European Para Archery Championships European Para Archery Championships
World Archery Europe (WAE)
Pilsen (CZE), from 11-08-2018 to 19-08-2018
European Para Archery Championships
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
AIROLDI Roberto34AITAITALYRecurve Men OpenField 2: RMO
ALEKSEEVA Yulia2ARUSRUSSIACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
ALEXANDROVA Nonna1ARUSRUSSIACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
ANTONIOS Jean Pierre23AFINFINLANDMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
ARTAKHINOVA Stepanida3ARUSRUSSIACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
AYDIN Yigit Caner21ATURTURKEYMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
AYGAN Erdogan11BTURTURKEYCompound Men OpenField 1: CMO
AZZOLINI Fabio18AITAITALYMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
BARANTSEVA Svetlana39ARUSRUSSIARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
BARTOS Leos3ACZECZECH REPUBLICCompound Men OpenField 1: CMO
BEZBOZHNYY Dmitriy23BISRISRAELMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
BONACINA Matteo5BITAITALYCompound Men OpenField 1: CMO
BRANDTLOVA Tereza11ACZECZECH REPUBLICWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
CABREIRA Armando39BFRAFRANCERecurve Men OpenField 2: RMO
CANCELLI Giampaolo4BITAITALYCompound Men OpenField 1: CMO
CASELLAS Jordi28BANDANDORRAVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
CASSIANI Daniele17AITAITALYMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
CAVANAGH John24AGBRGREAT BRITAINMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
CHAISTY Hazel37BGBRGREAT BRITAINRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
CHALOUPSKY Martin32BCZECZECH REPUBLICRecurve Men OpenField 2: RMO
CHAYKA Roman38BUKRUKRAINERecurve Men OpenField 2: RMO
CHOPYK Taras37BUKRUKRAINERecurve Men OpenField 2: RMO
CHUPIN Julie8AFRAFRANCECompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
CIMETTA Chrystelle5BBELBELGIUMCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
CLAESSON Pierre17BSWESWEDENCompound Men OpenField 1: CMO
D - E - F - G - H
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DALESZYNSKI Pawel33APOLPOLANDRecurve Men OpenField 2: RMO
DAVIDEK Karel21BCZECZECH REPUBLICMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
DEMETRICO Salvatore19AITAITALYMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
DONSKOI Konstantin17BRUSRUSSIAMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
DOROFEEV Alexander18BRUSRUSSIAMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
DRAHONINSKY David20BCZECZECH REPUBLICMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
DUDKA Adam9APOLPOLANDCompound Men OpenField 1: CMO
DUMBADZE Zviad42AGEOGEORGIARecurve Men OpenField 2: RMO
DZIADYK Ivan15BUKRUKRAINECompound Men OpenField 1: CMO
DZOBA-BALYAN Roksolana41BUKRUKRAINERecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
EREN Taner10BTURTURKEYCompound Men OpenField 1: CMO
EROGLU Merve Nur36BTURTURKEYRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
FILIP Ghiorghi7BROUROMANIACompound Men OpenField 1: CMO
FLORENO Veronica35AITAITALYRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
FORSBERG Jere19AFINFINLANDCompound Men OpenField 1: CMO
FRIDRICH Daniel5ACZECZECH REPUBLICCompound Men OpenField 1: CMO
FRITH Jo12BGBRGREAT BRITAINWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
GATIN Nail14BRUSRUSSIACompound Men OpenField 1: CMO
GRANITZA Karina6AGERGERMANYCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
GRINHAM Jodie5AGBRGREAT BRITAINCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
GUÉRIN Maxime40BFRAFRANCERecurve Men OpenField 2: RMO
HEKIMOGLU Bahattin22ATURTURKEYMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
HERTER Uwe22BGERGERMANYMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
I - J - K - L - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ILINA Anna13ARUSRUSSIAWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
IMBODEN Martin18ASUISWITZERLANDCompound Men OpenField 1: CMO
IVAN David44ASVKSLOVAKIARecurve Men OpenField 2: RMO
JOHANNESSEN Morten18BNORNORWAYCompound Men OpenField 1: CMO
JONASTS Gints41BLATLATVIARecurve Men OpenField 2: RMO
JOUSSAUME Thierry14AFRAFRANCECompound Men OpenField 1: CMO
KAPUSTA Ireneusz31APOLPOLANDRecurve Men OpenField 2: RMO
KHUTAKOV Sergey35BRUSRUSSIARecurve Men OpenField 2: RMO
KINIK Peter7ASVKSLOVAKIACompound Men OpenField 1: CMO
KORKMAZ Bulent9BTURTURKEYCompound Men OpenField 1: CMO
KORNATOWSKI Krzysztof10APOLPOLANDCompound Men OpenField 1: CMO
KOSTAL Vaclav33BCZECZECH REPUBLICRecurve Men OpenField 2: RMO
KOZLOV Ivan13BRUSRUSSIACompound Men OpenField 1: CMO
KRUTOVA Elena14ARUSRUSSIAWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
KUNCOVA Lenka7ACZECZECH REPUBLICCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
LABUDA Marcin11APOLPOLANDCompound Men OpenField 1: CMO
LELOU Daniel13AFRAFRANCECompound Men OpenField 1: CMO
MACQUEEN Nathan16AGBRGREAT BRITAINCompound Men OpenField 1: CMO
MARECAK Marian8ASVKSLOVAKIACompound Men OpenField 1: CMO
MARIN RODRIGUEZ Jose Manuel42BESPSPAINRecurve Men OpenField 2: RMO
MELLE Ieva40ALATLATVIARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
MESHKOV Igor19BRUSRUSSIAMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
MIJNO Elisabetta34AITAITALYRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
MIKHNIEVA Larysa6BUKRUKRAINECompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
MISOS Christos30ACYPCYPRUSVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
MONGUSH Karmella38ARUSRUSSIARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
MUSAYEV Jahan40AAZEAZERBAIJANRecurve Men OpenField 2: RMO
MUSILOVA Sarka12ACZECZECH REPUBLICWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
N - O - P - R
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
NABIYEV Ali41AAZEAZERBAIJANRecurve Men OpenField 2: RMO
NADARAJAH Tania38BGBRGREAT BRITAINRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
NAZAR Pavlo16BUKRUKRAINECompound Men OpenField 1: CMO
NICHOLL Richard John29BGBRGREAT BRITAINVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
OLIVEROS Liliana14BESPSPAINWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
OLSZEWSKA Milena41APOLPOLANDRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
OZBEY TORUN Zehra35BTURTURKEYRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
PANARIELLO Matteo29AITAITALYVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
PAPAGAN Yavuz38ATURTURKEYRecurve Men OpenField 2: RMO
PASHCHENKOVA Diana7BSVKSLOVAKIACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
PAVLIK Marcel6ASVKSLOVAKIACompound Men OpenField 1: CMO
PEGULESCU Augustin8BROUROMANIACompound Men OpenField 1: CMO
PELLIZZARI Asia13BITAITALYWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
PEREIRA Eric12AFRAFRANCECompound Men OpenField 1: CMO
PESCI Giulia1BITAITALYCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
PHILLIPS David43BGBRGREAT BRITAINRecurve Men OpenField 2: RMO
POIMENIDOU Dorothea39BGREGREECERecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
POLAT Oguzhan39ATURTURKEYRecurve Men OpenField 2: RMO
PROWSE Steve27AGBRGREAT BRITAINVisually Impaired 2/3Field 2: RWO-VI1-VI2&3
RAICU Bogdan6BROUROMANIACompound Men OpenField 1: CMO
RAMAZANOV Ruslan12BRUSRUSSIACompound Men OpenField 1: CMO
REES-EVANS Roger30BGBRGREAT BRITAINVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
REPPE Zandra4BSWESWEDENCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
RODRIGUEZ GONZALEZ Guillermo Javier17AESPSPAINCompound Men OpenField 1: CMO
ROSADA Annalisa36AITAITALYRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
RUMARY Victoria11BGBRGREAT BRITAINWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
S - T - V - Y - Z
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
SARTI Eleonora2BITAITALYCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
SAWICKI Piotr32APOLPOLANDRecurve Men OpenField 2: RMO
SENGUL Yagmur34BTURTURKEYRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
SIDKOVA Marketa40BCZECZECH REPUBLICRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
SIDORENKO Margarita37ARUSRUSSIARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
SIMONELLI Alberto3BITAITALYCompound Men OpenField 1: CMO
SMONDEK Milan31BCZECZECH REPUBLICRecurve Men OpenField 2: RMO
STANISIC Ivica20ASRBSERBIACompound Men OpenField 1: CMO
STRETTON Jessica4AGBRGREAT BRITAINCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
STUBBS John15AGBRGREAT BRITAINCompound Men OpenField 1: CMO
SZARSZEWSKI Maik43AGERGERMANYRecurve Men OpenField 2: RMO
THOMAS Nicholas26AGBRGREAT BRITAINVisually Impaired 2/3Field 2: RWO-VI1-VI2&3
TOMASULO Fabio35AITAITALYRecurve Men OpenField 2: RMO
TRANTER Phillip26BGBRGREAT BRITAINVisually Impaired 2/3Field 2: RWO-VI1-VI2&3
TRAVISANI Stefano36AITAITALYRecurve Men OpenField 2: RMO
TSYDENDORZHIEV Bato34BRUSRUSSIARecurve Men OpenField 2: RMO
VACCARO Giovanni Maria27BITAITALYVisually Impaired 2/3Field 2: RWO-VI1-VI2&3
VIRGILIO Maria Andrea3BITAITALYCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
YENIER Naci20ATURTURKEYMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
YORULMAZ Abdullah37ATURTURKEYRecurve Men OpenField 2: RMO
YORULMAZ Sevgi8BTURTURKEYCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
ZELENKA Jaroslav4ACZECZECH REPUBLICCompound Men OpenField 1: CMO
ZIAPAEV Anton36BRUSRUSSIARecurve Men OpenField 2: RMO
ZIEGLER Friedrich19BAUTAUSTRIACompound Men OpenField 1: CMO