Grand Western Indoor Championships 2019 Grand Western Indoor Championships 2019
Grand Western Archery Society (GWAS)
Weston-super-Mare, from 17-02-2019 to 17-02-2019
Participant List group by Country
 
54PEMBROKE C OF A
Athlete
Target
Event
Ses.
EDWARDS Stuart13CLongbow Men14:00
69PENTREF B
Athlete
Target
Event
Ses.
NILSEN Tony8ARecurve Men14:00
WILLIAMS Jeff14ABarebow Men14:00
77ST. KINGSMARK B
Athlete
Target
Event
Ses.
BROWN Cheryl2CRecurve Women10:15
BROWN Keith11DBarebow Men10:15
CHAMPION Wayne16CCompound Men10:15
CLEAK Julian18ACompound Men10:15
DARK Tim17DCompound Men10:15
RIDLER Richard12DLongbow Men10:15
SCHURER John13ALongbow Men10:15
79LLANTARNAM AC
Athlete
Target
Event
Ses.
LESSIMORE Anthony8CRecurve Men14:00
LESSIMORE Molly1DRecurve Women14:00
272OXFORD A
Athlete
Target
Event
Ses.
2 TIMMINS David17BRecurve Men14:00
TIMMINS David15CRecurve Men10:15
537SOUTH WANSDYKE A C
Athlete
Target
Event
Ses.
CROOK Clair10ARecurve Women14:00
CROOK Harriet9DRecurve Junior Women Under 1414:00
CROOK Lily12ALongbow Junior Women Under 1614:00
MEMORY Libby9CBarebow Women14:00
538COASTAL A
Athlete
Target
Event
Ses.
ABBOTT Chris3DRecurve Men14:00
ABBOTT Louise10BRecurve Women14:00
CHANT Ken11BBarebow Men10:15
CHUBB Nick1CRecurve Men14:00
DREWETT HeidiRecurve WomenSes. 0
LEVERIDGE Val13DLongbow Women10:15
PORTER Hannah2DRecurve Women14:00
539BALLANDS B
Athlete
Target
Event
Ses.
HAKE Sarah2CBarebow Women14:00
REES Andrew14DBarebow Men14:00
REES Jane14BBarebow Women14:00
STRACHAN-STEPHENS Adam11CBarebow Men10:15
540B OF MENDIP
Athlete
Target
Event
Ses.
BEIGHTON Tony1DRecurve Men10:15
BEIGHTON Verna2ARecurve Women10:15
BLAKE David8BRecurve Men10:15
FLETCHER Chris5BRecurve Men10:15
MORRIS Aaron8ARecurve Men10:15
541WELLS CITY A
Athlete
Target
Event
Ses.
BALL Gary9ARecurve Men10:15
ELKINS Sue4ARecurve Women14:00
HODGKINSON Alec3BRecurve Men14:00
KRAECHTER Louise18DCompound Women10:15
LANE Bradley1CRecurve Men10:15
PENGELLY George15BCompound Men10:15
ROSS Janet9BRecurve Women14:00
544BURNHAM C OF A
Athlete
Target
Event
Ses.
HOLE Chris8DRecurve Men14:00
HOLE Chris16BCompound Men10:15
RUDDOCK Peter17BCompound Men10:15
545B OF INA
Athlete
Target
Event
Ses.
LEAROYD John3ARecurve Men14:00
547BATH A
Athlete
Target
Event
Ses.
ANNALL James11BBarebow Men14:00
548YEO B
Athlete
Target
Event
Ses.
BOWER David1BRecurve Men10:15
COWLISHAW Nick9CRecurve Men10:15
HALL Chris14CRecurve Men10:15
SKEEMER Neil3CRecurve Men10:15
568CHELTENHAM A
Athlete
Target
Event
Ses.
GRINNELL Jeff19DCompound Men10:15
PARKINSON Sam3ARecurve Men10:15
WEBB Keith15DCompound Men10:15
570CLEVE A
Athlete
Target
Event
Ses.
2 HUMPHRIES Mark19CCompound Men14:00
2 MORTIMER David7CRecurve Men14:00
2 SHAW AdamCompound MenSes. 0
CLARKE Caitlin9ARecurve Women14:00
HAWKER Francesca10CBarebow Women10:15
HUMPHRIES Mark19BCompound Men10:15
HUNTER JulieBarebow WomenSes. 0
MORTIMER David7BRecurve Men10:15
SHAW Adam18BCompound Men10:15
SHIELD Ella4ARecurve Junior Women Under 1610:15
575B OF MINCHINHAMPTON
Athlete
Target
Event
Ses.
GARLAND Doug12DLongbow Men14:00
577TOCKINGTON A
Athlete
Target
Event
Ses.
BEECHER Andy1ALongbow Men14:00
CURRAN Grace13ALongbow Junior Women Under 1614:00
PERRY Robin18DCompound Men14:00
SMITH Graham17ACompound Men14:00
TEML Debbie18CCompound Women10:15
TEML Rikki19ACompound Men10:15
603CHIPPENHAM A
Athlete
Target
Event
Ses.
2 STEVENS Lorna4CRecurve Women14:00
ALLEN Tony12ALongbow Men10:15
BURFITT Pauline16DCompound Women10:15
BUTLER John11ABarebow Men14:00
COCKSEDGE Raymond3BRecurve Men10:15
FERN Sarah8CBarebow Women10:15
GRINNELL Jeff17CCompound Men14:00
PARKINSON William3DRecurve Junior Men Under 1410:15
STEVENS Lorna4BRecurve Women10:15
WARK Paul18ACompound Men14:00
605B OF LYTCHETT
Athlete
Target
Event
Ses.
2 EXCELL Mark15CBarebow Men14:00
EXCELL Mark14BBarebow Men10:15
616KINGSTON A
Athlete
Target
Event
Ses.
BAUGHAN Jemima4DRecurve Junior Women Under 1810:15
BAUGHAN Steve6ALongbow Men10:15
MCCOMISH Isabella8DRecurve Junior Women Under 1810:15
618SUPERMARINE B
Athlete
Target
Event
Ses.
GROOM Chris18BCompound Men14:00
ORME Asha4BRecurve Women14:00
ORME Mark5DRecurve Men14:00
ORME Michelle6DRecurve Women14:00
PARRY Martin7BRecurve Men14:00
PRIOR John7CRecurve Men10:15
VINES Rachel6CRecurve Women14:00
645LACETOWN A
Athlete
Target
Event
Ses.
WELLS Hannah4DRecurve Junior Women Under 1414:00
660EXMOUTH A
Athlete
Target
Event
Ses.
2 TWIGG Rob13DLongbow Men14:00
2 TWIGG Sophie12BLongbow Women14:00
DANCE Trevor8BRecurve Men14:00
HINGSTON Keith13BLongbow Men10:15
HINGSTON Myra13CLongbow Women10:15
HOYLE Andrew7DRecurve Men14:00
PRATT Tim7ARecurve Men10:15
TWIGG Rob6BLongbow Men10:15
TWIGG Sophie4CLongbow Women10:15
WILLIAMS Karen2BRecurve Women14:00
WILLIAMS Scott12CLongbow Men14:00
662EXETER C OF A
Athlete
Target
Event
Ses.
CHAUDHRY Saira6BRecurve Women14:00
GRASSIE Karen14CBarebow Women14:00
REES Phillip11DBarebow Men14:00
999LLANDAFF CITY B
Athlete
Target
Event
Ses.
JENKINS Paul10ARecurve Men10:15
1077PLYMOUTH UNI A C
Athlete
Target
Event
Ses.
TRIPP Joseph19ARecurve Men14:00
1246DEER PARK A
Athlete
Target
Event
Ses.
CHAPPELL Grace16CCompound Junior Women Under 1814:00
CLIFFORD Andy17DCompound Men14:00
CLIFFORD Holly16BCompound Junior Women Under 1814:00
HUMPHREY Ed1BRecurve Men14:00
MACEY Karen2BRecurve Women10:15
MACEY Kevin6CLongbow Men10:15
MACEY Kieran9BRecurve Men10:15
PETERS Graham13BLongbow Men14:00
PETERS Molly10CRecurve Women14:00
UZZELL Joshua18CCompound Men14:00
1336PURBECK A
Athlete
Target
Event
Ses.
SMITH Jon17ACompound Men10:15
SMITH Nick5ARecurve Men10:15
WALKER-MATTHEWS Charlotte15DBarebow Women14:00
WALKER-MATTHEWS James15ABarebow Junior Men Under 1614:00
1380UNI OF EXETER AC
Athlete
Target
Event
Ses.
WILLIAMS Connor5CRecurve Men14:00
1554WELLINGTON B
Athlete
Target
Event
Ses.
BROOKES Peter5BRecurve Men14:00
HEMMINGS Rachel2ABarebow Women14:00
HIDDERLEY Jeremy7DRecurve Men10:15
NEUSINGER John3CRecurve Men14:00
NEUSINGER John12BLongbow Men10:15
1708GORDANO VALLEY A
Athlete
Target
Event
Ses.
BROWN Neil1ARecurve Men10:15
DAVEY Luke5ARecurve Junior Men Under 1614:00
FLAY Ashley15ACompound Men10:15
GINGELL Barry12CLongbow Men10:15
HAZON David5CRecurve Junior Men Under 1810:15
LITSTER Colin14DRecurve Men10:15
MILLS Daniel14ABarebow Junior Men Under 910:15
MOORE Chloe2DRecurve Women10:15
1766GREAT RISSINGTON A
Athlete
Target
Event
Ses.
HONOUR Paul19BCompound Men14:00
1946MERE A
Athlete
Target
Event
Ses.
ROSE Phoebe6ABarebow Junior Women Under 1814:00
1977LOCO B
Athlete
Target
Event
Ses.
BARKER Zena10DRecurve Women14:00
1990BRIDE VALLEY A
Athlete
Target
Event
Ses.
KINGSTON Paul11CBarebow Men14:00
2100BITTON A
Athlete
Target
Event
Ses.
BIGGS Steven10DRecurve Men10:15
BLAKE KarenBarebow WomenSes. 0
CLARK Terry15BRecurve Men14:00
CRUMP Poppy10BBarebow Junior Women Under 1410:15
CRUMP Scott9DRecurve Men10:15
FAYERS Lisa17CCompound Women10:15
FAYERS Rob19CCompound Men10:15
GURNEY Leah16DCompound Junior Women Under 1214:00
SMITH Colin11ABarebow Men10:15
2129TENZONE B
Athlete
Target
Event
Ses.
OLDING Steve6DRecurve Men10:15
2370AVALON A
Athlete
Target
Event
Ses.
BRADLEY Matthew5DRecurve Junior Men Under 1410:15
GIBBONS Samuel7ARecurve Junior Men Under 1814:00
GIBBONS Samuel16ACompound Junior Men Under 1810:15
2397GILLINGHAM SCHOOL A C
Athlete
Target
Event
Ses.
HOLLINGSWORTH EllieBarebow Junior Women Under 16Ses. 0