Campionati Europei Giovanili World Archery Europe Junior Championships
World Archery Europe (EMAU)
Nykobing (DEN), from 03-07-2012 to 7-07-2012
Campionati Europei Giovanili
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BERTSCHLER Alexander15ARecurve Junior Men
GAPPMAYER Gregor14ARecurve Junior Men
KURZ Christoph16ARecurve Junior Men
USCHOUNIG Daniel Sebastian54BCompound Junior Men
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
KOPNIN Alexei24CRecurve Junior Men
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
COUDYSER Jens19ARecurve Junior Men
DECKERS Eline35ARecurve Cadet Women
DECKERS Michael17ARecurve Junior Men
DOMANSKI Ludovic45CCompound Junior Men
DOMANSKI Renaud48BCompound Cadet Men
FLEURINCK Mick46CCompound Junior Men
GOBBELS Zoe41CRecurve Junior Women
KOOLS Reginald47CCompound Junior Men
MARTENS Rick16BRecurve Cadet Men
MEYNEN DEGRYSE Lena54BCompound Cadet Women
MEYNEN DEGRYSE Saskia55BCompound Cadet Women
RAMAEKERS Robin18ARecurve Junior Men
VAN HOUTVEN Joris17BRecurve Cadet Men
VERMEIREN Rika53BCompound Cadet Women
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
AFANASYEVA Maryia31BRecurve Junior Women
ANISHKEVICH Maksim13ARecurve Junior Men
BAHIUK Darya29CRecurve Cadet Women
FEDARUK Ivan15BRecurve Cadet Men
HUL Iryna32BRecurve Junior Women
KAROUKIN Anton12ARecurve Junior Men
KRUPKO Darya27CRecurve Cadet Women
NIKULINA Liubou30BRecurve Junior Women
SHVETS Lidziya28CRecurve Cadet Women
STASHKEVICH Yan11ARecurve Junior Men
TARASHKEVICH Dzmitry13BRecurve Cadet Men
VARABYOU Ilya14BRecurve Cadet Men
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
DANAILOVA Dobromira35CRecurve Cadet Women
VLADEV Georgi20CRecurve Cadet Men
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BABOK Deni50ACompound Cadet Men
BRLEK Tamara55ACompound Cadet Women
BUDEN Domagoj46CCompound Cadet Men
HORVAT Ivan14CRecurve Cadet Men
MIHALIC Matija15CRecurve Cadet Men
ORLIC Maja53ACompound Cadet Women
ORLIC Vedran22CRecurve Junior Men
PAVLAKOVIC Lovro13CRecurve Cadet Men
POTRKAC Vanja54ACompound Cadet Women
VAVRO Mario45CCompound Cadet Men
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
DUB Vojtech15CRecurve Junior Men
HUDEC Miroslav16CRecurve Junior Men
NOVOTNY Vojtech14CRecurve Junior Men
ZIZKOVA Klara40CRecurve Junior Women
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANDERSEN Joachim50BCompound Junior Men
ANDERSEN Laust6ARecurve Cadet Men
ANDERSEN Mads Kenneth4ARecurve Cadet Men
FRANDSEN Ida61ACompound Junior Women
FRANTZEN Claus48BCompound Junior Men
GALBERG Mathias5CRecurve Junior Men
HALSKOV Aske5ARecurve Cadet Men
HANSEN Stephan45ACompound Cadet Men
HOLDT-CASPERSEN Nynne Sophie40ARecurve Junior Women
KNUDSEN Mads49BCompound Junior Men
KRISTIANSEN Rene46ACompound Cadet Men
LAURSEN Anne Marie39ARecurve Junior Women
MIKKELSEN Simon47ACompound Cadet Men
SONNICHSEN Frederik6CRecurve Junior Men
SONNICHSEN Sarah Holst58CCompound Cadet Women
TOENDER Mathilde36ARecurve Cadet Women
WULFF Nikolaj7CRecurve Junior Men
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
GONZALEZ Alejandro48ACompound Cadet Men
MARTIN Adriana36BRecurve Cadet Women
NIETO TALADRIZ Diego54CCompound Junior Men
RODRIGUEZ Juan I.22BRecurve Junior Men
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
KALDAMAE Saskia62CCompound Junior Women
KLETTENBERG Merit33CRecurve Cadet Women
NURMSALU Laura36CRecurve Junior Women
OJAMAE Pearu Jakob21CRecurve Junior Men
PARNAT Reena37CRecurve Junior Women
SAKS Helena34CRecurve Cadet Women
TORNIUS Kerdo18CRecurve Cadet Men
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
KALL Oskar3ARecurve Junior Men
KOKKILA Henri4ARecurve Junior Men
LAINE Jere5CRecurve Cadet Men
MAENPAA Eero4CRecurve Cadet Men
MAENPAA Eeva39BRecurve Bow Junior Women
NISKANEN Iida33ARecurve Cadet Women
RAITTILA Samppa6CRecurve Cadet Men
RASANEN Teemu2ARecurve Junior Men
RYTKY Johanna34ARecurve Cadet Women
SAARINEN Noora59ACompound Cadet Women
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BRIANNE Noemie41ARecurve Junior Women
CARLIER Aurelie33BRecurve Cadet Women
DANIEL Lucas7CRecurve Cadet Men
DELAIRE Louis24BRecurve Junior Men
GAUBIL Melanie34BRecurve Cadet Women
JULIEN Simon51CCompound Junior Men
KOENIG Thomas9CRecurve Cadet Men
VERMEERSCH Remy8CRecurve Cadet Men
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BROWN Georgina57CCompound Junior Women
BULL Jonathan44BCompound Cadet Men
BUNCE Jake53ACompound Junior Men
CLARK Daisy56ACompound Cadet Women
COGGINS Zoe59CCompound Junior Women
FISHER Abbie26CRecurve Cadet Women
GEORGE Aalin Elisse57ACompound Cadet Women
GRAY Robert16CRecurve Cadet Men
INGRAM Matthew43BCompound Cadet Men
MARTIN Rebecca25CRecurve Cadet Women
MITCHELL Jordan51ACompound Junior Men
MORGAN Ashe16BRecurve Junior Men
OUTRAM Adam52ACompound Junior Men
PENNELL Luke50BCompound Cadet Men
PERROTT Mary58CCompound Junior Women
PITMAN Bryony24CRecurve Cadet Women
RANDALL Andrew14BRecurve Junior Men
SLATER Kieran15BRecurve Junior Men
VICK Jacob17CRecurve Cadet Men
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BAUER Katharina25BRecurve Cadet Women
ENDRIZZI Martin52BCompound Junior Men
GONSER Justus51BCompound Junior Men
HEINZ Mascha33CRecurve Junior Women
HERZIG Sven11BRecurve Junior Men
KAHLLUND Florian12BRecurve Junior Men
KRAUTZ Laura26BRecurve Cadet Women
LEMKE Jana24BRecurve Cadet Women
MAIER Lukas16ARecurve Cadet Men
MEISSNER Janine62ACompound Junior Women
OBST Oliver13BRecurve Junior Men
RODE Julia34CRecurve Junior Women
RUDOW Marc17ARecurve Cadet Men
SCHMITZ Carlo18ARecurve Cadet Men
VIEHMEIER Isabel35CRecurve Junior Women
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
AERIKOS Christos47CCompound Cadet Men
BPAKO Samira28ARecurve Junior Women
CHORTI Ariadni29ARecurve Junior Women
GIANNAKOPOULOU Maria60ACompound Junior Women
LYRAS Dimosthenis53CCompound Junior Men
PAPANDREOPOULOU Maria27ARecurve Junior Women
PAPAVASILEIOU Michail23CRecurve Junior Men
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BANDA Arpad19ARecurve Cadet Men
BUZAS Anna59CCompound Cadet Women
OROSZ Viktor49ACompound Cadet Men
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
ALKOLOMBRA Dotan20CRecurve Junior Men
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
AGAMENNONI Annalisa35BRecurve Junior Women
ALLEGRA Carmelo44ACompound Cadet Men
ARTICO Andrea12CRecurve Cadet Men
FILIPPI Gloria34BRecurve Junior Women
FRANZOI Sabrina57ACompound Junior Women
GALFIONE Marco11CRecurve Cadet Men
GRILLO Deborah58ACompound Junior Women
IBBA Fabio50ACompound Junior Men
IPPOLITO Gabriele42ACompound Cadet Men
LANDI Elisabetta59ACompound Junior Women
MAMMI Giulia30CRecurve Cadet Women
MANDIA Claudia33BRecurve Junior Women
MORELLO Marco10CRecurve Junior Men
NENCIONI Michele49ACompound Junior Men
NOZZOLILLO Gelsomina58ACompound Cadet Women
PAOLETTA Matteo8CRecurve Junior Men
PARDINI Leonardo43ACompound Cadet Men
PASQUALUCCI David10CRecurve Cadet Men
PIANESI Lorenzo9CRecurve Junior Men
RAGNI Matteo48ACompound Junior Men
ROMANO Chiara31CRecurve Cadet Women
ROTA Gaia32CRecurve Cadet Women
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
AMATNIEKS Janis20BRecurve Junior Men
GRIBULIS Karlis Akots21BRecurve Cadet Men
KREICBERGA Anete42BRecurve Junior Women
SPURIS Aleksejs21BRecurve Junior Men
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
KOVALEVSKIJ Adamas20BRecurve Cadet Men
KOVALEVSKIJ Adrianas23BRecurve Junior Men
POCIUNAITE Gerda40BRecurve Junior Women
SVEDAS Vilius53BCompound Junior Men
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
BULIGA Artur8ARecurve Cadet Men
CECANOV Anatolii7ARecurve Cadet Men
MIRCA Alexandra42ARecurve Junior Women
OLARU Dan24ARecurve Junior Men
RUBAILO Arcadii9ARecurve Cadet Men
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
APPELS Jesher1ARecurve Cadet Men
BIJSMANS Calvin40ACompound Cadet Men
DE VRIES Kylian41ACompound Cadet Men
DE VRIES Shireen30CRecurve Junior Women
DER KINDEREN Annemarie31CRecurve Junior Women
DIELEMANS Mitch19CRecurve Junior Men
KLOOS Joey18CRecurve Junior Men
SCHLOESSER Mike52CCompound Junior Men
SMULDERS Jeroen3ARecurve Cadet Men
VAN DE VEN Pim39ACompound Cadet Men
VAN DEN BERG Sjef2ARecurve Cadet Men
VAN DEN OEVER Rick17CRecurve Junior Men
VAN DER LOOY Sandra32CRecurve Junior Women
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
BURHOL Simen12CRecurve Junior Men
DELERUD SVENSEN Julie59BCompound Cadet Women
GRYDELAND Runa60BCompound Junior Women
HAGEN Paul Andre13CRecurve Junior Men
HALVORSEN Marius11CRecurve Junior Men
HAUGSETH Mads49BCompound Cadet Men
SANDE Aslak Tegle21ARecurve Cadet Men
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BARAKONSKA Milena38BRecurve Junior Women
BIZON Kacper15ARecurve Cadet Men
FALDZINSKI Maciej19BRecurve Junior Men
FARASIEWICZ Karolina30ARecurve Cadet Women
FATYGA Mateusz14ARecurve Cadet Men
GORCZYCA Joanna37BRecurve Junior Women
KARON Aleksandra Anna62BCompound Junior Women
MARZEC Pawel17BRecurve Junior Men
SIERAKOWSKI Kacper18BRecurve Junior Men
TRZEBINSKA Adrianna31ARecurve Cadet Women
TYSZKO Paulina36BRecurve Junior Women
WEJNEROWSKA Marlena32ARecurve Cadet Women
WOJCIK Rafal13ARecurve Cadet Men
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
AIRINEI Eduard Iulian7BRecurve Cadet Men
CUCOS Alina32BRecurve Cadet Women
DANILA Andrei5BRecurve Junior Men
GHETAU Dana31BRecurve Cadet Women
HRIHORCIUC Calin9BRecurve Cadet Men
IOSUB Patricia30BRecurve Cadet Women
POPESCU Alexandru Ionut6BRecurve Junior Men
PRICOP Costel Lucian7BRecurve Junior Men
RUSU Valentin8BRecurve Cadet Men
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
ALIEVA Sabina27BRecurve Cadet Women
AVDEEV Nikolay47BCompound Junior Men
BOLOTOVA Oyuna35ARecurve Junior Women
BOMBOEVA Anna33ARecurve Junior Women
CHERKASHNEVA Svetlana59BCompound Junior Women
DASHIDORZHIEVA Tuyana29BRecurve Cadet Women
GORYACHEV Alexey40BCompound Cadet Men
KHLYSTOVA Sofia54CCompound Cadet Women
KOROBEYNIKOVA Ekaterina57BCompound Junior Women
KOZHIN Dmitry45BCompound Junior Men
KUZMIN Vladislav41BCompound Cadet Men
MAKHNENKO Artem12BRecurve Cadet Men
PETROV Evgeny39BCompound Cadet Men
POPOV Vitalii10BRecurve Cadet Men
PROTASOVA Radmila53CCompound Cadet Women
RINCHINO Vasily11BRecurve Cadet Men
SAVENKOVA Alexandra55CCompound Cadet Women
SEGINA Tatiana34ARecurve Junior Women
SHAYNUROV Radmir9ARecurve Junior Men
SYRENOVA Soelma28BRecurve Cadet Women
TSYBEKDORZHIEV Bair10ARecurve Junior Men
TSYBZHITOV Bolot8ARecurve Junior Men
VINOGRADOVA Mariia58BCompound Junior Women
ZUEV Evgenii46BCompound Junior Men
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BOZIC Brina38CRecurve Junior Women
BOZIC Sara39CRecurve Junior Women
CERNE Toja61BCompound Junior Women
GJURIN Luka2BRecurve Cadet Men
KOMOCAR Jaka6ARecurve Junior Men
KOROSEC Vili46BCompound Cadet Men
KOSTANJEVEC Ana57CCompound Cadet Women
MODIC Stas47BCompound Cadet Men
POZAR Peter1BRecurve Cadet Men
RIJAVEC Jan5ARecurve Junior Men
STOSEVSKI Luka45BCompound Cadet Men
STRAJHAR Gasper3BRecurve Cadet Men
STRAJHAR Klemen7ARecurve Junior Men
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
CURCHOD Alexandre10BRecurve Junior Men
FABER Adrian9BRecurve Junior Men
FABER Florian20ARecurve Cadet Men
MULLER Axel8BRecurve Junior Men
RUDAZ Kenny49CCompound Cadet Men
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
DUCHON Juraj19BRecurve Cadet Men
HURBAN JR. Vladimir18BRecurve Cadet Men
JANOSIK Ondrej23ARecurve Junior Men
LONGOVA Alexandra32ARecurve Junior Women
LUCANICOVA Zuzana30ARecurve Junior Women
SISKOVA Alexandra31ARecurve Junior Women
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ANDERSSON Ida27CRecurve Junior Women
ANDERSSON Mathias42CCompound Cadet Men
ANDERSSON Sandra28CRecurve Junior Women
BLOMBERG Cecilia29CRecurve Junior Women
BLOMGREN Tobias2CRecurve Junior Men
BORGSTROM Hampus44CCompound Cadet Men
CARLSSON Isak43CCompound Cadet Men
FLINK Ludvig12ARecurve Cadet Men
FORSBERG Helen56BCompound Cadet Women
FREDRIKSSON Jesper3CRecurve Junior Men
HALLEN Mattias50CCompound Junior Men
LAGNEHOLT Marcus4CRecurve Junior Men
LINDBERG Marcus11ARecurve Cadet Men
RONNOW Christopher48CCompound Junior Men
SHABANI Endrina57BCompound Cadet Women
SVENSSON Marcus49CCompound Junior Men
TORESSON Klas10ARecurve Cadet Men
TONTONGA
Name
Target
Event
Session
JENSEN Arne19CRecurve Bow Cadet Men
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AKTUNA Aybuke29BRecurve Junior Women
ALICI Ozgurcan46ACompound Junior Men
ARTIRAN Mine58BCompound Cadet Women
AYDIN Cagatay20ARecurve Junior Men
AYDOGMUS Esen27ARecurve Cadet Women
COSKUN Ecem Cansu60CCompound Junior Women
DAVARCI Ali45ACompound Junior Men
DEMIR Cagatay41CCompound Cadet Men
GUNERI Muhammed Bilal6BRecurve Cadet Men
GURLEN Cagan Ozan39CCompound Cadet Men
KIRSEVER Kerem21ARecurve Junior Men
KURUCAN Huseyin Aykan47ACompound Junior Men
KURUS Mert5BRecurve Cadet Men
TOZER Ozge27BRecurve Junior Women
TUANA Ugur29ARecurve Cadet Women
UNAL Zeynep Isilsu28BRecurve Junior Women
YAKALI Samet Can40CCompound Cadet Men
YANGOZ Ali Osman4BRecurve Cadet Men
YANIK Elcin28ARecurve Cadet Women
YILMAZ Yagiz22ARecurve Junior Men
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
DUBAS Iryna37ARecurve Junior Women
DYAKOVA Viktoriya61CCompound Junior Women
GARAMOVA Rymma25ARecurve Cadet Women
HOVIADOVSKYI Roman48CCompound Cadet Men
IVANYTSKYY Heorhiy4BRecurve Junior Men
KARDASH Igor54ACompound Junior Men
KOMONYUK Vitaliy3BRecurve Junior Men
KYRIUKHIN Mykyta2CRecurve Cadet Men
LUKYANOVA Nataliya24ARecurve Cadet Women
MALYK Mykhaylo-Yaroslav1CRecurve Cadet Men
PAVLICHENKO Daria38ARecurve Junior Women
PAVLOVA Anastasia26ARecurve Cadet Women
RODIONOVA Polina36ARecurve Junior Women
SHKOLNA Mariya56CCompound Cadet Women
SHTYRBU Ivan3CRecurve Cadet Men
SHYSHKIN Mykyta2BRecurve Junior Men