European Youth Cup - 1st leg European Youth Cup - 1st leg
World Archery Europe (WAE)
Catez (SLO), from 13-05-2019 to 19-05-2019
European Youth Cup - 1st leg
Entries by Country
 
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
GASIMOVA Ozay19BRecurve Junior WomenQualification Junior
FAZILOV NatigCoach
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
CARBONETTI Theo9BRecurve Junior MenQualification Junior
CROES Quentin8BRecurve Junior MenQualification Junior
PRELIPCEAN MarinaCoach
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
BANCHEV Ivan10ARecurve Cadet MenQualification Cadet
DJAMBAZOV JordanCoach
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
CERNI Lovro5CRecurve Junior MenQualification Junior
CURIC Mihael28DCompound Cadet MenQualification Cadet
DROBNJAK Lara26BCompound Cadet WomenQualification Cadet
HARAMIJA Laura16DRecurve Cadet WomenQualification Cadet
KOVACIC Tihana14DRecurve Cadet WomenQualification Cadet
MLINARIC Amanda24DCompound Junior WomenQualification Junior
MOCINIC Paula13DRecurve Cadet WomenQualification Cadet
RAIMUND Erika15DRecurve Cadet WomenQualification Cadet
REMAR Alen7CRecurve Junior MenQualification Junior
REZEK Maks6CRecurve Junior MenQualification Junior
SULIK Leo10BRecurve Cadet MenQualification Cadet
MOCINIC DorjanCoach
ZORMAN CvjetoslavCoach
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
CHRISTODOULIDES Andreas5CRecurve Cadet MenQualification Cadet
KALAVAS Andreas11ARecurve Junior MenQualification Junior
LEONIDA Leonidas7CRecurve Cadet MenQualification Cadet
MYLONAS Nikolas6CRecurve Cadet MenQualification Cadet
NIKOLAOU NikosTeam Manager
SAVVIDES AlexandrosCoach
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
CELMANOVA Karolina25BCompound Cadet WomenQualification Cadet
HERÁK Jirí3DRecurve Junior MenQualification Junior
KRESALA Josef2DRecurve Junior MenQualification Junior
LETTLOVA Nikola18BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
NOVOTNA Eliska17BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
VENHUDOVA Aneta19BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
VITOVEC David1DRecurve Junior MenQualification Junior
ZIKMUNDOVA Martina26CCompound Junior WomenQualification Junior
ZIKMUNDOVA Petra24BCompound Cadet WomenQualification Cadet
MAJAROVA HanaTeam Manager
ZAHRADNIK MartinCoach
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANDERSEN Rasmus Bramsen30CCompound Cadet MenQualification Cadet
CHRISTENSEN Christian Brendstrup8DRecurve Cadet MenQualification Cadet
KAA Helge Vølund Tømmerholt29CCompound Junior MenQualification Junior
OLSEN Simon28CCompound Junior MenQualification Junior
ANDERSEN HelleOther Function
BRENDSTRUP SusanneTeam Manager
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
JAATMA Lisell24CCompound Junior WomenQualification Junior
JAATMA Robin30BCompound Junior MenQualification Junior
LILIENTHAL Triinu19ARecurve Junior WomenQualification Junior
LIPPAND Hanna Liina25CCompound Junior WomenQualification Junior
OUN Hendrik10BRecurve Junior MenQualification Junior
PAAS Meeri-Marita26CCompound Cadet WomenQualification Cadet
POLLUMAE Alexandra18ARecurve Junior WomenQualification Junior
JAATMA MaarikaCoach
KIVILO RaulCoach
PAAS ReigoDelegation Official
TETSMANN MarisDelegation Official
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
RUUSKANEN Aleksandra19CRecurve Junior WomenQualification Junior
HINT KristiCoach
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BERNARDI Nicolas8CRecurve Cadet MenQualification Cadet
GRANDJEAN Lola24BCompound Junior WomenQualification Junior
JAMOT Maxence2BRecurve Junior MenQualification Junior
KACZMARECK Elodie20CRecurve Junior WomenQualification Junior
LAMART Gauthier10CRecurve Cadet MenQualification Cadet
LARTIGUE Hugo1BRecurve Junior MenQualification Junior
LECAT Florentin4BRecurve Junior MenQualification Junior
MASSERET Julia18ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
RICHARD Melodie17ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
THIRION Lou3BRecurve Junior MenQualification Junior
TREVES Aurelia19ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
VUILLIN Christophe9CRecurve Cadet MenQualification Cadet
AURAIX JeromeCoach
JONETTE NicolasCoach
MUSY FrederiqueCoach
TOPANDE-MAKOMBO GillesCoach
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
A'BEAR Chloe24ACompound Cadet WomenQualification Cadet
BODEN Jacob6BRecurve Junior MenQualification Junior
BURDETT Nicole17ARecurve Junior WomenQualification Junior
BYRNE Sinead26ACompound Cadet WomenQualification Cadet
CASTLE Sophie16ARecurve Junior WomenQualification Junior
CHAPPELL Grace24CCompound Cadet WomenQualification Cadet
CLIFFORD Holly25ACompound Cadet WomenQualification Cadet
COLAIACOVO Shaimaa20BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
COTILLARD Matthew5BRecurve Junior MenQualification Junior
HEALEY Penny21BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
HUGHES Heather15ARecurve Junior WomenQualification Junior
PAUL Ruby14ARecurve Junior WomenQualification Junior
REID Jacob7BRecurve Junior MenQualification Junior
SPENCER-NICE Riley7ARecurve Cadet MenQualification Cadet
SUSCA Thomas5ARecurve Cadet MenQualification Cadet
THOMAS Nathan28BCompound Cadet MenQualification Cadet
THOMPSON Dan8ARecurve Cadet MenQualification Cadet
WOODGATE James6ARecurve Cadet MenQualification Cadet
CONAGHAN AlisonTeam Manager
FERGUSON AnthonyCoach
GILL StephanieCoach
NASH RoyCoach
SCOTT SimonCoach
WOOD JoanneMedical Person
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BLEIBEL Jennifer-Chiara14BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
IDENSEN Elina16BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
LINKE Erik5BRecurve Cadet MenQualification Cadet
MERKEL Domenic7BRecurve Cadet MenQualification Cadet
REINCKE Sarah13BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
REISENWEBER Clea15BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
SCHILP Flavio6BRecurve Cadet MenQualification Cadet
SCHWERTMANN Nils7DRecurve Junior MenQualification Junior
TARTLER Elisa18BRecurve Junior WomenQualification Junior
VETTER Jonathan9DRecurve Junior MenQualification Junior
WIESER Moritz8DRecurve Junior MenQualification Junior
DELLENBACH MarcCoach
HOFFMANN AntjeCoach
KUHR GuenterCoach
LAUBEN CarloMedical Person
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
ANASTASIADIS Panteleimon30CCompound Junior MenQualification Junior
CHRISTOPOULOS Antonios10DRecurve Cadet MenQualification Cadet
NANOU Lida20CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
PAPADOPOULOU Dimitra21CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
NANOS ApostolosCoach
IRIIR IRAN
Name
Target
Event
Session
RAJABI Mohammadmatin8BRecurve Cadet MenQualification Cadet
SHIRGHOLAMI Amir Ali9BRecurve Cadet MenQualification Cadet
KARIMI Mohammad AliCoach
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
BALSAMO Matteo4BRecurve Cadet MenQualification Cadet
BAZZICHETTO Elisa24DCompound Cadet WomenQualification Cadet
BISCARDO Elia7ARecurve Junior MenQualification Junior
BOGGIATTO Alex30ACompound Junior MenQualification Junior
BRUNELLO Antonio29BCompound Cadet MenQualification Cadet
DE ANGELI Valentino29ACompound Junior MenQualification Junior
FABRIZZI Federico1BRecurve Cadet MenQualification Cadet
GREGORI Francesco3BRecurve Cadet MenQualification Cadet
GRILLI Eleonora26BCompound Junior WomenQualification Junior
HERVAT Karen20BRecurve Junior WomenQualification Junior
LANDI Ginevra19CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
LOVO Niccolò6ARecurve Junior MenQualification Junior
MANGERINI Alessio2BRecurve Cadet MenQualification Cadet
PAOLI Alessandro5ARecurve Junior MenQualification Junior
PINNA Luca28ACompound Junior MenQualification Junior
ROLANDO Aiko18CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
ROSSI Giulia17CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
SERAFINI Martina25DCompound Cadet WomenQualification Cadet
CARRER StefanoCoach
FALZONI GiovanniCoach
MAZZI StefanoCoach
OLIVIERI FabioCoach
SPERA LucianoTeam Manager
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
BLAZE Davis11BRecurve Junior MenQualification Junior
SERGEJEVS Romans11ARecurve Cadet MenQualification Cadet
LAPSINA ElinaDelegation Official
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
CHOJECKI Miłosz4DRecurve Cadet MenQualification Cadet
FERENS Anna16ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
FILIPOWICZ Jakub1ARecurve Junior MenQualification Junior
JURASZ Karolina14BRecurve Junior WomenQualification Junior
KĘPA Karol2ARecurve Junior MenQualification Junior
KOCAJ Marlena17BRecurve Junior WomenQualification Junior
KUPCZAK Konrad2DRecurve Cadet MenQualification Cadet
LAZOWSKI Filip4ARecurve Junior MenQualification Junior
NAPLOSZEK Kamila16BRecurve Junior WomenQualification Junior
NEŚCIOR Andrzej3ARecurve Junior MenQualification Junior
PLAZA Klaudia14ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
RYTLEWSKI Michal1DRecurve Cadet MenQualification Cadet
TRZOPEK Marek3DRecurve Cadet MenQualification Cadet
WESOLOWSKA Lucja15ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
WYKA Melania15BRecurve Junior WomenQualification Junior
ZAJĄC Sylwia13ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
STEMPEL LeszekCoach
TROJNAR JacekCoach
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
BUZILA-BALAS Tudor7DRecurve Cadet MenQualification Cadet
FECIORU Ilinca Andreea17DRecurve Cadet WomenQualification Cadet
FORRAY Alexandra19DRecurve Cadet WomenQualification Cadet
FRAI Cosmin11CRecurve Junior MenQualification Junior
SIMINIUC Denisa18DRecurve Cadet WomenQualification Cadet
TANASESCU Flavius6DRecurve Cadet MenQualification Cadet
TIMPU Mario5DRecurve Cadet MenQualification Cadet
DENES AlexandruTeam Manager
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BIRIUKOVA Ekaterina14DRecurve Junior WomenQualification Junior
BUDAEV Sodnom6DRecurve Junior MenQualification Junior
BUDAEVA Ariuna15DRecurve Junior WomenQualification Junior
BUDAZHAPOVA Tuiana22ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
CHEREMISKIN Stanislav4DRecurve Junior MenQualification Junior
DAMSHAEV Dambi5DRecurve Junior MenQualification Junior
DORZHIEV Bato2CRecurve Cadet MenQualification Cadet
EFIMOV Roman29DCompound Junior MenQualification Junior
KHARITONOVA Viktoria17DRecurve Junior WomenQualification Junior
KNYAZEVA Elizaveta25DCompound Junior WomenQualification Junior
KOSENKOV Daniil29CCompound Cadet MenQualification Cadet
KRIKUNOVA Polina20ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
MAKHMUDOV Mukhibullo1CRecurve Cadet MenQualification Cadet
MAKHMUDOVA Nurinisso16DRecurve Junior WomenQualification Junior
OSOROV Buianto4CRecurve Cadet MenQualification Cadet
RENZHINA Evgeniia21ARecurve Cadet WomenQualification Cadet
SHENKHOROV Sergei28DCompound Junior MenQualification Junior
VALIKOV Mikhail3CRecurve Cadet MenQualification Cadet
MANKHANOV ZorigtoCoach
PLATONOV OlegCoach
POSTNIKOVA ElenaCoach
RAZUMOVA OxanaMedical Person
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Nik10ARecurve Junior MenQualification Junior
BRENK Aljaz Matija28ACompound Cadet MenQualification Cadet
FERS Spela20ARecurve Junior WomenQualification Junior
GODESA Matej30ACompound Cadet MenQualification Cadet
GODESA Miha28CCompound Cadet MenQualification Cadet
JAGER Matic9DRecurve Cadet MenQualification Cadet
JEVSNIK Tim29ACompound Cadet MenQualification Cadet
PAJK Aneja25CCompound Cadet WomenQualification Cadet
PODKRAJŠEK Sergej9ARecurve Junior MenQualification Junior
RAVNIKAR Ziga8ARecurve Junior MenQualification Junior
VELKOVA Mia22BRecurve Cadet WomenQualification Cadet
BOZIC BrinaCoach
SITAR DejanCoach
ZUPANC MatejTeam Manager
SMRSAN MARINO
Name
Target
Event
Session
TURA Leonardo9ARecurve Cadet MenQualification Cadet
TURA MarcoCoach
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
CHABIN Keziah11BRecurve Cadet MenQualification Cadet
HUNSPERGER Janine25BCompound Junior WomenQualification Junior
VALLARO Andrea29BCompound Junior MenQualification Junior
VARONE Justin28BCompound Junior MenQualification Junior
CLINI FilippoTeam Manager
XOTTI TizianoCoach
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BARANKOVA Denisa18CRecurve Junior WomenQualification Junior
BENDÍKOVÁ Elena22CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
FRANCU Ondrej9CRecurve Junior MenQualification Junior
HANULIAK Jan Jakub8CRecurve Junior MenQualification Junior
KUBICEK Libor30DCompound Junior MenQualification Junior
MACHAN Maros11CRecurve Cadet MenQualification Cadet
POIZL Dominik10CRecurve Junior MenQualification Junior
SEDIVY Simon30BCompound Cadet MenQualification Cadet
BENDIK MiroslavTeam Manager
HURBAN VladimirCoach
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
BOIKO Mykhailo4CRecurve Junior MenQualification Junior
BORYK Maksym4ARecurve Cadet MenQualification Cadet
DIDYCH Orysia16CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
HRABIK Oleksandra24ACompound Junior WomenQualification Junior
ILLIASH Varvara13CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
KAMENSKYI Volodymyr3CRecurve Junior MenQualification Junior
KARELI Yelyzaveta26ACompound Junior WomenQualification Junior
KOSTYK Stefan1ARecurve Cadet MenQualification Cadet
KOZHOKAR Ivan2CRecurve Junior MenQualification Junior
KRASNITSKA Anastasia25ACompound Junior WomenQualification Junior
NAUMOVA Zhanna17CRecurve Junior WomenQualification Junior
PANTSYRU Oleksandr1CRecurve Junior MenQualification Junior
SHUBKINA Olha14CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
SIKALO Yelyzaveta16CRecurve Junior WomenQualification Junior
SLIPETS Ostap2ARecurve Cadet MenQualification Cadet
SMIRNOV Oleksii3ARecurve Cadet MenQualification Cadet
TRETIAKOVA Iryna15CRecurve Junior WomenQualification Junior
VYKHROVA Anna14CRecurve Junior WomenQualification Junior
ZHUK Polina15CRecurve Cadet WomenQualification Cadet
BOVA NataliiaTeam Manager
BURDEYNA NataliyaCoach
GRUSHEV ViktorCoach
KOLYADINTSEVA SvitlanaCoach
MYKHAYLENKO ViktorCoach
RODINOV SerhiiCoach
YARMISTYI VitaliiCoach