Junior SM i Fšlt 2019 Junior SM i Fält 2019
Rejmyre BSK, Mjölby BS, Motala BSK (RMM)
Mjölby - Skogssjön, from 13-07-2019 to 13-07-2019
Junior SM i Fšlt 2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1STJERNSTR√ĖM ERIKSSON David7833Kung√§lvs BSK167/ 1148/ 13151121
2NESS Elias7833Kungälvs BSK128/ 2111/ 223968
Recurve - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1DENNIUS Niki7888BK Danapilen163/ 1147/ 5310819
2CWIRZEN Emily7853Luleå BS146/ 2163/ 13091415
3PYLS-LU Meia7931BS Grästorp139/ 4157/ 22961116
4ZERROUKI Aicha2503IF Karlsvik142/ 3149/ 4291424
5WETTERGREN Tilde40185Nykvarns BSK133/ 5153/ 32861112
Recurve - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1FREDRIKSSON David7948Mjölby BS166/ 1156/ 13221123
2JACOBSSON Lukas2797Lindome BK124/ 3155/ 22791215
3KALLINI Isak3522Satserups Idrotts & BF129/ 2129/ 3258512
4KUKKOLA Tobias7833Kungälvs BSK106/ 4126/ 423269
5SUNDSTR√ĖM Albin4080Timr√• AIF96/ 589/ 718533
6HED√ČN Jakob2797Lindome BK72/ 7106/ 617836
7QVIRIST Adam7829BS Gothia85/ 676/ 816143
8STRID André4080Timrå AIF19/ 9108/ 5127110
9ST√ÖLHJ√ĄRTA Elias7833Kung√§lvs BSK25/ 802500
Recurve - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1KARLSSON Anna7908BSK Sturarna85/ 3113/ 119832
2GEORGSSON Anna7853Luleå BS91/ 195/ 318634
3WENDEL Michaela7908BSK Sturarna88/ 297/ 218526
4LINDSJ√Ė Linn26335J√§mtlands BSK73/ 480/ 415312
5JOHNSSON Linn2797Lindome BK65/ 576/ 514111
Barebow - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Vit
Märkt-Vit
Total
6
5
1ANDERSSON Erik2797Lindome BK130/ 1140/ 1270615
2BRANDT Viktor7934Skövde BSK125/ 2130/ 2255415
3JOHANSSON Ivar7826Sandvikens BSK111/ 3125/ 323649
Barebow - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Vit
Märkt-Vit
Total
6
5
1ANDERSSON Lina40680Järnvägens BF128/ 2132/ 1260417
2OHLZON Maja7908BSK Sturarna132/ 1125/ 2257415
3SV√ĄRD Hanna40185Nykvarns BSK115/ 397/ 421237
4WAHLBERG Cornelia40185Nykvarns BSK100/ 498/ 319804
5BERGLUND Tilda40185Nykvarns BSK86/ 593/ 517925
Barebow - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-SvV
Märkt-SvV
Total
6
5
1NILSSON Erik7915Karlstads BK138/ 1148/ 22861311
2JOHANSSON Sixten7826Sandvikens BSK126/ 3152/ 1278617
3WALLIN Emil4080Timrå AIF133/ 2144/ 32771011
4DELLRUP Elias53108Kävlinge BSK108/ 6141/ 4249710
5PETTERSSON Axel7949Motala BSK120/ 5129/ 524967
6DAHLBERG Tom7833Kungälvs BSK122/ 4127/ 6249516
7HALLBERG Patrik7908BSK Sturarna107/ 7117/ 7224110
Barebow - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-SvV
Märkt-SvV
Total
6
5
1JOHANSSON Viola7878Huskvarna BK170/ 1150/ 23201520
2BRANDT Elvira7934Skövde BSK159/ 2150/ 13091811
3JANSSON Alissa7925Umeå Bågskytteklubb137/ 3145/ 3282813
Barebow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1JANSSON Sebastian7925Umeå Bågskytteklubb144/ 1134/ 12781111
2SELANDER Josef53108Kävlinge BSK117/ 3109/ 2226211
3LOV√ČN Samuel40680J√§rnv√§gens BF121/ 2101/ 322246
4MALM√ČN NORDMARK Simon36531Nora BSK100/ 499/ 419928
5PETTERSSON Leo39815IF Ulvarna BSK94/ 558/ 515222
Barebow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK128/ 1133/ 1261615
2SUNDBAUM Saga7908BSK Sturarna111/ 4132/ 224358
3WILHELMSSON Julia3811Stockamöllans IF123/ 2107/ 323067
4LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK120/ 393/ 621338
5FORSSELL Paulina3818Stockholms BK91/ 5106/ 419737
6NILSSON Hanna7915Karlstads BK87/ 693/ 518036
Compound - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1MOS√ČN Simon7874Trelleborgs B√•gskytteklubb182/ 3186/ 13682825
2TENGROTH Melker7865Helsingborgs BSK186/ 1182/ 23682631
3TENVERT Noah7878Huskvarna BK182/ 2177/ 43592328
4PERSSON Elmer7869Kristianstads BK174/ 4182/ 33561931
5√ÖSLUND Albin7908BSK Sturarna162/ 5160/ 53221120
6√ÖSLUND Oscar7908BSK Sturarna149/ 6159/ 6308920
Compound - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen190/ 1198/ 13883628
2SCUKA Axel7908BSK Sturarna178/ 2179/ 23572327
3MERVING Gustaf40680Järnvägens BF161/ 3166/ 53272213
4H√ĄGGLUND Albin40680J√§rnv√§gens BF153/ 5172/ 33251826
5JOHANSSON Viggo41659Kalmar BS157/ 4168/ 43251524
6TORSTENSSON Tage40680Järnvägens BF138/ 6164/ 63021119
7SVAHN Oscar7939Vänersborgs BK111/ 7131/ 7242811
Compound - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1K√ĄCK Caroline40680J√§rnv√§gens BF187/ 1183/ 13702928
2BACKMAN Anna7853Luleå BS168/ 2163/ 23311724
3BACKMAN Linnea7853Luleå BS146/ 3135/ 3281419
Longbow - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-SvV
Märkt-SvV
Total
6
5
1BLOM Emil7908BSK Sturarna59/ 258/ 111721
2BLOM Maja7908BSK Sturarna61/ 141/ 210213
Longbow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1R√ĖN√ČR Maja7865Helsingborgs BSK102/ 183/ 118556
2HEDLUND Ida7823Gävle BK81/ 269/ 215014
3ORCI STARK Isa7949Motala BSK15/ 31/ 31600