Vetlandajakten 2019 Vetlandajakten 2019
Vetlanda Bågskytteklubb (7885)
Vetlanda Bågskytteklubbs anläggning, from 09-06-2019 to 9-06-2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1CARLSSON Wictor7865Helsingborgs BSK370/ 1370515
Barebow - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1KARLSSON Arvid38389Sävsjö BK282/ 1282110
Barebow - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1GARHEDEN Emma32927Västbo BSK295/ 129537
Barebow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1SVENSSON Åke7913BK Fjädern443/ 14431513
2AXEFLOD Mats52887ALC Hornet Team Sweden436/ 2436108
3NILSSON Mikael7884BSK Vaggeryd427/ 34271111
4KARLSSON Fredrik4533Växjö AIS385/ 438568
5OLSSON Anders2797Lindome BK379/ 537988
6SCHANDERSSON Casper40185Nykvarns BSK375/ 637567
7ORTIZ Max2797Lindome BK338/ 733828
8SMEDMAN Mikael7934Skövde BSK323/ 832384
9ARVIDSSON Henry7931BS Grästorp308/ 930865
Barebow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LILJESTRÖM Sara7908BSK Sturarna428/ 14281113
2ÅSÉLL Stine3818Stockholms BK398/ 2398714
3ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK395/ 3395715
4IDÉHN Inga Lill7829BS Gothia357/ 4357313
5ANDERSSON Pernilla3993Södertälje BF298/ 529824
6JOHANSSON Carina7887Västerviks BSK296/ 629645
Barebow - Senior 21 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1ÖSTERLUND Helena3993Södertälje BF347/ 134765
2KARLSSON Carina38389Sävsjö BK290/ 229044
Barebow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1PETERSSON Tore1796Grimslövs AIF439/ 14391411
2OSKARSSON Roine7884BSK Vaggeryd419/ 24191117
3SVENSSON Mikael4533Växjö AIS394/ 3394811
4GOCKERT Winfried1796Grimslövs AIF372/ 4372314
5JONSON Fredrik7835Skallsjö BG324/ 532446
Compound - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna500/ 15003013
2HANSSON Stefan52887ALC Hornet Team Sweden481/ 24812614
3JOHANSSON Håkan7880Skogens IF Korsvägen477/ 34772312
4CARLSSON Magnus7874Trelleborgs Bågskytteklubb476/ 44762811
5HELLSTRÖM Tobias7833Kungälvs BSK475/ 54751917
6NORDSVAN Lennart7856Piteå BK467/ 64672113
7WIDEGREN Peter7829BS Gothia456/ 74561418
8LINDEN Peter7884BSK Vaggeryd436/ 84361314
9LINDBLOM Thomas52887ALC Hornet Team Sweden426/ 9426129
10ÖSTERLIND Henrik7874Trelleborgs Bågskytteklubb417/10417157
11KURSTEN Mårten7884BSK Vaggeryd417/114171117
12JOHANSSON Lars7887Västerviks BSK416/12416617
13JAKOBSSON Tomas7880Skogens IF Korsvägen414/134141013
14LORFALK Garo4533Växjö AIS407/14407513
Compound - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1BACKMAN Anna7853Luleå BS442/ 14421615
2LARSSON Linda7884BSK Vaggeryd440/ 24401116
3SÖDERSTEN Lisa7856Piteå BK438/ 34381412
4RYRÅ Ellinor7829BS Gothia359/ 435988
Compound - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1HADROUS Khalid7887Västerviks BSK448/ 14481715
2JOHNSSON Börje4533Växjö AIS434/ 24341411
3HALLBERG Mats7809Karlshamns BSK432/ 34321613
4BÄCKLUND Ulf40479Stenbro BS432/ 44321212
Compound - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1JOHANSSON Ulf Cenneth40479Stenbro BS487/ 14872417
2NORDSTRÖM Kjell38389Sävsjö BK483/ 24832813
3ELWING Ben32927Västbo BSK483/ 34832515
4BENGTSSON Johnny3818Stockholms BK459/ 44591515
5LÖWSTRÖM Lennart4533Växjö AIS449/ 54491610
6APPELQVIST Jimmy7880Skogens IF Korsvägen423/ 64231116
7BÄCKLUND Viola40479Stenbro BS409/ 7409912
8VESTLUND Gunnar28362BK Björnen398/ 8398614
Longbow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1HALLQVIST Fredrik7875Ljungby BSK374/ 1374615
2MALMSTRÖM Yngve3993Södertälje BF368/ 2368108
3DOMEIJ Jan7823Gävle BK356/ 335659
4NORÉN Peter7908BSK Sturarna355/ 435558
5MORELL Niklas32927Västbo BSK352/ 535259
6NORBERG Emil7928Borås BS345/ 634549
7LEPPÄNEN Marko3993Södertälje BF343/ 734389
8ELWING Jan32927Västbo BSK335/ 833547
9KARLSSON Bo7926Alingsås BK327/ 932729
10EMANUELSSON Roland41659Kalmar BS323/1032367
11STÅLING Ronny40479Stenbro BS322/1132284
12HÖGSTEDT Fredrik20980Stocka BSK299/1229939
13MÖLLER Rikard32927Västbo BSK279/1327942
14FOGELBY Mikael40479Stenbro BS278/1427824
15ANESUND Magnus3993Södertälje BF273/1527343
16WIKSTRÖM Jan7835Skallsjö BG243/1624312
17NORRHULT Johan32927Västbo BSK232/1723213
18BERGQVIST Magnus7928Borås BS227/1822716
Longbow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1DOMEIJ Ulla7823Gävle BK300/ 130035
2HALLQVIST Marie7875Ljungby BSK261/ 226152
3KARLSSON Eijvor7926Alingsås BK257/ 325704
4SVARTVIK Monika31583BK Fiskgjusen225/ 422512
5HÖGSTEDT Marie20980Stocka BSK191/ 519100
Longbow - Senior 21 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1BERGHUVUD Åsa-lena20249Karlskrona BSK296/ 129626
Longbow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1BERGHUVUD Ansel20249Karlskrona BSK372/ 1372511
2BLOM Hans28362BK Björnen360/ 236049
Instinctive - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1KALLENBERG Noah53108Kävlinge BSK304/ 130426
Instinctive - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1PALMÉR Mats2797Lindome BK430/ 14301315
2KALLENBERG Matthias53108Kävlinge BSK424/ 2424917
3ANTMAN Robert39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke411/ 34111111
4YTTERBERG Karl7830BK Göta Lejon338/ 433838
5TÖRNQVIST Micke40479Stenbro BS304/ 530415
6BLOMKVIST Sven3993Södertälje BF292/ 629218
7BLOMSTRAND Johan40479Stenbro BS291/ 729117
8KULTANEN Paavo7811BSK Snapphanen283/ 828344
9ANTMAR Thomas40479Stenbro BS267/ 9267210
10GUSTAFSSON Ola7934Skövde BSK242/1024223
11JOHANSSON Catharina40479Stenbro BS231/1123104
Instinctive - Senior 21 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1SAMUELSSON Weine39828Linköpings SKF310/ 131007