European Para Archery Championships European Para Archery Championships
World Archery Europe (WAE)
Pilsen (CZE), from 11-08-2018 to 19-08-2018
European Para Archery Championships
Entries by Country
 
ANDANDORRA
Name
Target
Event
Session
CASELLAS Jordi28BVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
DE JESÚS CAIADO Carlos AlbertoTeam Manager
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
ZIEGLER Friedrich19BCompound Men OpenField 1: CMO
LINHART ChristianTeam Manager
ZIEGLER AngelikaOther Function
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
MUSAYEV Jahan40ARecurve Men OpenField 2: RMO
NABIYEV Ali41ARecurve Men OpenField 2: RMO
TSELIKOVSKAYA MarinaTeam Manager
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
CIMETTA Chrystelle5BCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
VANDERVELDEN VincentTeam Manager
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
MISOS Christos30AVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
ONOUFRIOU AndreasTeam Manager
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
BARTOS Leos3ACompound Men OpenField 1: CMO
BRANDTLOVA Tereza11AWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
CHALOUPSKY Martin32BRecurve Men OpenField 2: RMO
DAVIDEK Karel21BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
DRAHONINSKY David20BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
FRIDRICH Daniel5ACompound Men OpenField 1: CMO
KOSTAL Vaclav33BRecurve Men OpenField 2: RMO
KUNCOVA Lenka7ACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
MUSILOVA Sarka12AWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
SIDKOVA Marketa40BRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
SMONDEK Milan31BRecurve Men OpenField 2: RMO
ZELENKA Jaroslav4ACompound Men OpenField 1: CMO
BRADA VladimirTeam Manager
BRANDOVA TerezaCoach
BRANDTLOVA JolanaCoach
FIKAROVA LudmilaCoach
KUBASEK PavelCoach
PRECLIK JaroslavCoach
PROCHAZKA JanCoach
PULTAR PetrCoach
REITMEIER FilipCoach
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
MARIN RODRIGUEZ Jose Manuel42BRecurve Men OpenField 2: RMO
OLIVEROS Liliana14BWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
RODRIGUEZ GONZALEZ Guillermo Javier17ACompound Men OpenField 1: CMO
CUESTA COBO IreneCoach
GALLARDO AlmudenaTeam Manager
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
ANTONIOS Jean Pierre23AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
FORSBERG Jere19ACompound Men OpenField 1: CMO
FORSBERG SamiCoach
KINNUNEN OsmoCoach
PIRTTIMAA JariTeam Manager
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
CABREIRA Armando39BRecurve Men OpenField 2: RMO
CHUPIN Julie8ACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
GUÉRIN Maxime40BRecurve Men OpenField 2: RMO
JOUSSAUME Thierry14ACompound Men OpenField 1: CMO
LELOU Daniel13ACompound Men OpenField 1: CMO
PEREIRA Eric12ACompound Men OpenField 1: CMO
COTRY LudovicCoach
HYBOIS VincentTeam Manager
TOGGWILER HervéMedical Person
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
CAVANAGH John24AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
CHAISTY Hazel37BRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
FRITH Jo12BWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
GRINHAM Jodie5ACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
MACQUEEN Nathan16ACompound Men OpenField 1: CMO
NADARAJAH Tania38BRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
NICHOLL Richard John29BVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
PHILLIPS David43BRecurve Men OpenField 2: RMO
PROWSE Steve27AVisually Impaired 2/3Field 2: RWO-VI1-VI2&3
REES-EVANS Roger30BVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
RUMARY Victoria11BWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
STRETTON Jessica4ACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
STUBBS John15ACompound Men OpenField 1: CMO
THOMAS Nicholas26AVisually Impaired 2/3Field 2: RWO-VI1-VI2&3
TRANTER Phillip26BVisually Impaired 2/3Field 2: RWO-VI1-VI2&3
BINGHAM RikkiCoach
BURGESS CharlotteCoach
COLLINS RichardMedical Person
DUGGAN TomTeam Manager
EVERTON BeverleyMedical Person
GALES AndreaCoach
HUTTON TomCoach
MACFADYEN ChrisCoach
MACFADYEN MarcCoach
MARPLES MarinaCoach
MCGOVERN MattMedical Person
PROWSE LesleyCoach
REES-EVANS IanCoach
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
DUMBADZE Zviad42ARecurve Men OpenField 2: RMO
PHUTKARADZE TamazTeam Manager
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
GRANITZA Karina6ACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
HERTER Uwe22BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
SZARSZEWSKI Maik43ARecurve Men OpenField 2: RMO
MENDE HarryCoach
NAGEL MathiasTeam Manager
SCHLIE Lena-MareikeMedical Person
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
POIMENIDOU Dorothea39BRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
NASOULAS AlexandrosTeam Manager
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
HALLDORSSON ThorsteinnMen
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
BEZBOZHNYY Dmitriy23BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
KATZ ValeryTeam Manager
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
AIROLDI Roberto34ARecurve Men OpenField 2: RMO
AZZOLINI Fabio18AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
BONACINA Matteo5BCompound Men OpenField 1: CMO
CANCELLI Giampaolo4BCompound Men OpenField 1: CMO
CASSIANI Daniele17AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
DEMETRICO Salvatore19AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
FLORENO Veronica35ARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
MIJNO Elisabetta34ARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
PANARIELLO Matteo29AVisually Impaired 1Field 2: RWO-VI1-VI2&3
PELLIZZARI Asia13BWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
PESCI Giulia1BCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
ROSADA Annalisa36ARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
SARTI Eleonora2BCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
SIMONELLI Alberto3BCompound Men OpenField 1: CMO
TOMASULO Fabio35ARecurve Men OpenField 2: RMO
TRAVISANI Stefano36ARecurve Men OpenField 2: RMO
VACCARO Giovanni Maria27BVisually Impaired 2/3Field 2: RWO-VI1-VI2&3
VIRGILIO Maria Andrea3BCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
BARBI ChiaraMedical Person
BONAS GianniMedical Person
DEL NISTA PaoloOther Function
FUCHSOVA FabioOther Function
FUCHSOVA GuglielmoCoach
MARCHET LivianaTeam Manager
MENEGHEL GabrieleCoach
TOSCO AntonioCoach
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
JONASTS Gints41BRecurve Men OpenField 2: RMO
MELLE Ieva40ARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
LAPSINS EduardsCoach
LIEPA KrisjanisTeam Manager
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
JOHANNESSEN Morten18BCompound Men OpenField 1: CMO
BOE MortenTeam Manager
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
DALESZYNSKI Pawel33ARecurve Men OpenField 2: RMO
DUDKA Adam9ACompound Men OpenField 1: CMO
KAPUSTA Ireneusz31ARecurve Men OpenField 2: RMO
KORNATOWSKI Krzysztof10ACompound Men OpenField 1: CMO
LABUDA Marcin11ACompound Men OpenField 1: CMO
OLSZEWSKA Milena41ARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
SAWICKI Piotr32ARecurve Men OpenField 2: RMO
BUKANSKI RyszardCoach
OLEJNIK RyszardCoach
OLSZEWSKI MarekCoach
PACURA RyszardTeam Manager
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
FILIP Ghiorghi7BCompound Men OpenField 1: CMO
PEGULESCU Augustin8BCompound Men OpenField 1: CMO
RAICU Bogdan6BCompound Men OpenField 1: CMO
ROBU AurelTeam Manager
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
ALEKSEEVA Yulia2ACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
ALEXANDROVA Nonna1ACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
ARTAKHINOVA Stepanida3ACompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
BARANTSEVA Svetlana39ARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
DONSKOI Konstantin17BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
DOROFEEV Alexander18BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
GATIN Nail14BCompound Men OpenField 1: CMO
ILINA Anna13AWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
KHUTAKOV Sergey35BRecurve Men OpenField 2: RMO
KOZLOV Ivan13BCompound Men OpenField 1: CMO
KRUTOVA Elena14AWomen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
MESHKOV Igor19BMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
MONGUSH Karmella38ARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
RAMAZANOV Ruslan12BCompound Men OpenField 1: CMO
SIDORENKO Margarita37ARecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
TSYDENDORZHIEV Bato34BRecurve Men OpenField 2: RMO
ZIAPAEV Anton36BRecurve Men OpenField 2: RMO
ABRAMOV AndreyCoach
BALAMUTOV AleksandrCoach
SANDANOV BaltaCoach
SAPUNOV ViktorTeam Manager
TCYRENZHAPOV TcydenbalCoach
TSYTSAREV DmitryCoach
ZHELEZNOV MikhailMedical Person
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
STANISIC Ivica20ACompound Men OpenField 1: CMO
NIKOLIC RadovanTeam Manager
SEKULIC TanjaCoach
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
IMBODEN Martin18ACompound Men OpenField 1: CMO
CASTELLETTI CarloTeam Manager
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
IVAN David44ARecurve Men OpenField 2: RMO
KINIK Peter7ACompound Men OpenField 1: CMO
MARECAK Marian8ACompound Men OpenField 1: CMO
PASHCHENKOVA Diana7BCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
PAVLIK Marcel6ACompound Men OpenField 1: CMO
BRUTVAN MarekCoach
KURACKA PeterCoach
MAJERCAK VladimirCoach
SCHINDLER VlastimilTeam Manager
VALO JaroslavCoach
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
CLAESSON Pierre17BCompound Men OpenField 1: CMO
REPPE Zandra4BCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
ÅKERLUND GullemarTeam Manager
SAVILUOTO Leena-KaarinaCoach
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AYDIN Yigit Caner21AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
AYGAN Erdogan11BCompound Men OpenField 1: CMO
EREN Taner10BCompound Men OpenField 1: CMO
EROGLU Merve Nur36BRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
HEKIMOGLU Bahattin22AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
KORKMAZ Bulent9BCompound Men OpenField 1: CMO
OZBEY TORUN Zehra35BRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
PAPAGAN Yavuz38ARecurve Men OpenField 2: RMO
POLAT Oguzhan39ARecurve Men OpenField 2: RMO
SENGUL Yagmur34BRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
YENIER Naci20AMen W1 Open (Rec/Comp)Field 1: CWO-WW1-MW1
YORULMAZ Abdullah37ARecurve Men OpenField 2: RMO
YORULMAZ Sevgi8BCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
AYDAĞ MetehanOther Function
CELIK IrfanTeam Manager
DEMIREL AynurMedical Person
EDIZ OzcanCoach
EROGLU EmineOther Function
ESEN EbruCoach
HANCI Hasan BasriCoach
ODABAŞ SinanOther Function
ÖNCÜ AydilekOther Function
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
CHAYKA Roman38BRecurve Men OpenField 2: RMO
CHOPYK Taras37BRecurve Men OpenField 2: RMO
DZIADYK Ivan15BCompound Men OpenField 1: CMO
DZOBA-BALYAN Roksolana41BRecurve Women OpenField 2: RWO-VI1-VI2&3
MIKHNIEVA Larysa6BCompound Women OpenField 1: CWO-WW1-MW1
NAZAR Pavlo16BCompound Men OpenField 1: CMO
AVDYENTOV OlehCoach
HLUSHKO ArturTeam Manager
SIMUNS MonikazhermenCoach
USACH MykhailoCoach