Para-Archery European Cup - 2nd leg Para-Archery European Cup - 2nd leg
World Archery Europe (WAE)
Nove Mesto (CZE), from 06-07-2019 to 14-07-2019
Para-Archery European Cup - 2nd leg
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
ZIEGLER Friedrich26BCompound Men Open
LINHART ChristianTeam Manager
ZIEGLER AngelikaOther Function
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
CIMETTA Chrystelle23BCompound Women Open
VAN MONTAGU Piotr22ACompound Men Open
DE RYCKÈRE EricCoach
VANDERVELDEN VincentTeam Manager
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
GOGEL Jane Karla25BCompound Women Open
LAYOLLE Patricia5ARecurve Women Open
SANTANA FRANCO Eugenio22BCompound Men Open
SILVA CARVALHO Thais6ARecurve Women Open
FRANCO RosanaCoach
GOGEL Joachim HolgerCoach
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
BRANDTLOVA Tereza16AWomen W1 Open (Rec/Comp)
CHALOUPSKY Martin7ARecurve Men Open
DAVIDEK Karel7BMen W1 Open (Rec/Comp)
DRAHONINSKY David8BMen W1 Open (Rec/Comp)
KUNCOVA Lenka29ACompound Women Open
MUSILOVA Sarka17AWomen W1 Open (Rec/Comp)
SIDKOVA Marketa4BRecurve Women Open
VRZAL Tomas21ACompound Men Open
BRANDOVA TerezaTeam Manager
CERNA MiroslavaTeam Manager
ECER JakubCoach
FIKAROVA LudmilaCoach
KUBASEK PavelCoach
PRECLIK JaroslavCoach
PROCHAZKA JanCoach
PULTAR PetrCoach
REITMEIER FilipCoach
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
CABREIRA Armando9BRecurve Men Open
CHUPIN Julie28ACompound Women Open
GUÉRIN Maxime8BRecurve Men Open
LELOU Daniel25BCompound Men Open
PEREIRA Eric24BCompound Men Open
TOUCOULLET Guillaume7BRecurve Men Open
BOUILLOT AmandineCoach
COTRY LudovicCoach
HYBOIS VincentTeam Manager
TOGGWILER HervéMedical Person
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BRAMLEY David23ACompound Men Open
CAVANAGH John8AMen W1 Open (Rec/Comp)
GILL Steve24ACompound Men Open
HARRIS Jamie25ACompound Men Open
KINGSTONE Victoria18BWomen W1 Open (Rec/Comp)
SAYCH Martin7AMen W1 Open (Rec/Comp)
BURGESS CharlotteTeam Manager
CRAWLEY NicolaMedical Person
EVERTON BeverleyMedical Person
GALES AndreaCoach
RIKUNENKO AndrewCoach
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
GRANITZA Karina21BCompound Women Open
HAHN Selina22BCompound Women Open
HERTER Uwe10BMen W1 Open (Rec/Comp)
SZARSZEWSKI Maik8ARecurve Men Open
MENDE HarryCoach
NAGEL MathiasCoach
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
GÁSPÁR Tamás9BMen W1 Open (Rec/Comp)
CRITCHLOW SMITH GaryCoach
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
HALLDORSSON Thorsteinn18BCompound Men Open
THORSTEINSDOTTIR Ingibjorg IndraCoach
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
BALDI Giulia1BRecurve Women Open
CEPPAGLIA Francesco6BRecurve Men Open
DEMETRICO Salvatore11AMen W1 Open (Rec/Comp)
MIJNO Elisabetta2BRecurve Women Open
PELLIZZARI Asia17BWomen W1 Open (Rec/Comp)
SIMONELLI Alberto28ACompound Men Open
TOMASELLI Francesco29ACompound Men Open
TRAVISANI Stefano5BRecurve Men Open
VIRGILIO Maria Andrea27BCompound Women Open
BARACCANI CarlaOther Function
CARPIGNANO MarcoOther Function
FUCHSOVA FabioCoach
FUCHSOVA GuglielmoTeam Manager
GALLARATE LucaOther Function
PELLIZZARI GiovanniOther Function
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
JEONG Jin Young27ACompound Women Open
JO Jang Moon6BRecurve Women Open
KIM Ok Geum16BWomen W1 Open (Rec/Comp)
KIM Ran Sook5BRecurve Women Open
LEE Myeong-Gu4BRecurve Men Open
KIM SunghoOther Function
LEE Kwon JaeCoach
LIM HeejoungOther Function
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
BARANAUSKAS Rolandas29BCompound Men Open
VENGELIS Linas28BCompound Men Open
TIMINSKAS UgniusCoach
TIMINSKIENE IngaCoach
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
CHMIELEWSKI Marcin10BRecurve Men Open
CISZEK Lukasz11BRecurve Men Open
DUDKA Adam17BCompound Men Open
OLSZEWSKA Milena3ARecurve Women Open
OLEJNIK RyszardCoach
PACURA RyszardTeam Manager
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
ARTAKHINOVA Stepanida25ACompound Women Open
BARANTSEVA Svetlana1ARecurve Women Open
GATIN Nail16BCompound Men Open
KHAMINDAEV Badma14BCompound Men Open
KRUTOVA Elena18AWomen W1 Open (Rec/Comp)
LEONOV Aleksei11BMen W1 Open (Rec/Comp)
LYZHNIKOVA Marina26ACompound Women Open
OCHUR Ruslan12ARecurve Men Open
RAMAZANOV Ruslan15BCompound Men Open
RASHITOVA Liliia Rinatovna2ARecurve Women Open
SHIGAEV Bair13BCompound Men Open
TEN Denis10AMen W1 Open (Rec/Comp)
TSYDENDORZHIEV Bato10ARecurve Men Open
ZIAPAEV Anton11ARecurve Men Open
ABRAMOV AndreyCoach
BALAMUTOV AleksandrCoach
IVANENKO MartaCoach
KAYBELEV MaratCoach
LEONOVA IuliiaDelegation Official
NOMOKONOVA ViktoriaCoach
PODDUBNAYA NataliyaCoach
SAPUNOV ViktorDelegation Official
TSYDENOV ZorigtoCoach
SGPSINGAPORE
Name
Target
Event
Session
ALIM Nur Syahidah28BCompound Women Open
PANG Qing LiangTeam Manager
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
BACKO Dejana23ACompound Women Open
UZELAC Veselin27ACompound Men Open
BRETT KatarinaOther Function
MILAN DzudovicCoach
SPEHAR IvicaOther Function
VRANJEVAC ZeljkoCoach
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
KINIK Peter19BCompound Men Open
MARECAK Marian21BCompound Men Open
PASHCHENKOVA Diana26BCompound Women Open
PAVLIK Marcel20BCompound Men Open
BRUTVAN MarekTeam Manager
KOBZA MartinCoach
KURACKA PeterCoach
MIZDOSOVA ZinayidaCoach
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
CLAESSON Pierre27BCompound Men Open
REPPE Zandra24ACompound Women Open
GINGBORN PetraCoach
SAVILUOTO Leena-KaarinaTeam Manager
THATHAILAND
Name
Target
Event
Session
CHAIPOON Boonyarit1BRecurve Men Open
INKAEW Sakon3BRecurve Men Open
KHUTHAWISAP Wasana3BRecurve Women Open
NETSIRI Hanreuchai2BRecurve Men Open
SINGPIROM Comsan26ACompound Men Open
KAENTHONGLANG JittiCoach
MOOKDA-ON PrayadCoach
NIRAMITRANON UdomlakTeam Manager
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
ATAMANENKO Serhiy23BCompound Men Open
DZOBA-BALYAN Roksolana4ARecurve Women Open
KOVAL Taras1ARecurve Open Non-Eligible
MALYKH Nataliya24BCompound Women Open
SHMAKOV Yevgen5ARecurve Men Open
SHYMCHAK Serhii6ARecurve Men Open
TSYMBALIUK Ruslan4ARecurve Men Open
USACH Andrii3ARecurve Men Open
ZOZULIAK Oleksandr2ARecurve Men Open
AVDYENTOV OlehCoach
HLUSHKO ArturTeam Manager
KHAVTURA ValentynCoach
LVOVSKYY DmytroCoach
USAUSA
Name
Target
Event
Session
BENNETT Eric9ARecurve Men Open
BURKETT Richard17ACompound Men Open
CHAVEZ Martha22ACompound Women Open
CORYELL Lisa19AWomen W1 Open (Rec/Comp)
MATHER Kevin12BRecurve Men Open
MCINTOSH Ryan18ACompound Men Open
PIKE Andrew14ACompound Men Open
SENA Jeff20ACompound Men Open
SHELBY Andre15ACompound Men Open
STUTZMAN Matt16ACompound Men Open
TABANSKY Jason9AMen W1 Open (Rec/Comp)
THOMPSON Ben13ACompound Men Open
VELEZ Jeremy19ACompound Men Open
WALLACE Teresa21ACompound Women Open
BRASSARD CourtneyCoach
GOVIER DanielTeam Manager
GREER JeffCoach
KIEBORZ MackenzieCoach
NICOLE DemetraCoach
ROGERS MjCoach
RYALS GeorgeCoach
SERRANO BrianMedical Person
THOMPSON KarenCoach