Herrgćrds 3D 2019 Herrgårds 3D 2019
Skogens IF (7880)
Fredriksberg, Oskarshamn, from 08-06-2019 to 8-06-2019
Herrgćrds 3D 2019
Resultatlista Skjutstil och Ă„ldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart pÄle
Total
11
10
1SVENSSON Alva3410Rumskulla GOIF394/ 1394813
Recurve - Elit Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
BlÄ pÄle
Total
11
10
1JOHNSSON Börje4533VÀxjö AIS467/ 14671816
2NYBERG Sandra7885Vetlanda BSK443/ 2443722
3DELTÉN Johan7953Åtvidabergs BSK387/ 3387614
Recurve - Veteran 60 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart pÄle
Total
11
10
1LUNDGREN Birgitta7911BS Kil388/ 138859
Barebow - Cadet 13 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart pÄle
Total
11
10
1FRANSSON Jakob7880Skogens IF KorsvÀgen373/ 1373413
Barebow - Junior 16 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
BlÄ pÄle
Total
11
10
1STENBERG Liam7880Skogens IF KorsvÀgen202/ 120213
Barebow - Elit Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
BlÄ pÄle
Total
11
10
1AXEFLOD Mats52887ALC Hornet Team Sweden440/ 1440722
2NILSSON Mikael7884BSK Vaggeryd435/ 24351118
3SVENSSON Åke7913BK FjĂ€dern422/ 34221016
4LILJEGREN Jan31583BK Fiskgjusen399/ 4399128
5OLSSON Anders2797Lindome BK386/ 5386416
6SCHANDERSSON Casper40185Nykvarns BSK384/ 6384713
7BENSCHJÖLD HĂ„kan41659Kalmar BS382/ 7382413
8ORTIZ Max2797Lindome BK357/ 8357417
9ARVIDSSON Henry7931BS GrÀstorp311/ 931124
Barebow - Elit Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
BlÄ pÄle
Total
11
10
1JOHANSSON Carina7887VĂ€sterviks BSK368/ 1368510
2ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK356/ 235668
3ANDERSSON Pernilla3993SödertÀlje BF343/ 334347
4IDÉHN Inga Lill7829BS Gothia342/ 4342510
5JOHANSSON Lotta41659Kalmar BS341/ 534147
6MATHSON BERG Annica7885Vetlanda BSK334/ 633443
Barebow - Master 50 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart pÄle
Total
11
10
1PETTERSSON Lars-Ove39815IF Ulvarna BSK356/ 1356312
2JONSON Fredrik7835Skallsjö BG342/ 234288
Barebow - Master 50 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart pÄle
Total
11
10
1ÖSTERLUND Helena3993SödertĂ€lje BF392/ 1392612
Compound - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart pÄle
Total
11
10
1RINGSTRÖM Jaqueline7880Skogens IF KorsvĂ€gen440/ 14401815
Compound - Junior 16 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd pÄle
Total
11
10
1JOHANSSON Viggo41659Kalmar BS381/ 1381912
Compound - Elit Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd pÄle
Total
11
10
1HANSSON Stefan52887ALC Hornet Team Sweden496/ 14962420
2ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna494/ 24942419
3HELLSTRÖM Tobias7833KungĂ€lvs BSK472/ 34721620
4NORDSVAN Lennart7856PiteÄ BK468/ 44681718
5LINDEN Peter7884BSK Vaggeryd441/ 54411215
6ANDERSSON Lennart7885Vetlanda BSK435/ 64351313
7KURSTEN MĂ„rten7884BSK Vaggeryd426/ 74261413
8LINDBLOM Thomas52887ALC Hornet Team Sweden415/ 8415914
9JOHANSSON Lars7887VĂ€sterviks BSK413/ 9413818
10WIDEGREN Peter7829BS Gothia407/104071711
Compound - Elit Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd pÄle
Total
11
10
1ANDERSSON Annelie7885Vetlanda BSK467/ 14671422
2BACKMAN Anna7853LuleÄ BS462/ 24622112
3SÖDERSTEN Lisa7856PiteĂ„ BK452/ 34521713
4LARSSON Linda7884BSK Vaggeryd438/ 44381315
5RYRÅ Ellinor7829BS Gothia388/ 5388610
Compound - Master 50 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd pÄle
Total
11
10
1HADROUS Khalid7887VĂ€sterviks BSK457/ 14572015
2HALLBERG Mats7809Karlshamns BSK441/ 24411315
3HELLMAN Anders7953Åtvidabergs BSK432/ 34321115
4BÄCKLUND Ulf40479Stenbro BS432/ 44321015
5KEMPE Anders7953Åtvidabergs BSK232/ 523227
Compound - Veteran 60 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
BlÄ pÄle
Total
11
10
1NORDSTRÖM Kjell38389SĂ€vsjö BK485/ 14851922
2NYBERG Harald7837Falkenbergs BSK471/ 24711721
3BÄCKLUND Viola40479Stenbro BS399/ 3399810
Longbow - Elit Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
BlÄ pÄle
Total
11
10
1NORÉN Peter7908BSK Sturarna377/ 1377414
2LEPPÄNEN Marko3993SödertĂ€lje BF338/ 233827
3KARLSSON Bo7926AlingsÄs BK332/ 333237
4HALLQVIST Fredrik7875Ljungby BSK330/ 4330312
5DOMEIJ Jan7823GĂ€vle BK326/ 532637
6MORELL Niklas32927VĂ€stbo BSK325/ 632554
7EMANUELSSON Roland41659Kalmar BS324/ 732424
8STÅLING Ronny40479Stenbro BS320/ 8320311
9LOVÉN Leif7951Rejmyre BSK313/ 931315
10MALMSTRÖM Yngve3993SödertĂ€lje BF308/1030839
11ANESUND Magnus3993SödertÀlje BF300/1130026
12HÖÖK Lasse3818Stockholms BK290/1229056
13HARRYSSON Lars-Erik7951Rejmyre BSK282/1328217
14HÖGSTEDT Fredrik20980Stocka BSK236/1423604
15FOGELBY Mikael40479Stenbro BS221/1522133
16WIKSTRÖM Jan7835Skallsjö BG214/1621412
17NORRHULT Johan32927VĂ€stbo BSK207/1720722
Longbow - Elit Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
BlÄ pÄle
Total
11
10
1HALLQVIST Marie7875Ljungby BSK291/ 129106
2DOMEIJ Ulla7823GĂ€vle BK278/ 227834
3KARLSSON Eijvor7926AlingsÄs BK270/ 327023
4HÖGSTEDT Marie20980Stocka BSK235/ 423506
5SVARTVIK Monika31583BK Fiskgjusen232/ 523224
Instinctive - Knatte 10 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit pÄle
Total
11
10
1KALLENBERG Noah53108KĂ€vlinge BSK333/ 133349
Instinctive - Elit Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
BlÄ pÄle
Total
11
10
1KALLENBERG Matthias53108KĂ€vlinge BSK430/ 1430918
2ANTMAN Robert39816Föreningen Wij BÄgskyttar Ocke421/ 24211018
3PALMÉR Mats2797Lindome BK400/ 3400715
4YTTERBERG Karl7830BK Göta Lejon362/ 4362315
5BLOMKVIST Sven3993SödertÀlje BF322/ 532235
6ANTMAR Thomas40479Stenbro BS298/ 629838
7TÖRNQVIST Micke40479Stenbro BS227/ 722732
Instinctive - Senior 21 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart pÄle
Total
11
10
1BLOMSTRAND Johan40479Stenbro BS400/ 1400814
2GRAHM Torbjörn41659Kalmar BS365/ 236577