Participant List in Alphabetical Order | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Athlete | Target | Country | Event | Session | ||
A | ||||||
ABU AZZAM Ilham | 8A | INA - INDONESIA | Barebow 50m | Target Round Q | ||
ACKX Enzo | 7A | BEL - BELGIUM | Compound Field | Field Rounds | ||
ACKX Enzo | 23B | BEL - BELGIUM | Compound 50m | Target Round Q | ||
AERTS Steven | 1A | BEL - BELGIUM | Recurve 25m | 25m 3P | ||
ALBANESE Rémy | 4A | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
ANNEL John | 19B | BAR - BARBADOS | Compound 30m | Target Round Q | ||
AYAH Dedi | 12A | INA - INDONESIA | Barebow Scaled Target | Target Round Q | ||
B | ||||||
BALASUBRAMANIYAM Kiraan | 11C | IND - INDIA | Recurve 30m | Target Round Q | ||
BARLOW Ru | 5A | GBR - GREAT BRITAIN | Recurve Scaled Target | Target Round Q | ||
BAZIN Thibaud | 3A | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
BERGUIN Philippe | 5A | FRA - FRANCE | Compound 50m | Target Round Q | ||
BOECKX Sonja | 25B | BEL - BELGIUM | Recurve 30m | Target Round Q | ||
BRAMSEN Rasmus | 7A | DEN - DENMARK | Compound 50m | Target Round Q | ||
BRISSET Aurélien | 10B | FRA - FRANCE | Recurve Field | Field Rounds | ||
BYFORD Mike | 22A | GBR - GREAT BRITAIN | Recurve 70m | Target Round Q | ||
C | ||||||
CHARTIER Matthieu | 9A | FRA - FRANCE | Recurve Field | Field Rounds | ||
COLIJN Bart | 3A | NED - NETHERLANDS | Barebow Scaled Target | Target Round Q | ||
COLLADO Christine | 18B | FRA - FRANCE | Compound Scaled Target | Target Round Q | ||
COLLADO VIVAZ Eric | 18A | FRA - FRANCE | Compound Scaled Target | Target Round Q | ||
COLLAS Arne | 12A | BEL - BELGIUM | Recurve 60m | Target Round Q | ||
CORBALAN Clément | 5A | FRA - FRANCE | Barebow Field | Field Rounds | ||
CREUZET Timothée | 6A | FRA - FRANCE | Recurve Field | Field Rounds | ||
D | ||||||
DE RYCKÈRE Eric | 7A | BEL - BELGIUM | Compound Scaled Target | Target Round Q | ||
DE SMEDT Jarno | 14A | BEL - BELGIUM | Recurve 70m | Target Round Q | ||
DEMEY Dominiek | 2A | BEL - BELGIUM | Compound 50m | Target Round Q | ||
DEMEY Dominiek | 5A | BEL - BELGIUM | Compound 30m | Target Round Q | ||
DEMEY Henri | 20A | BEL - BELGIUM | Compound 30m | Target Round Q | ||
DUNCAN Samira | 3A | GUY - GUYANA | Recurve 25m | 25m 3P | ||
F | ||||||
FRANCIS Sherwin | 24A | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Compound 30m | Target Round Q | ||
FRANCISCO Ramirez Jiminez | 10A | ESP - SPAIN | Compound 50m | Target Round Q | ||
FRANZE Salvatore | 12C | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
FRETT Javlyn | 7A | IVB - BRITISH VIRGIN ISLANDS | Recurve 30m | Target Round Q | ||
G | ||||||
GALL Roger | 19A | BAR - BARBADOS | Compound 30m | Target Round Q | ||
GARCIA Darnell | 24B | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | Target Round Q | ||
GARCIA Nigel | 21A | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | Target Round Q | ||
GAUTHE Christine | 2A | FRA - FRANCE | Barebow Field | Field Rounds | ||
GOPEE Kaylee | 24C | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | Target Round Q | ||
GROVESNOR Dwayne | 9A | GUY - GUYANA | Recurve 30m | Target Round Q | ||
H | ||||||
HARITS Harits | 4A | INA - INDONESIA | Recurve 30m | Target Round Q | ||
HERVE Bruno | 11A | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
HERVE Christine | 11B | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
HIDAYAT Anang ludfi | 3A | INA - INDONESIA | Barebow 30m | Target Round Q | ||
HILL Bryce Lee | 6A | ZIM - ZIMBABWE | Recurve 60m | Target Round Q | ||
HUIN Thomas | 12A | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
I | ||||||
IRVINE Russ | 3A | AUS - AUSTRALIA | Compound Scaled Target | Target Round Q | ||
IRVINE Russ | 6A | AUS - AUSTRALIA | Compound Scaled Target | Target Round Q | ||
J | ||||||
JANSSENS Niels | 1A | BEL - BELGIUM | Compound Field | Field Rounds | ||
JOYCE Adam | 17B | GBR - GREAT BRITAIN | Compound 30m | Target Round Q | ||
JOYCE Darragh | 17A | IRL - IRELAND | Recurve 30m | Target Round Q | ||
K | ||||||
KARTHIKEYAN Yukendiran | 11D | IND - INDIA | Recurve 30m | Target Round Q | ||
KERBAUL Yves | 2A | FRA - FRANCE | Barebow 50m | Target Round Q | ||
KITAE Kim | 1A | KOR - KOREA | Recurve Scaled Target | Target Round Q | ||
KRAMER Gunther | 9A | RSA - SOUTH AFRICA | Compound 30m | Target Round Q | ||
L | ||||||
LACOMBE Pascale | 11C | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
LAWRENCE Winette | 27A | GUY - GUYANA | Compound 30m | Target Round Q | ||
LEBRE Anthony | 12B | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
LYET Henri | 13B | FRA - FRANCE | Barebow Field | Field Rounds | ||
LYET Stéphane | 13A | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
LYNCH Mark | 2A | RSA - SOUTH AFRICA | Recurve 30m | Target Round Q | ||
M | ||||||
MAILLET Brigitte | 9B | FRA - FRANCE | Barebow Field | Field Rounds | ||
MEBIS Stijn | 9B | BEL - BELGIUM | Compound 30m | Target Round Q | ||
MERKEN Bilge | 13A | TUR - TURKEY | Recurve 70m | Target Round Q | ||
MERKEN Mete | 13B | TUR - TURKEY | Compound 50m | Target Round Q | ||
MEURRENS Kathleen | 13A | BEL - BELGIUM | Recurve 30m | Target Round Q | ||
MUNK CARLSEN Pil | 8A | DEN - DENMARK | Compound 50m | Target Round Q | ||
P | ||||||
PEERS Tim | 8A | GBR - GREAT BRITAIN | Recurve Scaled Target | Target Round Q | ||
PERRET Eric | 10A | FRA - FRANCE | Compound Field | Field Rounds | ||
PONCET Jean-Marc | 8A | FRA - FRANCE | Barebow Field | Field Rounds | ||
POTTER Michaela | 6A | IVB - BRITISH VIRGIN ISLANDS | Recurve 30m | Target Round Q | ||
R | ||||||
RAMCHANDAR Josiah | 21B | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | Target Round Q | ||
REFSETH George | 1A | NOR - NORWAY | Recurve 60m | Target Round Q | ||
S | ||||||
S.B.RAVI Yogesh R.V | 11A | IND - INDIA | Compound 50m | Target Round Q | ||
SAKTHIVEL Nikhil Raj | 11B | IND - INDIA | Compound 30m | Target Round Q | ||
SALLES Delphine | 14B | FRA - FRANCE | Barebow Field | Field Rounds | ||
SALLES Noël | 14A | FRA - FRANCE | Barebow Field | Field Rounds | ||
SAUREN Yvo | 1A | NED - NETHERLANDS | Recurve Scaled Target | Target Round Q | ||
SCHROEDERS Ronald | 14A | BEL - BELGIUM | Compound 30m | Target Round Q | ||
SCHROEDERS Ronald | 23A | BEL - BELGIUM | Compound 30m | Target Round Q | ||
SIMON Kelsie | 21C | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | Target Round Q | ||
SINGH Robert | 11A | GUY - GUYANA | Recurve 30m | Target Round Q | ||
SKODJE Cecilie | 4A | NOR - NORWAY | Barebow 50m | Target Round Q | ||
STUYCK Silke | 25A | BEL - BELGIUM | Recurve 30m | Target Round Q | ||
SWANEPOEL Arrie | 4A | RSA - SOUTH AFRICA | Compound 30m | Target Round Q | ||
V | ||||||
VAN DAMME Kelly | 9A | BEL - BELGIUM | Compound 30m | Target Round Q | ||
VAN MONTAGU Piotr | 26A | BEL - BELGIUM | Compound 50m | Target Round Q | ||
VANDERPERRE Chris | 16A | BEL - BELGIUM | Compound Scaled Target | Target Round Q | ||
VREEMAN Gerben | 15A | NED - NETHERLANDS | Recurve Scaled Target | Target Round Q | ||
W | ||||||
WALTH Courtney | 10B | USA - USA | Recurve Scaled Target | Target Round Q | ||
WALTH Janice | 10A | USA - USA | Compound Scaled Target | Target Round Q | ||
WATTIEZ Anthony | 2A | BEL - BELGIUM | Compound 25m | 25m 3P | ||
WATTIEZ Anthony | 10A | BEL - BELGIUM | Compound 50m | Target Round Q | ||
Y | ||||||
YUNUS Suriani | 8B | INA - INDONESIA | Barebow 50m | Target Round Q | ||
Z | ||||||
ZEN Dzar El Ghifar | 11A | INA - INDONESIA | Recurve 30m | Target Round Q |