGermanyBye
Lartigue Hugo6*X
Schweighofer Julian58
15Schweighofer JulianAUTAustriaBye
 
Schweighofer Julian6
Tsulukidze Mirian2
63Mita StavrosCYPCyprus2
50Tsulukidze MirianGEOGeorgia6
Schweighofer Julian6
Daxböck Dieter4
47Daxböck DieterAUTAustria6
66Kononovs GlebsLATLatvia2
Daxböck Dieter6*9*
Susca Thomas59
 
18Susca ThomasGBRGreat BritainBye
Schweighofer Julian6
Cheremiskin Stanislav4
31Barliuhou StanislauBLRBelarusBye
 
Barliuhou Stanislau2
Kozłowski Antoni6
 
34Kozłowski AntoniPOLPolandBye
Kozłowski Antoni2
Cheremiskin Stanislav6
0
0
 
Cheremiskin StanislavBye
 
2Cheremiskin StanislavRUSRussiaBye