's-Hertogenbosch 2019 Hyundai World Archery Championships 's-Hertogenbosch 2019 Hyundai World Archery Championships
World Archery (WA)
's-Hertogenbosch, from 09-06-2019 to 16-06-2019
's-Hertogenbosch 2019 Hyundai World Archery Championships
Entries by Country
 
ALBALBANIA
Name
Target
Event
Session
HOXHA Jurgen16ARecurve MenQualification Round Recurve Men
ARMARMENIA
Name
Target
Event
Session
HAZARUMYAN Gevorg39ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MARTIROSYAN Hamlet41CRecurve MenQualification Round Recurve Men
SHAHNAZARYAN Vasil40BRecurve MenQualification Round Recurve Men
VASILYAN BorisCoach
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
BARNES David16BRecurve MenQualification Round Recurve Men
BRIDGER Deonne30CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
COGHLAN Patrick18CCompound MenQualification Round Compound
HAYWOOD Sarah28ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
KUCHEL Andrew16ACompound MenQualification Round Compound
MAXWORTHY Belinda29BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
OOSTHUIZEN Danie17BCompound MenQualification Round Compound
TYACK Ryan14DRecurve MenQualification Round Recurve Men
WORTH Taylor15ARecurve MenQualification Round Recurve Men
CHEAH RicciCoach
COGHLAN RachelOther Function
FRYER RichardOther Function
MOSEY TimOther Function
PARK JamesCoach
ROSE GraemeTeam Manager
SHIH Ya PingCoach
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
GSTOETTNER Andreas36CRecurve MenQualification Round Recurve Men
MACHER David37DRecurve MenQualification Round Recurve Men
MATZNER Michael26BCompound MenQualification Round Compound
RIESS Nina46DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SCHWEIGHOFER Julian38ARecurve MenQualification Round Recurve Men
STRAKA Elisabeth45CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
WIENER Nico27CCompound MenQualification Round Compound
WIENER Wolfgang28DCompound MenQualification Round Compound
WOELL Martina47ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
BRUNNER AngelikaCoach
DAMBERGER AlexanderDelegation Official
WOELL ChristianTeam Manager
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
GASIMOVA Ozay47CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
RAMAZANOVA Yaylagul46BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SIMONOVA Svetlana48DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FAZILOV NatigCoach
GOSPODINOV SergheiCoach
BANBANGLADESH
Name
Target
Event
Session
BANIK Susmita42DCompound WomenQualification Round Compound
DAS Ashim Kumer6BCompound MenQualification Round Compound
ISLAM Md Tamimul25DRecurve MenQualification Round Recurve Men
RAY Beauty21CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
RUBEL Mohammad Hakim Ahmed24CRecurve MenQualification Round Recurve Men
SHANA Md Ruman23BRecurve MenQualification Round Recurve Men
DHALI Mohammed FaruqueTeam Manager
FREDERICK MartinCoach
HOQUE Mohammad ZiaulCoach
SERNIBAT RashiduzzamanTeam Manager
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben40ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DE BACKER Kurt39DRecurve MenQualification Round Recurve Men
FREDERICKX Brend4CCompound MenQualification Round Compound
KOOLS Jonathan6ACompound MenQualification Round Compound
KOOLS Reginald5DCompound MenQualification Round Compound
KUSHNIRUK Olena20DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PRIEELS Sarah43DCompound WomenQualification Round Compound
ROOS Senna41BRecurve MenQualification Round Recurve Men
NOTENBOOM FrancisTeam Manager
VAN DE VEN RonnyCoach
WHITTINGHAM AllistairCoach
BHUBHUTAN
Name
Target
Event
Session
DEMA Sonam19CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DORJI Lam26BRecurve MenQualification Round Recurve Men
TSHERING Kinley27CRecurve MenQualification Round Recurve Men
DEMA YeshiCoach
PARK YoungsookCoach
TENZIN KarmaDelegation Official
ZANGMO PemaDelegation Official
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
DALIDOVICH Pavel31BRecurve MenQualification Round Recurve Men
DZIOMINSKAYA Karyna17DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FIRSAU Kiryl30ARecurve MenQualification Round Recurve Men
KAZLOUSKAYA Karyna16BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LAVRENTIEV Oleg7DCompound MenQualification Round Compound
LIAHUSHEV Alexander32CRecurve MenQualification Round Recurve Men
MARUSAVA Hanna18CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DAUHANOSAU VladzimirCoach
TIMOFEYEVA EkaterinaCoach
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
ABREU Luccas3BCompound MenQualification Round Compound
CONRADO BRASSAROTO Bruno4DCompound MenQualification Round Compound
COSTA Marcelo42BRecurve MenQualification Round Recurve Men
DE CASTRO GONÇALVES PEREIRA Thiago5ACompound MenQualification Round Compound
DOS SANTOS Ane Marcelle50CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
D’ALMEIDA Marcus44DRecurve MenQualification Round Recurve Men
ESPOSITO MELETI Gisele42BCompound WomenQualification Round Compound
MACHADO Ana49BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
OLIVEIRA Bernardo43CRecurve MenQualification Round Recurve Men
PAULINO DOS SANTOS Graziela51DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BLUMENSCHEIN Vicente FernandoTeam Manager
CARRASCO FERNÁNDEZ Jorge LuisCoach
JUNQUEIRA CAMPOS HenriqueCoach
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
BANCHEV Ivan32BRecurve MenQualification Round Recurve Men
HRISTOV Yavor Vasilev31ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DJAMBAZOV JordanCoach
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
CHENIER Virginie26BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DUENAS Crispin57ARecurve MenQualification Round Recurve Men
EDWARDS Tania27CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MAUDE Fiona51CCompound WomenQualification Round Compound
MAXWELL Brian58BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MCCLEAN Fiona49ACompound WomenQualification Round Compound
NOTT Robert30DCompound MenQualification Round Compound
PETERS Eric59CRecurve MenQualification Round Recurve Men
ROTH Katie50BCompound WomenQualification Round Compound
TAYLOR Austin29CCompound MenQualification Round Compound
VON RICHTER Brendan28BCompound MenQualification Round Compound
BRAHMST AlanTeam Manager
LINDSAY ChrisOther Function
MAUDE JulieOther Function
MCKENTY SeanCoach
MILLAR KathleenCoach
RIGGS ShawnCoach
CHACHAD
Name
Target
Event
Session
HOURTOU Marlyse16DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHICHILE
Name
Target
Event
Session
AGUILAR Andres57CRecurve MenQualification Round Recurve Men
BASSI Isabella16CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PAINEVIL NAVARRO Juan58DRecurve MenQualification Round Recurve Men
SOTO Ricardo59ARecurve MenQualification Round Recurve Men
BOLAÑOS SIERRA JuniorCoach
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
AN Qixuan40DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DING Yiliang50DRecurve MenQualification Round Recurve Men
FENG Hao49CRecurve MenQualification Round Recurve Men
MENG Fanxu41ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
WEI Shaoxuan48BRecurve MenQualification Round Recurve Men
ZHENG Yichai42BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
HE YingCoach
LEE WangwooCoach
LIANG ChunTeam Manager
LIAO YuanpengMedical Person
PAN Min RuiCoach
SHI MinDelegation Official
WU FengboCoach
XIAO HaopengTeam Manager
XUE HaifengCoach
ZHAO YingDelegation Official
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
ACOSTA GIRALDO Valentina46CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ARENAS Sebastian15ACompound MenQualification Round Compound
BETANCUR Daniel20ARecurve MenQualification Round Recurve Men
CARDONA Camilo Andres14DCompound MenQualification Round Compound
LOPEZ Sara54BCompound WomenQualification Round Compound
MUNOZ Daniel13CCompound MenQualification Round Compound
PILA Andres21BRecurve MenQualification Round Recurve Men
PINEDA Daniel Felipe22CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RENDON Ana Maria48ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SANDINO BORRAIS Alexandra56DCompound WomenQualification Round Compound
SEPULVEDA Maira47DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
USQUIANO Alejandra55CCompound WomenQualification Round Compound
GARCIA Julian AndresCoach
GAVIRIA AndreaDelegation Official
GAVIRIA Maria EmmaDelegation Official
JARAMILLO ALZATE DaironCoach
LONDOÑO DianaMedical Person
MANTILLA HERNANDEZ Heber David RicardoCoach
MILLAN FERNANDEZ Jorge AntonioCoach
ORREGO Lina MariaMedical Person
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj15BCompound MenQualification Round Compound
KOVACIC Tihana17ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
MIHALIC Matija22ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MLINARIC Amanda43CCompound WomenQualification Round Compound
REMAR Alen21DRecurve MenQualification Round Recurve Men
VAVRO Mario14ACompound MenQualification Round Compound
BUDEN DubravkoCoach
MIHALIC NenadCoach
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
DIMITRIADIS Diomidis11ACompound MenQualification Round Compound
EL HELALI Mimis25BRecurve MenQualification Round Recurve Men
KALLENOU Anna15ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
KOKKINOU GEORGIADOU Styliani48DCompound WomenQualification Round Compound
KOUROUNA Mikaella14CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MOUSIKOU Elena13DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PANAGI Constantinos26CRecurve MenQualification Round Recurve Men
KALLENOS GeorgiosOther Function
KOKKINOS EleftheriosTeam Manager
THEOPHANOUS StylianosCoach
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
EBERMANN Erik55DRecurve MenQualification Round Recurve Men
GRAPOVA Klara26DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
HAMOR Martin54CRecurve MenQualification Round Recurve Men
HORACKOVA Marie27ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PEROUTKA Ondrej9ACompound MenQualification Round Compound
REITMEIER Filip10BCompound MenQualification Round Compound
TERMER Jaromir56ARecurve MenQualification Round Recurve Men
VANEK Martin8DCompound MenQualification Round Compound
ZIKMUNDOVA Martina47BCompound WomenQualification Round Compound
HORACEK ZdenekCoach
MAJAROVA HanaTeam Manager
SIPEK JanCoach
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
BAGER Dennis31DRecurve MenQualification Round Recurve Men
CASPERSEN Morten32ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DAMSBO Erika53CCompound WomenQualification Round Compound
DAMSBO Martin34DCompound MenQualification Round Compound
DEGN Randi44CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
HALSKOV Aske30CRecurve MenQualification Round Recurve Men
HANSEN Stephan37ACompound MenQualification Round Compound
JAGER Maja42ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
JENSEN Tanja52BCompound WomenQualification Round Compound
LAURSEN Anne Marie43BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LAURSEN Martin35CCompound MenQualification Round Compound
DALL NielsTeam Manager
EDDY ChristinaMedical Person
FREIL JakobOther Function
ROMME KennTeam Manager
WEISS JohanCoach
EGYEGYPT
Name
Target
Event
Session
ELGIBILY Nancy48ACompound WomenQualification Round Compound
ESAEL SALVADOR
Name
Target
Event
Session
HERNANDEZ Roberto30ACompound MenQualification Round Compound
NOLASCO Douglas Vladimir28CCompound MenQualification Round Compound
TICAS Oscar20CRecurve MenQualification Round Recurve Men
VELIZ Miguel Angel29DCompound MenQualification Round Compound
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ACHA Pablo36BRecurve MenQualification Round Recurve Men
ALVAREZ OSPINA Pilar55DCompound WomenQualification Round Compound
ALVARINO GARCIA Miguel37CRecurve MenQualification Round Recurve Men
CANALEJAS TEJERO Victor22ACompound MenQualification Round Compound
CANALES Elia13CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CASTRO Daniel38DRecurve MenQualification Round Recurve Men
GALISTEO Monica15BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LOPEZ Ramon24CCompound MenQualification Round Compound
MARCOS Andrea54CCompound WomenQualification Round Compound
MARIN Alicia14ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PEREZ GONZALEZ Jesus Jacinto23BCompound MenQualification Round Compound
ANIDO ZAMORA ClaudiaMedical Person
CARREIRA CORREDOIRA MarcoDelegation Official
CUESTA EliasCoach
GALLARDO AlmudenaCoach
MONTES RubenTeam Manager
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
HOIM Emily61CCompound WomenQualification Round Compound
JAATMA Lisell63ACompound WomenQualification Round Compound
LILIENTHAL Triinu15DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
NURMSALU Laura17BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
OONA Mart26ARecurve MenQualification Round Recurve Men
OUN Hendrik27BRecurve MenQualification Round Recurve Men
PAAS Meeri-Marita62DCompound WomenQualification Round Compound
PARNAT Reena16ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
RESSAR Evert8CCompound MenQualification Round Compound
GROSS JaanusTeam Manager
JAATMA MaarikaCoach
KIVILO RaulCoach
PAAS ReigoDelegation Official
STOLJAROVA SnezanaDelegation Official
VARIK AuneCoach
FIJFIJI
Name
Target
Event
Session
ELDER Robert23ARecurve MenQualification Round Recurve Men
FONG George Reade22DRecurve MenQualification Round Recurve Men
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
BOTTINELLI Gajane32DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KUOPPA Taru31CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LANTEE Anne43ACompound WomenQualification Round Compound
PIIPPO Samuli40DRecurve MenQualification Round Recurve Men
TEKONIEMI Antti41ARecurve MenQualification Round Recurve Men
TOIVANEN Vili7ACompound MenQualification Round Compound
TUKIAINEN Iida33ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
VIKSTROM Antti Olavi39CRecurve MenQualification Round Recurve Men
SISTONEN AnteroCoach
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey20BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BARBELIN Lisa18DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BOULCH Jean Philippe9DCompound MenQualification Round Compound
CHIRAULT Thomas54BRecurve MenQualification Round Recurve Men
DELOCHE Pierre-Julien11BCompound MenQualification Round Compound
DODEMONT Sophie44ACompound WomenQualification Round Compound
FRAIGNEAU Clémence45BCompound WomenQualification Round Compound
GAUBIL Melanie19ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
HERVE Sandra46CCompound WomenQualification Round Compound
PEINEAU Sebastien10ACompound MenQualification Round Compound
PLIHON Pierre55CRecurve MenQualification Round Recurve Men
VALLADONT Jean-Charles56DRecurve MenQualification Round Recurve Men
BINON BenoitDelegation Official
BRASSEUR SebastienCoach
CLEROY Jean-MichelDelegation Official
DAUX AurelienMedical Person
RECULET AnneTeam Manager
RIFAUT NicolasCoach
TRAYAN AuroreCoach
FROFAROE ISLANDS
Name
Target
Event
Session
NICLASEN Jogvan21CCompound MenQualification Round Compound
PETERSEN Nikkel20BCompound MenQualification Round Compound
POULSEN Joannes19ACompound MenQualification Round Compound
ANDREASEN Jogvan MagnusTeam Manager
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
ANNISON Layla45ACompound WomenQualification Round Compound
BETTLES Sarah34ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
BRIDGEWATER Neil26DCompound MenQualification Round Compound
FOLKARD Naomi33DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
GIBSON Ella46BCompound WomenQualification Round Compound
HALL Tom47CRecurve MenQualification Round Recurve Men
HUSTON Patrick46BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MASON James25CCompound MenQualification Round Compound
MASON Lucy44DCompound WomenQualification Round Compound
PITMAN Bryony35BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
RAVENSCROFT Adam27ACompound MenQualification Round Compound
WISE Alexander45ARecurve MenQualification Round Recurve Men
HUTCHISON GaynorCoach
NOTT JonCoach
PRIESTMAN RichardCoach
SMITH SarahTeam Manager
TEASDALE ShaunCoach
TILLOTSON DavidDelegation Official
ZAGAMI AlbertoCoach
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ARJEVANIDZE Ira40BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MESTVIRISHVILI Zurab23CRecurve MenQualification Round Recurve Men
MOSESHVILI Jaba24DRecurve MenQualification Round Recurve Men
NARIMANIDZE Khatuna39ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PHUTKARADZE Tsiko41CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PKHAKADZE Lasha25ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MAKIEV GeorgeCoach
PHUTKARADZE TamazCoach
TSKHVARIASHVILI MananaCoach
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
HAMDORF Sebastian36ACompound MenQualification Round Compound
HEIGENHAUSER Kristina59CCompound WomenQualification Round Compound
KAHLLUND Florian47BRecurve MenQualification Round Recurve Men
KROPPEN Michelle51ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
LAUBE Marcus37BCompound MenQualification Round Compound
MEISSNER Janine61ACompound WomenQualification Round Compound
RICHTER Elena50DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
RIEGER Cedric45DRecurve MenQualification Round Recurve Men
SCHALL Velia60DCompound WomenQualification Round Compound
TRACHSEL Marcel35DCompound MenQualification Round Compound
UNRUH Lisa49CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
WECKMUELLER Maximilian46ARecurve MenQualification Round Recurve Men
ABEL ThomasDelegation Official
BUTUZOVA NataliaCoach
DELLENBACH MarcCoach
FURNIER GerhardDelegation Official
GABELMANN HeinerTeam Manager
HAIDN OliverCoach
HENTSCH SusanneMedical Person
HERTKORN HolgerCoach
JACOBI LisaOther Function
KUHN GregorMedical Person
VOHS HarryCoach
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
GKORILA Anatoli Martha29CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KARAGEORGIOU Alexandros22BRecurve MenQualification Round Recurve Men
PSARRA Evangelia28BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
TSAKIRI Anastasia48BCompound WomenQualification Round Compound
NASOULAS AlexandrosCoach
GUAGUATEMALA
Name
Target
Event
Session
CASTRO Diego44BRecurve MenQualification Round Recurve Men
FLOSSBACH Thomas43ARecurve MenQualification Round Recurve Men
LOPEZ Jose Carlos42DRecurve MenQualification Round Recurve Men
PELLECER Cinthya19DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ALFARO TORRES Luis MartínCoach
GUYGUYANA
Name
Target
Event
Session
DE ABREU Wayne Gerald25CRecurve MenQualification Round Recurve Men
PERSAUD Devin24BRecurve MenQualification Round Recurve Men
HKGHONG KONG, CHINA
Name
Target
Event
Session
CHENG Ching Yi26CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHENG Hung Ting55BCompound WomenQualification Round Compound
CHEUNG Cheuk Sing21DCompound MenQualification Round Compound
CHUI Chun Man44CRecurve MenQualification Round Recurve Men
LAM Shuk Ching Ada25BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
NGAN Tung Chuen42ARecurve MenQualification Round Recurve Men
SHUM Kit Pui54ACompound WomenQualification Round Compound
TSUI Wai Hung19BCompound MenQualification Round Compound
WAN Chun Kit43BRecurve MenQualification Round Recurve Men
WU Sze Yan27DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
YEN Ka King20CCompound MenQualification Round Compound
TSO Kai ChunTeam Manager
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BANDA Arpad17ARecurve MenQualification Round Recurve Men
OROSZ Viktor11DCompound MenQualification Round Compound
BANDA TiborCoach
INAINDONESIA
Name
Target
Event
Session
AGATHA Riau Ega52BRecurve MenQualification Round Recurve Men
AKBAR Yoke Rizaldi18DCompound MenQualification Round Compound
ANDRIYANI Triya Resky63CCompound WomenQualification Round Compound
CHOIRUNISA Diananda31DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KUSUMAWARDANI Titik33BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LESTARI Linda32ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PURNAMA Hendra51ARecurve MenQualification Round Recurve Men
RAFI ADIPUTRO Ryan53CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RANTI Sri61BCompound WomenQualification Round Compound
RINDARTO Muhamad Rindarto16BCompound MenQualification Round Compound
WARDHANA Prima Wisnu17CCompound MenQualification Round Compound
YURIKE Nina Bonita Pereira62BCompound WomenQualification Round Compound
ABDULLAH HAMDANI YanwarOther Function
BARNADI RizalDelegation Official
DENNY DennyTeam Manager
HELIARTI LiliesCoach
HIDAYAT WahyuCoach
NURFITRIYANA Coach
WIDAYANTO BudiCoach
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
BARI Komalika47BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHAUHAN Rajat30BCompound MenQualification Round Compound
DAS Atanu12DRecurve MenQualification Round Recurve Men
DAS Bhagwan31CCompound MenQualification Round Compound
JADHAV Pravin Ramesh13ARecurve MenQualification Round Recurve Men
KIRAR Muskan50DCompound WomenQualification Round Compound
KUMARI Deepika45DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LAISHRAM Bombayla Devi46ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
RAI Tarundeep14BRecurve MenQualification Round Recurve Men
RAJ KAUR 49CCompound WomenQualification Round Compound
VENNAM Jyothi Surekha51ACompound WomenQualification Round Compound
VERMA Abhishek29ACompound MenQualification Round Compound
ABROL GunjanTeam Manager
DAS KrishnenduOther Function
GURUMAYUM TitomashCoach
GURUNG Mim BahadurCoach
MAHATO PurnimaCoach
PINKI Other Function
SHARMA OshinOther Function
SINGH SurinderCoach
IRIIR IRAN
Name
Target
Event
Session
ALIPOOR Niloofar15CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ASHRAFI Sadegh58CRecurve MenQualification Round Recurve Men
NEMATI Zahra14BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SHABANI Reza57BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SHOJAMEHR Shiva13ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
VAZIRI TEYMOORLOOEI Milad59DRecurve MenQualification Round Recurve Men
HAJIANZEHAEI MohammadrezaDelegation Official
MIRRAHIMI MajidCoach
MOUSAVI SeyedhosseinDelegation Official
NAJARI OmidTeam Manager
SHABANIBAHAR GholamrezaDelegation Official
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
BYRNE Garrett32DRecurve MenQualification Round Recurve Men
CULLEN Saffron47ACompound WomenQualification Round Compound
DUNNE Ciara43DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FOLEY Daniel12CCompound MenQualification Round Compound
MALONE Daniel31CRecurve MenQualification Round Recurve Men
MOLONEY Sarah45BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MOONEY Roisin44ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SHARVIN Mark13DCompound MenQualification Round Compound
TAYLOR Adam30BRecurve MenQualification Round Recurve Men
EARLY PhilipTeam Manager
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
BIRGISON Alfred34BCompound MenQualification Round Compound
DAXBOCK Astrid17CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DAXBOCK Astrid52CCompound WomenQualification Round Compound
GUDJONSSON Gudmundur Orn29ARecurve MenQualification Round Recurve Men
GUDJONSSON Gudmundur Orn36CCompound MenQualification Round Compound
HRAFNSSON Throstur28DRecurve MenQualification Round Recurve Men
PLOSZAJ Ewa53DCompound WomenQualification Round Compound
TARNOW Carsten37DCompound MenQualification Round Compound
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
BEHAR Kfir12ACompound MenQualification Round Compound
SHANNY Itay15DRecurve MenQualification Round Recurve Men
MATZKIN GuyCoach
ISVVIRGIN ISLANDS, US
Name
Target
Event
Session
ABERNATHY Anne23DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ARNOLD Bruce29BRecurve MenQualification Round Recurve Men
COLES William Charles28ARecurve MenQualification Round Recurve Men
D'AMOUR Nicholas27DRecurve MenQualification Round Recurve Men
ARNOLD NoelleCoach
D'AMOUR KevinDelegation Official
RUIZ AVECEDO AngeloCoach
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANDREOLI Tatiana20ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
BOARI Lucilla22CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FRANCHINI Irene60BCompound WomenQualification Round Compound
GALIAZZO Marco54ARecurve MenQualification Round Recurve Men
LANDI Vanessa21BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MIOR Viviano13ACompound MenQualification Round Compound
NESPOLI Mauro55BRecurve MenQualification Round Recurve Men
PAGNI Sergio14BCompound MenQualification Round Compound
PAGNONI Federico15CCompound MenQualification Round Compound
PASQUALUCCI David56CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RET Sara59ACompound WomenQualification Round Compound
TONIOLI Marcella58DCompound WomenQualification Round Compound
BERRUTO MauroTeam Manager
BISIANI MatteoCoach
DI BUÒ IlarioCoach
FISSORE MatteoOther Function
MICHELETTI GiorgiaMedical Person
ROSSI AndreaOther Function
SANTI IvanoOther Function
SESIA MarcoOther Function
SPIGARELLI SanteDelegation Official
TOLU Gavino MarcelloDelegation Official
VALESELLA FlavioCoach
VERCELLI GiuseppeMedical Person
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
FURUKAWA Takaharu50BRecurve MenQualification Round Recurve Men
KUBARA Chinatsu38ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
KURAYA Tomoaki48DRecurve MenQualification Round Recurve Men
MIYATA Etsuko53ACompound WomenQualification Round Compound
MUTO Hiroki49ARecurve MenQualification Round Recurve Men
NAKAMURA Kazune7CCompound MenQualification Round Compound
SONODA Waka36CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SUGIMOTO Tomomi37DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KIM SanghoonCoach
MATSUKI YujiCoach
OKAMOTO RyujiCoach
SHINKAI TeruoDelegation Official
TANAKA NobukaneTeam Manager
YOON HyesunCoach
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
ABDULLIN Ilfat40CRecurve MenQualification Round Recurve Men
ASKAROVA Karakoz50ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
GANKIN Denis41DRecurve MenQualification Round Recurve Men
IGIBAYEVA Gaukhar48CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ILYASSOVA Alina49DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KARABAYEV Akbarali31ACompound MenQualification Round Compound
KARABAYEV Rustam33CCompound MenQualification Round Compound
KHRISTICH Sergey32BCompound MenQualification Round Compound
MAKARCHUK Diana40ACompound WomenQualification Round Compound
MUSSAYEV Sanzhar39BRecurve MenQualification Round Recurve Men
UMURZAKOVA Mariya41BCompound WomenQualification Round Compound
ZHEXENBINOVA Adel39DCompound WomenQualification Round Compound
GREGORY KimCoach
KHAVLAKHAT BolatDelegation Official
KICHKIN ArtemCoach
NIGMATULLA SaidiyevCoach
TEMIRBEKOV YedilTeam Manager
ZHOLDYBAYEV BauyrzhanCoach
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHANG Hye Jin27BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHOI Bomin62ACompound WomenQualification Round Compound
CHOI Misun29DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHOI Yonghee36BCompound MenQualification Round Compound
KANG Chae Young28CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KIM Jongho37CCompound MenQualification Round Compound
KIM Woojin61CRecurve MenQualification Round Recurve Men
KIM Yunhee61DCompound WomenQualification Round Compound
LEE Seungyun62DRecurve MenQualification Round Recurve Men
LEE Woo Seok60BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SO Chaewon63BCompound WomenQualification Round Compound
YANG Jaewon35ACompound MenQualification Round Compound
AN HyungseungCoach
CHOI KyunghwanTeam Manager
HONG SeungjinCoach
KIM JintaekMedical Person
KIM Ki ChanDelegation Official
LIM HeesikOther Function
MOON Ji YeonOther Function
OH Kyo-MoonCoach
OH Seon TekCoach
PARK ChaesoonCoach
PARK JongwooCoach
RYU Su JengCoach
KOSKOSOVO
Name
Target
Event
Session
DVORANI Edi51CRecurve MenQualification Round Recurve Men
LUZHNICA Atdhe53ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MALA Drenis52DRecurve MenQualification Round Recurve Men
MALA AgronTeam Manager
KSASAUDI ARABIA
Name
Target
Event
Session
ALOTAIBI Fares Mater28BRecurve MenQualification Round Recurve Men
ALSUBAIE Rashed26DRecurve MenQualification Round Recurve Men
BINALI Abdalelah27ARecurve MenQualification Round Recurve Men
AL DHAIF AliOther Function
AL TUWAYJIRI BakrDelegation Official
ALMWAIJEL AbdulazizOther Function
ROBERTS PaulCoach
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
BLAZE Davis37ARecurve MenQualification Round Recurve Men
BRUZIS Janis38BRecurve MenQualification Round Recurve Men
DUBKEVICS Inars36DRecurve MenQualification Round Recurve Men
OLEKSEJENKO Julia43BCompound WomenQualification Round Compound
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
ABRAMAITYTE Kristina38CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KOVALEVSKIJ Adrianas15BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MACERNIUS Dalius13CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RAMANAUSKAITE Paulina39DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SLIAUTERIS Modestas16DRecurve MenQualification Round Recurve Men
TIMINSKIENE Inga37BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MAKSIMAVICIUS GediminasCoach
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
BEGA Timo17DCompound MenQualification Round Compound
HENCKELS Jeff19ARecurve MenQualification Round Recurve Men
HOCEVAR Arnaud18ACompound MenQualification Round Compound
KLEIN Joe21CRecurve MenQualification Round Recurve Men
KLEIN Pit20BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SEYWERT Gilles16CCompound MenQualification Round Compound
SHKOLNA Mariya42ACompound WomenQualification Round Compound
BALDAUFF LaurenceCoach
CORNARO YvonCoach
LOUCHE BenjaminCoach
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
ABDUL HALIL Nur Afisa38BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
GHAPAR Nur Aliya37ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
JAFAR Syahrizan10CCompound MenQualification Round Compound
LOKE Shin Hui39CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah46ACompound WomenQualification Round Compound
MAZUKI Mohd Juwaidi8ACompound MenQualification Round Compound
MOHAMAD Khairul Anuar12ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MOHD ASMI Nurul Syazhera44CCompound WomenQualification Round Compound
NOR HASRIN Muhammad Akmal13BRecurve MenQualification Round Recurve Men
NORAZAM Iman Aisyah45DCompound WomenQualification Round Compound
RUSLAN Zulfadhli9BCompound MenQualification Round Compound
ZOLKEPELI Muhamad Zarif Syahiir14CRecurve MenQualification Round Recurve Men
AHMAD AdnanCoach
ISHAK NorizhamCoach
LEE Jae HyungTeam Manager
SALLEH IsmailDelegation Official
SULAIMAN MarbawiCoach
WAN ABD AZIZ Wan Mohd KhalmizamCoach
MAWMALAWI
Name
Target
Event
Session
DAVID Areneo16CRecurve MenQualification Round Recurve Men
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
MIRCA Alexandra18BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
OLARU Dan21ARecurve MenQualification Round Recurve Men
CECANOVA IrinaCoach
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVARADO SANTIN Angel David33ARecurve MenQualification Round Recurve Men
ALVAREZ Luis34BRecurve MenQualification Round Recurve Men
AVITIA Mariana23CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BECERRA Andrea59DCompound WomenQualification Round Compound
BOARDMAN Ernesto35CRecurve MenQualification Round Recurve Men
FIERRO Julio15DCompound MenQualification Round Compound
GONZALEZ Rodolfo14CCompound MenQualification Round Compound
HIDALGO Antonio13BCompound MenQualification Round Compound
MERINO Brenda58BCompound WomenQualification Round Compound
ROMAN Aida22BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
VALENCIA Alejandra21ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
ZEPEDA Fernanda60CCompound WomenQualification Round Compound
AVITIA HERNANDEZ SantiagoDelegation Official
AVITIA MARTINEZ SantiagoCoach
BOLIO VictorMedical Person
CANTON ValentinaMedical Person
CASTILLO Luis AlbertoMedical Person
FLORES Miguel AngelCoach
HIDALGO ASTORGA AntonioCoach
MONTELLANO Karen SeleneCoach
NOVELO ZelmaCoach
PINEDA LeonardoDelegation Official
MGLMONGOLIA
Name
Target
Event
Session
ALTANGEREL Enkhtuya36BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BAASANKHUU Adiyasuren38CRecurve MenQualification Round Recurve Men
BAATARKHUYAG Otgonbold36ARecurve MenQualification Round Recurve Men
BISHINDEE Urantungalag37CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
GANBOLD Uyanga38DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
GANZORIG Shandan17ACompound MenQualification Round Compound
JANTSAN Gantugs37BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SHAGJSUREN Davaakhuu16DCompound MenQualification Round Compound
PUREVDORJ JamiyangomboCoach
YUNDENDORJ GanzorigCoach
NAMNAMIBIA
Name
Target
Event
Session
MALAN Ilana56BCompound WomenQualification Round Compound
NEL Louw22BCompound MenQualification Round Compound
TALJAARD Elisabeth57ACompound WomenQualification Round Compound
VAN DER MERWE Jacques20DCompound MenQualification Round Compound
VERMAAK Adriaan21ACompound MenQualification Round Compound
REDDIG HeidiDelegation Official
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BAYARDO Gabriela40CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DE LAAT Sanne46DCompound WomenQualification Round Compound
ELZINGA Peter23DCompound MenQualification Round Compound
LAAN Sarina41DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PATER Sil22CCompound MenQualification Round Compound
SCHLOESSER Mike24ACompound MenQualification Round Compound
VAN CASPEL Inge44BCompound WomenQualification Round Compound
VAN DEN BERG Sjef52CRecurve MenQualification Round Recurve Men
VAN DER VEN Rick53DRecurve MenQualification Round Recurve Men
VERMEULEN Jody45CCompound WomenQualification Round Compound
VISSER Sietske39BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
WIJLER Steve51BRecurve MenQualification Round Recurve Men
CUSTERS EmielTeam Manager
HAVERKAMP StijnMedical Person
VAN APELDOORN MarcelCoach
VAN DER HOFF RonCoach
VAN DIJK FransOther Function
VAN ROZENDAAL-VAN GERVEN JacquelineCoach
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
AAMAAS Njaal23ACompound MenQualification Round Compound
FAUGSTAD Anders24BCompound MenQualification Round Compound
FEVANG MARZOUK Laila20CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
GRYDELAND Runa55ACompound WomenQualification Round Compound
HAGEN Paul Andre18ARecurve MenQualification Round Recurve Men
HASTHI Sander Thorbjornsen17DRecurve MenQualification Round Recurve Men
HAUGSETH Mads22DCompound MenQualification Round Compound
HILLESTAD Katrine21DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LISLEVAND Sunniva54DCompound WomenQualification Round Compound
NESTENG Baard19BRecurve MenQualification Round Recurve Men
RIDDERSTROM Line19BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BOE MortenCoach
SVENSEN JuneTeam Manager
NZLNEW ZEALAND
Name
Target
Event
Session
BARCLAY Marcus26CCompound MenQualification Round Compound
FULLER Sarah30DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
HODGSON Olivia31ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
MARTIN-ROBERTS Chayse18CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RANDLE Elizabeth62CCompound WomenQualification Round Compound
SHEERIN Dean27DCompound MenQualification Round Compound
SLOAN Olivia32BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
UNDERDOWN Chloe63DCompound WomenQualification Round Compound
VAN TONDER Riku25BCompound MenQualification Round Compound
WALKER Lisa60ACompound WomenQualification Round Compound
BAKER PetraCoach
GRANT MarianneTeam Manager
RICKARD BryceTeam Manager
PARPARAGUAY
Name
Target
Event
Session
BENÍTEZ Alejandro17CRecurve MenQualification Round Recurve Men
BENÍTEZ FernanDelegation Official
YOTOV IvanCoach
PHIPHILIPPINES
Name
Target
Event
Session
BIDAURE Pia Elizabeth Angela45ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
DE LA CRUZ Paul Marton12DCompound MenQualification Round Compound
HONGITAN Kareel Meer43CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MATAN Florante F.23DRecurve MenQualification Round Recurve Men
MORENO Luis Gabriel24ARecurve MenQualification Round Recurve Men
TAGLE Nicole Marie44DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MARINO Purita JoyCoach
SAYO ClintCoach
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
FARASIEWICZ Karolina30ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
GORCZYCA Krzysztof32DCompound MenQualification Round Compound
KAPUSTA Malgorzata50CCompound WomenQualification Round Compound
KASPROWSKI Oskar20DRecurve MenQualification Round Recurve Men
LESNIAK Natalia31BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LESNIAK Renata51DCompound WomenQualification Round Compound
PRZYBYLSKI Lukasz34CCompound MenQualification Round Compound
SIERAKOWSKI Kacper19CRecurve MenQualification Round Recurve Men
STANIECZEK Anna49BCompound WomenQualification Round Compound
SZAFRAN Marek17BRecurve MenQualification Round Recurve Men
WOJTAS Jan33ACompound MenQualification Round Compound
ZYZANSKA Sylwia32CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ANTONOV SerhiyCoach
KOCIK KazimierzCoach
LACH JanCoach
TROJNAR JacekCoach
PORPORTUGAL
Name
Target
Event
Session
ALVES Cláudio25DCompound MenQualification Round Compound
CARNEIRO Nuno57DRecurve MenQualification Round Recurve Men
GONCALVES Luis59BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MATOS Tiago58ARecurve MenQualification Round Recurve Men
RUI Baptista26ACompound MenQualification Round Compound
SIMÕES Nuno27BCompound MenQualification Round Compound
FERREIRA Vitor-HugoDelegation Official
PURPUERTO RICO
Name
Target
Event
Session
ALVARADO Bryan36DCompound MenQualification Round Compound
CINTRON Marla48CCompound WomenQualification Round Compound
CRUZ Christian35BCompound MenQualification Round Compound
PIZARRO Jean34ACompound MenQualification Round Compound
REYES MariaCoach
QATQATAR
Name
Target
Event
Session
ALOBADI Abdulaziz Ahmed A18BRecurve MenQualification Round Recurve Men
BAE JaekyungCoach
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
ACHILIE Ovidiu6CCompound MenQualification Round Compound
AMAISTROAIE Madalina25ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
DANILA Andrei28CRecurve MenQualification Round Recurve Men
IEPURI Ghenadi29DRecurve MenQualification Round Recurve Men
MIKLOS Beatrice24DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
VIOREL HabianCoach
RSASOUTH AFRICA
Name
Target
Event
Session
BRENT-MEEK Reuben25ACompound MenQualification Round Compound
DE KLERK Christian Beyers24DCompound MenQualification Round Compound
ROUX Patrick23CCompound MenQualification Round Compound
VAN KRADENBURG Jeanine39CCompound WomenQualification Round Compound
VILJOEN Amanda40DCompound WomenQualification Round Compound
WENTZEL Danelle41ACompound WomenQualification Round Compound
MANNING BarbaraTeam Manager
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
AVDEEVA Natalia50ACompound WomenQualification Round Compound
BALZHANOVA Viktoria49DCompound WomenQualification Round Compound
BULAEV Anton33BCompound MenQualification Round Compound
DAMBAEV Alexander31DCompound MenQualification Round Compound
IRDYNEEV Erdem45CRecurve MenQualification Round Recurve Men
KNYAZEVA Elizaveta51BCompound WomenQualification Round Compound
KRYLOV Pavel32ACompound MenQualification Round Compound
MAKHNENKO Artem47ARecurve MenQualification Round Recurve Men
OSIPOVA Elena29ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PEROVA Ksenia30BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
STEPANOVA Inna28DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
TSYNGUEV Beligto46DRecurve MenQualification Round Recurve Men
ERDYNIEVA GerelmaCoach
NIKOLAEV AlexeyCoach
POPOV StanislavCoach
SHADRINA GalinaCoach
TSYNGUEV BaltaCoach
ZABRODSKI StanislavCoach
SGPSINGAPORE
Name
Target
Event
Session
CHAI Xin Yu Keller22ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
GOH Jun Hui11CCompound MenQualification Round Compound
LEE Angeline Jia Hui40BCompound WomenQualification Round Compound
LOH Tze Chieh Contessa41CCompound WomenQualification Round Compound
ONG Madeleine Xue Li39ACompound WomenQualification Round Compound
SIVAPERUMAN Parimala D/OOther Function
WONG EdelinTeam Manager
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok34DRecurve MenQualification Round Recurve Men
ELLISON Toja52DCompound WomenQualification Round Compound
RAVNIKAR Ziga35ARecurve MenQualification Round Recurve Men
SITAR Dejan7BCompound MenQualification Round Compound
STRAJHAR Gasper33CRecurve MenQualification Round Recurve Men
UMER Ana13BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KONCAN GregorTeam Manager
SMRSAN MARINO
Name
Target
Event
Session
FORLANI Jacopo18DRecurve MenQualification Round Recurve Men
VOLTAN LorenzoDelegation Official
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
BEATOVIC Aleksandar56BRecurve MenQualification Round Recurve Men
STEFANOVIC Nikola55ARecurve MenQualification Round Recurve Men
VELIMIROVIC Jovica54DRecurve MenQualification Round Recurve Men
ZIKIC Stefan12BCompound MenQualification Round Compound
COLOVIC MiljkoCoach
SRISRI LANKA
Name
Target
Event
Session
AHANGAMA VIDANALAGE Suneth Chandana Abeygunasekara62CRecurve MenQualification Round Recurve Men
DALPATADU Ravien60ARecurve MenQualification Round Recurve Men
SAJEEV De Silva61BRecurve MenQualification Round Recurve Men
LEE Chung WoonCoach
PEART MichaelCoach
SUDSUDAN
Name
Target
Event
Session
ABDELWAHAB Mahmoud19DRecurve MenQualification Round Recurve Men
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
BURRI Kevin5BCompound MenQualification Round Compound
DEINEKO Iliana22DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FABER Florian42CRecurve MenQualification Round Recurve Men
HAEFELFINGER Roman3DCompound MenQualification Round Compound
HOFER Patrizio4ACompound MenQualification Round Compound
HUNSPERGER Janine42CCompound WomenQualification Round Compound
KALAPURAYIL Rajan43DRecurve MenQualification Round Recurve Men
RUFER Thomas44ARecurve MenQualification Round Recurve Men
CLINI FilippoTeam Manager
XOTTI TizianoCoach
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BOSANSKY Jozef5CCompound MenQualification Round Compound
BUZEK Vladimir4BCompound MenQualification Round Compound
DUCHON Juraj49BRecurve MenQualification Round Recurve Men
DUCHON Miroslav50CRecurve MenQualification Round Recurve Men
HURBAN JR. Vladimir48ARecurve MenQualification Round Recurve Men
LONGOVA Alexandra24ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PAVLIK Marcel3ACompound MenQualification Round Compound
KURACKA PeterCoach
MISKOVSKY MatejCoach
NAGY PeterTeam Manager
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ANDERSSON Jonathan29CRecurve MenQualification Round Recurve Men
BJERENDAL Christine44BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BORGSTROM Hampus32CCompound MenQualification Round Compound
JANGNAS Erika42DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KÄCK Caroline53BCompound WomenQualification Round Compound
KATTSTROM Elin43ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
LIMÅS Joakim33DCompound MenQualification Round Compound
SJÖBERG Kaj30DRecurve MenQualification Round Recurve Men
STAHLKRANTZ Sofie52ACompound WomenQualification Round Compound
STROMBERG Linus31BCompound MenQualification Round Compound
JOHANSSON TomasCoach
OLOFSSON IngridCoach
WALON ConnyTeam Manager
TGATONGA
Name
Target
Event
Session
JENSEN Arne15CRecurve MenQualification Round Recurve Men
JENSEN HansTeam Manager
THATHAILAND
Name
Target
Event
Session
INKHAM Nattapat36ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
KHUNHIRANCHAIYO Narisara35DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PHUTDEE Waraporn34CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SOITHONG Aitthiwat60DRecurve MenQualification Round Recurve Men
THAMWONG Witthaya61ARecurve MenQualification Round Recurve Men
THEPNA Denchai62BRecurve MenQualification Round Recurve Men
ASAVASANTI SomchaiTeam Manager
CHOU Ming-HsiCoach
DHARMASAKTI NatthaphatTeam Manager
KAENCHAN LertpornCoach
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
CHEN Chieh-Lun30CCompound MenQualification Round Compound
CHEN Li Ju41DCompound WomenQualification Round Compound
CHEN Yi-Hsuan39BCompound WomenQualification Round Compound
DENG Yu-Cheng45BRecurve MenQualification Round Recurve Men
HUANG I-Jou40CCompound WomenQualification Round Compound
LEI Chien-Ying49ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
LIN Che-Wei29BCompound MenQualification Round Compound
PAN Yu Ping28ACompound MenQualification Round Compound
PENG Chia-Mao50BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
TAN Ya-Ting51CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
TANG Chih-Chun47DRecurve MenQualification Round Recurve Men
WEI Chun-Heng46CRecurve MenQualification Round Recurve Men
CHANG Yu-ChinMedical Person
CHEN Szu YuanCoach
HUANG Cheng-YuanMedical Person
HUANG Tai-YuanDelegation Official
KAO Hao-WenOther Function
LENG You-RongMedical Person
LIAO Chien-NanCoach
LIN Cheng-HsienCoach
LIN Chia-EnOther Function
LIN Ming-RueiMedical Person
LIU Chan-MingCoach
LU Shu-TzuDelegation Official
NI Ta-ChihCoach
OU YiCoach
TANG Wen-TzuDelegation Official
TTOTRINIDAD AND TOBAGO
Name
Target
Event
Session
KENDAL-BROWN Amanda Jessica23BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MUNSON WilliamCoach
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AK Samet33BRecurve MenQualification Round Recurve Men
AKTUNA Aybuke34DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ANAGOZ Yasemin33CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ARAZ Suleyman19DCompound MenQualification Round Compound
BOSTAN Yesim57BCompound WomenQualification Round Compound
BOZLAR Fatih34CRecurve MenQualification Round Recurve Men
CAGIRAN Evren21BCompound MenQualification Round Compound
COSKUN Gulnaz35ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
ELMAAGACLI Gizem56ACompound WomenQualification Round Compound
GAZOZ Mete35DRecurve MenQualification Round Recurve Men
TOMRUK Ipek58CCompound WomenQualification Round Compound
YETIM Muhammed20ACompound MenQualification Round Compound
AYDIN SirerDelegation Official
BEKTAS OnurCoach
CAKIROGLU HakanDelegation Official
CALHAN YasinMedical Person
CINAR SermetCoach
CORBA YusufCoach
DINDAROL RüstemDelegation Official
ERGIN DamlaCoach
ERGIN Yusuf GoktugCoach
GIZEP CemMedical Person
KOCAOGLU HusnuDelegation Official
NASARIDZE NataliaCoach
ORBAY HasanCoach
OZDEMIR EmreCoach
SARIMERMER MustafaDelegation Official
TOPALOGLU AbdullahTeam Manager
TURKOGLU ZaferDelegation Official
YAVAS CumhurDelegation Official
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
HAVELKO Yuriy49DRecurve MenQualification Round Recurve Men
HOVIADOVSKYI Roman19CCompound MenQualification Round Compound
HUNBIN Oleksii50ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MARCHENKO Veronika25DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PAVLOVA Anastasia24CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
RUBAN Viktor48CRecurve MenQualification Round Recurve Men
SHKLIAR Kseniia47CCompound WomenQualification Round Compound
SICHENIKOVA Lidiia26ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
VINOGRADOV Roman18BCompound MenQualification Round Compound
BEKKER PavloCoach
HAVELKO MariyaCoach
LEBETKO OleksiyMedical Person
LEBETKO SerhiyMedical Person
OSYPENKO OlegCoach
SADOVNYCHA OlenaCoach
SYDORUK ViktorCoach
USAUSA
Name
Target
Event
Session
COX Cassidy57DCompound WomenQualification Round Compound
ELLISON Brady52ARecurve MenQualification Round Recurve Men
GELLENTHIEN Braden10DCompound MenQualification Round Compound
KAUFHOLD Casey25CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LORIG Khatuna24BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LUTZ James9CCompound MenQualification Round Compound
MICKELBERRY Erin23ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
PEARCE Paige58ACompound WomenQualification Round Compound
RUIZ Alexis56CCompound WomenQualification Round Compound
SCHAFF Kris8BCompound MenQualification Round Compound
STANWOOD Thomas51DRecurve MenQualification Round Recurve Men
WILLIAMS Jack53BRecurve MenQualification Round Recurve Men
BERNSTEIN SarahOther Function
BOGIN GerardMedical Person
EMMONS MaryOther Function
KAUFHOLD RobCoach
LEE KiSikCoach
MALAVASI LeticiaTeam Manager
MENZER RodOther Function
NICHOLS MelCoach
RODRIGUEZ CarolineMedical Person
WICHSER MichaelCoach
WILLIAMS WendyCoach
WOO SongiCoach
UZBUZBEKISTAN
Name
Target
Event
Session
ABDUSATTOROVA Ziyodakhon41BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ALOVIDDIN Abdulboriy33DRecurve MenQualification Round Recurve Men
GAFUROV Zokirjon35BRecurve MenQualification Round Recurve Men
NURMANOVA Munira42CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SODIKOV Jamshid34ARecurve MenQualification Round Recurve Men
SOLDATENKO Anastasiya40ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
ARIPOVA GulnaraCoach
KURVYAKOV AntonCoach
LEKVEISHVILI VladimerCoach
VIEVIETNAM
Name
Target
Event
Session
CHU Duc Anh13DRecurve MenQualification Round Recurve Men
DO THI ANH Nguyet34BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LOC Thi Dao36DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
NGUYEN Dat Manh14ARecurve MenQualification Round Recurve Men
NGUYEN Thi Phuong35CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
NGUYEN Van Duy12BRecurve MenQualification Round Recurve Men
KIM Sun BinCoach
NGO Hai NamCoach