The Archery GB National Tour - Stage 5 The Archery GB National Tour - Stage 5
Barnsley A.C. (BAC)
Barnsley A.C., Yorkshire, from 17-08-2019 to 18-08-2019
The Archery GB National Tour - Stage 5
Entries by Event
 
RMRecurve Men
Target
Rank
Name
Ses.
1004IVANHOE A
018APARKER AshleyRecurve Qualification
1012FOSSE COMPANY OF ARCHERS
014BGRAY RobertRecurve Qualification
1014KIRBY MUXLOE AC
017DTRUDGILL BenRecurve Qualification
1036DERBYSHIRE AC
015ADENHAM KyleRecurve Qualification
1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)
019CCOUSINS CrispinRecurve Qualification
1143ALSAGER JUNIOR ARCHERS
017BNAIRN ThomasRecurve Qualification
1197BRADFORD UNIVERSITY AC
020CGARDINER MatthewRecurve Qualification
1246DEER PARK A
020DSPENCER-NICE RileyRecurve Qualification
1261BALBARDIE A
021AJAMIESON GilbertRecurve Qualification
1339RIVERNOOK B
018BELLIS DavidRecurve Qualification
142CLYDE ARROWS
020AHYNDS FrankRecurve Qualification
1478ST SEBASTIAN A
011ABOTCHETT JordanRecurve Qualification
010ABOTCHETT PeterRecurve Qualification
012AJONES RobertRecurve Qualification
009AWILSON AdamRecurve Qualification
1810MOORSIDE AC
017APOWELL DanielRecurve Qualification
2013NORTON A
018DNICHOLSON PaulRecurve Qualification
210HIGH WEALD AC
016CTHOMAS-PRAUSE GarethRecurve Qualification
2200CLICKERS AC
020BHARDING KeithRecurve Qualification
2201EAST BELFAST AC
023BHUSTON PatrickRecurve Qualification
255NONSUCH B
019AMCKEOWN HarryRecurve Qualification
262CMO B
019DWOOD AntonyRecurve Qualification
2625GRIFFIN ARCHERS
013BBARLOW RupertRecurve Qualification
295HAMPSTEAD B
018CHINCKLEY PhilRecurve Qualification
4ARCHERY GB
011BBODEN JacobRecurve Qualification
012BHADFIELD GrahamRecurve Qualification
410CODY B
013DCALDEIRA-HANKEY RobertRecurve Qualification
014DCALDEIRA-HANKEY RobertRecurve Qualification
023ASMITH JeffRecurve Qualification
421FOREST OF BERE B
022AGOBLE WayneRecurve Qualification
458MAYFLOWER A
015CJUDD MichaelRecurve Qualification
474CLACTON A
022BTATE JonathanRecurve Qualification
498NEWPORT PAGNELL A
021CKANNAN Sathish KumarRecurve Qualification
603CHIPPENHAM A
016DHAYDEN GavinRecurve Qualification
611BRACKEN C OF A
015BSETCHFIELD HaydenRecurve Qualification
691REDHILL ARCHERS JUNIORS
023CVAUGHAN MatthewRecurve Qualification
707RUGBY B
021DHALLARD SamuelRecurve Qualification
763LICHFIELD A
014CLAHIFFE GaryRecurve Qualification
013CWARBURTON BrettRecurve Qualification
782ALLSCOTT HEATH ARCHERS
016AREID JacobRecurve Qualification
813VALLEY B OF HUDDERSFIELD
016BTHOMPSON WilliamRecurve Qualification
829BRONTE A
015DCRICKMORE NeilRecurve Qualification
844B OF ADEL
019BOAKLEY ThomasRecurve Qualification
860WIGAN & ORRELL A
013AGILL StevenRecurve Qualification
907CLEADON A
011DDONALDSON CameronRecurve Qualification
010DDONALDSON GaryRecurve Qualification
009DDONALDSON MorganRecurve Qualification
921WINNINGTON PARK B
022CHADFIELD LeighRecurve Qualification
938B OF BRUNTWOOD
009BKHAN ArfanRecurve Qualification
012CPARRIS JonRecurve Qualification
011CTHOMPSON DanielRecurve Qualification
LAOFACLEICESTER ANCIENT ORDER F.A.C
023DSANSOME RobertRecurve Qualification
RWRecurve Women
Target
Rank
Name
Ses.
1005THE FOXES
007ASMITH AnneRecurve Qualification
1261BALBARDIE A
004AIVANOV KayleighRecurve Qualification
1339RIVERNOOK B
001DELLIS DeniseRecurve Qualification
002DMILLS DonnaRecurve Qualification
2092NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)
007CROWLEY HannahRecurve Qualification
2189GOLDCREST A
007BCHAISTY HazelRecurve Qualification
252ROYAL RICHMOND AC
005BCOLE EleanorRecurve Qualification
2627PEACOCK ARCHERS
006ASAGOO JaspreetRecurve Qualification
2640BORDERGHOST ARCHERS
006BMURRAY KateRecurve Qualification
312CRYSTAL PALACE B
008ALARKINS YuliaRecurve Qualification
371HERTFORD C OF A
007DMITCHELL JacquelineRecurve Qualification
4ARCHERY GB
001ACOSTALL MeganRecurve Qualification
002ACOSTALL RhianRecurve Qualification
003APITMAN BryonyRecurve Qualification
410CODY B
005ACALDEIRA-HANKEY EllaRecurve Qualification
414OLD BASING A
005DCOLLINS JenniferRecurve Qualification
532CLOPHILL AC
003CRUSSELL SarahRecurve Qualification
568CHELTENHAM A
004DBETTLES SarahRecurve Qualification
691REDHILL ARCHERS JUNIORS
002CBURDETT NicoleRecurve Qualification
001CPALMER FreyaRecurve Qualification
697EVESHAM AC
006CGILDER SallyRecurve Qualification
786LONG MYND A
004CBOOTH IzabelaRecurve Qualification
829BRONTE A
003BHURST ShelleyRecurve Qualification
872B OF PENDLE & SAMLESBURY
001BAUBREY WendyRecurve Qualification
907CLEADON A
008CDUNNIGHAN KateRecurve Qualification
983WELLINGBOROUGH OAC
005CPAUL RubyRecurve Qualification
995LINCOLN A
003DFAULKNER HelenRecurve Qualification
CMCompound Men
Target
Rank
Name
Ses.
1017B OF RUTLAND
018BLASZKOWICZ NeilCompound Qualification
017AMASON JamesCompound Qualification
1035DERWENT B
013BBRAMLEY DavidCompound Qualification
1036DERBYSHIRE AC
014DDENHAM KyleCompound Qualification
111ORKNEY A
020CSTANGER StewartCompound Qualification
1246DEER PARK A
009DPARKER AlexCompound Qualification
1261BALBARDIE A
014CMACQUEEN NathanCompound Qualification
1321DANUM A
012ACLARKE JezCompound Qualification
1363BURTON JOYCE A
020APOYSER Darren DeanCompound Qualification
1390HINXWORTH AC
015ABRIDGEWATER NeilCompound Qualification
1561BLUE ARROWS AC
019ASAYCH MartinCompound Qualification
1731KEELE UNI AC
019BTAYLOR StuartCompound Qualification
1800B OF ST MARY'S
008CBAINTON AaronCompound Qualification
009CCLARK IanCompound Qualification
1821SPEN VICTORIA A
015CARNALL MickCompound Qualification
2327GRONANT B
020BHARPER RhysCompound Qualification
2411MILLOM A
011ARIDDING DruCompound Qualification
255NONSUCH B
011BGALLAGHER ConnorCompound Qualification
262CMO B
016BLABUSCHAGNE AndreCompound Qualification
017CWALTON MartinCompound Qualification
4ARCHERY GB
013AFREARSON LukeCompound Qualification
458MAYFLOWER A
019DHOWELL JamesCompound Qualification
514SPORTSABLE
015DGASPAR TamasCompound Qualification
57RADNOR FORESTERS
017BPINDER BobCompound Qualification
016APINDER PaulCompound Qualification
570CLEVE A
010BSHAW AdamCompound Qualification
731MERIDEN AC
008ARICHARDS CarlCompound Qualification
009AWHITE ChristopherCompound Qualification
749TRENT VALLEY A
010AEDWARDS BenjaminCompound Qualification
780BOWBROOK A
012BBECKETT JamesCompound Qualification
809YORK A SOCIETY
014BLOCK OskarsCompound Qualification
872B OF PENDLE & SAMLESBURY
011CAUBREY MikeCompound Qualification
907CLEADON A
020DCROW DavidCompound Qualification
013CCROW DillonCompound Qualification
919NEW CENTURY B (CHESHIRE)
008BCORNFORD JamesCompound Qualification
938B OF BRUNTWOOD
010CMEREDITH DaeronCompound Qualification
966GREASLEY CASTLE ARCHERS
018CWRIGHT LiamCompound Qualification
971WILFORD BOWMEN (NOTTS)
018ALANE NigelCompound Qualification
016CLANE ThomasCompound Qualification
995LINCOLN A
012CPERKINS LouisCompound Qualification
CWCompound Women
Target
Rank
Name
Ses.
1036DERBYSHIRE AC
006BBOULD AdeleCompound Qualification
1197BRADFORD UNIVERSITY AC
002BTUTUIANU AncaCompound Qualification
1246DEER PARK A
006APREECE RosemaryCompound Qualification
1261BALBARDIE A
004AROBB KirstyCompound Qualification
1845SILVER ARROW ARCHERS
004BSAMBRIDGE MarionCompound Qualification
200PENTLAND A
007ABARBY VictoriaCompound Qualification
2123BELVOIR A
003DJONES PaigeCompound Qualification
2209CORBY A
005CPETRE IuliaCompound Qualification
684WYRE FOREST C OF A
003BRUTLAND AnneCompound Qualification
731MERIDEN AC
005AGRAY VerityCompound Qualification
831BARNSLEY AC
001CCARPENTER IsabelleCompound Qualification
002CROSE MarinaCompound Qualification
853ASSHETON B
001BCODLING MaddisonCompound Qualification
872B OF PENDLE & SAMLESBURY
002ABODE AmyCompound Qualification
001ABOULTON HallieCompound Qualification
896DURHAM UNI AC
004CFOSTER ElizabethCompound Qualification
962WELBECK A
005BNEUMANN HelenCompound Qualification
984NORTHAMPTON AC
007BCORLESS SusanCompound Qualification
995LINCOLN A
003ADAVIDSON AmandaCompound Qualification