Indoor Archery World Series Stage 1 - Luxembourg Indoor Archery World Series Stage 2 - Luxembourg
World Archery (WA)
Strassen (LUX), from 22-11-2019 to 24-11-2019
Indoor Archery World Series Stage 1 - Luxembourg
Participant List group by Country
 
BELBELGIUM
Athlete
Target
Event
Ses.
ALLAERT Nick4BCompound MenSaturday 08:00
ALLIANCE Jordan6CCompound MenSaturday 12:30
BERX Jordy6BCompound MenSaturday 08:00
BOUVRY Tim6BCompound MenFriday 12:30
CALLEWAERT Danny24CRecurve MenFriday 17:00
CLAES Haidi31CRecurve WomenSaturday 08:00
DALLA-LIBERA Alain7ACompound MenFriday 12:30
DAMAN Jelle25DRecurve MenSaturday 12:30
DAMAN Peter27DRecurve MenSaturday 12:30
DEGOWIE Patrick12CCompound MenFriday 17:00
DELVIGNE Olivier18DCompound MenSaturday 12:30
DEMEY Dominiek12DCompound MenSaturday 12:30
DEMEY Louise20ACompound WomenSaturday 12:30
DEPREZ Filip26DRecurve MenSaturday 12:30
DERÊME Stéphane5CCompound MenFriday 17:00
EL CHEIKH Louai2BCompound MenSaturday 08:00
ETIENNE David3BCompound MenSaturday 08:00
FREDERICKX Brend10CCompound MenSaturday 12:30
HUAUX Jade14CCompound WomenFriday 17:00
JORIS Gianni11CCompound MenFriday 17:00
KOOLS Jessica18CCompound WomenSaturday 12:30
KOOLS Jonathan7CCompound MenSaturday 12:30
KOOLS Reginald8CCompound MenSaturday 12:30
MAAS Matthias9CCompound MenFriday 17:00
MARKEY Tom19BRecurve MenSaturday 08:00
MEYNEN DEGRYSE Lena17CCompound WomenSaturday 12:30
POELMANS Niels6CCompound MenFriday 17:00
POTTEAU Baptist19DCompound MenSaturday 12:30
PRIEELS Philippe7CCompound MenFriday 17:00
PRIEELS Sarah15CCompound WomenFriday 17:00
PUCCI Eleni25DRecurve WomenFriday 17:00
TEVEL Thomas10CCompound MenFriday 17:00
VAN DEN BROECK Els26DRecurve WomenFriday 17:00
VANDERGUCHT Jonathan20BRecurve MenSaturday 08:00
VANDERVEKEN Arnaud17BRecurve MenSaturday 08:00
VANDERVELDEN Vincent7BCompound MenSaturday 08:00
VERDEYEN Luc5CCompound MenSaturday 12:30
VERSYCK Lievaerdagh13ACompound WomenSaturday 08:00
VERVACKE Jaron9CCompound MenSaturday 12:30
WEYDERS Eric8CCompound MenFriday 17:00
WILLEMS Norbert8BCompound MenSaturday 08:00
BRABRAZIL
Athlete
Target
Event
Ses.
GOGEL Jane Karla16BCompound WomenFriday 17:00
CANCANADA
Athlete
Target
Event
Ses.
DUENAS Crispin18ARecurve MenFriday 12:30
CROCROATIA
Athlete
Target
Event
Ses.
BUDEN Domagoj11DCompound MenSaturday 12:30
HORVAT Ivan22DRecurve MenSaturday 08:00
MLINARIC Amanda14CCompound WomenSaturday 08:00
REMAR Alen23DRecurve MenSaturday 08:00
REZEK Maks21DRecurve MenSaturday 08:00
VAVRO Mario13BCompound MenFriday 17:00
CZECZECH REPUBLIC
Athlete
Target
Event
Ses.
BERANEK Radek25CRecurve MenSaturday 08:00
DENDENMARK
Athlete
Target
Event
Ses.
HANSEN Stephan8DCompound MenSaturday 12:30
JENSEN Tanja20BCompound WomenSaturday 12:30
KNUDSEN Mads11BCompound MenSaturday 08:00
LAURSEN Martin9DCompound MenSaturday 12:30
ESAEL SALVADOR
Athlete
Target
Event
Ses.
HERNANDEZ Roberto9BCompound MenFriday 12:30
ESPSPAIN
Athlete
Target
Event
Ses.
ALONSO LORENZO Ana Mercedes13CCompound WomenSaturday 08:00
CHERCHI Cristian27CRecurve MenSaturday 12:30
GOMEZ Maria12CCompound WomenSaturday 08:00
MANUEL JOAQUÍN Vázquez Sánchez9BCompound MenSaturday 08:00
MARCOS Andrea12DCompound WomenFriday 12:30
PEREZ GONZALEZ Jesus Jacinto11CCompound MenSaturday 12:30
ESTESTONIA
Athlete
Target
Event
Ses.
JAATMA Lisell11BCompound WomenFriday 12:30
JAATMA Robin11DCompound MenFriday 17:00
PAAS Meeri-Marita12BCompound WomenFriday 12:30
PARNAT Reena31BRecurve WomenSaturday 12:30
TETSMANN Maris27CRecurve WomenFriday 17:00
FRAFRANCE
Athlete
Target
Event
Ses.
ACHTERMANN Wolfgang3CCompound MenSaturday 08:00
ALART Margaux27CRecurve WomenSaturday 08:00
ALOUANI Neil12ACompound MenFriday 17:00
ARMBRUSTER Sylvain25ARecurve MenSaturday 08:00
ARROUGE Yoann5CCompound MenSaturday 08:00
BALESTRI Alain2ACompound MenSaturday 12:30
BALESTRI Magalie16ACompound WomenSaturday 12:30
BARAER Quentin6ACompound MenFriday 17:00
BARBES Vincent8ACompound MenSaturday 12:30
BARBIER Anthony19CRecurve MenSaturday 08:00
BEUNARD Benoit23CRecurve MenFriday 17:00
BIDAULT Jerome20ARecurve MenFriday 17:00
BOLLORE Cedric21BRecurve MenSaturday 12:30
BOSSARD Florian23BRecurve MenSaturday 12:30
BOSSARD Laure28BRecurve WomenSaturday 12:30
BOSSARD Michel25BRecurve MenSaturday 12:30
BOTTE Louise31ARecurve WomenSaturday 08:00
BOULCH Jean Philippe9ACompound MenSaturday 08:00
BOURELLY Anne14ACompound WomenFriday 17:00
CADRONET Candice16CCompound WomenSaturday 12:30
CADRONET Nathan5ACompound MenSaturday 12:30
CARRU Pascal2ACompound MenSaturday 08:00
CHABROL Gabrielle27ARecurve WomenSaturday 08:00
CHERITAT-GEOFFRAY Mathieu21ARecurve MenSaturday 08:00
CHOLLEY Andre9ACompound MenSaturday 12:30
CHOLLEY Annie14ACompound WomenSaturday 12:30
COLLAUD Evann20ARecurve MenSaturday 08:00
COMFAITS Thierry18CRecurve MenFriday 17:00
CORCY Jonathan26BRecurve MenSaturday 12:30
CORNIAUX Yvette15ACompound WomenSaturday 12:30
CORSIN Valentin26ARecurve MenSaturday 08:00
COUTRET Stéphane16ARecurve MenSaturday 08:00
CVEJIC Alexandre11ACompound MenSaturday 12:30
DAULEU Ludovic4CCompound MenSaturday 08:00
DE GRANDIS Jocelyn21ARecurve MenFriday 17:00
DECUUPERE Helene14ACompound WomenSaturday 08:00
DELOBELLE Fabien6ACompound MenSaturday 08:00
DENIS Alain22ARecurve MenSaturday 08:00
DESAINTMARTIN Eloïse25ARecurve WomenFriday 17:00
DESVIGNES Lauranne28ARecurve WomenSaturday 08:00
DI BERNARDO Aurelie28CRecurve WomenSaturday 08:00
DODEMONT Sophie17ACompound WomenSaturday 12:30
DUHEZ Philippe4ACompound MenSaturday 08:00
ESCRIVA Antoine18CRecurve MenSaturday 08:00
EVE Stéphane22CRecurve MenFriday 17:00
FOLLET Sebastien7ACompound MenFriday 17:00
GALLAIS DUTRIEZ Alban4CCompound MenSaturday 12:30
GAUTIER Pierre-Yves16CRecurve MenSaturday 08:00
GERARD Paul2CCompound MenSaturday 08:00
GIRARD Marion15CCompound WomenSaturday 12:30
GIRARD Nicolas2CCompound MenSaturday 12:30
GONTIER Adrien5ACompound MenSaturday 08:00
GRANJOU Thomas24CRecurve MenSaturday 08:00
GUENIOT Joseph22CRecurve MenSaturday 08:00
GUERBE Hugo17CRecurve MenSaturday 08:00
HAAG Niklas3CCompound MenSaturday 12:30
HACHE Yan7ACompound MenSaturday 12:30
HADJAL Florian23DRecurve MenFriday 17:00
HAUTTEMENT Fabrice17DRecurve MenFriday 12:30
HERMENT Mickael18ARecurve MenSaturday 08:00
HERPOEL Bruno19ARecurve MenSaturday 08:00
HILDENBRAND Serge19ARecurve MenFriday 17:00
HOOHS Florence27ARecurve WomenFriday 17:00
HUON Tiphaine13DCompound WomenSaturday 12:30
JENN Esteban23ARecurve MenFriday 17:00
KIENER Audrey14CCompound WomenSaturday 12:30
KOBS Sébastien7CCompound MenSaturday 08:00
KORCHIA Laetitia15ACompound WomenFriday 17:00
LALINEC Thibaut9ACompound MenFriday 17:00
LE MAIGAT Mathias21CRecurve MenFriday 17:00
LEBESGUE Dolores23DRecurve WomenFriday 12:30
LECLERC Stéphane6CCompound MenSaturday 08:00
LECOLLEY Julien17ARecurve MenSaturday 08:00
LECOMTE David1CCompound MenSaturday 12:30
LEFRANCOIS Ianis23CRecurve MenSaturday 08:00
LEGER Patricia18ACompound WomenSaturday 12:30
LIBERT Eric24BRecurve MenSaturday 12:30
LORTHIOIR Yann3ACompound MenSaturday 08:00
LUDMA Yanni6ACompound MenSaturday 12:30
MALARD Sylvain1ACompound MenSaturday 12:30
MALARD Vanessa30BRecurve WomenSaturday 12:30
MAULARD Tristan8ACompound MenFriday 17:00
MENARD Fabrice3ACompound MenSaturday 12:30
METREAU Jean-François11ACompound MenFriday 17:00
MORFAUX Christian24ARecurve MenFriday 17:00
MORZADEC Mireille28ARecurve WomenFriday 17:00
MOULIN Louis20CRecurve MenSaturday 08:00
MOULIN Raymond22BRecurve MenSaturday 12:30
OLMO Ludovic4ACompound MenSaturday 12:30
OUDET Léa30ARecurve WomenSaturday 08:00
PALEGRY Florian5ACompound MenFriday 17:00
PARPILLON Julien13ACompound MenSaturday 12:30
PEINEAU Sebastien7ACompound MenSaturday 08:00
POPPING Damien10ACompound MenFriday 17:00
POUPARD Valérie26ARecurve WomenFriday 17:00
RAYMOND Marion29BRecurve WomenSaturday 12:30
REITHLER Jean-François11ACompound MenSaturday 08:00
RENAUDIN Tiphaine16ACompound WomenFriday 17:00
RICHARD Guillaume21CRecurve MenSaturday 08:00
RIPAUX Valentin23ARecurve MenSaturday 08:00
ROUPERT Marie19ACompound WomenSaturday 12:30
SAINT DIZIER Veronique24DRecurve WomenFriday 12:30
SCHEPPERS Lucrezia22DRecurve WomenFriday 12:30
SCHEPPERS Madison25CRecurve WomenFriday 17:00
SELLIN Ewan24ARecurve MenSaturday 08:00
SEMPÉRÉ Yohann20CRecurve MenFriday 17:00
SOULE Quentin18ARecurve MenFriday 17:00
THIEFFINE Julien10ACompound MenSaturday 08:00
TOMBUL Alexis10ACompound MenSaturday 12:30
TONNELIER Christophe12ACompound MenSaturday 12:30
TROUCHAUD Richard8CCompound MenSaturday 08:00
TURC Yann13ACompound MenFriday 17:00
VAREY David8ACompound MenSaturday 08:00
VILLARD Laurena29ARecurve WomenSaturday 08:00
WATIER Christine21DRecurve WomenFriday 12:30
GBRGREAT BRITAIN
Athlete
Target
Event
Ses.
GIBSON Ella16CCompound WomenFriday 17:00
MOON Rachel24CRecurve WomenFriday 12:30
MOON Sarah13BCompound WomenFriday 12:30
NASH Tim8DCompound MenSaturday 08:00
SARGEANT Bayley19CCompound WomenSaturday 12:30
SCOTT Simon9DCompound MenFriday 17:00
WONG Matthew9DCompound MenSaturday 08:00
GERGERMANY
Athlete
Target
Event
Ses.
BANNA Brahim25DRecurve MenSaturday 08:00
BOEHNKE Julia13BCompound WomenSaturday 08:00
BREMER Tilman21BRecurve MenFriday 17:00
BRUNN Heiko2BCompound MenSaturday 12:30
CHARLIER Simon22CRecurve MenSaturday 12:30
DOLDE Nicole15BCompound WomenSaturday 12:30
ECKERT Tim18CRecurve MenFriday 12:30
ERDOGAN Nail13CCompound MenSaturday 12:30
FABER Chantal30DRecurve WomenSaturday 12:30
FABER Thomas21CRecurve MenSaturday 12:30
GRUMMEL Joshua22BRecurve MenFriday 17:00
HAIDN TSCHALOVA Veronika27BRecurve WomenFriday 17:00
HEINICKEL Stefan9BCompound MenSaturday 12:30
HOFFMANN Jan8BCompound MenSaturday 12:30
JÄNNER Anna28DRecurve WomenFriday 17:00
JANSEN Karl-Heinz26ARecurve MenSaturday 12:30
KAHLLUND Florian19BRecurve MenFriday 17:00
KOHN Ralf Dieter5BCompound MenSaturday 12:30
KOLB Andreas11BCompound MenSaturday 12:30
KRASTEL Bernd3BCompound MenSaturday 12:30
KUHRAU Markus20BRecurve MenFriday 17:00
LUEPKEMANN Henning7DCompound MenSaturday 08:00
MEIER Jens23CRecurve MenSaturday 12:30
MEISSNER Janine16BCompound WomenSaturday 12:30
MERGENTHALER Stefanie29DRecurve WomenSaturday 08:00
MEYER Abigail28DRecurve WomenSaturday 12:30
MICHAEL Joerg6BCompound MenSaturday 12:30
MICHAEL Justin12BCompound MenSaturday 12:30
PÖTSCH Jörg18BRecurve MenFriday 17:00
RABENOW Axel24ARecurve MenSaturday 12:30
REHR Stefan13BCompound MenSaturday 12:30
RENNETT Annika29DRecurve WomenSaturday 12:30
RESCH Thorsten21ARecurve MenSaturday 12:30
RICHTER Elena25BRecurve WomenFriday 17:00
RIEGER Cedric23ARecurve MenSaturday 12:30
SCHERLER Laura31BRecurve WomenSaturday 08:00
SCHIEL Benjamin25ARecurve MenSaturday 12:30
SCHLEGEL Stefan6DCompound MenSaturday 08:00
SCHMITZ Sven10BCompound MenSaturday 12:30
SPEICHER Bianca26BRecurve WomenFriday 17:00
STORK Johanna28DRecurve WomenSaturday 08:00
UTSCHEID Jörg24CRecurve MenSaturday 12:30
UTSCHEID Lars22ARecurve MenSaturday 12:30
WALTER Christian4BCompound MenSaturday 12:30
WENZEL Julia28BRecurve WomenFriday 17:00
WENZL Jennifer18BCompound WomenSaturday 12:30
WEYAND Kerstin17BCompound WomenSaturday 12:30
WIESE Ulrike14BCompound WomenSaturday 12:30
ZECHEL Fabian27ARecurve MenSaturday 12:30
ZIMMER Danny24DRecurve MenSaturday 08:00
GREGREECE
Athlete
Target
Event
Ses.
THEMELIS Filippos-Georgios26CRecurve MenSaturday 08:00
HUNHUNGARY
Athlete
Target
Event
Ses.
OROSZ Viktor12BCompound MenFriday 17:00
IRIIR IRAN
Athlete
Target
Event
Ses.
GHASSEMIMALEK Fatemeh11ACompound WomenFriday 12:30
HEYDARI Roya14ACompound WomenFriday 12:30
KALALIMOGHADDAM Nikta21ARecurve WomenFriday 12:30
MANSHAEZADEH Alisina6ACompound MenFriday 12:30
MOHAMMADIAN FATHI Zohreh14DCompound WomenFriday 12:30
SALEHI Alireza7CCompound MenFriday 12:30
IRLIRELAND
Athlete
Target
Event
Ses.
DALTON Derek22BRecurve MenSaturday 08:00
DONNELLAN James24BRecurve MenSaturday 08:00
PFETZING DONNELLAN Oisin23BRecurve MenSaturday 08:00
TWOMEY Sarah32BRecurve WomenSaturday 12:30
ITAITALY
Athlete
Target
Event
Ses.
DELLA STUA Valerio5BCompound MenSaturday 08:00
PAGNI Sergio3DCompound MenSaturday 08:00
PAGNONI Federico2DCompound MenSaturday 08:00
PASQUALUCCI David25CRecurve MenSaturday 12:30
QUINTANO Mauro7DCompound MenFriday 12:30
SUT Jesse13CCompound MenFriday 17:00
TONIOLI Marcella14BCompound WomenSaturday 08:00
KORKOREA
Athlete
Target
Event
Ses.
CHANG Hye Jin28CRecurve WomenSaturday 12:30
KIM Young Kyeong30CRecurve WomenSaturday 12:30
WI Nayeon29CRecurve WomenSaturday 12:30
LUXLUXEMBOURG
Athlete
Target
Event
Ses.
BEAUDEUX Carmen24BRecurve WomenFriday 12:30
CASARELLA Giulia23BRecurve WomenFriday 12:30
DECKER Rhett10CCompound MenSaturday 08:00
DIAKOVA Viktoriia12CCompound WomenFriday 12:30
ENSCH Nathalie23ARecurve WomenFriday 12:30
FIORENTINI Nadia21BRecurve WomenFriday 12:30
HOCEVAR Arnaud7BCompound MenFriday 12:30
KLEIN Pit18DRecurve MenFriday 12:30
KRAUS Stéphane8DCompound MenFriday 17:00
LANGERS Brigitte22BRecurve WomenFriday 12:30
MARTINS Toni5DCompound MenFriday 17:00
MOES Ben9DCompound MenFriday 12:30
PEFFER Serge6DCompound MenFriday 17:00
POP Noah31DRecurve MenSaturday 12:30
POP Razvan27BRecurve MenSaturday 12:30
POZNIAKOVA Tetiana13CCompound WomenFriday 12:30
SEYWERT Gilles7DCompound MenFriday 17:00
SHKOLNA Mariya11CCompound WomenFriday 12:30
SUN Yifan24DRecurve MenFriday 17:00
WEBER David19DRecurve MenFriday 17:00
WELTER Max23BRecurve MenFriday 17:00
MEXMEXICO
Athlete
Target
Event
Ses.
ROMAN Aida32ARecurve WomenSaturday 12:30
NEDNETHERLANDS
Athlete
Target
Event
Ses.
BAKKER Willem17BRecurve MenFriday 12:30
BAYARDO Gabriela30ARecurve WomenSaturday 12:30
BROEKSMA Gijs22DRecurve MenSaturday 12:30
BROUWER Emily23CRecurve WomenFriday 12:30
COUWENBERG Martine17DCompound WomenSaturday 12:30
DE LAAT Sanne16DCompound WomenSaturday 12:30
DESOUSA Giselle28ARecurve WomenSaturday 12:30
DIRKS Cornelis9CCompound MenFriday 12:30
ELZINGA Peter2DCompound MenSaturday 12:30
ELZINGA Vanessa15DCompound WomenSaturday 12:30
FOGET Koen22DRecurve MenFriday 17:00
LAAN Sarina30CRecurve WomenSaturday 08:00
PASSIER Theo7DCompound MenSaturday 12:30
PATER Sil3DCompound MenSaturday 12:30
RADEMAKERS Magali31ARecurve WomenSaturday 12:30
SCHLOESSER Mike1DCompound MenSaturday 12:30
SCHUIT Laura13ACompound WomenFriday 12:30
STAS Hareld6DCompound MenSaturday 12:30
VAES Damian21DRecurve MenSaturday 12:30
VAN BROEKHOVEN Emma14CCompound WomenFriday 12:30
VAN CASPEL Inge14DCompound WomenSaturday 12:30
VAN DER VEN Rick23DRecurve MenSaturday 12:30
VAN DER WINKEL Laura29ARecurve WomenSaturday 12:30
VAN LAARHOVEN Kay18BRecurve MenFriday 12:30
VERMEULEN Jody12DCompound WomenSaturday 08:00
VERWOERDT Max4DCompound MenSaturday 12:30
WINKLER Yaël28CRecurve WomenFriday 17:00
POLPOLAND
Athlete
Target
Event
Ses.
LESNIAK Renata12BCompound WomenSaturday 08:00
PORPORTUGAL
Athlete
Target
Event
Ses.
CARNEIRO Nuno17CRecurve MenFriday 12:30
FÉLIX Nuno9CCompound MenSaturday 08:00
FIGUEIRAS Marcelo Alexandre11BCompound MenFriday 17:00
GOGEL Joachim Holger6DCompound MenFriday 12:30
MENDES COSTA Bruno Americo10BCompound MenFriday 17:00
PEREIRA BAPTISTA Rui9BCompound MenFriday 17:00
RUSRUSSIA
Athlete
Target
Event
Ses.
BALZHANOVA Viktoria14BCompound WomenFriday 17:00
SAVENKOVA Alexandra15BCompound WomenFriday 17:00
TIMOFEEVA Evgeniia27DRecurve WomenFriday 17:00
SLOSLOVENIA
Athlete
Target
Event
Ses.
ELLISON Toja11DCompound WomenFriday 12:30
STRAJHAR Gasper26BRecurve MenSaturday 08:00
SUISWITZERLAND
Athlete
Target
Event
Ses.
BÉTRISEY Alice29BRecurve WomenSaturday 08:00
BETTAZZA Adriano24DRecurve MenSaturday 12:30
CAMPANA Rachel30BRecurve WomenSaturday 08:00
DE GIULI Clementine19BCompound WomenSaturday 12:30
DE GIULI Valentine32CRecurve WomenSaturday 12:30
DEINEKO Iliana31CRecurve WomenSaturday 12:30
ERCOLI ARTIME Juan-Pedro20DRecurve MenSaturday 08:00
FABER Dominik17DRecurve MenSaturday 08:00
FABER Florian19DRecurve MenSaturday 08:00
FRACHEBOUD Thierry18DRecurve MenSaturday 08:00
GRANGER Leeloo28BRecurve WomenSaturday 08:00
HAEFELFINGER Roman12CCompound MenSaturday 12:30
KALAPURAYIL Rajan16DRecurve MenSaturday 08:00
LORETAN Maël Fabien10BCompound MenSaturday 08:00
PICHONNAZ Maxine27BRecurve WomenSaturday 08:00
TTOTRINIDAD AND TOBAGO
Athlete
Target
Event
Ses.
KENDAL-BROWN Amanda Jessica22CRecurve WomenFriday 12:30
USAUSA
Athlete
Target
Event
Ses.
COUSINS Dave11CCompound MenSaturday 08:00
GELLENTHIEN Braden10DCompound MenSaturday 12:30
HESS D Arce20CCompound WomenSaturday 12:30
JAMES Lawrence25BRecurve MenSaturday 08:00
KAUFHOLD Casey26CRecurve WomenFriday 17:00
LUTZ James8BCompound MenFriday 17:00
MORGAN Tate6BCompound MenFriday 17:00
OCHOA-ANDERSON Linda14BCompound WomenFriday 12:30
PEARCE Paige14DCompound WomenFriday 17:00
PRICE Louis7BCompound MenFriday 17:00
TEDFORD Paul5BCompound MenFriday 17:00