Hyundai Archery World Cup - Stage 3 Hyundai Archery World Cup - Stage 3
World Archery (WA)
Salt Lake City (USA), from 18-06-2018 to 24-06-2018
Hyundai Archery World Cup - Stage 3
Entries by Country
 
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
DARCY Astin19ARecurve MenQualification Round Recurve
LEONARD Remy11ACompound MenQualification Round Compound
MCDOUGALL Matthew10ACompound MenQualification Round Compound
MILNE Jonathon8ACompound MenQualification Round Compound
POTTS Alec22ARecurve MenQualification Round Recurve
THOMPSON Hamish9ACompound MenQualification Round Compound
TYACK Ryan21ARecurve MenQualification Round Recurve
WORTH Taylor20ARecurve MenQualification Round Recurve
CHEAH RicciCoach
MOSEY TimOther Function
ROSE GraemeTeam Manager
SHIH Ya PingCoach
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben23BRecurve MenQualification Round Recurve
PRIEELS Sarah52BCompound WomenQualification Round Compound
NOTENBOOM FrancisTeam Manager
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
ABREU Luccas29ACompound MenQualification Round Compound
BARROSO DA CRUZ Lugui28BRecurve MenQualification Round Recurve
DOS SANTOS Ane Marcelle38CRecurve WomenQualification Round Recurve
DOS SANTOS Roberval28ACompound MenQualification Round Compound
D’ALMEIDA Marcus29BRecurve MenQualification Round Recurve
JUNQUEIRA CAMPOS HenriqueCoach
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
DUENAS Crispin18CRecurve MenQualification Round Recurve
FULSANG Brad16CRecurve MenQualification Round Recurve
HART Madison40ACompound WomenQualification Round Compound
LAMEG Bryanne43ACompound WomenQualification Round Compound
MAUDE Fiona42ACompound WomenQualification Round Compound
MAXWELL Brian17CRecurve MenQualification Round Recurve
MCCLEAN Fiona41ACompound WomenQualification Round Compound
NGUYEN Hamilton15CRecurve MenQualification Round Recurve
NOTT Robert16BCompound MenQualification Round Compound
TAYLOR Austin17BCompound MenQualification Round Compound
VON RICHTER Brendan18BCompound MenQualification Round Compound
HART LeeCoach
MAUDE JulieCoach
MILLAR KathleenTeam Manager
PRICE LindaCoach
RIGGS ShawnCoach
CHICHILE
Name
Target
Event
Session
AGUILAR Andres29DRecurve MenQualification Round Recurve
PEREZ Felipe28DRecurve MenQualification Round Recurve
SOTO Ricardo27DRecurve MenQualification Round Recurve
BANOS RicardoCoach
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
CAO Hui36CRecurve WomenQualification Round Recurve
LAN Lu35CRecurve WomenQualification Round Recurve
LI Jialun25ARecurve MenQualification Round Recurve
SUN Quan24ARecurve MenQualification Round Recurve
WANG Dapeng26ARecurve MenQualification Round Recurve
WEI Shaoxuan27ARecurve MenQualification Round Recurve
ZHAI Yuejun37CRecurve WomenQualification Round Recurve
ZHANG Dan34CRecurve WomenQualification Round Recurve
DONG WenjinDelegation Official
HE YingCoach
PAN Min RuiCoach
ROMAN IV MichaelCoach
SU YalatuCoach
XIAO HaopengDelegation Official
XUE HaifengCoach
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
ARENAS Sebastian23BCompound MenQualification Round Compound
CARDONA Camilo Andres24BCompound MenQualification Round Compound
CONTRERAS Valentina41CRecurve WomenQualification Round Recurve
LOPEZ Sara45ACompound WomenQualification Round Compound
MUNOZ Daniel22BCompound MenQualification Round Compound
PILA Andres26CRecurve MenQualification Round Recurve
PINEDA Daniel Felipe24CRecurve MenQualification Round Recurve
RAMIREZ Estiven27CRecurve MenQualification Round Recurve
RENDON Ana Maria40CRecurve WomenQualification Round Recurve
SEPULVEDA Maira Alejandra42CRecurve WomenQualification Round Recurve
TORRES Diego25CRecurve MenQualification Round Recurve
USQUIANO Alejandra44ACompound WomenQualification Round Compound
VALDEZ Nora46ACompound WomenQualification Round Compound
GARCIA Julian AndresCoach
MANTILLA HERNANDEZ Heber David RicardoCoach
MILLAN FERNANDEZ Jorge AntonioCoach
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj11BCompound MenQualification Round Compound
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
DAMSBO Erika52ACompound WomenQualification Round Compound
DAMSBO Martin26BCompound MenQualification Round Compound
DEGN Randi43DRecurve WomenQualification Round Recurve
HANSEN Stephan25BCompound MenQualification Round Compound
JAGER Maja44DRecurve WomenQualification Round Recurve
JENSEN Tanja50ACompound WomenQualification Round Compound
SONNICHSEN Sarah51ACompound WomenQualification Round Compound
DALL NielsCoach
ESAEL SALVADOR
Name
Target
Event
Session
HERNANDEZ Roberto12BCompound MenQualification Round Compound
RIVAS Gerardo13BCompound MenQualification Round Compound
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
VIKSTROM Antti Olavi31CRecurve MenQualification Round Recurve
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey40DRecurve WomenQualification Round Recurve
BARAER Quentin8BCompound MenQualification Round Compound
BRIANNE Noemie41DRecurve WomenQualification Round Recurve
CHIRAULT Thomas20DRecurve MenQualification Round Recurve
DANIEL Lucas22DRecurve MenQualification Round Recurve
DELOBELLE Fabien7BCompound MenQualification Round Compound
DELOCHE Pierre-Julien9BCompound MenQualification Round Compound
DODEMONT Sophie48BCompound WomenQualification Round Compound
GAUBIL Melanie42DRecurve WomenQualification Round Recurve
HERVE Sandra49BCompound WomenQualification Round Compound
PEINEAU Sebastien10BCompound MenQualification Round Compound
PLIHON Pierre19DRecurve MenQualification Round Recurve
VALLADONT Jean-Charles21DRecurve MenQualification Round Recurve
BINON BenoitTeam Manager
BRASSEUR SebastienCoach
RIFAUT NicolasCoach
TRAYAN AuroreCoach
VERBRUGGHE StephanieMedical Person
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ESEBUA Kristine39BRecurve WomenQualification Round Recurve
LEKVEISHVILI DavidDelegation Official
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
KAHLLUND Florian22BRecurve MenQualification Round Recurve
KROPPEN Michelle42BRecurve WomenQualification Round Recurve
LAUBE Marcus7ACompound MenQualification Round Compound
MAIER Johannes20BRecurve MenQualification Round Recurve
MAYR Camilo21BRecurve MenQualification Round Recurve
MEISSNER Janine35ACompound WomenQualification Round Compound
RICHTER Elena40BRecurve WomenQualification Round Recurve
UNRUH Lisa41BRecurve WomenQualification Round Recurve
WECKMUELLER Maximilian19BRecurve MenQualification Round Recurve
BUTUZOVA NataliaCoach
HAIDN OliverCoach
HERTKORN HolgerCoach
RINKE FelixMedical Person
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
DAS Atanu31ARecurve MenQualification Round Recurve
KUMARI Deepika44BRecurve WomenQualification Round Recurve
LAISHRAM Bombayla Devi43BRecurve WomenQualification Round Recurve
VENNAM Jyothi Surekha53ACompound WomenQualification Round Compound
VERMA Abhishek14BCompound MenQualification Round Compound
TEJA Jiwanjot SinghCoach
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
TAYLOR Adam31DRecurve MenQualification Round Recurve
ISVVIRGIN ISLANDS, US
Name
Target
Event
Session
ABERNATHY Anne44ARecurve WomenQualification Round Recurve
WAREHIME Amanda45ARecurve WomenQualification Round Recurve
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
FRANCHINI Irene43BCompound WomenQualification Round Compound
FRANGILLI Michele29ARecurve MenQualification Round Recurve
LANDI Vanessa43CRecurve WomenQualification Round Recurve
LONGO Laura42BCompound WomenQualification Round Compound
MANDIA Claudia45CRecurve WomenQualification Round Recurve
MIOR Viviano21ACompound MenQualification Round Compound
MORELLO Marco28ARecurve MenQualification Round Recurve
NESPOLI Mauro30ARecurve MenQualification Round Recurve
PAGNI Sergio20ACompound MenQualification Round Compound
PAGNONI Federico22ACompound MenQualification Round Compound
TOMASI Jessica44CRecurve WomenQualification Round Recurve
TONIOLI Marcella44BCompound WomenQualification Round Compound
BELLI MaurizioTeam Manager
BISIANI MatteoCoach
ROSSI AndreaOther Function
VALESELLA FlavioCoach
VAN ALTEN WietseCoach
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
HAYAKAWA Ren42ARecurve WomenQualification Round Recurve
HAYASHI Yuki41ARecurve WomenQualification Round Recurve
MATSUMOTO Ayane43ARecurve WomenQualification Round Recurve
OHASHI Tomoka40ARecurve WomenQualification Round Recurve
OONUKI Wataru26BRecurve MenQualification Round Recurve
SUGIO Tomoki25BRecurve MenQualification Round Recurve
TABATA Shungo24BRecurve MenQualification Round Recurve
YAMAMOTO Masaya27BRecurve MenQualification Round Recurve
KIM SanghoonCoach
MATSUKI YujiCoach
OKAMOTO RyujiCoach
TANAKA NobukaneTeam Manager
WATANABE HitoshiCoach
YOON HyesunCoach
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
KARABAYEV Akbarali15BCompound MenQualification Round Compound
BUZAUOV MuratCoach
KSASAUDI ARABIA
Name
Target
Event
Session
ALOTAIBI Fares Mater26DRecurve MenQualification Round Recurve
ALRODHAN Abdulaziz31ACompound MenQualification Round Compound
ALWI Mansour Fahd M.24DRecurve MenQualification Round Recurve
BINALI Abdalelah25DRecurve MenQualification Round Recurve
AL DHAIF AliOther Function
DALAK WaleedDelegation Official
KARRAR TaherTeam Manager
LEE Chong YapCoach
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
HENCKELS Jeff31BRecurve MenQualification Round Recurve
KLEIN Pit30BRecurve MenQualification Round Recurve
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
KAMARUDDIN Haziq16ARecurve MenQualification Round Recurve
MOHAMAD Khairul Anuar17ARecurve MenQualification Round Recurve
NOR HASRIN Muhammad Akmal18ARecurve MenQualification Round Recurve
ZOLKEPELI Muhamad Zarif Syahiir15ARecurve MenQualification Round Recurve
ISHAK NorizhamCoach
LEE Jae HyungTeam Manager
YUAN YuzhiMedical Person
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Luis30CRecurve MenQualification Round Recurve
AVITIA Mariana35DRecurve WomenQualification Round Recurve
BECERRA ARIZAGA Andrea M39ACompound WomenQualification Round Compound
BECERRA Miguel27BCompound MenQualification Round Compound
BERNAL Mariana36ACompound WomenQualification Round Compound
BOARDMAN Ernesto28CRecurve MenQualification Round Recurve
GONZALEZ Rodolfo29BCompound MenQualification Round Compound
HIDALGO IBARRA Antonio30BCompound MenQualification Round Compound
NEVAREZ CARDENAS Jorge Ociel29CRecurve MenQualification Round Recurve
OCHOA-ANDERSON Linda37ACompound WomenQualification Round Compound
ROMAN Aida34DRecurve WomenQualification Round Recurve
SANCHEZ Esmeralda38ACompound WomenQualification Round Compound
TREVINO G. Romeo Alejandro28BCompound MenQualification Round Compound
VALENCIA Alejandra36DRecurve WomenQualification Round Recurve
VAZQUEZ Ana Paula37DRecurve WomenQualification Round Recurve
CASTILLO Luis AlbertoMedical Person
FLORES Miguel AngelCoach
MONTELLANO Karen SeleneCoach
OCHOA RubenCoach
RAMIREZ AngelCoach
RAMOS AngelicaMedical Person
VELEZ Luis EduardoCoach
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BAYARDO Gabriela45BRecurve WomenQualification Round Recurve
COUWENBERG Martine50BCompound WomenQualification Round Compound
ELZINGA Peter31BCompound MenQualification Round Compound
VAN DEN BERG Sjef15DRecurve MenQualification Round Recurve
VAN DEN OEVER Rick17DRecurve MenQualification Round Recurve
VAN TONGEREN Jan16DRecurve MenQualification Round Recurve
WIJLER Steve18DRecurve MenQualification Round Recurve
CUSTERS EmielCoach
VAN DER HOFF RonTeam Manager
NZLNEW ZEALAND
Name
Target
Event
Session
HODGSON Olivia39CRecurve WomenQualification Round Recurve
RUSS Caleb23DRecurve MenQualification Round Recurve
SHUKER Bruce30ACompound MenQualification Round Compound
BAKER PetraCoach
RUSS TimOther Function
PHIPHILIPPINES
Name
Target
Event
Session
COJUANGCO Amaya Amparo51BCompound WomenQualification Round Compound
DE LA CRUZ Paul Marton24ACompound MenQualification Round Compound
TAGLE Nicole Marie38BRecurve WomenQualification Round Recurve
VICENCIO Joseph25ACompound MenQualification Round Compound
YAP Earl Benjamin23ACompound MenQualification Round Compound
SAYO ClintCoach
SOMBRIO RosendoTeam Manager
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
LESNIAK Natalia38ARecurve WomenQualification Round Recurve
OGRODOWCZYK Mateusz23CRecurve MenQualification Round Recurve
ANTONOV SerhiyCoach
PURPUERTO RICO
Name
Target
Event
Session
ALVARADO FERNANDEZ Bryan20BCompound MenQualification Round Compound
CINTRON Marla48ACompound WomenQualification Round Compound
LATORRE Maria49ACompound WomenQualification Round Compound
MUÑOZ RODRIGUEZ Adrian23ARecurve MenQualification Round Recurve
PIZARRO LATORRE Jean Rene21BCompound MenQualification Round Compound
REYES Jose Juan19BCompound MenQualification Round Compound
VELEZ Nereida47ACompound WomenQualification Round Compound
REYES MariaCoach
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
AVDEEVA Natalia46BCompound WomenQualification Round Compound
BALDANOV Arsalan30DRecurve MenQualification Round Recurve
BASHKIREV Alexey26ACompound MenQualification Round Compound
BULAEV Anton27ACompound MenQualification Round Compound
ERDYNIEVA Natalia39ARecurve WomenQualification Round Recurve
LOGINOVA Albina47BCompound WomenQualification Round Compound
TSYRENDONDOPOVA Darima45BCompound WomenQualification Round Compound
KADENATSY YuriDelegation Official
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
ELLISON Toja34ACompound WomenQualification Round Compound
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
CHEN Hsiang-Hsuan18ACompound MenQualification Round Compound
CHEN Li Ju35BCompound WomenQualification Round Compound
CHEN Yi-Hsuan34BCompound WomenQualification Round Compound
HUANG I-Jou37BCompound WomenQualification Round Compound
JAO Ting-Yu15BRecurve MenQualification Round Recurve
LEI Chien-Ying35ARecurve WomenQualification Round Recurve
LIN Che-Wei16ACompound MenQualification Round Compound
LIN Hsin-Min19ACompound MenQualification Round Compound
LIN Ming-Ching36BCompound WomenQualification Round Compound
LO Hsiao-Yuan37ARecurve WomenQualification Round Recurve
LUO Wei-Min18BRecurve MenQualification Round Recurve
PAN Yu Ping17ACompound MenQualification Round Compound
PENG Chia-Mao36ARecurve WomenQualification Round Recurve
TAN Ya-Ting34ARecurve WomenQualification Round Recurve
TANG Chih-Chun17BRecurve MenQualification Round Recurve
WEI Chun-Heng16BRecurve MenQualification Round Recurve
CHANG Yu-ChinMedical Person
CHUNG Chuan-WeiCoach
HUANG Tai-YuanDelegation Official
LIN Cheng-HsienCoach
LIN Ming-RueiMedical Person
LIU Chan-MingCoach
NI Ta-ChihCoach
OU YiCoach
TURNER RobertCoach
WENG I-ChengOther Function
WU Sheng-ChienCoach
USAUSA
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Steve14ACompound MenQualification Round Compound
BROWN Mackenzie34BRecurve WomenQualification Round Recurve
COLIN Christie41BCompound WomenQualification Round Compound
ELLISON Brady20CRecurve MenQualification Round Recurve
GELLENTHIEN Braden12ACompound MenQualification Round Compound
KELLER Lexi38BCompound WomenQualification Round Compound
LORIG Khatuna37BRecurve WomenQualification Round Recurve
MICKELBERRY Erin36BRecurve WomenQualification Round Recurve
REPP Robyn40BCompound WomenQualification Round Compound
REQUA Matthew19CRecurve MenQualification Round Recurve
SCHAFF Kris15ACompound MenQualification Round Compound
SHEPHERD La Nola35BRecurve WomenQualification Round Recurve
STANWOOD Thomas22CRecurve MenQualification Round Recurve
VAN NATTA Jamie39BCompound WomenQualification Round Compound
WILDE Reo13ACompound MenQualification Round Compound
WILLIAMS Jack21CRecurve MenQualification Round Recurve
BEVILACQUA CindyTeam Manager
BOGIN GerardMedical Person
EMMONS MaryOther Function
LEE KiSikCoach
LUDWIG DougCoach
MENZER RodOther Function
NICHOLS MelCoach
WILLIAMS WendyCoach
WOESSNER GeriOther Function
WOO SongiCoach