EUROPEAN CLUB TEAMS CUP 2018 EUROPEAN CLUB TEAMS CUP 2018
Word Archery Europe (WAE)
Fuengirola, Malaga, Spain, from 15-09-2018 to 16-09-2018
EUROPEAN CLUB TEAMS CUP 2018
Entries by Name
 
A - B
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
AGNONA Clementine23A6WARCHERS DE COMPIEGNERECURVE WOMENQualification Round
ARRANZ POLLINO María27B2WARCOLIDRECURVE WOMENQualification Round
ASIAIN USABEL Noelia19B4WARCOSOTORECURVE WOMENQualification Round
AUBERT Thomas15B8MARC CLUB DE NIMESRECURVE MENQualification Round
AUBOEUF Josee24B8WLA SENTINELLE DE BRIENONRECURVE WOMENQualification Round
BAERT Lucile24A6WARCHERS DE COMPIEGNERECURVE WOMENQualification Round
BARTON Amaryllis28A10WOXFORD ARCHERSRECURVE WOMENQualification Round
BERGUIN Manon20A6WARCHERS DE COMPIEGNERECURVE WOMENQualification Round
BICHON Salomé25C7WARCHERS DE RENNESRECURVE WOMENQualification Round
BILLOUE Florian11A11MFRANCS ARCHERS NICERECURVE MENQualification Round
BIRCH Charlie29A10WOXFORD ARCHERSRECURVE WOMENQualification Round
BIRKBY Richard2A16MDUBLIN ARCHERSRECURVE MENQualification Round
BLANDIN Thomas18B12MISSY LES MOULINEAUXRECURVE MENQualification Round
BOSSARD Florian17B12MISSY LES MOULINEAUXRECURVE MENQualification Round
BRIANNE Noemie25A9WSAINT AVERTINRECURVE WOMENQualification Round
BUREAU Pierre14A10MARCHERS DE RENNESRECURVE MENQualification Round
C - D - E - F
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
CASTAÑOS Celia19C1WAL´KALARECURVE WOMENQualification Round
CAVANILLAS PUGA Enrique16C4MARQUEROS POZUELORECURVE MENQualification Round
CHARTRIN Pauline26A9WSAINT AVERTINRECURVE WOMENQualification Round
CINCUNEGUI BARBADO Pere12B5MES CUBELLSRECURVE MENQualification Round
COMMUNAUDAT Amelie28B5WARC CLUB DE NIMESRECURVE WOMENQualification Round
COSSADE Eleonore30A10WOXFORD ARCHERSRECURVE WOMENQualification Round
COSTA CARDONA Alejandro11B5MES CUBELLSRECURVE MENQualification Round
DANIEL Lucas13A10MARCHERS DE RENNESRECURVE MENQualification Round
DEL OLMO MOLTO Sergio18C4MARQUEROS POZUELORECURVE MENQualification Round
DELILLE Ferdinand7C20MARCHERS DE DRAVEIL SENARTRECURVE MENQualification Round
DIELEMANS Mitch2B15MBLANKENFELDER BSRECURVE MENQualification Round
DUNNE Ciara24C12WDUBLIN ARCHERSRECURVE WOMENQualification Round
EBERMANN Erik5C1M1. LK PILSEN 1935RECURVE MENQualification Round
EICHHORN Anne28C11WBLANKENFELDER BSRECURVE WOMENQualification Round
FANTUZZI Andrea14C17MARCIERI RE ASTOLFORECURVE MENQualification Round
FAUCHERON Thomas16B12MISSY LES MOULINEAUXRECURVE MENQualification Round
FICHET Romain12A11MFRANCS ARCHERS NICERECURVE MENQualification Round
FIORETTI Thibault19A13MMOUANS SARTOUXRECURVE MENQualification Round
FORLANI Jacopo1C18MARCIERI DEL TITANORECURVE MENQualification Round
G - H - J - K - L
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
GALISTEO Mónica21C1WAL´KALARECURVE WOMENQualification Round
GARCÍA Javier4B2MARCO LAS ROZASRECURVE MENQualification Round
GARNIER Nicolas9C20MARCHERS DE DRAVEIL SENARTRECURVE MENQualification Round
GAUBIL Melanie29B5WARC CLUB DE NIMESRECURVE WOMENQualification Round
GIROUILLE Romain15A10MARCHERS DE RENNESRECURVE MENQualification Round
GONZÁLEZ TORO Alex8B6MIBN MARWANRECURVE MENQualification Round
GUIDI Emanuele3C18MARCIERI DEL TITANORECURVE MENQualification Round
GUTIÉRREZ Paula20C1WAL´KALARECURVE WOMENQualification Round
GUY Oceane30B5WARC CLUB DE NIMESRECURVE WOMENQualification Round
HENFREY Callum6A14MOXFORD ARCHERSRECURVE MENQualification Round
HERLICQ Sam17A13MMOUANS SARTOUXRECURVE MENQualification Round
HERRERO PÉREZ Lara25B2WARCOLIDRECURVE WOMENQualification Round
JECH Matěj4C1M1. LK PILSEN 1935RECURVE MENQualification Round
JIMENEZ Mathieu10A11MFRANCS ARCHERS NICERECURVE MENQualification Round
KACZMARECK Elodie22A8WLA SENTINELLE DE BRIENONRECURVE WOMENQualification Round
LACROIX Emilie27A9WSAINT AVERTINRECURVE WOMENQualification Round
LEFEBVRE Anthony16A13MMOUANS SARTOUXRECURVE MENQualification Round
M - N - O - P - Q - R
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
MARÍ RIBAS Iván9A7MS'ARC D'EIVISSARECURVE MENQualification Round
MARÍN Alicia22C1WAL´KALARECURVE WOMENQualification Round
MOLONEY Sarah23C12WDUBLIN ARCHERSRECURVE WOMENQualification Round
MORAGO GARCIA Oceania21B4WARCOSOTORECURVE WOMENQualification Round
MULOT Florent8C20MARCHERS DE DRAVEIL SENARTRECURVE MENQualification Round
NAGLIERI Thomas18A13MMOUANS SARTOUXRECURVE MENQualification Round
NIEVA GONZALEZ Sandra20B4WARCOSOTORECURVE WOMENQualification Round
OROZCO MÉNDEZ Pablo7A7MS'ARC D'EIVISSARECURVE MENQualification Round
PARENTI Andrea13C17MARCIERI RE ASTOLFORECURVE MENQualification Round
PINERO HERNANDO Ignacio10C3MARCOSOTORECURVE MENQualification Round
PIOC Camille26C7WARCHERS DE RENNESRECURVE WOMENQualification Round
PLIHON Pierre13B8MARC CLUB DE NIMESRECURVE MENQualification Round
POPPI Luca15C17MARCIERI RE ASTOLFORECURVE MENQualification Round
PRATS TORRES Adrià8A7MS'ARC D'EIVISSARECURVE MENQualification Round
QUINTANO HERRERO Henar26B2WARCOLIDRECURVE WOMENQualification Round
RAMEL Aziliz27C7WARCHERS DE RENNESRECURVE WOMENQualification Round
RAMÍREZ Pau5B2MARCO LAS ROZASRECURVE MENQualification Round
REBELLA MADERA Juan Antonio12C3MARCOSOTORECURVE MENQualification Round
REIDY Maeve21A12WDUBLIN ARCHERSRECURVE WOMENQualification Round
S - T - V
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
SACH Peter1B15MBLANKENFELDER BSRECURVE MENQualification Round
SANCHEZ ANTOKU Ken17C4MARQUEROS POZUELORECURVE MENQualification Round
SÁNCHEZ Yun6B2MARCO LAS ROZASRECURVE MENQualification Round
SCHATURSUNOW Richard3B15MBLANKENFELDER BSRECURVE MENQualification Round
SCHUH Berenfere23B8WLA SENTINELLE DE BRIENONRECURVE WOMENQualification Round
SILALE Augustinas5A14MOXFORD ARCHERSRECURVE MENQualification Round
SOLERA SANCHEZ Jose Manuel11C3MARCOSOTORECURVE MENQualification Round
SOLERA SANCHEZ Sonsoles22B4WARCOSOTORECURVE WOMENQualification Round
SOULE Quentin14B8MARC CLUB DE NIMESRECURVE MENQualification Round
SZWARC Agata29C11WBLANKENFELDER BSRECURVE WOMENQualification Round
TEJADA RODRIGUEZ Rafael9B6MIBN MARWANRECURVE MENQualification Round
TIMMINS David4A14MOXFORD ARCHERSRECURVE MENQualification Round
TURA Paolo2C18MARCIERI DEL TITANORECURVE MENQualification Round
VAN DIJCK Claire30C11WBLANKENFELDER BSRECURVE WOMENQualification Round
VÁZQUEZ MEGIDO Antonio10B5MES CUBELLSRECURVE MENQualification Round
VEIDE Oskars1A16MDUBLIN ARCHERSRECURVE MENQualification Round
VERJANS MACDERMOTT Fiachra3A16MDUBLIN ARCHERSRECURVE MENQualification Round
VILLA MASEDO Manuel7B6MIBN MARWANRECURVE MENQualification Round
VOŽECH Jan6C1M1. LK PILSEN 1935RECURVE MENQualification Round