3rd Kartini Open Archery Championship 2019 3rd Kartini Open Archery Championship 2019
Cakra Indah Prestasi (CIP)
Jakarta, Indonesia, from 19-04-2019 to 21-04-2019
3rd Kartini Open Archery Championship 2019
Entries by Country
 
AAKALIYAH ARCHERY KAWARANG
Name
Target
Event
Session
ASEP TABRONI 13CNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
AASARRIMAYA ACADEMY-SELANGOR
Name
Target
Event
Session
AHMAD ANAQI MUGRI Ahmad Mazuki1BRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
MUHAMMAD LUQMAN Mohd Ridzal2BRecurve Men
NADA ALYA Mohd Noor10CRecurve WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
NAUFAL FAIZ BIN NURUL ZAHAR 2CInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
RAIYAN ELYAS Mohammad Adzri1CInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
SAID MUHD SIDDIQ AL-IDRUS Said Abdullah3BRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
YUSUEF Hafiez4BRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
AATANUGERAH ARCH TANGSEL
Name
Target
Event
Session
NAUFAL WIDAD 14BNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
RAKHA RAMADHAN PUTRA 4AInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
RESNAN EDDI Coach
AFAALFATH ARCHERY
Name
Target
Event
Session
FITRI MULYA VERAKADITA 16ABarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
MULIAWAN 23BBarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
RIYANTI NUGRAHINI 17ABarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
TRI MULYANI 18ABarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
ADI NUR HAMZAH Coach
LUKMAN HAKIM Coach
BAJBPK ARCHERY JAKARTA
Name
Target
Event
Session
RASENDRIA ERINABILA DWI LESTAR 14CCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
ERNOKO Coach
BEABEAR ARCHERY
Name
Target
Event
Session
LIDYA ANGEL 17ACompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
BFACBLUE FEATHER ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
AGLAYA QAULAN SADIDA 14AInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
AUREL RAHMANDA DASTRA 15CNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
AYU KHAUDHI KAUTSAR 9ARecurve Women
AZARIA KINAURA ANAGATRIA 4ANational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
CHENDEKIA SHIZEN Dmitri Sutarman6ANational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
GIEZHA ZAYYANDA OKTAVIANI 7ANational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
ILYAS IBRAHIM 4BInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
KAYLA FELISHA ADIMIHARJA 5ANational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
KENEISHA RIFQA RAHMANIA 11CRecurve WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
KHAIRUNNISA PUTRI FADILAH 11ARecurve WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
M.RYAN HIDAYAT 5CInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
NABELLA AYU 1ANational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
NAYYARA SYAWLIA PUTRI ADERICA 12AInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
SALMA ALVITA KHAIRUNNISA 3ANational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
SHAFIYYAH HANAN 13BInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
ZHAFIRAH AN FARRIQ 10ARecurve WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
ARNISYA FAHMI Coach
EGI RISKIYARNO Coach
FUAD ARIFIN Coach
BJWACBJ WOLFPACK ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
AMBERLYN DANIA PETRA 12CInternational Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
AR ANESSA RATRIESYA Ramli11CInternational Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
MOHAMED IMRAN IKMAL 5AInternational Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
NURUL IZZATI KHALISA 13CInternational Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
WAN NASRYAH MAISARAH 11BRecurve WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
YASMIN KHALISAH 14CInternational Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
ILYANA SUDANI ZahariCoach
CACIBUBUR ARCH
Name
Target
Event
Session
RIGA PONZIANI 22BBarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
EMEXCELLA MALAYSIA
Name
Target
Event
Session
JUWAIDI Mazuki18CCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
ZULFADHLI Ruslan19CCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
FAFOCUS ARCHERY
Name
Target
Event
Session
AMRIZAL TANJUNG 19ACompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
AMZAR MARZUKI 18ACompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
AMZAR MARZUKI 22CBarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
DENNY EKO SETIAWAN 22ACompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
EKO BUDI SANTOSO 22CCompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
FAISAL RACHMAN 17ACompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
SUSILO 21ACompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
YANI PITONO 20ACompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
FASTFAST ARCHERY
Name
Target
Event
Session
AZKA NAIRA HANIFAH 11AInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
DENAYA NAJLA ZULYANDI 6AInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
HENDRI TIMBAT 20ABarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
HUMAIRA INEZTASYA Inhar Raasiyah7AInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
ILMAN WIBISANA 24ABarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
JASON SAMUEL WINATA 1AInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve Boy
KHOLIDIN 22ABarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
KURNIATI 17CBarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
ONY SOERJO WIBOWO 21ABarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
RIVANKA ZAMIR MAHDI 2AInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
SAIYLLAH UMAIRAH 10AInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
SAIYLLIH UMAIRAH 9AInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
SUSILOWATI 16CBarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
TALITA AZMI EL ABBASY 8AInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
TUNJUNG PANGAJOM 23ABarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
YENI FITRI YASA 18CBarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
YUKI WIDIYANTO 15BNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
ZAKI MALIQUE 3AInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
DODI RESTUNING GALIH Coach
HERMAN JULI PRASETYO Coach
TUNJUNG PANGAJOM Coach
INDOTVINDOARCHERYTV
Name
Target
Event
Session
MAS ANDRI PERMANA 23CBarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
IPBIPB-BOGOR
Name
Target
Event
Session
MUHAMAD NANDA DIAZTOMO 13BNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
JAJAYAKARTA ARCHERY
Name
Target
Event
Session
APRILIA DWI NOVITASARI 15BCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
JACJAC
Name
Target
Event
Session
ADE ISKANDAR 20BBarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
ASTRID NADYA FADILLA 16CCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
DANANG 21CBarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
MONA 19ABarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
RONA SISKA SARI 15ACompound Master WomenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
JOHJOHOR
Name
Target
Event
Session
NURAQILAH Khairul13ACompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
NURQAISARA RIZUANA Zurawan14ACompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
SYAZWANI NAJWA Mohamed Anwar12ACompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
ROSSHAIDA HAYATI Coach
KASKLATEN ARCHERY SCHOOL
Name
Target
Event
Session
KINARA LINTANG SUBIANTORO 13AInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
KINGSKINGS ARCHERY
Name
Target
Event
Session
ENDANG KRISTIANI 17BBarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
SUSI SUSANTI 18BBarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
UMMU NISA 19BBarebow WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
KKOKKO-SOLO
Name
Target
Event
Session
QANITA SYAUQINA LISTIYANTO 17CCompound Women
YANUAR JOKO LISTIYANTO Coach
KPKELUARGA PANAHAN
Name
Target
Event
Session
FAIZ 24BBarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
KSJKAB SIDOARJO-JATIM
Name
Target
Event
Session
AFLAH ALLVI IMAS 19BCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
ALFAREZA HARNANDITO 4CRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
ANDINI DANISWARA 9BRecurve Women
CHERRY RIZKI JULIA W 1CNational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
DANIAL PARTOGIAN S 5CRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
EKA PUTRI CHARISSA 12CCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
FARRY OKTALLYAN 6CRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
FAWWAZ AQILAH PUTRI 10BRecurve WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
I DEWA GEDE ADHYA P 20BCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
I DEWA GEDE OKHAN P 18BCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
PUTRI ATMOKO WIJAYA K 2CNational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
QONITA DEWI SYAKIRA 3CNational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
SATRIO PANDU ARYONO 12CNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
TIARA SHINTA NULYARTA 13CCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
GATOT ARYANTO Coach
HARDJITO Coach
SUYONO Coach
LALLEWPARD ARCHERY
Name
Target
Event
Session
RICHARD MAULANA IRFAN 7BRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
TRI M Coach
LHSASLHSAS - SURABAYA
Name
Target
Event
Session
AHMAD NOUVAL CHUFAIZ 9ANational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
DELLA ADISTY HANDAYANI 16ACompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
HAMMAM RAKHA NINORAZANA 12ANational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
M ABIYU SYAFI 11ANational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
MOH. JAWWAD AL AWWA 13ANational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
MUHAMMAD NOUFAL FAWWAZ Ramadhan8ANational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
ROZAN FAUZI ABIYYU PUTRA 10ANational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
YUGIS WOROAJI Coach
LPGLPG BANTENG ARCHERY
Name
Target
Event
Session
RONY ROMDONI 21BBarebow MenQualification Rounds National Umum & Barebow
PAAPAJAJARAN ARCHERY
Name
Target
Event
Session
HENDRI J PANDIANGAN 17CCompound Master Men
PACJPASER ARCHERY CLUB-JATIM
Name
Target
Event
Session
HAMAMATUL FADHILAH 9BInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
NABILAH AZIZAH P 8BInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
NAJLA KHANZA HUMAIRA 10BInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
NAURA NASYWA H 7BInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
NEILA LARASATI AGUSTIN 6BInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
ROISATU DZAKIYAH ROFIFAH 11BInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
TSALITS FIKRIYAH Coach
PATPATRIOT ARCHERY
Name
Target
Event
Session
BAGUS ASIDIQ N 22BCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
HENDAR MUNASTY 16ACompound Master WomenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
PATSPOWER ARCHERY TANGERANG SELATA
Name
Target
Event
Session
AHMAD MUMTAZA 9BNational Umum Recurve Men
ANANTA RAFI KHANZA 23CCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
ANDARA NACHA CAYANOVA 8CInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
ANDARA NASYA CAHYANOVA 9CInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
DANARA HANDAJA 23BCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
FINAN MUZHAFFAR 8BNational Umum Recurve Men
LATIFAH BRILLIANTI AZIZAH 6BNational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
MAYESHA ALAYNA HERMANTO 6CInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
MUHAMAD ERIK JULIANO 1BInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
MUHAMAD PASHA ASSALAFI 2BInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
NAILA TITANAYA ROSA SUTARTO 7BNational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
NAURAH SALSABILA 10CInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
RAGIL JAYA LELANA 10BNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
SUTAN BUANA Aria Bagaskaro11BNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
SYAHARA KHOERUNISA 15ACompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
VIRNY VIRGINIA ANDYNY 7CInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
RIA FIRIDA ANDRIANI Coach
PBUSPERPANI BUTON UTARA-SULTRA
Name
Target
Event
Session
GITA PRISILVIA 16BCompound Women
JASMANUDDIN 20CCompound Master Men
PKBSPERPANI KOTA BAU BAU-SULTRA
Name
Target
Event
Session
AHMAD MUNATAR 19CCompound Master Men
PKKSPERPANI KAB KOLAKA-SULTRA
Name
Target
Event
Session
AHMAD SYAHRUL A 6ARecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
HENDRIK 7ARecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
PKSPERPANI KAB SERANG
Name
Target
Event
Session
RATU SUPIAH 15BCompound Master WomenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
PKTPERPANI KOTA TANGERANG
Name
Target
Event
Session
AHSAN ISMAIL ANWAR 21CCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
CINDY AISYAH SUGENG 12BCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
DANENDRA MEIDI NAYOTTAMA 20CCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
DHAFFA AUGUSTINO RICCARDO 8CRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
HAFIROTUL RACHMAWIDYA 14BCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
RANTI MAULIDA 13BCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
RISDA AMALIA 16BCompound Master WomenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
VICTORIA AUDREY PUTRI PAISAH 12BInternational Recurve Girl, National Cadet Recurve GirlQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
JAJA Coach
PURI Coach
SETYO PURWANTO Coach
PPKPENGPROV PERPANI KALTIM
Name
Target
Event
Session
HARMAJI 21CCompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
INDRI PURWATI 15CCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
PROPRO ARCHERY
Name
Target
Event
Session
ARDIANSYAH 17BCompound Master Men
LONTAR ADITYA 19BCompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
MULIA HASIBUAN 18BCompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
SHINDU PURWANTO 20BCompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
PSUPERPANI SUMATRA UTARA
Name
Target
Event
Session
DEDE AMIR 8BRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
RARIBATH ARCHERY
Name
Target
Event
Session
YOGA WAHYU PRADANA 12BNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
SYARIF HIDAYAT Coach
RAWRAWALUMBU ARCHERY
Name
Target
Event
Session
DEWI NOVIANTI 15CCompound Master WomenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
IRWAN SETIAWAN Coach
SAASEVEN ARROWS ARCHERY
Name
Target
Event
Session
ARIO FITRIANTO 2ARecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
BARRYL ROLANDI 4ARecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
EKA WAHYUDI 5ARecurve Men
ERDYAN 1ARecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
FAJAR HADISANTOSA 3ARecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
ERWIN PUJIARTO Coach
SABBSTAR ARCHERY BADUNG-BALI
Name
Target
Event
Session
IDA AYU KETUT ESTHER Kusuma Ningrat7CNational Umum Recurve Women
SACSIDOARJO ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
DANIEL PARTOGIAN Simanjuntak22CCompound Men
SANSAN ARCHERY
Name
Target
Event
Session
ERIK ADLI ARISYI 18ACompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
GHAISAN DHIYA 20ACompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
HEO RONIN KHANUGARA 10CNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
ILHAM ATHALLAH NUGROHO 19ACompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
M KENJI SHAESTA RAMDOVA 4CInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
M. ARSA BAYANAKA ANDRIANTO 21ACompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
NALANANDA ROFIF WIRAMBARA 11CNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
SABIQ MUHAMMAD AZFA AT-THARIQ 3CInternational Recurve Boy, National Cadet Recurve BoyQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
ZAHRA SELA ROSE NUGROHO 6CNational Umum Recurve Women
ARIEF BILLAH SETYAWAN Coach
SCASCA- SHARPSHOOTERS
Name
Target
Event
Session
PUGUH KUSDIYANTO 22BCompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
SIASIGNIS ARCHERY
Name
Target
Event
Session
NIMAS LINGGAR SARASWATI 5CNational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
TITANIA AULIA PUTRI 4CNational Umum Recurve WomenQualification Rounds National Umum & Barebow
ROCHMAD SIGIT Coach
SOLOSOLO ARCH
Name
Target
Event
Session
RAMY NAUFAL AL-DZAKY 6BRecurve Men
YEHEZKIEL RADIT SAPUTRA 5BRecurve Men
AGUS BUDI RAHARJO Coach
SYASYNERGY ARCHERY
Name
Target
Event
Session
VIDIARGO KHARISMA PUTRA 18CCompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
SUPARNO Coach
TABTUNAS ARCHERY BEKASI
Name
Target
Event
Session
M.HARIS MILIANTO 21BCompound Master MenQualification Rounds National Cadet Boy & Girl, Recurve Boy & Girl, & Compound Master Men & Women
TOATOYOTA ARCHERY
Name
Target
Event
Session
AHMAD MUSARIF 15ANational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
SIGIT PAMUNGKAS 21BCompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
ARIA YUDA Coach
SUPRIYONO Coach
UGUNIVERSITI GUNA DARMA
Name
Target
Event
Session
AQIL DARISI 22ACompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
UMPUNIV MUHAMMADIYAH PURWOKERTO
Name
Target
Event
Session
NUROCHMAN BIMO SATRIO 8ARecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
NUROCHMAN BIMO SATRIO 14CNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
UNJUNIV NEGERI JAKARTA
Name
Target
Event
Session
ABI WASESO SAKASADEWA 2CRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
DIMAS AZHARIANTO 8CNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
HUSEN ABDUL RAIS 9CNational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
MUHAMMAD RIZKI Kusuma Wardana1CRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
RIFQI RABBANI 3CRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
WIDIA NUR AZIZIAH 17BCompound WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
UNGGUL Coach
UPSUNIV DIPONEGORO SEMARANG
Name
Target
Event
Session
AWANGGA KRESNA Y 14ANational Umum Recurve MenQualification Rounds National Umum & Barebow
AYUB PRIYAMBODO 7CRecurve MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
DZIKRI RAJENDRA JUANANDA 23ACompound MenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
REZZA OCTAVIA 9CRecurve WomenQualfication Rounds Recurve Umum, & Compound Umum Men & Women
KIKI APRILIYANTI Coach
MUHAMMAD ANDI MAULANA Coach