European Youth Cup - 1st leg European Youth Cup - 1st leg
World Archery Europe (WAE)
Catez (SLO), from 13-05-2019 to 19-05-2019
European Youth Cup - 1st leg
Start List by Target
 
Qualification Cadet
Target
Name
NOC
Country
Category
1AKOSTYK StefanUKRUKRAINERecurve Cadet Men
1BFABRIZZI FedericoITAITALYRecurve Cadet Men
1CMAKHMUDOV MukhibulloRUSRUSSIARecurve Cadet Men
1DRYTLEWSKI MichalPOLPOLANDRecurve Cadet Men
2ASLIPETS OstapUKRUKRAINERecurve Cadet Men
2BMANGERINI AlessioITAITALYRecurve Cadet Men
2CDORZHIEV BatoRUSRUSSIARecurve Cadet Men
2DKUPCZAK KonradPOLPOLANDRecurve Cadet Men
3ASMIRNOV OleksiiUKRUKRAINERecurve Cadet Men
3BGREGORI FrancescoITAITALYRecurve Cadet Men
3CVALIKOV MikhailRUSRUSSIARecurve Cadet Men
3DTRZOPEK MarekPOLPOLANDRecurve Cadet Men
4ABORYK MaksymUKRUKRAINERecurve Cadet Men
4BBALSAMO MatteoITAITALYRecurve Cadet Men
4COSOROV BuiantoRUSRUSSIARecurve Cadet Men
4DCHOJECKI MiłoszPOLPOLANDRecurve Cadet Men
5ASUSCA ThomasGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Men
5BLINKE ErikGERGERMANYRecurve Cadet Men
5CCHRISTODOULIDES AndreasCYPCYPRUSRecurve Cadet Men
5DTIMPU MarioROUROMANIARecurve Cadet Men
6AWOODGATE JamesGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Men
6BSCHILP FlavioGERGERMANYRecurve Cadet Men
6CMYLONAS NikolasCYPCYPRUSRecurve Cadet Men
6DTANASESCU FlaviusROUROMANIARecurve Cadet Men
7ASPENCER-NICE RileyGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Men
7BMERKEL DomenicGERGERMANYRecurve Cadet Men
7CLEONIDA LeonidasCYPCYPRUSRecurve Cadet Men
7DBUZILA-BALAS TudorROUROMANIARecurve Cadet Men
8ATHOMPSON DanGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Men
8BRAJABI MohammadmatinIRIIR IRANRecurve Cadet Men
8CBERNARDI NicolasFRAFRANCERecurve Cadet Men
8DCHRISTENSEN Christian BrendstrupDENDENMARKRecurve Cadet Men
9ATURA LeonardoSMRSAN MARINORecurve Cadet Men
9BSHIRGHOLAMI Amir AliIRIIR IRANRecurve Cadet Men
9CVUILLIN ChristopheFRAFRANCERecurve Cadet Men
9DJAGER MaticSLOSLOVENIARecurve Cadet Men
10ABANCHEV IvanBULBULGARIARecurve Cadet Men
10BSULIK LeoCROCROATIARecurve Cadet Men
10CLAMART GauthierFRAFRANCERecurve Cadet Men
10DCHRISTOPOULOS AntoniosGREGREECERecurve Cadet Men
11ASERGEJEVS RomansLATLATVIARecurve Cadet Men
11BCHABIN KeziahSUISWITZERLANDRecurve Cadet Men
11CMACHAN MarosSVKSLOVAKIARecurve Cadet Men
13AZAJĄC SylwiaPOLPOLANDRecurve Cadet Women
13BREINCKE SarahGERGERMANYRecurve Cadet Women
13CILLIASH VarvaraUKRUKRAINERecurve Cadet Women
13DMOCINIC PaulaCROCROATIARecurve Cadet Women
14APLAZA KlaudiaPOLPOLANDRecurve Cadet Women
14BBLEIBEL Jennifer-ChiaraGERGERMANYRecurve Cadet Women
14CSHUBKINA OlhaUKRUKRAINERecurve Cadet Women
14DKOVACIC TihanaCROCROATIARecurve Cadet Women
15AWESOLOWSKA LucjaPOLPOLANDRecurve Cadet Women
15BREISENWEBER CleaGERGERMANYRecurve Cadet Women
15CZHUK PolinaUKRUKRAINERecurve Cadet Women
15DRAIMUND ErikaCROCROATIARecurve Cadet Women
16AFERENS AnnaPOLPOLANDRecurve Cadet Women
16BIDENSEN ElinaGERGERMANYRecurve Cadet Women
16CDIDYCH OrysiaUKRUKRAINERecurve Cadet Women
16DHARAMIJA LauraCROCROATIARecurve Cadet Women
17ARICHARD MelodieFRAFRANCERecurve Cadet Women
17BNOVOTNA EliskaCZECZECH REPUBLICRecurve Cadet Women
17CROSSI GiuliaITAITALYRecurve Cadet Women
17DFECIORU Ilinca AndreeaROUROMANIARecurve Cadet Women
18AMASSERET JuliaFRAFRANCERecurve Cadet Women
18BLETTLOVA NikolaCZECZECH REPUBLICRecurve Cadet Women
18CROLANDO AikoITAITALYRecurve Cadet Women
18DSIMINIUC DenisaROUROMANIARecurve Cadet Women
19ATREVES AureliaFRAFRANCERecurve Cadet Women
19BVENHUDOVA AnetaCZECZECH REPUBLICRecurve Cadet Women
19CLANDI GinevraITAITALYRecurve Cadet Women
19DFORRAY AlexandraROUROMANIARecurve Cadet Women
20AKRIKUNOVA PolinaRUSRUSSIARecurve Cadet Women
20BCOLAIACOVO ShaimaaGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Women
20CNANOU LidaGREGREECERecurve Cadet Women
21ARENZHINA EvgeniiaRUSRUSSIARecurve Cadet Women
21BHEALEY PennyGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Women
21CPAPADOPOULOU DimitraGREGREECERecurve Cadet Women
22ABUDAZHAPOVA TuianaRUSRUSSIARecurve Cadet Women
22BVELKOVA MiaSLOSLOVENIARecurve Cadet Women
22CBENDÍKOVÁ ElenaSVKSLOVAKIARecurve Cadet Women
24AA'BEAR ChloeGBRGREAT BRITAINCompound Cadet Women
24BZIKMUNDOVA PetraCZECZECH REPUBLICCompound Cadet Women
24CCHAPPELL GraceGBRGREAT BRITAINCompound Cadet Women
24DBAZZICHETTO ElisaITAITALYCompound Cadet Women
25ACLIFFORD HollyGBRGREAT BRITAINCompound Cadet Women
25BCELMANOVA KarolinaCZECZECH REPUBLICCompound Cadet Women
25CPAJK AnejaSLOSLOVENIACompound Cadet Women
25DSERAFINI MartinaITAITALYCompound Cadet Women
26ABYRNE SineadGBRGREAT BRITAINCompound Cadet Women
26BDROBNJAK LaraCROCROATIACompound Cadet Women
26CPAAS Meeri-MaritaESTESTONIACompound Cadet Women
28ABRENK Aljaz MatijaSLOSLOVENIACompound Cadet Men
28BTHOMAS NathanGBRGREAT BRITAINCompound Cadet Men
28CGODESA MihaSLOSLOVENIACompound Cadet Men
28DCURIC MihaelCROCROATIACompound Cadet Men
29AJEVSNIK TimSLOSLOVENIACompound Cadet Men
29BBRUNELLO AntonioITAITALYCompound Cadet Men
29CKOSENKOV DaniilRUSRUSSIACompound Cadet Men
30AGODESA MatejSLOSLOVENIACompound Cadet Men
30BSEDIVY SimonSVKSLOVAKIACompound Cadet Men
30CANDERSEN Rasmus BramsenDENDENMARKCompound Cadet Men
Qualification Junior
Target
Name
NOC
Country
Category
1AFILIPOWICZ JakubPOLPOLANDRecurve Junior Men
1BLARTIGUE HugoFRAFRANCERecurve Junior Men
1CPANTSYRU OleksandrUKRUKRAINERecurve Junior Men
1DVITOVEC DavidCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Men
2AKĘPA KarolPOLPOLANDRecurve Junior Men
2BJAMOT MaxenceFRAFRANCERecurve Junior Men
2CKOZHOKAR IvanUKRUKRAINERecurve Junior Men
2DKRESALA JosefCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Men
3ANEŚCIOR AndrzejPOLPOLANDRecurve Junior Men
3BTHIRION LouFRAFRANCERecurve Junior Men
3CKAMENSKYI VolodymyrUKRUKRAINERecurve Junior Men
3DHERÁK JiríCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Men
4ALAZOWSKI FilipPOLPOLANDRecurve Junior Men
4BLECAT FlorentinFRAFRANCERecurve Junior Men
4CBOIKO MykhailoUKRUKRAINERecurve Junior Men
4DCHEREMISKIN StanislavRUSRUSSIARecurve Junior Men
5APAOLI AlessandroITAITALYRecurve Junior Men
5BCOTILLARD MatthewGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Men
5CCERNI LovroCROCROATIARecurve Junior Men
5DDAMSHAEV DambiRUSRUSSIARecurve Junior Men
6ALOVO NiccolòITAITALYRecurve Junior Men
6BBODEN JacobGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Men
6CREZEK MaksCROCROATIARecurve Junior Men
6DBUDAEV SodnomRUSRUSSIARecurve Junior Men
7ABISCARDO EliaITAITALYRecurve Junior Men
7BREID JacobGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Men
7CREMAR AlenCROCROATIARecurve Junior Men
7DSCHWERTMANN NilsGERGERMANYRecurve Junior Men
8ARAVNIKAR ZigaSLOSLOVENIARecurve Junior Men
8BCROES QuentinBELBELGIUMRecurve Junior Men
8CHANULIAK Jan JakubSVKSLOVAKIARecurve Junior Men
8DWIESER MoritzGERGERMANYRecurve Junior Men
9APODKRAJŠEK SergejSLOSLOVENIARecurve Junior Men
9BCARBONETTI TheoBELBELGIUMRecurve Junior Men
9CFRANCU OndrejSVKSLOVAKIARecurve Junior Men
9DVETTER JonathanGERGERMANYRecurve Junior Men
10ABIZJAK NikSLOSLOVENIARecurve Junior Men
10BOUN HendrikESTESTONIARecurve Junior Men
10CPOIZL DominikSVKSLOVAKIARecurve Junior Men
11AKALAVAS AndreasCYPCYPRUSRecurve Junior Men
11BBLAZE DavisLATLATVIARecurve Junior Men
11CFRAI CosminROUROMANIARecurve Junior Men
14APAUL RubyGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Women
14BJURASZ KarolinaPOLPOLANDRecurve Junior Women
14CVYKHROVA AnnaUKRUKRAINERecurve Junior Women
14DBIRIUKOVA EkaterinaRUSRUSSIARecurve Junior Women
15AHUGHES HeatherGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Women
15BWYKA MelaniaPOLPOLANDRecurve Junior Women
15CTRETIAKOVA IrynaUKRUKRAINERecurve Junior Women
15DBUDAEVA AriunaRUSRUSSIARecurve Junior Women
16ACASTLE SophieGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Women
16BNAPLOSZEK KamilaPOLPOLANDRecurve Junior Women
16CSIKALO YelyzavetaUKRUKRAINERecurve Junior Women
16DMAKHMUDOVA NurinissoRUSRUSSIARecurve Junior Women
17ABURDETT NicoleGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Women
17BKOCAJ MarlenaPOLPOLANDRecurve Junior Women
17CNAUMOVA ZhannaUKRUKRAINERecurve Junior Women
17DKHARITONOVA ViktoriaRUSRUSSIARecurve Junior Women
18APOLLUMAE AlexandraESTESTONIARecurve Junior Women
18BTARTLER ElisaGERGERMANYRecurve Junior Women
18CBARANKOVA DenisaSVKSLOVAKIARecurve Junior Women
19ALILIENTHAL TriinuESTESTONIARecurve Junior Women
19BGASIMOVA OzayAZEAZERBAIJANRecurve Junior Women
19CRUUSKANEN AleksandraFINFINLANDRecurve Junior Women
20AFERS SpelaSLOSLOVENIARecurve Junior Women
20BHERVAT KarenITAITALYRecurve Junior Women
20CKACZMARECK ElodieFRAFRANCERecurve Junior Women
24AHRABIK OleksandraUKRUKRAINECompound Junior Women
24BGRANDJEAN LolaFRAFRANCECompound Junior Women
24CJAATMA LisellESTESTONIACompound Junior Women
24DMLINARIC AmandaCROCROATIACompound Junior Women
25AKRASNITSKA AnastasiaUKRUKRAINECompound Junior Women
25BHUNSPERGER JanineSUISWITZERLANDCompound Junior Women
25CLIPPAND Hanna LiinaESTESTONIACompound Junior Women
25DKNYAZEVA ElizavetaRUSRUSSIACompound Junior Women
26AKARELI YelyzavetaUKRUKRAINECompound Junior Women
26BGRILLI EleonoraITAITALYCompound Junior Women
26CZIKMUNDOVA MartinaCZECZECH REPUBLICCompound Junior Women
28APINNA LucaITAITALYCompound Junior Men
28BVARONE JustinSUISWITZERLANDCompound Junior Men
28COLSEN SimonDENDENMARKCompound Junior Men
28DSHENKHOROV SergeiRUSRUSSIACompound Junior Men
29ADE ANGELI ValentinoITAITALYCompound Junior Men
29BVALLARO AndreaSUISWITZERLANDCompound Junior Men
29CKAA Helge Vølund TømmerholtDENDENMARKCompound Junior Men
29DEFIMOV RomanRUSRUSSIACompound Junior Men
30ABOGGIATTO AlexITAITALYCompound Junior Men
30BJAATMA RobinESTESTONIACompound Junior Men
30CANASTASIADIS PanteleimonGREGREECECompound Junior Men
30DKUBICEK LiborSVKSLOVAKIACompound Junior Men