Participant List ordered by Target | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Target | Athlete | Country Name | Event | |||
Target Round Q | ||||||
1A | REFSETH George | NOR - NORWAY | Recurve 60m | |||
2A | KERBAUL Yves | FRA - FRANCE | Barebow 50m | |||
3A | HIDAYAT Anang ludfi | INA - INDONESIA | Barebow 30m | |||
4A | HARITS Harits | INA - INDONESIA | Recurve 30m | |||
5A | DEMEY Dominiek | BEL - BELGIUM | Compound 30m | |||
6A | IRVINE Russ | AUS - AUSTRALIA | Compound Scaled Target | |||
7A | DE RYCKÈRE Eric | BEL - BELGIUM | Compound Scaled Target | |||
8A | PEERS Tim | GBR - GREAT BRITAIN | Recurve Scaled Target | |||
9A | KRAMER Gunther | RSA - SOUTH AFRICA | Compound 30m | |||
10A | FRANCISCO Ramirez Jiminez | ESP - SPAIN | Compound 50m | |||
11A | S.B.RAVI Yogesh R.V | IND - INDIA | Compound 50m | |||
11B | SAKTHIVEL Nikhil Raj | IND - INDIA | Compound 30m | |||
11C | BALASUBRAMANIYAM Kiraan | IND - INDIA | Recurve 30m | |||
11D | KARTHIKEYAN Yukendiran | IND - INDIA | Recurve 30m | |||
12A | AYAH Dedi | INA - INDONESIA | Barebow Scaled Target | |||
13A | MERKEN Bilge | TUR - TURKEY | Recurve 70m | |||
13B | MERKEN Mete | TUR - TURKEY | Compound 50m | |||
14A | SCHROEDERS Ronald | BEL - BELGIUM | Compound 30m | |||
Target Round Q | ||||||
1A | SAUREN Yvo | NED - NETHERLANDS | Recurve Scaled Target | |||
2A | LYNCH Mark | RSA - SOUTH AFRICA | Recurve 30m | |||
3A | COLIJN Bart | NED - NETHERLANDS | Barebow Scaled Target | |||
4A | SWANEPOEL Arrie | RSA - SOUTH AFRICA | Compound 30m | |||
5A | BERGUIN Philippe | FRA - FRANCE | Compound 50m | |||
6A | HILL Bryce Lee | ZIM - ZIMBABWE | Recurve 60m | |||
7A | BRAMSEN Rasmus | DEN - DENMARK | Compound 50m | |||
8A | MUNK CARLSEN Pil | DEN - DENMARK | Compound 50m | |||
9A | GROVESNOR Dwayne | GUY - GUYANA | Recurve 30m | |||
10A | WATTIEZ Anthony | BEL - BELGIUM | Compound 50m | |||
11A | ZEN Dzar El Ghifar | INA - INDONESIA | Recurve 30m | |||
12A | COLLAS Arne | BEL - BELGIUM | Recurve 60m | |||
13A | MEURRENS Kathleen | BEL - BELGIUM | Recurve 30m | |||
14A | DE SMEDT Jarno | BEL - BELGIUM | Recurve 70m | |||
15A | VREEMAN Gerben | NED - NETHERLANDS | Recurve Scaled Target | |||
16A | VANDERPERRE Chris | BEL - BELGIUM | Compound Scaled Target | |||
17A | JOYCE Darragh | IRL - IRELAND | Recurve 30m | |||
17B | JOYCE Adam | GBR - GREAT BRITAIN | Compound 30m | |||
18A | COLLADO VIVAZ Eric | FRA - FRANCE | Compound Scaled Target | |||
18B | COLLADO Christine | FRA - FRANCE | Compound Scaled Target | |||
19A | GALL Roger | BAR - BARBADOS | Compound 30m | |||
19B | ANNEL John | BAR - BARBADOS | Compound 30m | |||
20A | DEMEY Henri | BEL - BELGIUM | Compound 30m | |||
21A | GARCIA Nigel | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | |||
21B | RAMCHANDAR Josiah | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | |||
21C | SIMON Kelsie | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | |||
22A | BYFORD Mike | GBR - GREAT BRITAIN | Recurve 70m | |||
23A | SCHROEDERS Ronald | BEL - BELGIUM | Compound 30m | |||
23B | ACKX Enzo | BEL - BELGIUM | Compound 50m | |||
24A | FRANCIS Sherwin | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Compound 30m | |||
24B | GARCIA Darnell | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | |||
24C | GOPEE Kaylee | TTO - TRINIDAD AND TOBAGO | Recurve 30m | |||
25A | STUYCK Silke | BEL - BELGIUM | Recurve 30m | |||
25B | BOECKX Sonja | BEL - BELGIUM | Recurve 30m | |||
26A | VAN MONTAGU Piotr | BEL - BELGIUM | Compound 50m | |||
27A | LAWRENCE Winette | GUY - GUYANA | Compound 30m | |||
Target Round Q | ||||||
1A | KITAE Kim | KOR - KOREA | Recurve Scaled Target | |||
2A | DEMEY Dominiek | BEL - BELGIUM | Compound 50m | |||
3A | IRVINE Russ | AUS - AUSTRALIA | Compound Scaled Target | |||
4A | SKODJE Cecilie | NOR - NORWAY | Barebow 50m | |||
5A | BARLOW Ru | GBR - GREAT BRITAIN | Recurve Scaled Target | |||
6A | POTTER Michaela | IVB - BRITISH VIRGIN ISLANDS | Recurve 30m | |||
7A | FRETT Javlyn | IVB - BRITISH VIRGIN ISLANDS | Recurve 30m | |||
8A | ABU AZZAM Ilham | INA - INDONESIA | Barebow 50m | |||
8B | YUNUS Suriani | INA - INDONESIA | Barebow 50m | |||
9A | VAN DAMME Kelly | BEL - BELGIUM | Compound 30m | |||
9B | MEBIS Stijn | BEL - BELGIUM | Compound 30m | |||
10A | WALTH Janice | USA - USA | Compound Scaled Target | |||
10B | WALTH Courtney | USA - USA | Recurve Scaled Target | |||
11A | SINGH Robert | GUY - GUYANA | Recurve 30m | |||
Field Rounds | ||||||
1A | JANSSENS Niels | BEL - BELGIUM | Compound Field | |||
2A | GAUTHE Christine | FRA - FRANCE | Barebow Field | |||
3A | BAZIN Thibaud | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
4A | ALBANESE Rémy | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
5A | CORBALAN Clément | FRA - FRANCE | Barebow Field | |||
6A | CREUZET Timothée | FRA - FRANCE | Recurve Field | |||
7A | ACKX Enzo | BEL - BELGIUM | Compound Field | |||
8A | PONCET Jean-Marc | FRA - FRANCE | Barebow Field | |||
9A | CHARTIER Matthieu | FRA - FRANCE | Recurve Field | |||
9B | MAILLET Brigitte | FRA - FRANCE | Barebow Field | |||
10A | PERRET Eric | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
10B | BRISSET Aurélien | FRA - FRANCE | Recurve Field | |||
11A | HERVE Bruno | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
11B | HERVE Christine | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
11C | LACOMBE Pascale | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
12A | HUIN Thomas | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
12B | LEBRE Anthony | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
12C | FRANZE Salvatore | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
13A | LYET Stéphane | FRA - FRANCE | Compound Field | |||
13B | LYET Henri | FRA - FRANCE | Barebow Field | |||
14A | SALLES Noël | FRA - FRANCE | Barebow Field | |||
14B | SALLES Delphine | FRA - FRANCE | Barebow Field | |||
25m 3P | ||||||
1A | AERTS Steven | BEL - BELGIUM | Recurve 25m | |||
2A | WATTIEZ Anthony | BEL - BELGIUM | Compound 25m | |||
3A | DUNCAN Samira | GUY - GUYANA | Recurve 25m |