Junior SM i Tavla 2019 Junior SM i Tavla 2019
Rejmyre BSK, Mjölby BS, Motala BSK (RMM)
Motala - Fålehagen, from 14-07-2019 to 14-07-2019
Junior SM i Tavla 2019
Deltagarlista grupperad på tävlingsmoment
 
BCDBarebow Cadet 13 Damer
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
7878HUSKVARNA BK
015BJOHANSSON ViolaIndividuellt kval
7887VÄSTERVIKS BSK
014BSTRÖMBÄCK SaraIndividuellt kval
7925UMEÅ BÅGSKYTTEKLUBB
013CJANSSON AlissaIndividuellt kval
7948MJÖLBY BS
015AWALL EmmaIndividuellt kval
7949MOTALA BSK
014AHOFER JAKOBSSON InezIndividuellt kval
012BLIND AlmaIndividuellt kval
011ALUDVIGSSON CorneliaIndividuellt kval
BCHBarebow Cadet 13 Herrar
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
4080TIMRÅ AIF
009BLUNDSTRÖM AdamIndividuellt kval
010CWALLIN EmilIndividuellt kval
53108KÄVLINGE BSK
009ADELLRUP EliasIndividuellt kval
53588LEKSANDS BSK
011BANDERSSON AntonIndividuellt kval
7826SANDVIKENS BSK
010BJOHANSSON SixtenIndividuellt kval
7833KUNGÄLVS BSK
009CDAHLBERG TomIndividuellt kval
7883TRANÅS BSK
012CHERMANSSON AlfonsIndividuellt kval
7915KARLSTADS BK
014CNILSSON ErikIndividuellt kval
7916KRISTINEHAMNS BSK
012ANILSSON AxelIndividuellt kval
BJDBarebow Junior 16 Damer
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
3811STOCKAMÖLLANS IF
026CWILHELMSSON JuliaIndividuellt kval
3818STOCKHOLMS BK
025AFORSSELL PaulinaIndividuellt kval
39828LINKÖPINGS SKF
028BLINDGREN JohannaIndividuellt kval
7865HELSINGBORGS BSK
021ARÖNÉR MajaIndividuellt kval
7885VETLANDA BSK
025BELAMSSON OliviaIndividuellt kval
7896UPPLANDS VÄSBY BSK
028CLINDBLOM SandraIndividuellt kval
7915KARLSTADS BK
028ANILSSON HannaIndividuellt kval
7949MOTALA BSK
025CORCI STARK IsaIndividuellt kval
BJHBarebow Junior 16 Herrar
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
36531NORA BSK
023CMALMÉN NORDMARK SimonIndividuellt kval
39815IF ULVARNA BSK
027CPETTERSSON LeoIndividuellt kval
40680JÄRNVÄGENS BF
026BANDERSSON OscarIndividuellt kval
027ALOVÉN SamuelIndividuellt kval
7883TRANÅS BSK
026AAXELSSON ViggoIndividuellt kval
7925UMEÅ BÅGSKYTTEKLUBB
027BJANSSON SebastianIndividuellt kval
BKDBarebow Knatte 10 Damer
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
40185NYKVARNS BSK
004ABERGLUND TildaIndividuellt kval
002BSVÄRD HannaIndividuellt kval
003CWAHLBERG CorneliaIndividuellt kval
40680JÄRNVÄGENS BF
002CANDERSSON LinaIndividuellt kval
004BVELIN SigneIndividuellt kval
7908BSK STURARNA
003AOHLZON MajaIndividuellt kval
7943FINSPÅNGS BSK
002DSEILIN EmiliaIndividuellt kval
BKHBarebow Knatte 10 Herrar
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
2797LINDOME BK
001AANDERSSON ErikIndividuellt kval
40185NYKVARNS BSK
001DVARGA EmilIndividuellt kval
7826SANDVIKENS BSK
001BJOHANSSON IvarIndividuellt kval
7925UMEÅ BÅGSKYTTEKLUBB
001CEKLUND AlexanderIndividuellt kval
CCHCompound Cadet 13 Herrar
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
2503IF KARLSVIK
005CBERGGREN HannesIndividuellt kval
3818STOCKHOLMS BK
005BKARLSTRÖM MANNERHAGEN SimonIndividuellt kval
7865HELSINGBORGS BSK
006ATENGROTH MelkerIndividuellt kval
7869KRISTIANSTADS BK
006BPERSSON ElmerIndividuellt kval
7874TRELLEBORGS BÅGSKYTTEKLUBB
008BMOSÉN SimonIndividuellt kval
7878HUSKVARNA BK
006CTENVERT NoahIndividuellt kval
7908BSK STURARNA
005AÅSLUND AlbinIndividuellt kval
008AÅSLUND OscarIndividuellt kval
7949MOTALA BSK
008CHOLMERTZ EmmaIndividuellt kval
CJDCompound Junior 16 Damer
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
39828LINKÖPINGS SKF
033ASALOVAARA LovaIndividuellt kval
40680JÄRNVÄGENS BF
032BKÄCK CarolineIndividuellt kval
7853LULEÅ BS
032ABACKMAN AnnaIndividuellt kval
033BBACKMAN LinneaIndividuellt kval
CJHCompound Junior 16 Herrar
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
40680JÄRNVÄGENS BF
030CHÄGGLUND AlbinIndividuellt kval
031AMERVING GustafIndividuellt kval
029BTORSTENSSON TageIndividuellt kval
41659KALMAR BS
029CJOHANSSON ViggoIndividuellt kval
7853LULEÅ BS
031CFORSBERG HenrikIndividuellt kval
7880SKOGENS IF KORSVÄGEN
032CKULLBERG AlexanderIndividuellt kval
7908BSK STURARNA
030BSCUKA AxelIndividuellt kval
7916KRISTINEHAMNS BSK
029AWIK AlbinIndividuellt kval
7939VÄNERSBORGS BK
030ASVAHN OscarIndividuellt kval
ICDInstinctive Cadet 13 Damer
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
53588LEKSANDS BSK
013ABJÖRKSTRAND JolineIndividuellt kval
LCHLongbow Cadet 13 Herrar
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
7908BSK STURARNA
010ABLOM EmilIndividuellt kval
013BBLOM MajaIndividuellt kval
011CHOLM CasperIndividuellt kval
RCDRecurve Cadet 13 Damer
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
2503IF KARLSVIK
019CZERROUKI AichaIndividuellt kval
3410RUMSKULLA GOIF
022CSVENSSON AlvaIndividuellt kval
40185NYKVARNS BSK
022BWETTERGREN TildeIndividuellt kval
40680JÄRNVÄGENS BF
024AKARLSSON AlvaIndividuellt kval
4080TIMRÅ AIF
019ANILSSON LinneaIndividuellt kval
7848ÖSTERSUNDS BSK
023AMILLING AlvaIndividuellt kval
7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BK
019BANDERSSON FreyaIndividuellt kval
020CO-NILS ElinIndividuellt kval
7853LULEÅ BS
020BCWIRZEN EmilyIndividuellt kval
7878HUSKVARNA BK
022ABIELIS MajaIndividuellt kval
7888BK DANAPILEN
024BDENNIUS NikiIndividuellt kval
7931BS GRÄSTORP
021CPYLS-LU MeiaIndividuellt kval
7948MJÖLBY BS
021BHAMMARSTRÖM EbbaIndividuellt kval
RCHRecurve Cadet 13 Herrar
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
2503IF KARLSVIK
016ABURMAN FredrikIndividuellt kval
017BDECKER EmilIndividuellt kval
018BJOHANSSON EdvinIndividuellt kval
40185NYKVARNS BSK
024CFRANK LinusIndividuellt kval
023BHÖGFELDT IvarIndividuellt kval
7833KUNGÄLVS BSK
016CNESS EliasIndividuellt kval
018ASTJERNSTRÖM ERIKSSON DavidIndividuellt kval
7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BK
016BENGELMARK AlfredIndividuellt kval
017CSVENSSON LudvigIndividuellt kval
7874TRELLEBORGS BÅGSKYTTEKLUBB
017AHEDENVANG KevinIndividuellt kval
RJDRecurve Junior 16 Damer
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
2503IF KARLSVIK
040CÅNGMAN SabinaIndividuellt kval
26335JÄMTLANDS BSK
041BLINDSJÖ LinnIndividuellt kval
2797LINDOME BK
040AJOHNSSON LinnIndividuellt kval
39828LINKÖPINGS SKF
042AALLEN ÖHNSTRÖM EvelynIndividuellt kval
7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BK
042CLIND CeciliaIndividuellt kval
7853LULEÅ BS
040BGEORGSSON AnnaIndividuellt kval
7864BK GRIPEN
043CRYDÉN IdaIndividuellt kval
7874TRELLEBORGS BÅGSKYTTEKLUBB
043BKRYHL JuliaIndividuellt kval
7908BSK STURARNA
041CKARLSSON AnnaIndividuellt kval
043AWENDEL MichaelaIndividuellt kval
7948MJÖLBY BS
041ALINDBERG AlvaIndividuellt kval
RJHRecurve Junior 16 Herrar
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
2503IF KARLSVIK
036ABERGMAN AlfonsIndividuellt kval
2797LINDOME BK
034BHEDÉN JakobIndividuellt kval
037AJACOBSSON LukasIndividuellt kval
3522SATSERUPS IDROTTS & BF
034CKALLINI IsakIndividuellt kval
39828LINKÖPINGS SKF
037BOLSSON EliasIndividuellt kval
3993SÖDERTÄLJE BF
039BANDERSSON LinusIndividuellt kval
40479STENBRO BS
039CKARLSTEDT ErikIndividuellt kval
4080TIMRÅ AIF
035ANORDSTRÖM WilleIndividuellt kval
037CSTRID AndréIndividuellt kval
036BSUNDSTRÖM AlbinIndividuellt kval
7829BS GOTHIA
034AQVIRIST AdamIndividuellt kval
7833KUNGÄLVS BSK
036CKUKKOLA TobiasIndividuellt kval
035BSTÅLHJÄRTA EliasIndividuellt kval
7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BK
035CWESTLING HermanIndividuellt kval
7948MJÖLBY BS
039AFREDRIKSSON DavidIndividuellt kval
RKDRecurve Knatte 10 Damer
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
2503IF KARLSVIK
004CBERGMAN MajaIndividuellt kval
7948MJÖLBY BS
003BERIKSSON ElviraIndividuellt kval
003DHAMMARSTRÖM ElsaIndividuellt kval
RKHRecurve Knatte 10 Herrar
Tavla
Ranking
Skytt
Omg.
7908BSK STURARNA
002AMELLQVIST BenjaminIndividuellt kval