Napoli 2019 Summer Universiade Napoli 2019 Summer Universiade
International University Sport Federation (FISU)
Napoli (ITA), from 08-07-2019 to 13-07-2019
Napoli 2019 Summer Universiade
Entries by Country
 
ARGARGENTINA
Name
Target
Event
Session
REGNASCO Melissa5DCompound WomenQualification Round RM & CW
TISOCCO Tomas18ARecurve MenQualification Round RM & CW
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
GAZE James22ARecurve MenQualification Round RM & CW
JONES Niamh5ACompound WomenQualification Round RM & CW
LEONARD Remy4DCompound MenQualification Round RW & CM
MAXWORTHY Belinda19ARecurve WomenQualification Round RW & CM
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
QI Xiangshuo25ARecurve MenQualification Round RM & CW
RU Qingning24DRecurve WomenQualification Round RW & CM
WANG Dapeng24ARecurve MenQualification Round RM & CW
ZHANG Xinyan25DRecurve WomenQualification Round RW & CM
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
CERNI Lovro23BRecurve MenQualification Round RM & CW
HORVAT Ivan22BRecurve MenQualification Round RM & CW
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
PANAGI Constantinos30DRecurve MenQualification Round RM & CW
PANTELIDES Thomas31CRecurve MenQualification Round RM & CW
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
GRAPOVA Klara22CRecurve WomenQualification Round RW & CM
HLAHULEK Michal16BRecurve MenQualification Round RM & CW
NEUWIRTH Karel17BRecurve MenQualification Round RM & CW
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
CASTANOS BORNAECHEA Celia28CRecurve WomenQualification Round RW & CM
CASTRO BARCALA Daniel17DRecurve MenQualification Round RM & CW
CEREZO BERNET Javier3CCompound MenQualification Round RW & CM
MARTÍN LÁZARO Adriana Rosa30ARecurve WomenQualification Round RW & CM
SANCHEZ ANTOKU Ken16DRecurve MenQualification Round RM & CW
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
HOIM Emily6BCompound WomenQualification Round RM & CW
JAATMA Lisell7BCompound WomenQualification Round RM & CW
JAATMA Robin3BCompound MenQualification Round RW & CM
KIVILO Karl19ARecurve MenQualification Round RM & CW
LILIENTHAL Triinu30CRecurve WomenQualification Round RW & CM
POLLUMAE Alexandra26DRecurve WomenQualification Round RW & CM
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
DAMOUR Yann9BCompound MenQualification Round RW & CM
DELILLE Ferdinand26CRecurve MenQualification Round RM & CW
DUFOUR Camille10BCompound MenQualification Round RW & CM
GRANDJEAN Lola5BCompound WomenQualification Round RM & CW
TELLIER Clémence19DRecurve WomenQualification Round RW & CM
THIRION Lou25CRecurve MenQualification Round RM & CW
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BURNAGE Hannah Grace16CRecurve WomenQualification Round RW & CM
CARPENTER Isabelle Annie2DCompound WomenQualification Round RM & CW
MOON Sarah Elizabeth3DCompound WomenQualification Round RM & CW
PIKE William Sydney23ARecurve MenQualification Round RM & CW
TAYLOR Phillipa Elizabeth17CRecurve WomenQualification Round RW & CM
TAYLOR Stuart Jonathon10ACompound MenQualification Round RW & CM
THOMAS-PRAUSE Kai Leon9ACompound MenQualification Round RW & CM
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BREITBACH Christoph29BRecurve MenQualification Round RM & CW
HOLLAS Paul Leon4CCompound MenQualification Round RW & CM
MAIER Johannes28BRecurve MenQualification Round RM & CW
HKGHKG
Name
Target
Event
Session
TSUI Chun Kit8CCompound MenQualification Round RW & CM
WU Sze Yan18DRecurve WomenQualification Round RW & CM
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BANDA Arpad18BRecurve MenQualification Round RM & CW
OROSZ Viktor8BCompound MenQualification Round RW & CM
INAINDONESIA
Name
Target
Event
Session
AKBAR Yoke Rizaldi11CCompound MenQualification Round RW & CM
CHOIRUNISA Diananda28BRecurve WomenQualification Round RW & CM
FADHLY Ratih Zilizati11CCompound WomenQualification Round RM & CW
KHAERUNNISA Ratna Humaira29CRecurve WomenQualification Round RW & CM
PURNAMA Hendra28ARecurve MenQualification Round RM & CW
RAMADHANI Tiara Sakti10DCompound WomenQualification Round RM & CW
WARDHANA Prima Wisnu12CCompound MenQualification Round RW & CM
WIJAYA Muhammad Hanif29ARecurve MenQualification Round RM & CW
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
BARIA Premilaben Shankarbhai27BRecurve WomenQualification Round RW & CM
BHOGE Yashdeep Sanjay16CRecurve MenQualification Round RM & CW
BISLA Sangampreet Singh6BCompound MenQualification Round RW & CM
CHAUHAN Rajat5BCompound MenQualification Round RW & CM
PRABHJOT KAUR 6ACompound WomenQualification Round RM & CW
SHITOLE Sakshi Rajendra26BRecurve WomenQualification Round RW & CM
SINGH Srishti7ACompound WomenQualification Round RM & CW
UTTKARSH 17CRecurve MenQualification Round RM & CW
IRIIR IRAN
Name
Target
Event
Session
FARZAN Kiarash6ACompound MenQualification Round RW & CM
HADDAD Sogand3ACompound WomenQualification Round RM & CW
PALIZBAN Mohammadsaleh5ACompound MenQualification Round RW & CM
REZAEI Bahareh2ACompound WomenQualification Round RM & CW
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
FOLEY Daniel3ACompound MenQualification Round RW & CM
MERRY Niamh4BCompound WomenQualification Round RM & CW
MOONEY Roisin19BRecurve WomenQualification Round RW & CM
ISVVIRGIN ISLANDS, US
Name
Target
Event
Session
D'AMOUR Nicholas18DRecurve MenQualification Round RM & CW
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
BOGGIATTO Alex7DCompound MenQualification Round RW & CM
GIACCHERI Tanya Giada26ARecurve WomenQualification Round RW & CM
GRILLI Eleonora8DCompound WomenQualification Round RM & CW
MIOR Viviano8DCompound MenQualification Round RW & CM
RALLI Paolo16ARecurve MenQualification Round RM & CW
REBAGLIATI Chiara27ARecurve WomenQualification Round RW & CM
RET Sara9DCompound WomenQualification Round RM & CW
SANTI Matteo17ARecurve MenQualification Round RM & CW
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
HORIGUCHI Risa23DRecurve WomenQualification Round RW & CM
ISHII Yuta25BRecurve MenQualification Round RM & CW
KISHI Ryosuke4ACompound MenQualification Round RW & CM
NEDACHI Ayaka4DCompound WomenQualification Round RM & CW
TOMATSU Daisuke24BRecurve MenQualification Round RM & CW
YAMAUCHI Azusa22DRecurve WomenQualification Round RW & CM
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
KOSTIN Artem31BRecurve MenQualification Round RM & CW
KUSSAIYN Talshyn20DRecurve WomenQualification Round RW & CM
LYAN Viktoriya2CCompound WomenQualification Round RM & CW
MAKARCHUK Diana3CCompound WomenQualification Round RM & CW
MUSTAFIN Alikhan30BRecurve MenQualification Round RM & CW
POLYAKOVA Anna21DRecurve WomenQualification Round RW & CM
SOROKIN Vladimir9DCompound MenQualification Round RW & CM
YAGUDIYEV Ansar10DCompound MenQualification Round RW & CM
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHOI Misun25ARecurve WomenQualification Round RW & CM
KANG Chae Young24ARecurve WomenQualification Round RW & CM
KIM Jeongmin12ACompound MenQualification Round RW & CM
KIM Jongho11ACompound MenQualification Round RW & CM
KIM Yunhee3BCompound WomenQualification Round RM & CW
LEE Woo Seok21BRecurve MenQualification Round RM & CW
NAM Yubin20BRecurve MenQualification Round RM & CW
SO Chaewon2BCompound WomenQualification Round RM & CW
KSASAUDI ARABIA
Name
Target
Event
Session
AL DABBAGH Fatima19CRecurve WomenQualification Round RW & CM
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
ABD RAHIM Amirul Amin9CCompound MenQualification Round RW & CM
CHOIRIL ANUAR Muhammad Fahrur Rosi10CCompound MenQualification Round RW & CM
HALIM Nur Aina Yasmine8BCompound WomenQualification Round RM & CW
JONI Muhammad Ikram27CRecurve MenQualification Round RM & CW
MOHD KAMRO Muhammad Shaiffuddin28CRecurve MenQualification Round RM & CW
NORAZAM Iman Aisyah9BCompound WomenQualification Round RM & CW
SAFFUAN Shaerra Ezzaty27CRecurve WomenQualification Round RW & CM
YUSOF Nur Aqilah26CRecurve WomenQualification Round RW & CM
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
GATCO Milena22ARecurve WomenQualification Round RW & CM
LACUTCO Oleg27ARecurve MenQualification Round RM & CW
OLARU Dan26ARecurve MenQualification Round RM & CW
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ BANDALA Alberto Derek21DRecurve MenQualification Round RM & CW
ANCHONDO MENDOZA Miguel Alonso20DRecurve MenQualification Round RM & CW
BECERRA ARIZAGA Andrea Maya6DCompound WomenQualification Round RM & CW
BECERRA RIVAS Miguel5DCompound MenQualification Round RW & CM
GARZA GARCIA Sandra Vanessa30BRecurve WomenQualification Round RW & CM
GONZALEZ DE ALBA Rodolfo6DCompound MenQualification Round RW & CM
MERINO ESCUDERO Brenda7DCompound WomenQualification Round RM & CW
VALENCIA TRUJILLO Alejandra29ARecurve WomenQualification Round RW & CM
MGLMONGOLIA
Name
Target
Event
Session
DORJSUREN Dashnamjil19DRecurve MenQualification Round RM & CW
ENKHBAYAR Enkhzul24BRecurve WomenQualification Round RW & CM
MUNKHBAT Zolzaya25BRecurve WomenQualification Round RW & CM
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
GROENEVELD Evelien5CCompound WomenQualification Round RM & CW
HOUBIERS Ilse18CRecurve WomenQualification Round RW & CM
JEURISSEN Damiaan19BRecurve MenQualification Round RM & CW
NZLNEW ZEALAND
Name
Target
Event
Session
HUDSON Samuel7ACompound MenQualification Round RW & CM
MARTIN Chayse18CRecurve MenQualification Round RM & CW
PHIPHILIPPINES
Name
Target
Event
Session
BALAOING Loren Chloe21CRecurve WomenQualification Round RW & CM
DANGLA Shanaya Rose20CRecurve WomenQualification Round RW & CM
MENDOZA Jayson24DRecurve MenQualification Round RM & CW
RAQUIPO Allen Drei25DRecurve MenQualification Round RM & CW
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BASIURAS Michał21ARecurve MenQualification Round RM & CW
OGRODOWCZYK Mateusz20ARecurve MenQualification Round RM & CW
PRZYBYLSKI Lukasz8ACompound MenQualification Round RW & CM
SMIALKOWSKA Magdalena22BRecurve WomenQualification Round RW & CM
ZYZANSKA Sylwia23BRecurve WomenQualification Round RW & CM
RSASOUTH AFRICA
Name
Target
Event
Session
DE KLERK Christian Beyers4BCompound MenQualification Round RW & CM
WENTZEL Danelle4CCompound WomenQualification Round RM & CW
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BULAEV Anton6CCompound MenQualification Round RW & CM
GOMBOEVA Svetlana16DRecurve WomenQualification Round RW & CM
KNYAZEVA Elizaveta11BCompound WomenQualification Round RM & CW
MYLNIKOVA Valeria17DRecurve WomenQualification Round RW & CM
PAVLOV Asim5CCompound MenQualification Round RW & CM
SAVENKOVA Alexandra10CCompound WomenQualification Round RM & CW
TSYDYPOV Erdem22DRecurve MenQualification Round RM & CW
TSYNGUEV Beligto23DRecurve MenQualification Round RM & CW
SGPSINGAPORE
Name
Target
Event
Session
CHAI Xin Yu Keller18BRecurve WomenQualification Round RW & CM
GOH Jun Hui1BCompound MenQualification Round RW & CM
LIM Hong Xiang Jonas30ARecurve MenQualification Round RM & CW
LOH Tze Chieh Contessa4ACompound WomenQualification Round RM & CW
NEO Jia Wei Aden2BCompound MenQualification Round RW & CM
TEO Sion Wei Xiang31ARecurve MenQualification Round RM & CW
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok29CRecurve MenQualification Round RM & CW
CAVIC Urska21ARecurve WomenQualification Round RW & CM
MODIC Stas7CCompound MenQualification Round RW & CM
RAVNIKAR Ziga30CRecurve MenQualification Round RM & CW
SLANA Teja20ARecurve WomenQualification Round RW & CM
SMRSAN MARINO
Name
Target
Event
Session
TILIO Giulia23ARecurve WomenQualification Round RW & CM
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
DEINEKO Iliana20BRecurve WomenQualification Round RW & CM
FABER Adrian27DRecurve MenQualification Round RM & CW
FABER Florian26DRecurve MenQualification Round RM & CW
FUSEK Olga21BRecurve WomenQualification Round RW & CM
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
HURBAN Vladimir19CRecurve MenQualification Round RM & CW
LONGOVA Alexandra23CRecurve WomenQualification Round RW & CM
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
CARLSSON Isak7BCompound MenQualification Round RW & CM
LOORENTS Cheryl18ARecurve WomenQualification Round RW & CM
OSTMAN Martin22CRecurve MenQualification Round RM & CW
TKMTURKMENISTAN
Name
Target
Event
Session
NURYYEV Nurmammet3DCompound MenQualification Round RW & CM
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
CHEN Chieh-Lun2ACompound MenQualification Round RW & CM
CHEN Hsiang-Hsuan1ACompound MenQualification Round RW & CM
CHEN Yi-Hsuan8CCompound WomenQualification Round RM & CW
LIN Ming-Ching9CCompound WomenQualification Round RM & CW
PENG Chia-Mao29BRecurve WomenQualification Round RW & CM
TANG Chih-Chun28DRecurve MenQualification Round RM & CW
WEI Chun-Heng29DRecurve MenQualification Round RM & CW
YEH Yu-Chen28ARecurve WomenQualification Round RW & CM
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
ARAZ Suleyman2CCompound MenQualification Round RW & CM
BOSTAN Yesim6CCompound WomenQualification Round RM & CW
ELMAAGACLI Gizem7CCompound WomenQualification Round RM & CW
YETIM Muhammed1CCompound MenQualification Round RW & CM
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
HRABIK Oleksandra11ACompound WomenQualification Round RM & CW
KHOCHYNA Iryna16BRecurve WomenQualification Round RW & CM
KISHCHAK Bohdan12BCompound MenQualification Round RW & CM
KOZHOKAR Ivan27BRecurve MenQualification Round RM & CW
KRASNITSKA Anastasia10BCompound WomenQualification Round RM & CW
OVCHYNNIKOV Artem26BRecurve MenQualification Round RM & CW
PIVEN Oleg11BCompound MenQualification Round RW & CM
RODIONOVA Polina17BRecurve WomenQualification Round RW & CM
USAUSA
Name
Target
Event
Session
CLAPS Eliana Vaughn25CRecurve WomenQualification Round RW & CM
COX Cassidy Louise9ACompound WomenQualification Round RM & CW
GROSS Denver Douglas2DCompound MenQualification Round RW & CM
HEIDT Adam Wyatt21CRecurve MenQualification Round RM & CW
ISENHOFF Josh Barry1DCompound MenQualification Round RW & CM
JUNG Amy Nicole24CRecurve WomenQualification Round RW & CM
KLIMITCHEK Dahlia Haline10ACompound WomenQualification Round RM & CW
ZUMBO Matthew Joseph20CRecurve MenQualification Round RM & CW
UZBUZBEKISTAN
Name
Target
Event
Session
ABDUBAKIROV Javlonbek24CRecurve MenQualification Round RM & CW
MAKHAMADJONOVA Gulnoza16ARecurve WomenQualification Round RW & CM
SARMAMBETOV Ynus23CRecurve MenQualification Round RM & CW
URINBOEVA Gulmirakhon17ARecurve WomenQualification Round RW & CM