The Archery GB National Tour - Stage 5 The Archery GB National Tour - Stage 5
Barnsley A.C. (BAC)
Barnsley A.C., Yorkshire, from 17-08-2019 to 18-08-2019
The Archery GB National Tour - Stage 5
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ARNALL Mick15C1821SPEN VICTORIA ACompound MenCompound Qualification
AUBREY Mike11C872B OF PENDLE & SAMLESBURYCompound MenCompound Qualification
AUBREY Wendy1B872B OF PENDLE & SAMLESBURYRecurve WomenRecurve Qualification
BAINTON Aaron8C1800B OF ST MARY'SCompound MenCompound Qualification
BARBER Tom4ARCHERY GBRecurve MenRecurve Qualification
BARBY Victoria7A200PENTLAND ACompound WomenCompound Qualification
BARLOW Rupert13B2625GRIFFIN ARCHERSRecurve MenRecurve Qualification
BECKETT James12B780BOWBROOK ACompound MenCompound Qualification
BETTLES Sarah4D568CHELTENHAM ARecurve WomenRecurve Qualification
BODE Amy2A872B OF PENDLE & SAMLESBURYCompound WomenCompound Qualification
BODEN Jacob11B4ARCHERY GBRecurve MenRecurve Qualification
BOOTH Izabela4C786LONG MYND ARecurve WomenRecurve Qualification
BOTCHETT Jordan11A1478ST SEBASTIAN ARecurve MenRecurve Qualification
BOTCHETT Peter10A1478ST SEBASTIAN ARecurve MenRecurve Qualification
BOULD Adele6B1036DERBYSHIRE ACCompound WomenCompound Qualification
BOULTON Hallie1A872B OF PENDLE & SAMLESBURYCompound WomenCompound Qualification
BRAMLEY David13B1035DERWENT BCompound MenCompound Qualification
BRIDGEWATER Neil15A1390HINXWORTH ACCompound MenCompound Qualification
BROOKS Andrew2374SIX TOWNS C OF ACompound MenCompound Qualification
BURDETT Nicole2C691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve WomenRecurve Qualification
CALDEIRA-HANKEY Ella5A410CODY BRecurve WomenRecurve Qualification
CALDEIRA-HANKEY Robert13D410CODY BRecurve MenRecurve Qualification
CALDEIRA-HANKEY Robert14D410CODY BRecurve MenRecurve Qualification
CARPENTER Isabelle1C831BARNSLEY ACCompound WomenCompound Qualification
CHAISTY Hazel7B2189GOLDCREST ARecurve WomenRecurve Qualification
CLARK Ian9C1800B OF ST MARY'SCompound MenCompound Qualification
CLARKE Jez12A1321DANUM ACompound MenCompound Qualification
CODLING Maddison1B853ASSHETON BCompound WomenCompound Qualification
COLE Eleanor5B252ROYAL RICHMOND ACRecurve WomenRecurve Qualification
COLLINS Jennifer5D414OLD BASING ARecurve WomenRecurve Qualification
CORLESS Susan7B984NORTHAMPTON ACCompound WomenCompound Qualification
CORNFORD James8B919NEW CENTURY B (CHESHIRE)Compound MenCompound Qualification
COSTALL Megan1A4ARCHERY GBRecurve WomenRecurve Qualification
COSTALL Rhian2A4ARCHERY GBRecurve WomenRecurve Qualification
COUSINS Crispin19C1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)Recurve MenRecurve Qualification
CRICKMORE Neil15D829BRONTE ARecurve MenRecurve Qualification
CROW David20D907CLEADON ACompound MenCompound Qualification
CROW Dillon13C907CLEADON ACompound MenCompound Qualification
D - E - F - G - H
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DAVIDSON Amanda3A995LINCOLN ACompound WomenCompound Qualification
DENHAM Kyle14D1036DERBYSHIRE ACCompound MenCompound Qualification
DENHAM Kyle15A1036DERBYSHIRE ACRecurve MenRecurve Qualification
DONALDSON Cameron11D907CLEADON ARecurve MenRecurve Qualification
DONALDSON Gary10D907CLEADON ARecurve MenRecurve Qualification
DONALDSON Morgan9D907CLEADON ARecurve MenRecurve Qualification
DUNNIGHAN Kate8C907CLEADON ARecurve WomenRecurve Qualification
EDWARDS Benjamin10A749TRENT VALLEY ACompound MenCompound Qualification
ELLIS David18B1339RIVERNOOK BRecurve MenRecurve Qualification
ELLIS Denise1D1339RIVERNOOK BRecurve WomenRecurve Qualification
FAULKNER Helen3D995LINCOLN ARecurve WomenRecurve Qualification
FOSTER Elizabeth4C896DURHAM UNI ACCompound WomenCompound Qualification
FREARSON Luke13A4ARCHERY GBCompound MenCompound Qualification
GALLAGHER Connor11B255NONSUCH BCompound MenCompound Qualification
GARDINER Matthew20C1197BRADFORD UNIVERSITY ACRecurve MenRecurve Qualification
GASPAR Tamas15D514SPORTSABLECompound MenCompound Qualification
GILDER Sally6C697EVESHAM ACRecurve WomenRecurve Qualification
GILL Steven13A860WIGAN & ORRELL ARecurve MenRecurve Qualification
GOBLE Wayne22A421FOREST OF BERE BRecurve MenRecurve Qualification
GRAY Robert14B1012FOSSE COMPANY OF ARCHERSRecurve MenRecurve Qualification
GRAY Verity5A731MERIDEN ACCompound WomenCompound Qualification
HADFIELD Graham12B4ARCHERY GBRecurve MenRecurve Qualification
HADFIELD Leigh22C921WINNINGTON PARK BRecurve MenRecurve Qualification
HALLARD Samuel21D707RUGBY BRecurve MenRecurve Qualification
HARDING Keith20B2200CLICKERS ACRecurve MenRecurve Qualification
HARPER Rhys20B2327GRONANT BCompound MenCompound Qualification
HARRISON Ron860WIGAN & ORRELL ARecurve MenRecurve Qualification
HAYDEN Gavin16D603CHIPPENHAM ARecurve MenRecurve Qualification
HEMPSALL Charlotte872B OF PENDLE & SAMLESBURYRecurve WomenRecurve Qualification
HINCKLEY Phil18C295HAMPSTEAD BRecurve MenRecurve Qualification
HOLDEN Ryan4ARCHERY GBRecurve MenRecurve Qualification
HOWELL James19D458MAYFLOWER ACompound MenCompound Qualification
HUGHES Heather873NETHERMOSS ARecurve WomenRecurve Qualification
HURST Shelley3B829BRONTE ARecurve WomenRecurve Qualification
HUSTON Patrick23B2201EAST BELFAST ACRecurve MenRecurve Qualification
HYNDS Frank20A142CLYDE ARROWSRecurve MenRecurve Qualification
I - J - K - L - M - N
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
IVANOV Kayleigh4A1261BALBARDIE ARecurve WomenRecurve Qualification
JAMIESON Gilbert21A1261BALBARDIE ARecurve MenRecurve Qualification
JONES Paige3D2123BELVOIR ACompound WomenCompound Qualification
JONES Robert12A1478ST SEBASTIAN ARecurve MenRecurve Qualification
JONES Stephen1866BARNSLEY YMCA ACompound MenCompound Qualification
JUDD Michael15C458MAYFLOWER ARecurve MenRecurve Qualification
KANNAN Sathish Kumar21C498NEWPORT PAGNELL ARecurve MenRecurve Qualification
KHAN Arfan9B938B OF BRUNTWOODRecurve MenRecurve Qualification
LABUSCHAGNE Andre16B262CMO BCompound MenCompound Qualification
LAHIFFE Gary14C763LICHFIELD ARecurve MenRecurve Qualification
LANE Nigel18A971WILFORD BOWMEN (NOTTS)Compound MenCompound Qualification
LANE Thomas16C971WILFORD BOWMEN (NOTTS)Compound MenCompound Qualification
LARKINS Yulia8A312CRYSTAL PALACE BRecurve WomenRecurve Qualification
LASZKOWICZ Neil18B1017B OF RUTLANDCompound MenCompound Qualification
LOCK Oskars14B809YORK A SOCIETYCompound MenCompound Qualification
MACQUEEN Nathan14C1261BALBARDIE ACompound MenCompound Qualification
MASON James17A1017B OF RUTLANDCompound MenCompound Qualification
MCKEOWN Harry19A255NONSUCH BRecurve MenRecurve Qualification
MEREDITH Daeron10C938B OF BRUNTWOODCompound MenCompound Qualification
MILLS Donna2D1339RIVERNOOK BRecurve WomenRecurve Qualification
MITCHELL Jacqueline7D371HERTFORD C OF ARecurve WomenRecurve Qualification
MURRAY Kate6B2640BORDERGHOST ARCHERSRecurve WomenRecurve Qualification
NAIRN Thomas17B1143ALSAGER JUNIOR ARCHERSRecurve MenRecurve Qualification
NEUMANN Helen5B962WELBECK ACompound WomenCompound Qualification
NICHOLSON Paul18D2013NORTON ARecurve MenRecurve Qualification
O - P - R - S
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
OAKLEY Thomas19B844B OF ADELRecurve MenRecurve Qualification
PALMER Freya1C691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve WomenRecurve Qualification
PARKER Alex9D1246DEER PARK ACompound MenCompound Qualification
PARKER Ashley18A1004IVANHOE ARecurve MenRecurve Qualification
PARRIS Jon12C938B OF BRUNTWOODRecurve MenRecurve Qualification
PAUL Ruby5C983WELLINGBOROUGH OACRecurve WomenRecurve Qualification
PERKINS Louis12C995LINCOLN ACompound MenCompound Qualification
PETRE Iulia5C2209CORBY ACompound WomenCompound Qualification
PINDER Bob17B57RADNOR FORESTERSCompound MenCompound Qualification
PINDER Paul16A57RADNOR FORESTERSCompound MenCompound Qualification
PITMAN Bryony3A4ARCHERY GBRecurve WomenRecurve Qualification
POWELL Daniel17A1810MOORSIDE ACRecurve MenRecurve Qualification
POYSER Darren Dean20A1363BURTON JOYCE ACompound MenCompound Qualification
PREECE Rosemary6A1246DEER PARK ACompound WomenCompound Qualification
REID Jacob16A782ALLSCOTT HEATH ARCHERSRecurve MenRecurve Qualification
RICHARDS Carl8A731MERIDEN ACCompound MenCompound Qualification
RIDDING Dru11A2411MILLOM ACompound MenCompound Qualification
ROBB Kirsty4A1261BALBARDIE ACompound WomenCompound Qualification
ROSE Marina2C831BARNSLEY ACCompound WomenCompound Qualification
ROWLEY Hannah7C2092NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)Recurve WomenRecurve Qualification
RUSSELL Sarah3C532CLOPHILL ACRecurve WomenRecurve Qualification
RUTLAND Anne3B684WYRE FOREST C OF ACompound WomenCompound Qualification
SAGOO Jaspreet6A2627PEACOCK ARCHERSRecurve WomenRecurve Qualification
SAMBRIDGE Marion4B1845SILVER ARROW ARCHERSCompound WomenCompound Qualification
SANSOME Robert23DLAOFACLEICESTER ANCIENT ORDER F.A.CRecurve MenRecurve Qualification
SAYCH Martin19A1561BLUE ARROWS ACCompound MenCompound Qualification
SETCHFIELD Hayden15B611BRACKEN C OF ARecurve MenRecurve Qualification
SHAW Adam10B570CLEVE ACompound MenCompound Qualification
SMITH Anne7A1005THE FOXESRecurve WomenRecurve Qualification
SMITH Jeff23A410CODY BRecurve MenRecurve Qualification
SPENCER-NICE Riley20D1246DEER PARK ARecurve MenRecurve Qualification
STANGER Stewart20C111ORKNEY ACompound MenCompound Qualification
SUSCA Thomas938B OF BRUNTWOODRecurve MenRecurve Qualification
T - V - W
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
TATE Jonathan22B474CLACTON ARecurve MenRecurve Qualification
TAYLOR Stuart19B1731KEELE UNI ACCompound MenCompound Qualification
THOMAS-PRAUSE Gareth16C210HIGH WEALD ACRecurve MenRecurve Qualification
THOMPSON Daniel11C938B OF BRUNTWOODRecurve MenRecurve Qualification
THOMPSON William16B813VALLEY B OF HUDDERSFIELDRecurve MenRecurve Qualification
TRUDGILL Ben17D1014KIRBY MUXLOE ACRecurve MenRecurve Qualification
TUTUIANU Anca2B1197BRADFORD UNIVERSITY ACCompound WomenCompound Qualification
VAUGHAN Matthew23C691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve MenRecurve Qualification
WALTON Martin17C262CMO BCompound MenCompound Qualification
WARBURTON Brett13C763LICHFIELD ARecurve MenRecurve Qualification
WARNER Lizzie1014KIRBY MUXLOE ACRecurve WomenRecurve Qualification
WHITE Christopher9A731MERIDEN ACCompound MenCompound Qualification
WILSON Adam9A1478ST SEBASTIAN ARecurve MenRecurve Qualification
WONG Shuk Kuen119LINKS ACompound WomenCompound Qualification
WOOD Antony19D262CMO BRecurve MenRecurve Qualification
WRIGHT Liam18C966GREASLEY CASTLE ARCHERSCompound MenCompound Qualification