Junior SM i 3D 2019 Junior SM i 3D 2019
Rejmyre BSK, Mjölby BS, Motala BSK (RMM)
Mjölby - Skogsjö Gård, from 12-07-2019 to 12-07-2019
Junior SM i 3D 2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1STJERNSTRÖM ERIKSSON David7833Kungälvs BSK472/ 14721423
2DECKER Emil2503IF Karlsvik448/ 24482212
3CARLSSON Wictor7865Helsingborgs BSK443/ 34431511
4NESS Elias7833Kungälvs BSK359/ 435948
5JESTIN Noah7878Huskvarna BK356/ 5356512
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1CWIRZEN Emily7853Luleå BS483/ 14832218
2PYLS-LU Meia7931BS Grästorp462/ 24621915
3DENNIUS Niki7888BK Danapilen462/ 34621615
4ZERROUKI Aicha2503IF Karlsvik449/ 44491516
5WETTERGREN Tilde40185Nykvarns BSK443/ 5443923
6SVENSSON Alva3410Rumskulla GOIF397/ 639778
Recurve - Junior 16 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1FREDRIKSSON David7948Mjölby BS475/ 14751916
2KALLINI Isak3522Satserups Idrotts & BF461/ 24611817
3JACOBSSON Lukas2797Lindome BK458/ 34581520
4STÅLHJÄRTA Elias7833Kungälvs BSK434/ 44341315
5HEDÉN Jakob2797Lindome BK426/ 54261016
6KUKKOLA Tobias7833Kungälvs BSK421/ 6421128
7QVIRIST Adam7829BS Gothia403/ 74031112
8BERGMAN Alfons2503IF Karlsvik392/ 83921111
9SUNDSTRÖM Albin4080Timrå AIF392/ 9392817
Recurve - Junior 16 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LINDSJÖ Linn26335Jämtlands BSK412/ 1412517
2LIND Cecilia7850Sundsvall-Ortvikens BK395/ 2395311
3KARLSSON Anna7908BSK Sturarna381/ 338189
4JOHNSSON Linn2797Lindome BK353/ 4353612
5GEORGSSON Anna7853Luleå BS326/ 532635
Barebow - Knatte 10 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1ANDERSSON Erik2797Lindome BK414/ 14141210
2JOHANSSON Ivar7826Sandvikens BSK405/ 2405419
3BRANDT Viktor7934Skövde BSK379/ 3379413
Barebow - Knatte 10 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1ANDERSSON Lina40680Järnvägens BF410/ 1410616
2SVÄRD Hanna40185Nykvarns BSK351/ 235119
3SKÖLD Lovis7951Rejmyre BSK336/ 333609
4WAHLBERG Cornelia40185Nykvarns BSK334/ 433438
5BIVALL Amanda7951Rejmyre BSK297/ 529706
6BERGLUND Tilda40185Nykvarns BSK276/ 627623
Barebow - Cadet 13 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1JOHANSSON Sixten7826Sandvikens BSK435/ 1435918
2DAHLBERG Tom7833Kungälvs BSK416/ 2416917
3PETTERSSON Axel7949Motala BSK408/ 3408619
4WALLIN Emil4080Timrå AIF402/ 4402512
5NILSSON Erik7915Karlstads BK398/ 5398912
6DELLRUP Elias53108Kävlinge BSK380/ 6380811
7HALLBERG Patrik7908BSK Sturarna368/ 736879
8SVENNING Tim53108Kävlinge BSK316/ 831667
9RAMÄNG NORDLÖF Olliver7951Rejmyre BSK300/ 930029
Barebow - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1JOHANSSON Viola7878Huskvarna BK454/ 14541317
2BRANDT Elvira7934Skövde BSK439/ 24391912
3DELTÉN Emilia7953Åtvidabergs BSK390/ 3390317
4GARHEDEN Emma32927Västbo BSK364/ 4364314
Barebow - Junior 16 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LOVÉN Samuel40680Järnvägens BF414/ 1414817
2JANSSON Sebastian7925Umeå Bågskytteklubb409/ 24091212
3SELANDER Josef53108Kävlinge BSK351/ 3351111
4PETTERSSON Leo39815IF Ulvarna BSK296/ 429629
5KARLSSON Albin7951Rejmyre BSK260/ 526034
Barebow - Junior 16 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK443/ 14431814
2WILHELMSSON Julia3811Stockamöllans IF396/ 23961110
3LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK396/ 3396318
4SUNDBAUM Saga7908BSK Sturarna392/ 4392511
5FORSSELL Paulina3818Stockholms BK329/ 5329410
6NILSSON Hanna7915Karlstads BK280/ 628036
Compound - Cadet 13 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1PERSSON Elmer7869Kristianstads BK512/ 15123413
2TENGROTH Melker7865Helsingborgs BSK508/ 2508378
3TENVERT Noah7878Huskvarna BK502/ 3502347
4MOSÉN Simon7874Trelleborgs Bågskytteklubb498/ 44982915
5BERGGREN Hannes2503IF Karlsvik491/ 54912320
6ÅSLUND Oscar7908BSK Sturarna470/ 64701916
7ÅSLUND Albin7908BSK Sturarna451/ 74511220
Compound - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1RINGSTRÖM Jaqueline7880Skogens IF Korsvägen493/ 14932123
2HOLMERTZ Emma7949Motala BSK461/ 24611816
Compound - Junior 16 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen500/ 15003210
2HÄGGLUND Albin40680Järnvägens BF481/ 24812614
3KÄCK Mathias40680Järnvägens BF473/ 3473267
4JOHANSSON Viggo41659Kalmar BS460/ 44602512
5SCUKA Axel7908BSK Sturarna453/ 54531618
6MERVING Gustaf40680Järnvägens BF434/ 64341121
7SVAHN Oscar7939Vänersborgs BK382/ 7382710
Compound - Junior 16 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1BACKMAN Anna7853Luleå BS481/ 1481278
2KÄCK Caroline40680Järnvägens BF466/ 24661918
3BACKMAN Linnea7853Luleå BS249/ 324968
Longbow - Cadet 13 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1BLOM Emil7908BSK Sturarna286/ 128655
2BLOM Maja7908BSK Sturarna244/ 224424
Longbow - Junior 16 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1HEDLUND Ida7823Gävle BK303/ 130335
2RÖNÉR Maja7865Helsingborgs BSK215/ 221510
3ORCI STARK Isa7949Motala BSK86/ 38600