Junior SM 3D 2017 Junior SM 3D 2017
BSK Sturarna (7908)
Ekebyboda, Uppsala, from 21-07-2017 to 21-07-2017
Junior SM 3D 2017
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1ÅLUND Malte40185Nykvarns BSK480/ 14801622
2GEHRKE Måns40680Järnvägens BF (Hallsberg)467/ 24671619
3MOSÉN Jacob7874Trelleborgs BK460/ 34601616
4LINDSKOG Alexander40185Nykvarns BSK459/ 44591417
5STJERNQVIST Elliot43312Huddinge BSK427/ 5427720
6MODIG Malte7850Sundsvall-Ortvikens BK383/ 6383415
Recurve - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1KARLSSON Anna7908BSK Sturarna (Uppsala)453/ 14531319
2SNÄCKERSTRÖM Ebba7908BSK Sturarna (Uppsala)443/ 24431216
3LIND Cecilia7850Sundsvall-Ortvikens BK377/ 3377612
4LUNDGREN Lovisa7880Skogens IF (Oskarshamn)295/ 4295112
Recurve - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1FREDRIKSSON David7948Mjölby BS416/ 1416322
2ÅKERMAN Fredrik7874Trelleborgs BK377/ 2377512
3RIBERG Oskar40680Järnvägens BF (Hallsberg)376/ 3376710
4SKOG Philip7895Tyresö BS337/ 433759
Recurve - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1HALLDÉN Sara2797Lindome BK406/ 1406616
2JOHANSSON Anna1796Grimslövs AIF394/ 2394614
3HALLQVIST Caroline7875Ljungby BSK355/ 3355411
4WÄLLERSTEN Fanny7829BS Gothia325/ 432557
5STRANDQVIST Sara7865Helsingborgs BSK312/ 531238
Barebow - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1VIKLUND Robin40385BSK Edsbyn403/ 1403712
2JACOBSSON Lukas2797Lindome BK362/ 2362711
3RIBERG Erik40680Järnvägens BF (Hallsberg)356/ 335618
4HALLBERG Patrik7908BSK Sturarna (Uppsala)306/ 430625
5WISMAR Malte26880Säters IF278/ 527817
6OLSSON Bobbo39816Wij BS Ockelbo269/ 626907
Barebow - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1SUNDBAUM Saga7908BSK Sturarna (Uppsala)423/ 1423715
2NILSSON Hanna7915Karlstads BK311/ 231115
3VOXLIN Elvira40385BSK Edsbyn301/ 3301110
4HEDLUND Josefine7908BSK Sturarna (Uppsala)278/ 427806
5PYLS-LU Meia7931BS Grästorp272/ 527223
6LILJEGREN Julia2702Kävlinge GoIF212/ 621204
Barebow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1CEKAL Anton45393Avesta BK417/ 1417518
2LOVÉN Samuel40680Järnvägens BF (Hallsberg)394/ 2394615
3QVIRIST Adam7829BS Gothia363/ 336367
4JANSSON Sebastian7925Umeå BK353/ 435344
5KARLSSON Tobias7908BSK Sturarna (Uppsala)322/ 532235
6BERGSTRÖM David7888BK Danapilen (Danderyd)309/ 630924
7BLOM Rasmus40479Stenbro BS (Nyköping)308/ 730826
8ALNÅS Tobias2797Lindome BK301/ 830116
9OLSSON Ture39816Wij BS Ockelbo273/ 927353
10BERGLUND Alfred43312Huddinge BSK273/1027315
Barebow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LILJESTRÖM Sara7908BSK Sturarna (Uppsala)366/ 1366611
2LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK354/ 235447
3SVENBERG Malin44935Roslagens BSK (Norrtälje)326/ 332618
4NORDGREN Minna7823Gävle BK212/ 421222
Compound - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1LUND Elvin7908BSK Sturarna (Uppsala)504/ 15043015
2HÄGGLUND Albin43393Arvidsjaur BS491/ 24912516
3BERG Viktor1796Grimslövs AIF475/ 34751718
4TENGROTH Melker7865Helsingborgs BSK469/ 44692017
5JOHANSSON Viggo41659Kalmar BS464/ 54641619
6BERGGREN Oskar7908BSK Sturarna (Uppsala)463/ 64631621
7SCUKA Axel7908BSK Sturarna (Uppsala)458/ 74581510
8LINDH Carl33994BSK Iggesund390/ 8390312
Compound - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1LUNDMARK Emma7908BSK Sturarna (Uppsala)496/ 14962617
2GRÉTARSSON Saga7818BSK Dalpilen (Borlänge)488/ 24882219
3BACKMAN Linnea7853Luleå BS473/ 34731819
4GRÉTARSSON Johanna7818BSK Dalpilen (Borlänge)466/ 44661720
5GRIP-HESTNER Linnéa7848Östersunds BSK266/ 526613
Compound - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1HELLMAN Martin7953Åtvidabergs BSK479/ 14792118
2KULLBERG Alexander7880Skogens IF (Oskarshamn)471/ 24712112
3LILJEGREN Max31583BK Fiskgjusen (Värmdö)361/ 3361413
4TENGROTH Edvin7865Helsingborgs BSK328/ 4328410
Compound - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1BACKMAN Anna7853Luleå BS434/ 14341213
2KÄCK Caroline40680Järnvägens BF (Hallsberg)395/ 23951110
Longbow - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1LINDSTEDT Filip7878Huskvarna BK352/ 135228
2GRAHN Linus40479Stenbro BS (Nyköping)309/ 230956
3HAGSTRÖM Joel7850Sundsvall-Ortvikens BK300/ 330026
4BARKEMO Theo7850Sundsvall-Ortvikens BK278/ 427833
5BOLANDER Per7826Sandvikens BSK267/ 526735
6HJORTENMARK Theo7823Gävle BK255/ 625516
7CARLSTEN Martin7908BSK Sturarna (Uppsala)221/ 722105
8ANDERSSON Alexander7896Upplands Väsby BSK211/ 821121
9BLOM Emil7908BSK Sturarna (Uppsala)203/ 920303
10VIGETUN Emil7850Sundsvall-Ortvikens BK194/1019404
Longbow - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1STRÅÅT Tova7896Upplands Väsby BSK305/ 130528
2STARK Isa7949Motala BSK273/ 227327
3HEDLUND Ida7823Gävle BK233/ 323301
Longbow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1BERGGREN Viktor7908BSK Sturarna (Uppsala)289/ 128938
2HESTNER Simon7848Östersunds BSK186/ 218604
3BOLANDER Lars7826Sandvikens BSK162/ 316222
Longbow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1RÖJESTÅL Stina7823Gävle BK268/ 126813
2SAND Celina36531Nora BSK200/ 220003
3RÖNÉR Maja7865Helsingborgs BSK165/ 316504
Instinctive - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1NYQVIST Jakob7899Eskilstuna BS326/ 132635
Instinctive - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1KARLSSON Felicia7850Sundsvall-Ortvikens BK258/ 125826
2LINNÉR Sara2702Kävlinge GoIF231/ 223103