BlŚ Jungfrupilen 2019 Blå Jungfrupilen 2019
Skogens IF (7880)
Oscarsgymnasiet, Oskarshamn, from 02-02-2019 to 2-02-2019
BlŚ Jungfrupilen 2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1BIELIS Maja7878Huskvarna BK268/ 1263/ 15312318
2LUNDGREN Lovisa7880Skogens IF Korsvägen264/ 2259/ 25231131
Recurve - Junior 16 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1NORTH Agnes41659Kalmar BS218/ 1202/ 1420410
Recurve - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1DELT√ČN Johan7953√Ötvidabergs BSK263/ 1263/ 15261822
2ARVEHELL Berryl7944BK Friskyttarna231/ 2232/ 2463913
Recurve - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1NYBERG Sandra7885Vetlanda BSK266/ 1275/ 15412123
2L√ĖFROTH Marie7943Finsp√•ngs BSK199/ 3232/ 2431213
3WESTERLUND Liselott41659Kalmar BS203/ 2212/ 3415210
Barebow - Knatte 10 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1AXELSSON Linnea20249Karlskrona BSK141/ 1161/ 130224
Barebow - Cadet 13 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1FRANSSON Jakob7880Skogens IF Korsvägen213/ 1216/ 1429313
Barebow - Cadet 13 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1STR√ĖMB√ĄCK Sara7887V√§sterviks BSK231/ 1208/ 143967
Barebow - Junior 16 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1AXELSSON Viggo7883Tranås BSK248/ 1220/ 1468817
2STENBERG Liam7880Skogens IF Korsvägen172/ 2176/ 234849
Barebow - Junior 16 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK255/ 1261/ 15161720
2WESTERLUND Linnea41659Kalmar BS132/ 2153/ 228502
Barebow - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LARSSON Magnus7880Skogens IF Korsvägen250/ 3265/ 15151320
2AXELSSON Frank7883Tranås BSK250/ 2253/ 25031315
3MODIG Ernst Anders Torbj√∂rn4744IK √Ėsterviking252/ 1246/ 34981120
4DANIELSSON Andreas4744IK √Ėsterviking245/ 4228/ 54731216
5FAHLSTEDT Robert7953√Ötvidabergs BSK227/ 6235/ 4462713
6BIELIS Robert7878Huskvarna BK232/ 5211/ 6443314
Barebow - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1JOHANSSON Lotta41659Kalmar BS231/ 1234/ 1465417
2JOHANSSON Carina7887Västerviks BSK210/ 2228/ 2438512
3ARVEHELL Harriet7944BK Friskyttarna196/ 3191/ 338747
Barebow - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KRONVALL Lars7880Skogens IF Korsvägen251/ 1238/ 1489916
2REHN Leif7883Tranås BSK231/ 2234/ 2465614
3REHN Sune7883Tranås BSK228/ 3224/ 3452713
4ERICSSON Anders7883Tranås BSK213/ 4220/ 4433510
Compound - Cadet 13 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1RINGSTR√ĖM Jaqueline7880Skogens IF Korsv√§gen269/ 1277/ 15461047
Compound - Junior 16 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1JOHANSSON Viggo41659Kalmar BS274/ 1271/ 15451735
Compound - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen288/ 4292/ 15804020
2LINDEBERG Tony7878Huskvarna BK290/ 2289/ 35793921
3BENSCHJ√ĖLD Jacob7878Huskvarna BK287/ 5290/ 25773723
4KULLBERG Andreas7880Skogens IF Korsvägen292/ 1281/ 65733327
5JOHANSSON Håkan7880Skogens IF Korsvägen290/ 2280/ 95703030
6ANDERSSON Lennart7885Vetlanda BSK283/ 6283/ 45662634
7STR√ĖMB√ĄCK Roger7887V√§sterviks BSK283/ 6280/ 75632533
8HILLGREN Anders7951Rejmyre BSK280/ 9281/ 55612533
9EINARSSON Tobias7880Skogens IF Korsvägen282/ 8276/105581940
10LJUNGGREN Thomas46024Färjestadens Bågskytteklubb273/11280/ 85531642
11JOHANSSON Lars7887Västerviks BSK274/10275/115491344
12CARLSTR√ĖM Marcus7885Vetlanda BSK251/12259/12510431
Compound - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1K√ĄCK Caroline40680J√§rnv√§gens BF289/ 1284/ 15733327
2ANDERSSON Annelie7885Vetlanda BSK277/ 3283/ 25602138
3JAMIL Pethra7880Skogens IF Korsvägen279/ 2273/ 35521836
4SAND Petra7885Vetlanda BSK222/ 4213/ 4435223
Compound - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ERIKSSON Kjell39828Linköpings SKF287/ 1286/ 15733327
2NORDSTR√ĖM Kjell38389S√§vsj√∂ BK279/ 2279/ 25582234
3CLAESSON Pierre38389Sävsjö BK275/ 3279/ 35541544
4HADROUS Khalid7887Västerviks BSK269/ 5271/ 45401334
5JANSSON Åke46024Färjestadens Bågskytteklubb270/ 4268/ 55381040
Longbow - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1HARRYSSON Lars-Erik7951Rejmyre BSK251/ 1235/ 1486917
2LOV√ČN Leif7951Rejmyre BSK240/ 2234/ 24741113
Longbow - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KRONVALL Pia7880Skogens IF Korsvägen250/ 1256/ 1506723
2BERGHUVUD √Ösa-lena20249Karlskrona BSK194/ 2182/ 237653
Longbow - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BERGHUVUD Ansel20249Karlskrona BSK234/ 1217/ 145179