Participant List ordered by Event | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Athlete | Country or State Code | Session | Target | |||
BM - Barebow Men | ||||||
TODD Nigel | 1011 - SOAR VALLEY ARCHERS | Ses. 1 | 134A | |||
LYGOE Rob | 1246 - DEER PARK ARCHERS LTD | Ses. 1 | 135A | |||
JONES Edwin | 1322 - LETHEN ARCHERS | Ses. 1 | 67A | |||
JONES Edwin | 1322 - LETHEN ARCHERS | Ses. 1 | 157A | |||
LAMB Jerry | 1493 - MERIDIAN ARCHERY | Ses. 1 | 20A | |||
GREY Tom | 212 - NEWHAVEN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 90A | |||
GREY Tom | 212 - NEWHAVEN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 150A | |||
LAMB James | 2636 - THE SHIPSTON ARCHERS | Ses. 1 | 50A | |||
HALL Sam | 292 - LALEHAM AC | Ses. 1 | 72A | |||
BURROWS Michael | 425 - BOWMEN OF GUERNSEY | Ses. 1 | 112A | |||
SHANKAR Jayendra | 860 - WIGAN & ORRELL ARCHERS | Ses. 1 | 59A | |||
CARR Trevor | 873 - NETHERMOSS ARCHERS | Ses. 1 | 128A | |||
BM6 - Barebow Junior Men - Under 16 | ||||||
WEEKS Harry | 2404 - NEWARK CASTLE ARCHERS | Ses. 1 | 58A | |||
BMM - Barebow Master Men | ||||||
WILSON Bill | 1438 - ARCHERS OF THE WEST | Ses. 1 | 151A | |||
DUNCAN Colin | 346 - DOVER CASTLE ARCHERS | Ses. 1 | 131A | |||
MONGER Andy | 815 - ST GEORGES ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 24A | |||
MONGER Andy | 815 - ST GEORGES ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 146A | |||
KERSHAW Nick | 87 - COLWYN BOWMEN | Ses. 1 | 26A | |||
LINDLEY Simon | 992 - GRANTHAM ARCHERS | Ses. 1 | 94A | |||
BMW - Barebow Master Women | ||||||
ELSON Mandie | 2404 - NEWARK CASTLE ARCHERS | Ses. 1 | 3A | |||
PARKER Nadine | 292 - LALEHAM AC | Ses. 1 | 40A | |||
BW - Barebow Women | ||||||
MORTON Kathryn | 1297 - BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGE | Ses. 1 | 60A | |||
MONTEITH Sarah | 1967 - ARCHERS OF EAST RIDING | Ses. 1 | 86A | |||
MONTEITH Sarah | 1967 - ARCHERS OF EAST RIDING | Ses. 1 | 87A | |||
TOMASZEWSKA Paula | 201 - DUNDEE UNIVERSITY AC | Ses. 1 | 91A | |||
DAVIES Sandra | 2327 - GRONANT BOWMEN | Ses. 1 | 126A | |||
STEWART Rosie | 2636 - THE SHIPSTON ARCHERS | Ses. 1 | 25A | |||
PASZYN Helen | 301 - AQUARIUS AC | Ses. 1 | 154A | |||
WILLIAMS Emily | 731 - MERIDEN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 65A | |||
ROSE Amanda | 921 - WINNINGTON PARK BOWMEN | Ses. 1 | 2A | |||
COLE Jodie | 964 - SHERWOOD ARCHERS | Ses. 1 | 83A | |||
COLE Jodie | 964 - SHERWOOD ARCHERS | Ses. 1 | 100A | |||
COLE Jodie | 964 - SHERWOOD ARCHERS | Ses. 1 | 105A | |||
BW6 - Barebow Junior Women - Under 16 | ||||||
STANLEY-WRIGHT Kaci | 1011 - SOAR VALLEY ARCHERS | Ses. 1 | 108A | |||
CM - Compound Men | ||||||
PHILLIPS John | 1035 - DERWENT BOWMEN | Ses. 1 | 11A | |||
PHILLIPS John | 1035 - DERWENT BOWMEN | Ses. 1 | 38A | |||
MURRAY Craig | 1103 - ABBEY ARCHERS (SCOTLAND) | Ses. 1 | 45A | |||
DODDS Mark | 2285 - HOUGHTON ARCHERS | Ses. 1 | 158A | |||
HARPER Rhys | 2327 - GRONANT BOWMEN | Ses. 1 | 10A | |||
DUGUID Kevin | 2730 - DEVERON ARCHERS | Ses. 1 | 12A | |||
DUGUID Kevin | 2730 - DEVERON ARCHERS | Ses. 1 | 62A | |||
DUGUID Kevin | 2730 - DEVERON ARCHERS | Ses. 1 | 70A | |||
MCKAY Derek | 2730 - DEVERON ARCHERS | Ses. 1 | 8A | |||
MCKAY Derek | 2730 - DEVERON ARCHERS | Ses. 1 | 52A | |||
MCKAY Derek | 2730 - DEVERON ARCHERS | Ses. 1 | 53A | |||
MACKRILL Jamie | 340 - 1066 ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 21A | |||
MACKRILL Jamie | 340 - 1066 ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 96A | |||
MACKRILL Jamie | 340 - 1066 ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 97A | |||
MACKRILL Jamie | 340 - 1066 ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 110A | |||
MACKRILL Jamie | 340 - 1066 ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 142A | |||
MACKRILL Jamie | 340 - 1066 ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 143A | |||
RAVENSCROFT Adam | 342 - FOX ARCHERS | Ses. 1 | 132A | |||
DOREY Ashley | 421 - FOREST OF BERE BOWMEN | Ses. 1 | 31A | |||
HOLE Chris | 544 - BURNHAM COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 120A | |||
COUSINS David | 627 - LIZARD PENINSULA BOWMEN | Ses. 1 | 19A | |||
COUSINS David | 627 - LIZARD PENINSULA BOWMEN | Ses. 1 | 37A | |||
SCOTT Andrew | 637 - BOWMEN OF WADEBRIDGE | Ses. 1 | 155A | |||
CAIRA Ian | 667 - BRIXHAM ARCHERS CIC | Ses. 1 | 33A | |||
CASSELLS Chris | 668 - BOWMEN OF THE TORS | Ses. 1 | 103A | |||
TAYLOR Stuart | 780 - BOWBROOK ARCHERS | Ses. 1 | 114A | |||
BAINTON Aaron | 809 - YORK ARCHERS SOCIETY | Ses. 1 | 7A | |||
STONER Paul | 836 - PANDA BOWMEN | Ses. 1 | 82A | |||
POLLITT Andy | 928 - NESTON COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 63A | |||
PADMORE Lee | 940 - BEBINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 125A | |||
CM6 - Compound Junior Men - Under 16 | ||||||
REES Ioan | 79 - LLANTARNAM ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 68A | |||
CMM - Compound Master Men | ||||||
CURRAN Mick | 4 - ARCHERY GB | Ses. 1 | 138A | |||
FAYERS Rob | 538 - COASTAL ARCHERS | Ses. 1 | 16A | |||
FAYERS Rob | 538 - COASTAL ARCHERS | Ses. 1 | 81A | |||
SCOTT Andrew | 637 - BOWMEN OF WADEBRIDGE | Ses. 1 | 56A | |||
NASH Dave | 660 - EXMOUTH ARCHERS | Ses. 1 | 111A | |||
CMW - Compound Master Women | ||||||
OAKES Veronique | 751 - LEEK AC | Ses. 1 | 92A | |||
CW - Compound Women | ||||||
CHAPPELL Grace | 1246 - DEER PARK ARCHERS LTD | Ses. 1 | 115A | |||
JENNINGS Claudine | 1311 - EDINBURGH UNIVERSITY ARCHERY C | Ses. 1 | 84A | |||
GEDDES Robyn | 1322 - LETHEN ARCHERS | Ses. 1 | 133A | |||
DRURY Sarah | 2245 - SITTINGBOURNE COMMUNITY COLLEG | Ses. 1 | 152A | |||
MORO Elisabeth | 2738 - TOWCESTER ARCHERS | Ses. 1 | 149A | |||
HOLLAND Rebecca | 570 - CLEVE ARCHERS | Ses. 1 | 93A | |||
RUTLAND Anne | 692 - REDHILL ARCHERS | Ses. 1 | 34A | |||
CW4 - Compound Junior Women - Under 14 | ||||||
SCOTT Chloe | 637 - BOWMEN OF WADEBRIDGE | Ses. 1 | 57A | |||
CW6 - Compound Junior Women - Under 16 | ||||||
POLLITT Jessica | 928 - NESTON COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 64A | |||
WOOD Patience | 940 - BEBINGTON ARCHERS | Ses. 1 | 141A | |||
LM - Longbow Men | ||||||
HANKS Ben | 1013 - LEICESTER ANCIENT ORDER OF FOR | Ses. 1 | 80A | |||
BARTON Rob | 292 - LALEHAM AC | Ses. 1 | 18A | |||
CLEAK Julian | 77 - ST KINGSMARK BOWMEN | Ses. 1 | 160A | |||
LW - Longbow Women | ||||||
PASZYN Helen | 301 - AQUARIUS AC | Ses. 1 | 153A | |||
RM - Recurve Men | ||||||
MORTON Harry | 1010 - LOUGHBOROUGH STUDENTS AC (UNI) | Ses. 1 | 98A | |||
MORTON Harry | 1010 - LOUGHBOROUGH STUDENTS AC (UNI) | Ses. 1 | 129A | |||
HANKS Ben | 1013 - LEICESTER ANCIENT ORDER OF FOR | Ses. 1 | 79A | |||
DUNCUM Jason | 1193 - RAF BENSON BOWMEN | Ses. 1 | 32A | |||
HARDING Chris | 1227 - ROYSTON HEATH ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 85A | |||
JONES Edwin | 1322 - LETHEN ARCHERS | Ses. 1 | 66A | |||
JONES Edwin | 1322 - LETHEN ARCHERS | Ses. 1 | 156A | |||
JENNER David | 1500 - NETHERHALL ARCHERS | Ses. 1 | 101A | |||
JENNER David | 1500 - NETHERHALL ARCHERS | Ses. 1 | 113A | |||
WALTERS Paul | 1554 - WELLINGTON BOWMEN | Ses. 1 | 48A | |||
WALTERS Paul | 1554 - WELLINGTON BOWMEN | Ses. 1 | 89A | |||
SNOW Adrian | 1595 - CHILTERN ARCHERS | Ses. 1 | 55A | |||
BENWELL Liam | 1916 - UNIVERSITY OF READING KNIGHTS | Ses. 1 | 107A | |||
HALL David | 198 - FALKIRK COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 35A | |||
BAVERSTOCK Will | 2112 - AIM4SPORT | Ses. 1 | 30A | |||
CUMMING Martin | 2286 - CUCKFIELD ARCHERS | Ses. 1 | 13A | |||
CUMMING Martin | 2286 - CUCKFIELD ARCHERS | Ses. 1 | 95A | |||
NORBURN Chris | 2296 - WYMONDHAM ARCHERS | Ses. 1 | 5A | |||
ALVAREZ Charlie | 2384 - UNIVERSITY OF NORTHAMPTON ARCH | Ses. 1 | 116A | |||
HARDY Lee | 2404 - NEWARK CASTLE ARCHERS | Ses. 1 | 118A | |||
LEDWICK Hayden | 2571 - EAGLE BOWMAN OF BEDFORD | Ses. 1 | 27A | |||
BEETON David | 2636 - THE SHIPSTON ARCHERS | Ses. 1 | 29A | |||
PHILLIPS Kevin | 271 - SOUTH OXON AC | Ses. 1 | 121A | |||
WALKER Stuart | 2719 - COMPTON ARCHERY | Ses. 1 | 1A | |||
BARTON Rob | 292 - LALEHAM AC | Ses. 1 | 17A | |||
BARTON Rob | 292 - LALEHAM AC | Ses. 1 | 49A | |||
ELSON Richard | 363 - PEPPERSTOCK ARCHERS | Ses. 1 | 148A | |||
PRIOR Steve | 377 - BERKHAMSTED BOWMEN | Ses. 1 | 6A | |||
PRIOR Steve | 377 - BERKHAMSTED BOWMEN | Ses. 1 | 44A | |||
FOWLER Joseph | 412 - PORTSDOWN AC | Ses. 1 | 46A | |||
BUCKNER Richard | 413 - OVERTON BLACK ARROWS | Ses. 1 | 124A | |||
OVENDEN Neill | 497 - WHITELEAF BOWMEN | Ses. 1 | 22A | |||
Subramani | 521 - READING ARCHERS | Ses. 1 | 4A | |||
GOULDING Leigh | 547 - BATH ARCHERS | Ses. 1 | 145A | |||
WILLIAMS Rob | 637 - BOWMEN OF WADEBRIDGE | Ses. 1 | 127A | |||
HILL Edward | 684 - WYRE FOREST COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 39A | |||
HEALEY Rob | 780 - BOWBROOK ARCHERS | Ses. 1 | 74A | |||
BROWN Matthew | 871 - ROCHDALE COMPANY OF ARCHERS | Ses. 1 | 9A | |||
HADFIELD Leigh | 921 - WINNINGTON PARK BOWMEN | Ses. 1 | 117A | |||
SHARPES Roger | 921 - WINNINGTON PARK BOWMEN | Ses. 1 | 36A | |||
SHARPES Roger | 921 - WINNINGTON PARK BOWMEN | Ses. 1 | 71A | |||
SHARPES Roger | 921 - WINNINGTON PARK BOWMEN | Ses. 1 | 88A | |||
RM2 - Recurve Junior Men - Under 12 | ||||||
LLOYD Haydn | 232 - LINTMAN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 76A | |||
LLOYD Haydn | 232 - LINTMAN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 78A | |||
HARDY Jenson | 2404 - NEWARK CASTLE ARCHERS | Ses. 1 | 119A | |||
RM6 - Recurve Junior Men - Under 16 | ||||||
LLOYD Rhys | 232 - LINTMAN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 73A | |||
BROMLEY Archie | 989 - ARCHERS OF RAUNDS | Ses. 1 | 123A | |||
RMM - Recurve Master Men | ||||||
HANWRIGHT Stephen | 102 - RAF LOSSIEMOUTH ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 104A | |||
HANWRIGHT Stephen | 102 - RAF LOSSIEMOUTH ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 137A | |||
HAWKER Lance | 197 - PENICUIK ARCHERS | Ses. 1 | 99A | |||
SUTHERLAND Ian | 2155 - KENT POLICE ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 144A | |||
HADFIELD Graham | 2365 - A C DELCO (DISABLED) | Ses. 1 | 47A | |||
CHRISTIE Mark | 2657 - LONSDALE ARCHERS | Ses. 1 | 109A | |||
PARKER Gordon | 292 - LALEHAM AC | Ses. 1 | 41A | |||
WILLIAMS Paul | 413 - OVERTON BLACK ARROWS | Ses. 1 | 69A | |||
WEBB Peter | 694 - MALVERN ARCHERS | Ses. 1 | 14A | |||
BUTLERS Francis | 853 - ASSHETON BOWMEN | Ses. 1 | 51A | |||
PEERS Tim | 942 - WIRRAL ARCHERS | Ses. 1 | 15A | |||
RMW - Recurve Master Women, Recurve Master Women | ||||||
CHARLTON Kay | 1035 - DERWENT BOWMEN | Ses. 1 | 130A | |||
PAGE Alison | 1036 - DERBYSHIRE AC | Ses. 1 | 75A | |||
JOHNSON Pamela | 232 - LINTMAN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 54A | |||
RW - Recurve Women | ||||||
BROWN Simone | 1398 - PRESTON GRASSHOPPERS BOWMEN | Ses. 1 | 43A | |||
LEEMING Sarah | 1493 - MERIDIAN ARCHERY | Ses. 1 | 102A | |||
LLOYD Kate | 232 - LINTMAN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 77A | |||
DAWSON Abbie | 2571 - EAGLE BOWMAN OF BEDFORD | Ses. 1 | 28A | |||
NAKSUKPAIBOON Piangfan | 2669 - BIRMINGHAM BARBARIANS | Ses. 1 | 147A | |||
BRUTON-LAING Julie | 603 - CHIPPENHAM ARCHERS | Ses. 1 | 61A | |||
MILSOM Tammy | 694 - MALVERN ARCHERS | Ses. 1 | 136A | |||
WATERHOUSE Deborah | 829 - BRONTE ARCHERS | Ses. 1 | 42A | |||
RW6 - Recurve Junior Women - Under 16 | ||||||
STEEPER Holly | 2685 - ARROWHAWKS | Ses. 1 | 23A | |||
WILLIAMS Whitney | 4 - ARCHERY GB | Ses. 1 | 159A | |||
HUGHES Emelia | 731 - MERIDEN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 122A | |||
HUGHES Emelia | 731 - MERIDEN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 139A | |||
HUGHES Emelia | 731 - MERIDEN ARCHERY CLUB | Ses. 1 | 140A | |||
RW8 - Recurve Junior Women - Under 18 | ||||||
PALMER Heike | 692 - REDHILL ARCHERS | Ses. 1 | 106A |