Icelandic Youth and Masters Championships Indoor 2019 Icelandic Youth and Masters Championships Indoor 2019
Icelandic Archery Committee (IAC)
Bogfimisetrid Archery Range Reykjavik Iceland, from 16-02-2019 to 17-02-2019
Icelandic Youth and Masters Championships Indoor 2019
Entries by Name
 
A - Á - B
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ALFREÐSSON Arngrímur Friðrik7AISLICELANDRecurve Nordic Men/ Sveigbogi U15 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
ANDRÉSDÓTTIR Tinna3BISLICELANDRecurve Junior Women/ Sveigbogi U21 KvennaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
ARNÞÓRSDÓTTIR Rakel3AISLICELANDRecurve Junior Women/ Sveigbogi U21 KvennaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
ÁRNASON Baldvin Ingi7BISLICELANDRecurve Nordic Men/ Sveigbogi U15 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
BARKARSON Nói7BISLICELANDCompound Cadet Men/ Trissubogi U18 KarlaTrissubogi Allir flokkar
BARKARSON Nói9AISLICELANDRecurve Cadet Men/ Sveigbogi U18 KarlaSveigbogi E50 og U18
BLACK Thomas8BISLICELANDRecurve Nordic Men/ Sveigbogi U15 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
BRANDSSON Ólafur Ingi5AISLICELANDRecurve Master Men/ Sveigbogi E50 Karla)Sveigbogi E50 og U18
BRANDSSON Ólafur Ingi6AISLICELANDBarebow Master Men/ Berbogi E50 KarlaBerbogi Allir flokkar
E - G - H
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ELFARSSON Georg5AISLICELANDRecurve Junior Men/ Sveigbogi U21 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
EYÞÓRSDÓTTIR Guðný Gréta6AISLICELANDRecurve Master Women/ Sveigbogi E50 KvennaSveigbogi E50 og U18
GUNNARSSON Andri9AISLICELANDBarebow Nordic Men/ Berbogi U15 KarlaBerbogi Allir flokkar
GUNNARSSON Einar Krisinn9AISLICELANDRecurve Nordic Men/ Sveigbogi U15 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
GUNNARSSON Rúnar Þór6AISLICELANDCompound Master Men/ Trissubogi E50 KarlaTrissubogi Allir flokkar
GUÐJÓNSSON Kristinn Arnar3AISLICELANDRecurve Master Men/ Sveigbogi E50 Karla)Sveigbogi E50 og U18
GUÐMUNDSSON Baldur Ingimar9BISLICELANDRecurve Cadet Men/ Sveigbogi U18 KarlaSveigbogi E50 og U18
GUÐMUNDSSON Guðmundur6BISLICELANDBarebow Master Men/ Berbogi E50 KarlaBerbogi Allir flokkar
HILMARSDÓTTIR Marín Aníta8BISLICELANDRecurve Cadet Women/ Sveigbogi U18 KvennaSveigbogi E50 og U18
HRAFNSDÓTTIR Katrín Birna9BISLICELANDCompound Nordic Women/ Trissubogi U15 KvennaTrissubogi Allir flokkar
I - K - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
INGASON Unnsteinn5BISLICELANDRecurve Master Men/ Sveigbogi E50 Karla)Sveigbogi E50 og U18
INGASON Viktor Orri6AISLICELANDRecurve Nordic Men/ Sveigbogi U15 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
INGVARSSON Oliver Ormar4AISLICELANDRecurve Junior Men/ Sveigbogi U21 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
KRISTINSSON Guðjón Hafsteinn2AISLICELANDRecurve Beginner Men/ Sveigbogi Byrjendur KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
KRISTJÁNSDÓTTIR Agata4BISLICELANDCompound Cadet Women/ Trissubogi U18 KvennaTrissubogi Allir flokkar
KRISTJÁNSDÓTTIR Lilja Dís8AISLICELANDRecurve Cadet Women/ Sveigbogi U18 KvennaSveigbogi E50 og U18
KRISTJÁNSSON Kristján Kári8AISLICELANDBarebow Nordic Men/ Berbogi U15 KarlaBerbogi Allir flokkar
M BIRGISSON Pétur Már9BISLICELANDRecurve Nordic Men/ Sveigbogi U15 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
MAGNÚSDÓTTIR Birna4BISLICELANDBarebow Master Women/ Berbogi E50 KvennaBerbogi Allir flokkar
MALUSHKINA Ekaterina5BISLICELANDCompound Beginner Women/ Trissubogi Byrjendur KvennaTrissubogi Allir flokkar
MAMALIAS Eowyn Marie4AISLICELANDCompound Cadet Women/ Trissubogi U18 KvennaTrissubogi Allir flokkar
MAMALIAS Eowyn Marie7BISLICELANDRecurve Cadet Women/ Sveigbogi U18 KvennaSveigbogi E50 og U18
O - Ó - Ö - R - S
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ODINIUS Simon9BISLICELANDBarebow Nordic Men/ Berbogi U15 KarlaBerbogi Allir flokkar
OLASON LOTSBERG Aron Örn2BISLICELANDRecurve Junior Men/ Sveigbogi U21 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
ÓLAFSSON Albert4BISLICELANDRecurve Master Men/ Sveigbogi E50 Karla)Sveigbogi E50 og U18
ÓLAFSSON Albert6BISLICELANDCompound Master Men/ Trissubogi E50 KarlaTrissubogi Allir flokkar
ÖRVARSSON Óðinn8BISLICELANDCompound Nordic Men/ Trissubogi U15 KarlaTrissubogi Allir flokkar
REYNISDÓTTIR Guðbjörg5AISLICELANDBarebow Junior Women/ Berbogi U21 KvennaBerbogi Allir flokkar
ROBL Oliver3BISLICELANDRecurve Master Men/ Sveigbogi E50 Karla)Sveigbogi E50 og U18
SIGMUNDSSON Björn4BISLICELANDRecurve Junior Men/ Sveigbogi U21 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
SIGURPÁLSDÓTTIR Sara Rós5BISLICELANDBarebow Cadet Women/ Berbogi U18 KvennaBerbogi Allir flokkar
SIGURÐARDÓTTIR Sigríður7AISLICELANDRecurve Master Women/ Sveigbogi E50 KvennaSveigbogi E50 og U18
SIGURÐSSON Kristján G4AISLICELANDRecurve Master Men/ Sveigbogi E50 Karla)Sveigbogi E50 og U18
SIGURÐSSON Sveinn Máni8AISLICELANDCompound Nordic Men/ Trissubogi U15 KarlaTrissubogi Allir flokkar
STEFÁNSDÓTTIR Ólína9AISLICELANDCompound Nordic Women/ Trissubogi U15 KvennaTrissubogi Allir flokkar
STEINGRÍMSSON Þórir8AISLICELANDRecurve Nordic Men/ Sveigbogi U15 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
SUMARLIÐADÓTTIR Sveinbjörg Rósa5AISLICELANDCompound Master Women/ Trissubogi E50 KvennaTrissubogi Allir flokkar
SUMARLIÐADÓTTIR Sveinbjörg Rósa6BISLICELANDRecurve Master Women/ Sveigbogi E50 KvennaSveigbogi E50 og U18
U - Y
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
UNNSTEINSSON Ásgeir Ingi5BISLICELANDRecurve Junior Men/ Sveigbogi U21 KarlaSveigbogi U15, U21 og Byrjendur
YUANGTHONG Púká Kaewmungkorn Ógreitt7AISLICELANDCompound Cadet Men/ Trissubogi U18 KarlaTrissubogi Allir flokkar