Yleisten luokkien 18m SM-kilpailut Yleisten luokkien 18m SM-kilpailut
Riihi-Jouset (RiJo)
Riihimäen urheilutalo, from 23-02-2019 to 23-02-2019
Yleisten luokkien 18m SM-kilpailut
Tulosluettelo sarjoittain ja luokittain - henkilökohtainen kilpailu
 
Tähtäinjousi - Yleinen [60:n nuolen jälkeen]
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1PIIPPO SamuliOJMOulun Jousimiehet292/ 1293/ 15854711
2PYYLAMPI TeroTJATampereen Jousiampujat289/ 2292/ 35814315
3SISTONEN AnteroSIVSherwoodin iloiset Veikot287/ 3293/ 15804314
4VIKSTRÖM AnttiOJMOulun Jousimiehet285/ 6288/ 55733818
5NIKKANEN MarkusACHAchilles281/10289/ 45703520
6TEKONIEMI AnttiTJATampereen Jousiampujat286/ 5283/ 75693323
7TANVEL PriitARTEMISArtemis281/11286/ 65673321
8IHANUS PetriJYSUJyväs-Sulka287/ 4280/115673126
9ROLFI DanieleMBFMariehamns Bågskytteförening 283/ 8282/ 95653221
10MÄENPÄÄ EeroPJAPorin Jousiampujat284/ 7281/105653025
11RONKANEN PerttuKYJOKymen Jousi281/ 9282/ 85633221
12KOKKILA HenriTOJATornion Jousiampujat276/15276/135522522
13HUHTALA JuusoARCUSArcus276/14275/145512426
14RONKANEN SampoERÄTapanilan Erä278/12272/165502627
15OJALA MikkoPJAPorin Jousiampujat275/16274/155492430
16HEIKKINEN RekoPJAPorin Jousiampujat277/13272/175492128
17KUIVALAINEN PenttiJO-JUJousi-Jussit267/23278/125452520
18LEIKKOLA MarkusJO-JUJousi-Jussit271/17270/185412418
19VUORINEN VerneHOODRobin Hood268/21263/195312024
20LEHTOMÄKI EsaJYSUJyväs-Sulka265/24262/215271721
21RAITA RikuIJAIitin Jousiampujat267/22258/235252221
22SUOMALAINEN MarkoLRJLänsirajan Jousiampujat268/19257/245251721
23LEINO JussiPOJOPohjan Jousi270/18254/265241328
24RANNIKKO SeppoLJLapin Jousi268/20253/275211726
25KALLATSA JukkaLJLapin Jousi262/25253/285151128
26KOSKINEN JarkkoTJATampereen Jousiampujat258/27257/255151023
27NÄSÄNEN ArtoACHAchilles254/28259/225131921
28HELIN JohannaARCUSArcus261/26251/295121224
29POLO EsaOJMOulun Jousimiehet233/29263/204961913
30MÄKIRANTA EllaDIANAVaasan Diana-57195/30228/30423118
Tähtäinjousi - Naiset [60:n nuolen jälkeen]
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1KUOPPA TaruSIVSherwoodin iloiset Veikot280/ 2282/ 15623122
2RUUSKANEN AleksandraSIVSherwoodin iloiset Veikot272/ 7282/ 25542624
3NISSINEN TiinaKO-SUKoillis-Savon Sulka274/ 6276/ 35502326
4TUKIAINEN IidaWTWilhelm Tell275/ 5275/ 45502229
5TOLSA RiittaPIILIPiili276/ 3271/ 55472327
6LASSILA Ida-LottaAMARCOAmarco284/ 1257/ 75412626
7MATIKAINEN KristiinaSIVSherwoodin iloiset Veikot265/ 9265/ 65301525
8HELIN SusannaARCUSArcus275/ 4251/105261917
9BACKMAN AnneRIJORiihi-Jouset267/ 8255/ 95221526
10HUIKARI-ROIVAS KirsiIJAIitin Jousiampujat259/10256/ 85151819
11NISULA SatuAMARCOAmarco245/12238/114831518
12SMEDS YlvaDIANAVaasan Diana-57254/11226/12480817
Taljajousi - Yleinen [60:n nuolen jälkeen]
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1TELLA MattiHOODRobin Hood291/ 4294/ 15854515
1TOIVANEN ViliERÄTapanilan Erä292/ 2293/ 45854515
3FORSBERG JereHOODRobin Hood291/ 4292/ 55834317
4PELTONIEMI AnttiHOODRobin Hood291/ 4291/ 65824218
5LOITOKARI PekkaRIJORiihi-Jouset287/13294/ 15814119
5NUMMINEN KalleHOODRobin Hood291/ 4290/ 75814119
7SALOMAA AhtiWTWilhelm Tell286/16294/ 15804020
8RUTONEN MikaVJAVarkauden Jousiampujat290/ 9289/ 95794019
9JÄRVENPÄÄ MarkoRIJORiihi-Jouset291/ 4287/115783822
9KANGASMÄKI ArtoJYSUJyväs-Sulka292/ 2286/155783822
11LEHTONEN KajPJAPorin Jousiampujat287/13290/ 75773723
12PELTONIEMI VesaKU-RYKurikan Ryhti290/ 9286/145763920
13HAAVISTO NicoTJATampereen Jousiampujat287/13288/105753525
13HUMALAJOKI AulisVIRJAVirtain Jousiampujat288/11287/115753525
15TAIVALANTTI JanneVJAVarkauden Jousiampujat288/11284/205723228
16HAAVISTO JariPJAPorin Jousiampujat295/ 1274/265694711
17OLLILA MarkoRIJORiihi-Jouset285/17284/185693127
18VANNEKARI MarkkuPJAPorin Jousiampujat282/21287/115692931
19IMMONEN JariVJAVarkauden Jousiampujat284/18284/195683028
20ERKKILÄ ToniPJAPorin Jousiampujat282/20286/155682930
21WAHLROOS MikaelHOODRobin Hood281/22285/175662634
22PEURAMÄKI PerttiÄJAÄetsän Jousiampujat284/19277/245612433
23PAJUNEN AnssiRIJORiihi-Jouset279/26282/215612336
24PEKANDER JouniPIILIPiili281/22280/225612335
25TÖRÖLÄ RoniERÄTapanilan Erä280/24280/235602236
26NISSINEN JuhaKO-SUKoillis-Savon Sulka280/25277/255572037
27JÄRVENPÄÄ ErjaRIJORiihi-Jouset278/27273/275512326
28VAINIO ReimaSI-SUSini-Sulat268/28273/28541845
29PITKÄNEN TommiACUAC-Ulvila258/29257/29515930
Taljajousi - Naiset [60:n nuolen jälkeen]
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1LANTEE AnneHOODRobin Hood286/ 1289/ 15753525
2RAUNIO HeliARCUSArcus285/ 2288/ 25733327
3OLLILA JaanaRIJORiihi-Jouset283/ 3287/ 35703030
4JALKANEN SatuLRJLänsirajan Jousiampujat272/ 4269/ 45411336
Vaistojousi - Yleinen [60:n nuolen jälkeen]
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1AHO VesaPOJOPohjan Jousi268/ 1263/ 35311822
2RAUHALA TimoINJOInarinjärven Jousi266/ 2264/ 25301625
3VIITANEN TimoKU-RYKurikan Ryhti262/ 3261/ 55231922
4JÄLKÖ PetriFALCFalcon261/ 4262/ 45231425
5KINNUNEN AskoARCUSArcus254/ 6268/ 15221326
6ALAKYLMÄNEN MattiJJAJärvenpään Jousiampuajat250/10253/ 65031119
7OLKKONEN ArtoJYSUJyväs-Sulka253/ 7246/ 8499919
8HELMIÖ AriHOODRobin Hood255/ 5242/134971122
9KYRÖ TarmoINJOInarinjärven Jousi250/ 9245/ 94951315
10JALKANEN PekkaLRJLänsirajan Jousiampujat247/11242/12489919
11PIHLAJANIEMI RaimoKU-RYKurikan Ryhti235/13250/ 7485520
12TAIKINA-AHO AnteroINJOInarinjärven Jousi246/12235/15481716
13KALLIOSALO KariPOJOPohjan Jousi232/15244/104761121
14RAIVIO PerttiHOODRobin Hood233/14243/11476520
15ROINI MarkkuHOODRobin Hood225/16240/14465416
16KETELÄ TapioDIANAVaasan Diana-57252/ 8212/16464816
Vaistojousi - Naiset [60:n nuolen jälkeen]
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1KETOLA SofiaDIANAVaasan Diana-57250/ 2263/ 15131420
2KALLIOSALO VirpiPOJOPohjan Jousi261/ 1250/ 2511728
3VILJANEN AnneWTWilhelm Tell249/ 3225/ 3474814
4MAKKONEN SusannaSISUSini-Sulat209/ 4211/ 4420413