Participant List ordered by Event | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Athlete | Country | Session | Target | |||
BM - Barebow Men | ||||||
REHMAN Imran | 111 - WHITELEAF BOWMEN | Ses. 1 | 68A | |||
LYGOE Rob | 1246 - DEER PARK ARCHERS | Ses. 1 | 40A | |||
BAILEY Ian | 1484 - BOWMEN OF DANESFIELD | Ses. 1 | 42A | |||
HIDDERLEY Jeremy | 1554 - WELLINGTON BOWMEN | Ses. 1 | 99A | |||
MITCHELL Oliver | 2100 - BITTON ARCHERS | Ses. 1 | 47A | |||
ATHERTON Mark | 540 - BOWMEN OF MENDIP | Ses. 1 | 73A | |||
ATHERTON Mark | 540 - BOWMEN OF MENDIP | Ses. 1 | 78A | |||
COLLINS Hilary | 545 - BOWMEN OF INA | Ses. 1 | 84A | |||
ANNALL James | 547 - BATH ARCHERS | Ses. 1 | 83A | |||
REES Phillip Walter | 662 - EXETER COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 90A | |||
BURRINGTON Jeffrey | 667 - BRIXHAM ARCHERS | Ses. 1 | 80A | |||
BS3 - Barebow Junior Gents Under 16 | ||||||
PALMER-1 Jack | 570 - CLEVE ARCHERS | Ses. 1 | 103A | |||
BS5 - Barebow Junior Gents Under 14 | ||||||
PALMER Jack | 570 - CLEVE ARCHERS | Ses. 1 | 98A | |||
BS8 - Barebow Junior Ladies Under 12 | ||||||
SNELL Amber | 333 - NEWNHAM ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 71A | |||
SNELL Ava | 333 - NEWNHAM ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 70A | |||
PRATT Holly | 660 - EXMOUTH A | Ses. 1 | 3A | |||
BW - Barebow Women | ||||||
BAILEY Charlotte | 1484 - BOWMEN OF DANESFIELD | Ses. 1 | 87A | |||
COLE Jodie | 222 - SHERWOOD ARCHERS | Ses. 1 | 27A | |||
BRAIN Sophie | 2373 - UNIVERSITY OF BRISTOL ARCHERY | Ses. 1 | 23A | |||
HUTCHINGS Ali | 545 - BOWMEN OF INA | Ses. 1 | 102A | |||
WILLS-1 Wendy | 618 - SUPERMARINE BOWMEN | Ses. 1 | 54A | |||
GRASSIE Karen | 662 - EXETER COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 106A | |||
CM - Compound Men | ||||||
HONOUR Paul | 1766 - GREAT RISSINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 50A | |||
FAYERS Rob | 2100 - BITTON ARCHERS | Ses. 1 | 33A | |||
PENGELLY George | 541 - WELLS CITY ARCHERS | Ses. 1 | 57A | |||
HOLE Chris | 544 - BURNHAM COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 101A | |||
LOCKHART Neil | 547 - BATH ARCHERS | Ses. 1 | 12A | |||
PICKFORD Christopher | 577 - TOCKINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 88A | |||
TEML Rikki | 577 - TOCKINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 18A | |||
WOOLCOTT Tim | 602 - SOUTH WILTS AC | Ses. 1 | 107A | |||
FERRARI Simon | 611 - BRACKEN COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 28A | |||
MATTHEWS Paul | 616 - KINGSTON ARCHERS | Ses. 1 | 22A | |||
GROOM Chris | 618 - SUPERMARINE BOWMEN | Ses. 1 | 43A | |||
COUSINS David | 627 - LIZARD PENINSULA BOWMEN | Ses. 1 | 5A | |||
SCOTT Andrew | 637 - BOWMEN OF WADEBRIDGE | Ses. 1 | 16A | |||
MOHD AMRAN Muhamad Anas | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 108A | |||
CS2 - Compound Junior Ladies Under 18 | ||||||
A'BEAR Chloe | 1246 - DEER PARK ARCHERS | Ses. 1 | 44A | |||
BRUGUIER Isabella | 312 - CRYSTAL PALACE BOWMEN | Ses. 1 | 65A | |||
CS5 - Compound Junior Gents Under 14 | ||||||
FAULKNER Ryan | 1246 - DEER PARK ARCHERS | Ses. 1 | 14A | |||
CS6 - Compound Junior Ladies Under 14 | ||||||
PARTRIDGE Lily | 1246 - DEER PARK ARCHERS | Ses. 1 | 123A | |||
SCOTT Chloe | 637 - BOWMEN OF WADEBRIDGE | Ses. 1 | 17A | |||
CS8 - Compound Junior Ladies Under 12 | ||||||
BECKINSALE-SMITH Harriet | 1246 - DEER PARK ARCHERS | Ses. 1 | 49A | |||
CW - Compound Women | ||||||
BENNETT Lauren | 2100 - BITTON ARCHERS | Ses. 1 | 96A | |||
GOODES Hayley | 544 - BURNHAM COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 81A | |||
TEML Debbie | 577 - TOCKINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 19A | |||
HILL Sharon | 667 - BRIXHAM ARCHERS | Ses. 1 | 34A | |||
LM - Longbow Men | ||||||
CARSTENSEN Matt | 1557 - CANFORD MAGNA BOWMEN | Ses. 1 | 24A | |||
TUFFS Paul | 547 - BATH ARCHERS | Ses. 1 | 39A | |||
JONES-2 Tony | 577 - TOCKINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 64A | |||
PERRY Robin | 577 - TOCKINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 35A | |||
CANHAM Sean | 602 - SOUTH WILTS AC | Ses. 1 | 7A | |||
GALLOWAY Darryn | 605 - THE BOWMEN OF LYTCHETT | Ses. 1 | 85A | |||
FRIENDSHIP Barry | 613 - OSPREY ARCHERS | Ses. 1 | 29A | |||
APLIN Antony | 654 - REDRUTH ARCHERS | Ses. 1 | 62A | |||
TWIGG Rob | 660 - EXMOUTH A | Ses. 1 | 11A | |||
WILLIAMS Scott | 660 - EXMOUTH A | Ses. 1 | 86A | |||
LS2 - Longbow Junior Ladies Under 18 | ||||||
CURRAN Grace | 1246 - DEER PARK ARCHERS | Ses. 1 | 75A | |||
LW - Longbow Women | ||||||
CANHAM Justine | 602 - SOUTH WILTS AC | Ses. 1 | 6A | |||
FRIENDSHIP Susan | 613 - OSPREY ARCHERS | Ses. 1 | 30A | |||
WILLS-2 Wendy | 618 - SUPERMARINE BOWMEN | Ses. 1 | 55A | |||
BARRETT Jane | 660 - EXMOUTH A | Ses. 1 | 15A | |||
EARLE Tara | 660 - EXMOUTH A | Ses. 1 | 13A | |||
TWIGG Sophie | 660 - EXMOUTH A | Ses. 1 | 10A | |||
RM - Recurve Men | ||||||
SHAPLAND Stuart | 1439 - BARNSTAPLE ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 60A | |||
SMALE Wayne | 1439 - BARNSTAPLE ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 61A | |||
BROOKES Peter | 1554 - WELLINGTON BOWMEN | Ses. 1 | 58A | |||
FRENCH John | 1554 - WELLINGTON BOWMEN | Ses. 1 | 45A | |||
WALTERS Paul | 1554 - WELLINGTON BOWMEN | Ses. 1 | 46A | |||
MCCULLOCH James | 1766 - GREAT RISSINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 52A | |||
CROSS Murray | 2100 - BITTON ARCHERS | Ses. 1 | 91A | |||
CRUMP Scott | 2100 - BITTON ARCHERS | Ses. 1 | 36A | |||
EADES Kevin | 535 - PURITON GOLD | Ses. 1 | 31A | |||
TOTTLE Mark | 535 - PURITON GOLD | Ses. 1 | 51A | |||
ALDRIDGE David | 537 - SOUTH WANSDYKE AC | Ses. 1 | 94A | |||
JARRETT Clive | 537 - SOUTH WANSDYKE AC | Ses. 1 | 97A | |||
BLAKE David | 540 - BOWMEN OF MENDIP | Ses. 1 | 37A | |||
TIPPER Paul | 544 - BURNHAM COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 8A | |||
HUTCHINGS Martin | 545 - BOWMEN OF INA | Ses. 1 | 104A | |||
PARSONS Lee | 545 - BOWMEN OF INA | Ses. 1 | 74A | |||
COWLISHAW Nick | 548 - YEO BOWMEN | Ses. 1 | 41A | |||
ARMSTRONG Sam | 570 - CLEVE ARCHERS | Ses. 1 | 82A | |||
THOMAS Alec | 570 - CLEVE ARCHERS | Ses. 1 | 72A | |||
JONES-1 Tony | 577 - TOCKINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 63A | |||
HILL Alex | 613 - OSPREY ARCHERS | Ses. 1 | 20A | |||
FOSTER Paul | 616 - KINGSTON ARCHERS | Ses. 1 | 100A | |||
PARRY Martin | 618 - SUPERMARINE BOWMEN | Ses. 1 | 59A | |||
PRIOR John | 618 - SUPERMARINE BOWMEN | Ses. 1 | 53A | |||
WILLIAMS Rob | 637 - BOWMEN OF WADEBRIDGE | Ses. 1 | 56A | |||
JONES Bob | 654 - REDRUTH ARCHERS | Ses. 1 | 25A | |||
HOYLE Andrew | 660 - EXMOUTH A | Ses. 1 | 1A | |||
PRATT Timothy | 660 - EXMOUTH A | Ses. 1 | 2A | |||
LEUNG Colby | 662 - EXETER COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 95A | |||
CAIRA Ian | 667 - BRIXHAM ARCHERS | Ses. 1 | 26A | |||
HILL Edward | 999 - WYRE FOREST COPMANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 9A | |||
MOHD ARIFFIN Mohamad Alif Aqil | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 124A | |||
RS3 - Recurve Junior Gents Under 16 | ||||||
BRADLEY Matthew | 2370 - AVALON ARCHERY | Ses. 1 | 92A | |||
RS4 - Recurve Junior Ladies Under 16 | ||||||
WELLS Hannah | 544 - BURNHAM COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 79A | |||
WELLS-1 Hannah | 544 - BURNHAM COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 122A | |||
HAMZAH Nurul Aliah | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 109A | |||
RS7 - Recurve Junior Gents Under 12 | ||||||
AMATA Carlos | 568 - CHELTENHAM ARCHERS | Ses. 1 | 105A | |||
WARNER Andrew | 570 - CLEVE ARCHERS | Ses. 1 | 67A | |||
AMINUR REDZUAN Muhammad Aidil Amzar | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 120A | |||
AMINUR REDZUAN Muhammad Aidil Amzar | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 121A | |||
AMINUR REDZUAN Muhammad Akram Amsyar | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 125A | |||
IBRAHIM Mohamad Ikhwan | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 117A | |||
MOHAMAD JOHARI Mohamad Haziq | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 111A | |||
MUHD ZULKIFLI Muhammad Nabil Iman | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 112A | |||
NORIZAM Nuriffah | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 114A | |||
OTHMAN Muhammad Irfan | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 113A | |||
RS8 - Recurve Junior Ladies Under 12 | ||||||
KNOWLES Saffron | 637 - BOWMEN OF WADEBRIDGE | Ses. 1 | 69A | |||
ABDUL MAULUD Nurhasya Nadhirah | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 115A | |||
MOHD ANWAR Nuraqeela Raisha | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 119A | |||
MOHD KHISAMUDDIN Nuha Fariesa | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 110A | |||
NORIZAM Nuriffah | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 116A | |||
NORSULAINI Qaisara Wafieya | MYS - MALAYSIA | Ses. 1 | 118A | |||
RW - Recurve Women | ||||||
MEYER Johanna | 1342 - BATH UNIVERSITY AC | Ses. 1 | 76A | |||
DESAI Surabhi | 1380 - UNIVERSITY OF EXETER AC | Ses. 1 | 77A | |||
MOORE Chloe | 540 - BOWMEN OF MENDIP | Ses. 1 | 38A | |||
GALLOP Vikki | 542 - BOWMEN OF HATCH | Ses. 1 | 4A | |||
SLIP Kathryn | 616 - KINGSTON ARCHERS | Ses. 1 | 21A | |||
TAYLOR Cate | 616 - KINGSTON ARCHERS | Ses. 1 | 48A | |||
VINES Rachel | 618 - SUPERMARINE BOWMEN | Ses. 1 | 66A | |||
WILLIAMS Karen | 660 - EXMOUTH A | Ses. 1 | 89A | |||
CHAUDHRY Saira | 662 - EXETER COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 93A | |||
DAY Sue | 667 - BRIXHAM ARCHERS | Ses. 1 | 32A |