DCAS Indoor Champs 2019 DCAS Indoor Champs 2019
Devon and Cornwall Archery Society (DCAS)
YMCA Plymouth, Devon PL5 3NG, from 24-02-2019 to 24-02-2019
DCAS Indoor Champs 2019
Participant List in Alphabetical Order
 
B - C
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
BALLARD Jennifer5A668B OF THE TORSLadies RecurveSession 2 – 12.15pm
BANCROFT Neil10B648TORQUAY C OF AGentlemen LongbowSession 2 – 12.15pm
BARHAM Joe8B1380UNI OF EXETER ACGentlemen LongbowSession 2 – 12.15pm
BARKER Zena5A654REDRUTH ALadies RecurveSession 3 - 3.30pm
BARRETT Jane9D662EXETER C OF ALadies LongbowSession 2 – 12.15pm
BENCH Simon7B649YELVERTON BGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
BENNION Darren1D649YELVERTON BGentlemen CompoundSession 3 - 3.30pm
BICKELL Paul5A668B OF THE TORSGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
BOLT Angela10D648TORQUAY C OF ALadies LongbowSession 2 – 12.15pm
BROOKS Julie1D667BRIXHAM ALadies CompoundSession 2 – 12.15pm
BROOM Matt1C645LACETOWNGentlemen CompoundSession 3 - 3.30pm
BROOM Wendy1B645LACETOWNLadies CompoundSession 3 - 3.30pm
BROWN Andrea4C668B OF THE TORSLadies RecurveSession 1 – 9.00am
BURRY Dave9A668B OF THE TORSGentlemen LongbowSession 1 – 9.00am
BURTON Emily4C667BRIXHAM ALadies RecurveSession 2 – 12.15pm
BYRON Charles3B654REDRUTH AAll JuniorsSession 2 – 12.15pm
CAIN Rob7B649YELVERTON BGentlemen BarebowSession 2 – 12.15pm
CARDY Ben2B645LACETOWNJunior Gentlemen U18 Compound, All JuniorsSession 3 - 3.30pm
CARDY Mark10B645LACETOWNGentlemen LongbowSession 3 - 3.30pm
CARLOTTA Fabricio6C654REDRUTH AGentlemen RecurveSession 2 – 12.15pm
CHAUDHRY Saira5B662EXETER C OF ALadies RecurveSession 3 - 3.30pm
CLEMENTS Mark7D627LIZARD PENINSULA BGentlemen RecurveSession 2 – 12.15pm
CUSACK Shelagh6B2220JUNCTION ALadies BarebowSession 2 – 12.15pm
CUSACK2 Shelagh6B2220JUNCTION ALadies BarebowSession 3 - 3.30pm
D - G - H - K
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
DANCE Trevor3B660EXMOUTH AGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
DARLING Ray5B667BRIXHAM AGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
DAY Jon3C668B OF THE TORSGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
DAY Sue7B627LIZARD PENINSULA BLadies RecurveSession 3 - 3.30pm
GATHERUM Jon2A645LACETOWNGentlemen CompoundSession 3 - 3.30pm
GILL Emily7C668B OF THE TORSJunior Ladies U15 Recurve, All JuniorsSession 1 – 9.00am
GOODWIN Paul2A668B OF THE TORSGentlemen CompoundSession 1 – 9.00am
GRASSIE Karen5D662EXETER C OF ALadies BarebowSession 3 - 3.30pm
HELLINGS Ellena7A650PAIGNTON AJunior Ladies U18 Recurve, All JuniorsSession 3 - 3.30pm
HEPBURN Eloise8D1077UNI OF PLYMOUTHLadies BarebowSession 3 - 3.30pm
HEYDON Ken10A648TORQUAY C OF AGentlemen LongbowSession 2 – 12.15pm
HILL Sharon1C667BRIXHAM ALadies CompoundSession 2 – 12.15pm
HINGSTON Keith8A660EXMOUTH AGentlemen LongbowSession 1 – 9.00am
HINGSTON Myra8C660EXMOUTH ALadies LongbowSession 1 – 9.00am
HODGSON Benjamin6D1077UNI OF PLYMOUTHGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
HOYLE Andrew4A660EXMOUTH AGentlemen RecurveSession 2 – 12.15pm
HURST Richard3A627LIZARD PENINSULA BGentlemen RecurveSession 2 – 12.15pm
KING Emma10C1077UNI OF PLYMOUTHLadies LongbowSession 3 - 3.30pm
L - M - N - O
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
LEACH Adrian9D627LIZARD PENINSULA BGentlemen LongbowSession 3 - 3.30pm
LEDGERWOOD Thomas7A1380UNI OF EXETER ACGentlemen RecurveSession 2 – 12.15pm
LEES Iain5C649YELVERTON BGentlemen RecurveSession 2 – 12.15pm
LLOYD Barry9B648TORQUAY C OF AGentlemen LongbowSession 2 – 12.15pm
LYON Nigel7C645LACETOWNGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
MARKS Kerry4C1077UNI OF PLYMOUTHLadies RecurveSession 3 - 3.30pm
MARTYN Emma9C668B OF THE TORSLadies LongbowSession 1 – 9.00am
MARTYN Sophie3D668B OF THE TORSJunior Ladies U18 Barebow, All JuniorsSession 1 – 9.00am
MARTYN2 Emma9B668B OF THE TORSLadies LongbowSession 3 - 3.30pm
MARTYN2 Sophie6D668B OF THE TORSJunior Ladies U18 Barebow, All JuniorsSession 3 - 3.30pm
MELROSE Alan6C667BRIXHAM AGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
MEREDITH Steve2C667BRIXHAM AGentlemen CompoundSession 2 – 12.15pm
MILLINER McCalley2D645LACETOWNGentlemen CompoundSession 3 - 3.30pm
MONROE Keith4A650PAIGNTON AGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
NEWMAN Oliver6A650PAIGNTON AGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
NICHOLAS David3C2220JUNCTION AGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
NICHOLAS Lucy6C2220JUNCTION ALadies RecurveSession 3 - 3.30pm
OTTERY Colin2A645LACETOWNGentlemen CompoundSession 2 – 12.15pm
OTTERY Hannah6A645LACETOWNJunior Ladies U18 Recurve, All JuniorsSession 2 – 12.15pm
P - R - S - T
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
PARKINSON Andrew7A668B OF THE TORSGentlemen American FlatbowSession 1 – 9.00am
PRATT Tim4B660EXMOUTH AGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
ROBERTS Amy8A1077UNI OF PLYMOUTHLadies RecurveSession 2 – 12.15pm
ROOKE Martin8C650PAIGNTON AGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
ROWE Alexander7D1077UNI OF PLYMOUTHGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
SCOTT Andrew1A654REDRUTH AGentlemen CompoundSession 2 – 12.15pm
SCOTT Chloe7C654REDRUTH AJunior Ladies U12 Compound, All JuniorsSession 2 – 12.15pm
SELTER Lonja8B1077UNI OF PLYMOUTHGentlemen BarebowSession 3 - 3.30pm
SIMPSON Peter8A650PAIGNTON AGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
SMITH Alister9D649YELVERTON BGentlemen LongbowSession 1 – 9.00am
SMITH2 Alister4B649YELVERTON BGentlemen RecurveSession 2 – 12.15pm
STAPLETON Michaela10D650PAIGNTON ALadies LongbowSession 3 - 3.30pm
START Jim8D649YELVERTON BGentlemen LongbowSession 1 – 9.00am
STEYTLER Ethan4D2500SUPERMARINE BJunior Gentlemen U18 Compound, All JuniorsSession 1 – 9.00am
STEYTLER Nimue7D2500SUPERMARINE BJunior Ladies U12 Recurve, All JuniorsSession 1 – 9.00am
STEYTLER William5C2500SUPERMARINE BGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
STUDDEN Anna3D668B OF THE TORSJunior Ladies U12 Recurve, All JuniorsSession 2 – 12.15pm
TABERNER Christopher4A668B OF THE TORSJunior Gentlemen U15 Recurve, All JuniorsSession 1 – 9.00am
TABERNER Tessa3A668B OF THE TORSJunior Ladies U18 Recurve, All JuniorsSession 1 – 9.00am
TRIPP Joesph4B1077UNI OF PLYMOUTHGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
TRIPP Louise5B627LIZARD PENINSULA BLadies RecurveSession 2 – 12.15pm
TUCKER Harry4D658KYRTON AJunior Gentlemen U15 Recurve, All JuniorsSession 3 - 3.30pm
TWIGG Robert10D660EXMOUTH AGentlemen LongbowSession 1 – 9.00am
TWIGG Sophie9C660EXMOUTH ALadies LongbowSession 2 – 12.15pm
TWIGG2 Robert9A660EXMOUTH AGentlemen LongbowSession 2 – 12.15pm
TWIGG2 Sophie9C660EXMOUTH ALadies LongbowSession 3 - 3.30pm
TWIGG3 Robert9A660EXMOUTH AGentlemen LongbowSession 3 - 3.30pm
V - W - Y
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
VITALI Christopher8B668B OF THE TORSGentlemen LongbowSession 1 – 9.00am
VOWDEN Tony6A648TORQUAY C OF AGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
WALKE Lauren5D668B OF THE TORSLadies RecurveSession 1 – 9.00am
WELLS Hannah4D645LACETOWNJunior Ladies U15 Recurve, All JuniorsSession 2 – 12.15pm
WELLS Oliver5D645LACETOWNJunior Gentlemen U12 Compound, All JuniorsSession 2 – 12.15pm
WEST Catherine6D648TORQUAY C OF AJunior Ladies U18 Recurve, All JuniorsSession 2 – 12.15pm
WHITBREAD Matthew3C667BRIXHAM AGentlemen RecurveSession 2 – 12.15pm
WHITE Andrew2B649YELVERTON BGentlemen CompoundSession 1 – 9.00am
WILDE Gary3A650PAIGNTON AGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
WILDE Glen10C650PAIGNTON AGentlemen LongbowSession 2 – 12.15pm
WILLIAMS Connor3D1380UNI OF EXETER ACGentlemen RecurveSession 3 - 3.30pm
WILLIAMS Karen5C660EXMOUTH ALadies RecurveSession 3 - 3.30pm
WILLIAMS Marc6B668B OF THE TORSGentlemen RecurveSession 1 – 9.00am
WILLIAMS Scott10A660EXMOUTH AGentlemen LongbowSession 3 - 3.30pm
WIX Molly1A645LACETOWNLadies CompoundSession 3 - 3.30pm
WRIGHT Linda Jean3B649YELVERTON BLadies BarebowSession 1 – 9.00am
YEOMAN Marcus2C649YELVERTON BGentlemen CompoundSession 3 - 3.30pm
YOUNG Tristan8C637B OF WADEBRIDGEJunior Gentlemen U18 Recurve, All JuniorsSession 2 – 12.15pm