Grand Western Indoor Championships 2019 Grand Western Indoor Championships 2019
Grand Western Archery Society (GWAS)
Weston-super-Mare, from 17-02-2019 to 17-02-2019
Participant List in Alphabetical Order
 
2 - A - B
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
2 EXCELL Mark15C605B OF LYTCHETTBarebow Men14:00
2 HUMPHRIES Mark19C570CLEVE ACompound Men14:00
2 MORTIMER David7C570CLEVE ARecurve Men14:00
2 SHAW Adam570CLEVE ACompound MenSes. 0
2 STEVENS Lorna4C603CHIPPENHAM ARecurve Women14:00
2 TIMMINS David17B272OXFORD ARecurve Men14:00
2 TWIGG Rob13D660EXMOUTH ALongbow Men14:00
2 TWIGG Sophie12B660EXMOUTH ALongbow Women14:00
ABBOTT Chris3D538COASTAL ARecurve Men14:00
ABBOTT Louise10B538COASTAL ARecurve Women14:00
ALLEN Tony12A603CHIPPENHAM ALongbow Men10:15
ANNALL James11B547BATH ABarebow Men14:00
BALL Gary9A541WELLS CITY ARecurve Men10:15
BARKER Zena10D1977LOCO BRecurve Women14:00
BAUGHAN Jemima4D616KINGSTON AAll Juniors10:15
BAUGHAN Steve6A616KINGSTON ALongbow Men10:15
BEECHER Andy1A577TOCKINGTON ALongbow Men14:00
BEIGHTON Tony1D540B OF MENDIPRecurve Men10:15
BEIGHTON Verna2A540B OF MENDIPRecurve Women10:15
BIGGS Steven10D2100BITTON ARecurve Men10:15
BLAKE David8B540B OF MENDIPRecurve Men10:15
BLAKE Karen2100BITTON ABarebow WomenSes. 0
BOWER David1B548YEO BRecurve Men10:15
BRADLEY Matthew5D2370AVALON AAll Juniors10:15
BROOKES Peter5B1554WELLINGTON BRecurve Men14:00
BROWN Cheryl2C77ST. KINGSMARK BRecurve Women10:15
BROWN Keith11D77ST. KINGSMARK BBarebow Men10:15
BROWN Neil1A1708GORDANO VALLEY ARecurve Men10:15
BURFITT Pauline16D603CHIPPENHAM ACompound Women10:15
BUTLER John11A603CHIPPENHAM ABarebow Men14:00
C - D - E - F
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
CHAMPION Wayne16C77ST. KINGSMARK BCompound Men10:15
CHANT Ken11B538COASTAL ABarebow Men10:15
CHAPPELL Grace16C1246DEER PARK AAll Juniors14:00
CHAUDHRY Saira6B662EXETER C OF ARecurve Women14:00
CHUBB Nick1C538COASTAL ARecurve Men14:00
CLARK Terry15B2100BITTON ARecurve Men14:00
CLARKE Caitlin9A570CLEVE ARecurve Women14:00
CLEAK Julian18A77ST. KINGSMARK BCompound Men10:15
CLIFFORD Andy17D1246DEER PARK ACompound Men14:00
CLIFFORD Holly16B1246DEER PARK AAll Juniors14:00
COCKSEDGE Raymond3B603CHIPPENHAM ARecurve Men10:15
COWLISHAW Nick9C548YEO BRecurve Men10:15
CROOK Clair10A537SOUTH WANSDYKE A CRecurve Women14:00
CROOK Harriet9D537SOUTH WANSDYKE A CAll Juniors14:00
CROOK Lily12A537SOUTH WANSDYKE A CAll Juniors14:00
CRUMP Poppy10B2100BITTON AAll Juniors10:15
CRUMP Scott9D2100BITTON ARecurve Men10:15
CURRAN Grace13A577TOCKINGTON AAll Juniors14:00
DANCE Trevor8B660EXMOUTH ARecurve Men14:00
DARK Tim17D77ST. KINGSMARK BCompound Men10:15
DAVEY Luke5A1708GORDANO VALLEY AAll Juniors14:00
DREWETT Heidi538COASTAL ARecurve WomenSes. 0
EDWARDS Stuart13C54PEMBROKE C OF ALongbow Men14:00
ELKINS Sue4A541WELLS CITY ARecurve Women14:00
EXCELL Mark14B605B OF LYTCHETTBarebow Men10:15
FAYERS Lisa17C2100BITTON ACompound Women10:15
FAYERS Rob19C2100BITTON ACompound Men10:15
FERN Sarah8C603CHIPPENHAM ABarebow Women10:15
FLAY Ashley15A1708GORDANO VALLEY ACompound Men10:15
FLETCHER Chris5B540B OF MENDIPRecurve Men10:15
G - H
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
GARLAND Doug12D575B OF MINCHINHAMPTONLongbow Men14:00
GIBBONS Samuel7A2370AVALON AAll Juniors14:00
GIBBONS Samuel16A2370AVALON AAll Juniors10:15
GINGELL Barry12C1708GORDANO VALLEY ALongbow Men10:15
GRASSIE Karen14C662EXETER C OF ABarebow Women14:00
GRINNELL Jeff17C603CHIPPENHAM ACompound Men14:00
GRINNELL Jeff19D568CHELTENHAM ACompound Men10:15
GROOM Chris18B618SUPERMARINE BCompound Men14:00
GURNEY Leah16D2100BITTON AAll Juniors14:00
HAKE Sarah2C539BALLANDS BBarebow Women14:00
HALL Chris14C548YEO BRecurve Men10:15
HAWKER Francesca10C570CLEVE ABarebow Women10:15
HAZON David5C1708GORDANO VALLEY AAll Juniors10:15
HEMMINGS Rachel2A1554WELLINGTON BBarebow Women14:00
HIDDERLEY Jeremy7D1554WELLINGTON BRecurve Men10:15
HINGSTON Keith13B660EXMOUTH ALongbow Men10:15
HINGSTON Myra13C660EXMOUTH ALongbow Women10:15
HODGKINSON Alec3B541WELLS CITY ARecurve Men14:00
HOLE Chris8D544BURNHAM C OF ARecurve Men14:00
HOLE Chris16B544BURNHAM C OF ACompound Men10:15
HOLLINGSWORTH Ellie2397GILLINGHAM SCHOOL A CBarebow Junior Women Under 16Ses. 0
HONOUR Paul19B1766GREAT RISSINGTON ACompound Men14:00
HOYLE Andrew7D660EXMOUTH ARecurve Men14:00
HUMPHREY Ed1B1246DEER PARK ARecurve Men14:00
HUMPHRIES Mark19B570CLEVE ACompound Men10:15
HUNTER Julie570CLEVE ABarebow WomenSes. 0
J - K - L - M - N - O - P
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
JENKINS Paul10A999LLANDAFF CITY BRecurve Men10:15
KINGSTON Paul11C1990BRIDE VALLEY ABarebow Men14:00
KRAECHTER Louise18D541WELLS CITY ACompound Women10:15
LANE Bradley1C541WELLS CITY ARecurve Men10:15
LEAROYD John3A545B OF INARecurve Men14:00
LESSIMORE Anthony8C79LLANTARNAM ACRecurve Men14:00
LESSIMORE Molly1D79LLANTARNAM ACRecurve Women14:00
LEVERIDGE Val13D538COASTAL ALongbow Women10:15
LITSTER Colin14D1708GORDANO VALLEY ARecurve Men10:15
MACEY Karen2B1246DEER PARK ARecurve Women10:15
MACEY Kevin6C1246DEER PARK ALongbow Men10:15
MACEY Kieran9B1246DEER PARK ARecurve Men10:15
MCCOMISH Isabella8D616KINGSTON AAll Juniors10:15
MEMORY Libby9C537SOUTH WANSDYKE A CBarebow Women14:00
MILLS Daniel14A1708GORDANO VALLEY AAll Juniors10:15
MOORE Chloe2D1708GORDANO VALLEY ARecurve Women10:15
MORRIS Aaron8A540B OF MENDIPRecurve Men10:15
MORTIMER David7B570CLEVE ARecurve Men10:15
NEUSINGER John3C1554WELLINGTON BRecurve Men14:00
NEUSINGER John12B1554WELLINGTON BLongbow Men10:15
NILSEN Tony8A69PENTREF BRecurve Men14:00
OLDING Steve6D2129TENZONE BRecurve Men10:15
ORME Asha4B618SUPERMARINE BRecurve Women14:00
ORME Mark5D618SUPERMARINE BRecurve Men14:00
ORME Michelle6D618SUPERMARINE BRecurve Women14:00
PARKINSON Sam3A568CHELTENHAM ARecurve Men10:15
PARKINSON William3D603CHIPPENHAM AAll Juniors10:15
PARRY Martin7B618SUPERMARINE BRecurve Men14:00
PENGELLY George15B541WELLS CITY ACompound Men10:15
PERRY Robin18D577TOCKINGTON ACompound Men14:00
PETERS Graham13B1246DEER PARK ALongbow Men14:00
PETERS Molly10C1246DEER PARK ARecurve Women14:00
PORTER Hannah2D538COASTAL ARecurve Women14:00
PRATT Tim7A660EXMOUTH ARecurve Men10:15
PRIOR John7C618SUPERMARINE BRecurve Men10:15
R - S - T - U - V - W
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
REES Andrew14D539BALLANDS BBarebow Men14:00
REES Jane14B539BALLANDS BBarebow Women14:00
REES Phillip11D662EXETER C OF ABarebow Men14:00
RIDLER Richard12D77ST. KINGSMARK BLongbow Men10:15
ROSE Phoebe6A1946MERE AAll Juniors14:00
ROSS Janet9B541WELLS CITY ARecurve Women14:00
RUDDOCK Peter17B544BURNHAM C OF ACompound Men10:15
SCHURER John13A77ST. KINGSMARK BLongbow Men10:15
SHAW Adam18B570CLEVE ACompound Men10:15
SHIELD Ella4A570CLEVE AAll Juniors10:15
SKEEMER Neil3C548YEO BRecurve Men10:15
SMITH Colin11A2100BITTON ABarebow Men10:15
SMITH Graham17A577TOCKINGTON ACompound Men14:00
SMITH Jon17A1336PURBECK ACompound Men10:15
SMITH Nick5A1336PURBECK ARecurve Men10:15
STEVENS Lorna4B603CHIPPENHAM ARecurve Women10:15
STRACHAN-STEPHENS Adam11C539BALLANDS BBarebow Men10:15
TEML Debbie18C577TOCKINGTON ACompound Women10:15
TEML Rikki19A577TOCKINGTON ACompound Men10:15
TIMMINS David15C272OXFORD ARecurve Men10:15
TRIPP Joseph19A1077PLYMOUTH UNI A CRecurve Men14:00
TWIGG Rob6B660EXMOUTH ALongbow Men10:15
TWIGG Sophie4C660EXMOUTH ALongbow Women10:15
UZZELL Joshua18C1246DEER PARK ACompound Men14:00
VINES Rachel6C618SUPERMARINE BRecurve Women14:00
WALKER-MATTHEWS Charlotte15D1336PURBECK ABarebow Women14:00
WALKER-MATTHEWS James15A1336PURBECK AAll Juniors14:00
WARK Paul18A603CHIPPENHAM ACompound Men14:00
WEBB Keith15D568CHELTENHAM ACompound Men10:15
WELLS Hannah4D645LACETOWN AAll Juniors14:00
WILLIAMS Connor5C1380UNI OF EXETER ACRecurve Men14:00
WILLIAMS Jeff14A69PENTREF BBarebow Men14:00
WILLIAMS Karen2B660EXMOUTH ARecurve Women14:00
WILLIAMS Scott12C660EXMOUTH ALongbow Men14:00