Bintulu Invitation 2019 Bintulu Invitation 2019
ATMA in cooperation with MSN Sarawak, Masjid Assyakirin Bintulu and JMD (ATMA)
Stadium Bintulu, from 19-04-2019 to 21-04-2019
Bintulu Invitation 2019
Participant List ordered by Event
 
ORecurve Open (70m)
Target
Rank
Athlete
Ses.
KYLG-AKENYALANG TEAM A
008DAIMAN HARITH Under 18 & Open
KYLG-BKENYALANG TEAM B
001BSUPANG YAHYA Under 18 & Open
KYLG-DKENYALANG TEAM D
007FDESMOND KAM ANAK BAJAN Under 18 & Open
005CRAYMOND LANGGANG Under 18 & Open
006CVALERIEY TUKUK ANAK KENYAH Under 18 & Open
KYLG-EKENYALANG TEAM E
005AAMENUEL TAMUH ANAK NYALAK Under 18 & Open
006AANDREWSON DING Under 18 & Open
007AROGER RYAN ANAK RES Under 18 & Open
KYLG-FKENYALANG TEAM F
001AHARTINI SAGING Under 18 & Open
002AKYNEISHA ANAK EMUI Under 18 & Open
001FSHIRLEY SULAN FREDERICK Under 18 & Open
MDA-AMUKAH DIVISION ARCHERS A
008CABDUL AZIZ ASRI Under 18 & Open
006FGARY TAN YIH LUEN Under 18 & Open
005FMICHEAL HII SIONG FONG Under 18 & Open
MDA-BMUKAH DIVISION ARCHERS B
007CHAFIZI SHAIDI Under 18 & Open
008FMOHAMAD HAN KERIA Under 18 & Open
001DSHA ARSHAD Under 18 & Open
MDA-CMUKAH DIVISION ARCHERS C
005DABDUL AZIZ SAHREN Under 18 & Open
007DAIDIL OMAR Under 18 & Open
006DISKANDAR ISAHAK Under 18 & Open
MDA-SKAM1MUKAH DIVISION ARCHERS SKAM 1
007EAHMAD ZAKI Under 18 & Open
008AHALDIFI BIN SAIDI Under 18 & Open
005EMOHAMAD HARANI Under 18 & Open
006ERUDDY CARTON Under 18 & Open
SRBSKELAB MEMANAH SARIBAS
007BABD RANI YAHYA Under 18 & Open
006BADI BIN HJ SPAIEE Under 18 & Open
005BMOHD AZRUL Under 18 & Open
XTUNEX-TUNE ARCHERY TEAM
008BLIEW YU VUI Under 18 & Open
XTUNE-BX-TUNE ARCHERY TEAM B
001EFIONA NUT JACKSON Under 18 & Open
U12Recurve Under 12 (30m)
Target
Rank
Athlete
Ses.
KYLG-AKENYALANG TEAM A
023CBATRISYIA NAJWA Under 12
024FMUHAMMAD DANISH AMSYAR Under 12
022CNURUL NAZIRA Under 12
KYLG-BKENYALANG TEAM B
029BMUHAMMAD FIRAS FAIQ Under 12
032CMUHAMMAD ZARIFZHARQUAN Under 12
023ENUR ALEEYA NATASHA Under 12
027BRAFIQ SYAZWAN Under 12
KYLG-CKENYALANG TEAM C
030BMARTINUS LEE THOMAS Under 12
031BNIK MUHAMMAD FARIS Under 12
031EZIKRI AMIN B ABDUL RAHMAN Under 12
KYLG-DKENYALANG TEAM D
021DDAMIA MARSYITAH Under 12
020DQASEH NOUR'EL AIN Under 12
019DSAFUHAH AZMAN Under 12
KYLG-EKENYALANG TEAM E
026EARTHUR MIKKELSEN Under 12
024EMOHAMMED HAIQAL SHAH Under 12
025EZAIM HAFIZIN Under 12
KYLG-FKENYALANG TEAM F
022EKHAIRIN SHAHZANANI Under 12
030EMOHAMAD DANIEL Under 12
020BNUR MAISARAH Under 12
KYLG-GKENYALANG TEAM G
024AMOHAMMAD HELMYN HELIDA Under 12
026AMUHAMMAD DANIEL AIMAN Under 12
025AMUHAMMAD MIRZA Under 12
KYLG-HKENYALANG TEAM H
032FHAZIQ AMZAR Under 12
025FMOHAMMAD HAZIQ ASHRAF Under 12
026FMOHD MUKHRIZ Under 12
027ESYAMIM ZAHIRUDDIN Under 12
KYLG-IKENYALANG TEAM I
028CMOHAMAD FARREZ ZIQRI Under 12
029CMOHAMAD IDHAM HAKIMIE Under 12
027CMOHAMAD IRFAN FIQRI Under 12
KYLG-JKENYALANG TEAM J
031FANIQ AMSYAR RAMADHANI Under 12
021FDAYANG NISRINA Under 12
022FKHAIRINA Under 12
KYLG-KKENYALANG TEAM K
019FAINA NATASHA Under 12
020FAMNI DAMIA Under 12
028EMIRZA BIN ALI Under 12
KYLG-LKENYALANG TEAM L
019BCHRISTABEL EGIT THOMAS Under 12
021BNUR KHADIJAH Under 12
KYLG-MKENYALANG TEAM M
032DADAM HANAFI Under 12
032AAZFAR RAYYAN Under 12
MDA-AMUKAH DIVISION ARCHERS A
020EAIN NASUHA ISKANDAR Under 12
023DAINA SAKINAH Under 12
019EALYA ALEESYA Under 12
021ENUR DAMIA QISTINA Under 12
MDA-SKAM1MUKAH DIVISION ARCHERS SKAM 1
029EAHMAD AZIM Under 12
030AMUIZZUDDIN Under 12
031ANUR DAIM QUWAIDIR Under 12
MDA-SKAM2MUKAH DIVISION ARCHERS SKAM 2
020ANAJMINNA NAZIHAH FITRIAH Under 12
021ANUR DAMIA QISTINA BT JUINI Under 12
019ANURUL IMAN IRDINA Under 12
PMR-APEMASA MIRI TEAM A
028BJORDAN CHIEW Under 12
030CNATHAN TANG Under 12
025CTHANG LIEH JIUN Under 12
PMR-BPEMASA MIRI TEAM B
026CBERNARD KIEW Under 12
024CBRANDON Under 12
031CRYAN VINCOLES CHONG Under 12
PMR-CPEMASA MIRI TEAM C
029FLOKE WEN CENT Under 12
028FMING DING Under 12
027FNAZRI Under 12
SKDSSK DUA SUNGAI
032BHAZIM BIN AZERI Under 12
SKPTAC-ASK PAON TEMAGA ARCHERY CLUB A
024BALDY NESTA Under 12
026BFREDDY CRISTIANO Under 12
025BIRYCHS AMANE Under 12
SKPTAC-BSK PAON TEMAGA ARCHERY CLUB B
021CAVVY LYNN LIM Under 12
019CELEENA CHANG Under 12
020CMARY LIADINA Under 12
SPAC-ASPAC SIPITANG TEAM A
029DAG.KU AMIRUL AZWA Under 12
027DMOHD IZZ SYAHMI Under 12
028DMUHAMMAD ISA HADIEF Under 12
XTUNE-AX-TUNE ARCHERY TEAM A
023FIKMAL DANIEL WAN Under 12
023BLIEW YU EN Under 12
022BNUR DANIA MARISSA Under 12
XTUNE-BX-TUNE ARCHERY TEAM B
030DKONG WEI HAO Under 12
031DMERVIN LIEW NAN HE Under 12
022DZAKIRAH Under 12
XTUNE-CX-TUNE ARCHERY TEAM C
026DKUAN SHEAN ONN Under 12
024DROGER CHUA Under 12
025DRYAN WONG SOON LING Under 12
XTUNE-DX-TUNE ARCHERY TEAM D
027ADAMIA MAISARAH Under 12
029AJUSTIN DEH HIENG YI Under 12
028AMUHAMMAD SYAH RISYAN Under 12
XTUNE-EX-TUNE ARCHERY TEAM E
023AEUNICE MUJAN Under 12
022AIVY NARINIA DAYANG Under 12
030FMOHD FAIZ SYAZWAN ADI Under 12
U15Recurve Under 15 (60m)
Target
Rank
Athlete
Ses.
KTDTHBKOLEJ TUN DATU TUANKU HJ BUJAN
018AMOHD IRFANHAQIM Under 15
014AVANESSA RACHEL Under 15
KYLG-AKENYALANG TEAM A
014FAHMAD MUHAIMIN Under 15
016AAIMAN SYAFIQ Under 15
015AAZRI AZHAR Under 15
KYLG-BKENYALANG TEAM B
016EMOHD ALI QANAFIAH Under 15
017CMUHAIMIN HARIS Under 15
013BNELLYANN Under 15
012BNUR QALISYA RASHDAN Under 15
KYLG-CKENYALANG TEAM C
015EAFIZAL BIN AFFENDI Under 15
017BAMIRUL AZMIN Under 15
KYLG-DKENYALANG TEAM D
018CAHMAD AFIQ AFNAN Under 15
015BAIDIL ZIKRI Under 15
014DFARHAN ZULKARNAIN Under 15
016BMUHAMMAD DANISH HAZIM Under 15
KYLG-EKENYALANG TEAM E
014BAMY HUONG YUE YII Under 15
017AELVIS LU KIING ONG Under 15
012ESHIRLEY TENG YIENG YU Under 15
KYLG-FKENYALANG TEAM F
012CCATHERINE UNYANG Under 15
013CNUR ASMIDA NATASHA Under 15
014EYEHEZKIEL JOEL JAMES Under 15
MDA-AMUKAH DIVISION ARCHERS A
013EKASIH SYIRNA BATRISYIA Under 15
PMR-APEMASA MIRI TEAM A
018FCECIL NATHANIEL Under 15
012FLEE SIAW YING Under 15
017FPUI JER MIN Under 15
PMR-BPEMASA MIRI TEAM B
014CARIFAH Under 15
015FBRYAN LEE Under 15
016FJOSIAH HONG Under 15
RIAMSMK RIAM
018DDAEVIANCE QULING BALING Under 15
013DFELICIA GOH SIEW CHING Under 15
012DHELGA HURIN ANYIE Under 15
SBWPEMASA SIBU
017DAKID IMAN Under 15
016DDESMOND HO Under 15
015DROONEY AFFASYA SEMBUAK Under 15
XTUNE-AX-TUNE ARCHERY TEAM A
016CALVIN TAN SIEN MING Under 15
033BKONG ZE LIANG (U18) Tambahan
015CLIEW YU JIE Under 15
XTUNE-BX-TUNE ARCHERY TEAM B
013FJOEY TAN XING LEI Under 15
017ERICHARD LAU XU FENG Under 15
018ESI KAI JIE Under 15
XTUNE-CX-TUNE ARCHERY TEAM C
013AAIRA NADIRA Under 15
012ACINDY LIM Under 15
018BJUSTIN CHIEN Under 15
U18Recurve Under 18 (70m)
Target
Rank
Athlete
Ses.
KTDTHBKOLEJ TUN DATU TUANKU HJ BUJAN
003EADRIANA SARA MARKUS Under 18 & Open
002EANGELINA TAMBONG Under 18 & Open
010FNICK SAM WIRANATA Under 18 & Open
KYLG-AKENYALANG TEAM A
009FMOHD ADIB ASYRAF Under 18 & Open
010DRUSYAIDI HASHIM Under 18 & Open
KYLG-BKENYALANG TEAM B
002CAMANDA TING Under 18 & Open
009DHARIEZ Under 18 & Open
KYLG-CKENYALANG TEAM C
004AIEKA HARISYA Under 18 & Open
003CNAURAH DAMIA Under 18 & Open
003ANURIN Under 18 & Open
KYLG-GKENYALANG TEAM G
009BADLY FAIZAL Under 18 & Open
010BMOHAMMAD HANAFI Under 18 & Open
004CMUNAWWARAH Under 18 & Open
KYLG-HKENYALANG TEAM H
002BCHAN GUI YEN Under 18 & Open
001CEILEEN CHUNG YI PING Under 18 & Open
004DWO SZE TING Under 18 & Open
KYLG-IKENYALANG TEAM I
008ECHUNG SIANG KANG Under 18 & Open
004EHOO TING MING Under 18 & Open
011FSO CHIA BAO Under 18 & Open
MDA-QACMUKAH DIVISION ARCHERS QAC
009CAMEERZA HAMZI Under 18 & Open
010CMUHAMMAD AZIM AZIZI Under 18 & Open
011CQAYYIM HAFIZUDDIN Under 18 & Open
PMR-APEMASA MIRI TEAM A
002DFENNY CHONG Under 18 & Open
011EJOHN WONG Under 18 & Open
003DLEE SIAW JING Under 18 & Open
SMAAM-ASMA AL MAARIF KUANTAN A
011AAMIRUL ASHRAF Under 18 & Open
009AMUHAMMAD ADAM ZARIF Under 18 & Open
010ASHEIKH MUHAMMAD ASYRAF Under 18 & Open
SMAAM-BSMA AL MAARIF KUANTAN B
011BAHMAD NUR ARIFF Under 18 & Open
003BHELWA HANNA Under 18 & Open
004BHIDAYAH NURUL AIMI Under 18 & Open
XTUNEX-TUNE ARCHERY TEAM
011DKONG ZE LIANG Under 18 & Open
XTUNE-AX-TUNE ARCHERY TEAM A
002FAMY WONG SIEW TIN Under 18 & Open
033ALIEW YU VUI (OPEN) Tambahan
003FNATASHA TING Under 18 & Open
XTUNE-BX-TUNE ARCHERY TEAM B
010EFRANCIS LAU XU MING Under 18 & Open
009EVYNER NICHOLAS KAYANG Under 18 & Open