Grand Western Indoor Championships 2019 Grand Western Indoor Championships 2019
Grand Western Archery Society (GWAS)
Weston-super-Mare, from 17-02-2019 to 17-02-2019
Participant List ordered by Target
 
10:15
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
1ABROWN Neil1708GORDANO VALLEY ARecurve Men
1BBOWER David548YEO BRecurve Men
1CLANE Bradley541WELLS CITY ARecurve Men
1DBEIGHTON Tony540B OF MENDIPRecurve Men
2ABEIGHTON Verna540B OF MENDIPRecurve Women
2BMACEY Karen1246DEER PARK ARecurve Women
2CBROWN Cheryl77ST. KINGSMARK BRecurve Women
2DMOORE Chloe1708GORDANO VALLEY ARecurve Women
3APARKINSON Sam568CHELTENHAM ARecurve Men
3BCOCKSEDGE Raymond603CHIPPENHAM ARecurve Men
3CSKEEMER Neil548YEO BRecurve Men
3DPARKINSON William603CHIPPENHAM ARecurve Junior Men Under 14
4ASHIELD Ella570CLEVE ARecurve Junior Women Under 16
4BSTEVENS Lorna603CHIPPENHAM ARecurve Women
4CTWIGG Sophie660EXMOUTH ALongbow Women
4DBAUGHAN Jemima616KINGSTON ARecurve Junior Women Under 18
5ASMITH Nick1336PURBECK ARecurve Men
5BFLETCHER Chris540B OF MENDIPRecurve Men
5CHAZON David1708GORDANO VALLEY ARecurve Junior Men Under 18
5DBRADLEY Matthew2370AVALON ARecurve Junior Men Under 14
6ABAUGHAN Steve616KINGSTON ALongbow Men
6BTWIGG Rob660EXMOUTH ALongbow Men
6CMACEY Kevin1246DEER PARK ALongbow Men
6DOLDING Steve2129TENZONE BRecurve Men
7APRATT Tim660EXMOUTH ARecurve Men
7BMORTIMER David570CLEVE ARecurve Men
7CPRIOR John618SUPERMARINE BRecurve Men
7DHIDDERLEY Jeremy1554WELLINGTON BRecurve Men
8AMORRIS Aaron540B OF MENDIPRecurve Men
8BBLAKE David540B OF MENDIPRecurve Men
8CFERN Sarah603CHIPPENHAM ABarebow Women
8DMCCOMISH Isabella616KINGSTON ARecurve Junior Women Under 18
9ABALL Gary541WELLS CITY ARecurve Men
9BMACEY Kieran1246DEER PARK ARecurve Men
9CCOWLISHAW Nick548YEO BRecurve Men
9DCRUMP Scott2100BITTON ARecurve Men
10AJENKINS Paul999LLANDAFF CITY BRecurve Men
10BCRUMP Poppy2100BITTON ABarebow Junior Women Under 14
10CHAWKER Francesca570CLEVE ABarebow Women
10DBIGGS Steven2100BITTON ARecurve Men
11ASMITH Colin2100BITTON ABarebow Men
11BCHANT Ken538COASTAL ABarebow Men
11CSTRACHAN-STEPHENS Adam539BALLANDS BBarebow Men
11DBROWN Keith77ST. KINGSMARK BBarebow Men
12AALLEN Tony603CHIPPENHAM ALongbow Men
12BNEUSINGER John1554WELLINGTON BLongbow Men
12CGINGELL Barry1708GORDANO VALLEY ALongbow Men
12DRIDLER Richard77ST. KINGSMARK BLongbow Men
13ASCHURER John77ST. KINGSMARK BLongbow Men
13BHINGSTON Keith660EXMOUTH ALongbow Men
13CHINGSTON Myra660EXMOUTH ALongbow Women
13DLEVERIDGE Val538COASTAL ALongbow Women
14AMILLS Daniel1708GORDANO VALLEY ABarebow Junior Men Under 9
14BEXCELL Mark605B OF LYTCHETTBarebow Men
14CHALL Chris548YEO BRecurve Men
14DLITSTER Colin1708GORDANO VALLEY ARecurve Men
15AFLAY Ashley1708GORDANO VALLEY ACompound Men
15BPENGELLY George541WELLS CITY ACompound Men
15CTIMMINS David272OXFORD ARecurve Men
15DWEBB Keith568CHELTENHAM ACompound Men
16AGIBBONS Samuel2370AVALON ACompound Junior Men Under 18
16BHOLE Chris544BURNHAM C OF ACompound Men
16CCHAMPION Wayne77ST. KINGSMARK BCompound Men
16DBURFITT Pauline603CHIPPENHAM ACompound Women
17ASMITH Jon1336PURBECK ACompound Men
17BRUDDOCK Peter544BURNHAM C OF ACompound Men
17CFAYERS Lisa2100BITTON ACompound Women
17DDARK Tim77ST. KINGSMARK BCompound Men
18ACLEAK Julian77ST. KINGSMARK BCompound Men
18BSHAW Adam570CLEVE ACompound Men
18CTEML Debbie577TOCKINGTON ACompound Women
18DKRAECHTER Louise541WELLS CITY ACompound Women
19ATEML Rikki577TOCKINGTON ACompound Men
19BHUMPHRIES Mark570CLEVE ACompound Men
19CFAYERS Rob2100BITTON ACompound Men
19DGRINNELL Jeff568CHELTENHAM ACompound Men
14:00
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
1ABEECHER Andy577TOCKINGTON ALongbow Men
1BHUMPHREY Ed1246DEER PARK ARecurve Men
1CCHUBB Nick538COASTAL ARecurve Men
1DLESSIMORE Molly79LLANTARNAM ACRecurve Women
2AHEMMINGS Rachel1554WELLINGTON BBarebow Women
2BWILLIAMS Karen660EXMOUTH ARecurve Women
2CHAKE Sarah539BALLANDS BBarebow Women
2DPORTER Hannah538COASTAL ARecurve Women
3ALEAROYD John545B OF INARecurve Men
3BHODGKINSON Alec541WELLS CITY ARecurve Men
3CNEUSINGER John1554WELLINGTON BRecurve Men
3DABBOTT Chris538COASTAL ARecurve Men
4AELKINS Sue541WELLS CITY ARecurve Women
4BORME Asha618SUPERMARINE BRecurve Women
4C2 STEVENS Lorna603CHIPPENHAM ARecurve Women
4DWELLS Hannah645LACETOWN ARecurve Junior Women Under 14
5ADAVEY Luke1708GORDANO VALLEY ARecurve Junior Men Under 16
5BBROOKES Peter1554WELLINGTON BRecurve Men
5CWILLIAMS Connor1380UNI OF EXETER ACRecurve Men
5DORME Mark618SUPERMARINE BRecurve Men
6AROSE Phoebe1946MERE ABarebow Junior Women Under 18
6BCHAUDHRY Saira662EXETER C OF ARecurve Women
6CVINES Rachel618SUPERMARINE BRecurve Women
6DORME Michelle618SUPERMARINE BRecurve Women
7AGIBBONS Samuel2370AVALON ARecurve Junior Men Under 18
7BPARRY Martin618SUPERMARINE BRecurve Men
7C2 MORTIMER David570CLEVE ARecurve Men
7DHOYLE Andrew660EXMOUTH ARecurve Men
8ANILSEN Tony69PENTREF BRecurve Men
8BDANCE Trevor660EXMOUTH ARecurve Men
8CLESSIMORE Anthony79LLANTARNAM ACRecurve Men
8DHOLE Chris544BURNHAM C OF ARecurve Men
9ACLARKE Caitlin570CLEVE ARecurve Women
9BROSS Janet541WELLS CITY ARecurve Women
9CMEMORY Libby537SOUTH WANSDYKE A CBarebow Women
9DCROOK Harriet537SOUTH WANSDYKE A CRecurve Junior Women Under 14
10ACROOK Clair537SOUTH WANSDYKE A CRecurve Women
10BABBOTT Louise538COASTAL ARecurve Women
10CPETERS Molly1246DEER PARK ARecurve Women
10DBARKER Zena1977LOCO BRecurve Women
11ABUTLER John603CHIPPENHAM ABarebow Men
11BANNALL James547BATH ABarebow Men
11CKINGSTON Paul1990BRIDE VALLEY ABarebow Men
11DREES Phillip662EXETER C OF ABarebow Men
12ACROOK Lily537SOUTH WANSDYKE A CLongbow Junior Women Under 16
12B2 TWIGG Sophie660EXMOUTH ALongbow Women
12CWILLIAMS Scott660EXMOUTH ALongbow Men
12DGARLAND Doug575B OF MINCHINHAMPTONLongbow Men
13ACURRAN Grace577TOCKINGTON ALongbow Junior Women Under 16
13BPETERS Graham1246DEER PARK ALongbow Men
13CEDWARDS Stuart54PEMBROKE C OF ALongbow Men
13D2 TWIGG Rob660EXMOUTH ALongbow Men
14AWILLIAMS Jeff69PENTREF BBarebow Men
14BREES Jane539BALLANDS BBarebow Women
14CGRASSIE Karen662EXETER C OF ABarebow Women
14DREES Andrew539BALLANDS BBarebow Men
15AWALKER-MATTHEWS James1336PURBECK ABarebow Junior Men Under 16
15BCLARK Terry2100BITTON ARecurve Men
15C2 EXCELL Mark605B OF LYTCHETTBarebow Men
15DWALKER-MATTHEWS Charlotte1336PURBECK ABarebow Women
16BCLIFFORD Holly1246DEER PARK ACompound Junior Women Under 18
16CCHAPPELL Grace1246DEER PARK ACompound Junior Women Under 18
16DGURNEY Leah2100BITTON ACompound Junior Women Under 12
17ASMITH Graham577TOCKINGTON ACompound Men
17B2 TIMMINS David272OXFORD ARecurve Men
17CGRINNELL Jeff603CHIPPENHAM ACompound Men
17DCLIFFORD Andy1246DEER PARK ACompound Men
18AWARK Paul603CHIPPENHAM ACompound Men
18BGROOM Chris618SUPERMARINE BCompound Men
18CUZZELL Joshua1246DEER PARK ACompound Men
18DPERRY Robin577TOCKINGTON ACompound Men
19ATRIPP Joseph1077PLYMOUTH UNI A CRecurve Men
19BHONOUR Paul1766GREAT RISSINGTON ACompound Men
19C2 HUMPHRIES Mark570CLEVE ACompound Men